Skocz do zawartości
ChomiK

JIUHB 03?? ????

Rekomendowane odpowiedzi

Sory za dziwny topic alem nie wiedzialem jak w skroocie zadac pytanie ktoore zadam teraz;)

 

Chodzi mi o oznaczenia za data produkcji (bodajze oznaczenia klastra). Na jednej ze stron mozna sie dowiedziec ze najlepiej jesli trzecia jest jedna z pierwszych liter alfabetu (A,B,C...)Napisali tam ze procesory o ozanczeniach np: XPCW czy MPCW sa podatniejsze na podkrecanie niz np: MPMW. No i pytanie-mam proca boxowy JIUHB 0302 WPBW (nie wiem jak sie kreci bo kompa jeszcze nie zlozylem)i mam okazje zamienic go na jeden z tych nowych DLT3C (1,5v zasil.)

 

Pytanie: Wasze zestawienie-oznaczenia klastra a podkrecalnosc no i co wybralibyscie na moim miejscu...

 

pozdrawiam - z goory thx!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nawet się nie zastanawiaj bierz jak możesz tego nowego DLT3C o napięciu 1,5 V, ja wymieniłem swojego i bez podnoszenia napięcia chodzi jako XP 2600+ (12,5 x 166 MHz), a możliwości to ma on duże :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej opłaca się zamienić mniejsze napięcie mniej ciepła jak masz słaby coolerek to nawet jest wskazane się zamienić .Na dodatek nowe też siędobrze kręcą, ale na twoim miejscu sprawdziłbym starego przed wymianą u kogoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takiego nowego i tak nie chciał chodzić stabilnie na 2400MHz - niezależnie od Vcore 1.8-1.95V - mimo że robił 2250 przy 1.57V - z tym że uważajcie - ja nie dawałbym więcej jak 1.85V - jest to już bardzo dużo dla tego jądra (B0 1.5V) - tak jak dla starego (b0) 2.0V :| - poza tym przy napięciach wiekszych niż 1.85V procek zaczyna się strasznie grzać (5-7 st.C więcej niż B0 (1.6V) przy tych samych ustawieniach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptor mam praktycznie identyczne doświadczenia z tym prockiem. Na 2,424GHz chodzi, ale przy męczeniu (np. kilkanaście razy CCR) robi restart. I faktycznie - niezależnie od Vcore.

Jak tylko złożę WC to wkładam spowrotem 2100+ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm - nie wiem ... W sumie to zalezy mi na cichym kompie wiec nie chcialbym aby proc sie nagrzewal az tak bardzo. Nie ukrywam ze byloby milo uzyskac 2800+ przy defaultowym v-core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie tak zrobilem:

 

Mialem procka:

Athlon 1700+ JIUHB 0303 - chodzil u mnie 200x10.5 na 1.7 max poszedl na 2380 przy vcore 2.12

 

Teraz wymienilem go (mam godzine narazie :D) na JIUHB 0307 i idzie na 200x12 (1.7) w tej chwili - przeszedl CCR i tak na razie go trzymam. Puscilem go na 2500 wstal na tym samym napieciu ale nie wszedl do windy nawet na 1.8 wiecej sie na razie nie bawilem i mysle ze max co z niego wyciagne to jakies 2500 MHz. Dla mnie wazne ze bede mogl spokojnie dzialac na 2300 Mhz na 1.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie że sie przyłączę do pytanka o najlepszą serię. I mam jeszcze jedno pytanko (bo nie umie znaleść) jak poznać że dany proc ma steping B0? Bo mam 1.7+ 1,5V ale sandra pokazuje A0 i faktycznie max idzie na FSB 150 i w związku z tym chce procka i płyte popchnąć i kupić jakiegoś bardziej kręćliwego i płytę ECS K7S7A2 na sis746. bo na NF2 nie bede miał kasy:( ( mile widziane rady)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac ze szanownym forumowiczom nie spieszy sie do pomocy. No dalej chlopaki, jak wiecie to podzielcie sie informacjami! Zarowno na pytanie moje jak i kolegi. I jakby jeszcze ktos jeszcze raz podal linka z DOKLADNYM opisem oznaczen Athlonow to bylbym wdzieczny (ten link gdzies byl, ale zeby go znalezc to trzeba by bylo troche postow przekopac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie że sie przyłączę do pytanka o najlepszą serię.  I mam jeszcze jedno pytanko (bo nie umie znaleść) jak poznać że dany proc ma steping B0? Bo mam 1.7+ 1,5V ale sandra pokazuje A0 i faktycznie max idzie na FSB 150 i w związku z tym chce procka i płyte popchnąć i kupić jakiegoś bardziej kręćliwego i płytę ECS K7S7A2 na sis746. bo na NF2 nie bede miał kasy:(  ( mile widziane rady)

Na twojej obecnej płycie to raczej więcej jak te 150FSB nic nie pójdzie ....

Następny krok to chiba 166 - i tutaj to nie wiem czy komuś w ogóle chodzi ten ECS (K7S5A)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, FSB jest 147 potem 150 i następne to 166 (no jest i 200), ale też coś mi sie kiedyś obiło o oczy że w chipset SIS735 ma jakąś wadę i nie będzie działał na 166 nawet z bartonem i DDR333.

 

 

A co do szukania o seriach XPków to nigdzie nie znalazłem jak poznać (biorąc proca w sklepie do ręki) że to B0 lub A0, bo gdzieś tu widziałem że B0 robią na 1,6V a jeszcze nowsze i bardziej kręćliwe robią na 1,5V. A przecież 1,7+ A0 też ma 1,5V. Wiec jak poznać? A może jest jeszcze jakiś wyższy(np. 1,8+ 2,0+) który sie tak dobrze kręci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do szukania o seriach XPków to nigdzie nie znalazłem jak poznać (biorąc proca w sklepie do ręki) że to B0 lub A0, bo gdzieś tu widziałem że B0 robią na 1,6V a jeszcze nowsze i bardziej kręćliwe robią na 1,5V. A przecież 1,7+ A0 też ma 1,5V. Wiec jak poznać? A może jest jeszcze jakiś wyższy(np. 1,8+ 2,0+) który sie tak dobrze kręci?

Stare 1700 DLT3C A0 miały dolną linię zaczynającą się od A. Więc:

 

AXDA 1700 DLT3C ... AIUGA 02XX- A0 napięcie 1.5V

AXDA 1700 DUT3C ... JIUHB 0XXX- B0 napięcie 1.6V

AXDA 1700 DLT3C ... JIUHB 03XX- B0 napięcie 1.5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nawet się nie zastanawiaj bierz jak możesz tego nowego DLT3C o napięciu 1,5 V, ja wymieniłem swojego i bez podnoszenia napięcia chodzi jako XP 2600+ (12,5 x 166 MHz), a możliwości to ma on duże :D

a co???? to trzeba napiecie podnosic by uzyskac 2600+ :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...