Skocz do zawartości
Samuelson

Compal-optymalny Proc....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam sie nad doborem optymalnego procka do grafiki 8600GT ddr2 tak aby proc nie ograniczał karty i odwrotni. Obecnie planuje kupić T7250 a do wyboru pozostały , T7500, T8100, T8300. Jest miedzy tymi prockami duża roznica w wydajności?

Edytowane przez Samuelson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac w podpisie posiadam T7500 i jesli chodzi o codzienna prace jestem zadowolony:

Na Windows Vista, uzywam glownie narzedzi programistycznych (MS Visual Studio/Code Blocks), Photoshop'a, do tego standard czyt. muza filmy internet i procek nigdy nie wymieka, wszystko ultra szybko plynnie bez zamulek.

Jesli chodzi o proca + 8600 GT DDR2 + gry, to do samych gier mam postawiony Windows XP. CS:S, Witcher czy COD IV to zaden problem, procek raczej w pelni wyciaga mozliwosci grafy ktora przeciez demonem predkosci to nie jest. A co do tego czy warto doplacac z T7250, IMO warto, oprocz dodatkowych 200 Mhz zyskujesz takze dodatkowe 2mb cache'u.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac w podpisie posiadam T7500 i jesli chodzi o codzienna prace jestem zadowolony:

Na Windows Vista, uzywam glownie narzedzi programistycznych (MS Visual Studio/Code Blocks), Photoshop'a, do tego standard czyt. muza filmy internet i procek nigdy nie wymieka, wszystko ultra szybko plynnie bez zamulek.

Jesli chodzi o proca + 8600 GT DDR2 + gry, to do samych gier mam postawiony Windows XP. CS:S, Witcher czy COD IV to zaden problem, procek raczej w pelni wyciaga mozliwosci grafy ktora przeciez demonem predkosci to nie jest. A co do tego czy warto doplacac z T7250, IMO warto, oprocz dodatkowych 200 Mhz zyskujesz takze dodatkowe 2mb cache'u.

 

Pozdrawiam

Widze ze masz compala ;] zapytam sie przy okazji jak z jakaścia np w porownaniu z hp czy toshiba ? btw ladne oc standardowo w 03 to 8600 gt ma cos kolo 8 - 9 tys :] sporo temparatura poszła w gore ?

 

Został mi do wyboru T7500 lub T8100 w super ip maja takie same wyniki

Edytowane przez Samuelson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie jakosci:

jesli zdecydujesz sie na compala to bedzie Ci go skrecac bezposrednio w sklepie (niekoniecznie kompetenty) serwisant, dla ktorego to przeciez tylko kolejny komp do skrecenia i moze nie przylozyc sie do tego odpowiednio, wiec przy odbiorze dokladnie obejrzyj lapka.

W moim na skutek olewczego podejscia serwisanta klawiatura po lewej stronie zapadala sie na jakies pol centymetra(to akurat czesta przypadlosc), oraz mialem jakas bulwe w lewym gornym rogu obudowy - okazalo sie ze to kabel od matrycy nie zostal poprowadzony wyznaczonym do tego celu tunelem. Dodatkowo przy skladaniu zapomniano o wsadzeniu modułu wifi :mur:

Stracilem troche nerwow ale ostatecznie wszystkie niedociagnienia zostaly poprawione i dostalem do rak solidnie skrecony kompletny produkt. Wiadomo ze compal nie jest zbyt piekny ale sama obudowa sprawia wrazenie solidnej. Po 3 miesiacach mocnej eksploatacji nie widac sladow uzytkowania i wszystko dziala jak powinno, ale to jeszcze zbyt krotki okres aby wydawac jakas opinie.

Pozdrawiam

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAk uważacie czy cena jest odpowiednia za taki konfig:

fl90:

- WXGA+

- 8600gt 512

- czytnik lini papilarnych

- 2 gb Kingston 667

- 160 gb segate 8 mb 5400 obr

- wifi abgn

- T8100

- bluetooth

cena 2900zł

 

zastanawam sie czy inwestowac w WXGA+ czy jednak <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> WXGA.Jest miedzy nimi jakas roznica procz rozdzielczosci?

Edytowane przez Samuelson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam FL90 z prockiem 7300 i jestem zadowolony, za jakis czas zmienie na 9500 ale jeszcze sie z tym wstrzymam, cena za duza. Co do grafiki to po dobrym OC spokojnie wyciska sie od 4300 do 5500 pkt w 3dmarku 2006 a jest gosciu co machnal ponad 7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...