Skocz do zawartości
wolfi

Origen S21t, Znacie Ta Bude? Jesli Nie To Popatrzcie...

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem ja kupic juz okolo 2 miesiace temu, jednak wiekszosc sklepow, ktore maja ja w swojej ofercie, niestety nie posiadaja jej na stanie lub nie potrafily jej dla mnie sciagnac z hurtowni/od producenta...
Udalo sie ja kupic dopiero w malym sklepiku, ktory zajmuje sie skladaniem systemow HTPC/LanParty.


Dołączona grafika
Dołączona grafika


Kilka browarow i czas na skladanie wszystkiego do kupy.


Dołączona grafika


W srodku obudowy znalazlem jeszcze kilka ciekawych czesci.


Dołączona grafika


Prawie wszystko w srodku, ale pojawil sie klopot.


Dołączona grafika


Scythe Ninja zawadza o nagrywarke.


Dołączona grafika


W lape dremel i tniemy radiator.


Dołączona grafika


Wyszlo slicznie, jeszcze trzeba bylo pozaginac heat pipy...


Dołączona grafika


Wszystko slicznie pasuje ;)


Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika


Odpalenie budy by sprawdzic czy wszystko do obecnego etapu ok+sprawdzenie ekranu

.

Dołączona grafika
Dołączona grafika


By nie paprac paluchami ekranu lub tez by ciskac dokladniej, bo ekran wyciaga 1920x1200, z boku ekranu znajduje sie taki oto aluminiowy rysik.


Dołączona grafika


Jeszcze fotka nowego Tagana BZ-900, bo ladnie swieci ;)


Dołączona grafika


I podpiecie dodatkowego modulu chlodzacego karty.


Dołączona grafika


Nastepnie 30 minut zabawy w stolarza czyli podmontowanie dodatkowej poleczki do biurka i buda laduje na wlasciwym miejscu.


Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika


Wszystko dziala jak nalezy, mona wiec otworzyc browara i cieszyc sie finelnym efektem.

W dzien.


Dołączona grafika


I wieczorkiem.


Dołączona grafika



Na koniec jeszcze w ramach ciekawostki:


Mikrofalowka:


Dołączona grafika


Kominek:


Dołączona grafika


Piekarnik:


Dołączona grafika


I moje ulubione, akwarium:


Dołączona grafika

Edytowane przez wolfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwierając ten temat zobaczyłem pierwsze zdjęcie i pomyślałem że kolejna osoba chce się pochwalić kupnem jakiejś budy ale jak oglądałem następne zdjęcia dochodzę do wniosku że ta buda jest warta uwagi nie wiem dlaczego ale mi się spodobała. powiedz mi ile coś takiego kosztuje. Jak byś nie napisał że jest kupiona powiedział bym że homemade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego w piwnicy nie postawil przerost formy nad trescia. 2 sprawa ze widac umiejetnosci maualne po tym ... zmasakrowaniu radiatora ... i to dobrego radiatora...Nic ciekawego ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umiejętności maualne po tym ... zmasakrowaniu radiatora ... i to dobrego radiatora..

akurat to ja go dremelowalem :) i wierz mi wyszedł najlepiej na ile można obciąć ninja :) w planach OrigenAE Watercooling Project to dopiero będzie ci serce skręcać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... buda fajna nie powiem, cena zabójcza,ale dżentelmeni o pieniądzach nie dyskutują;) Ale imho taka świetna obudowa a postawiona gdzieś pod biurkiem;/ Zaraz pod tym jakieś szpetne kable? I nawet miejsca pod biurkiem na nogi nie ma.... 3 monitory w takim małym pokoiku? Taka buda nadaje się tylko do salonu, razem z wyrafinowanym sprzętem hifi... Imho ZDECYDOWANY przerost formy(?) nad treścią (?)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego w piwnicy nie postawil przerost formy nad trescia. 2 sprawa ze widac umiejetnosci maualne po tym ... zmasakrowaniu radiatora ... i to dobrego radiatora...Nic ciekawego ....

Fakt, lepiej zamknac wszystko w zwyklej, szarej budzie...

Jesli chodzi o radiator to dziala i to jest najwazniejsze, jesli wydaje Ci sie ze urwanie 1/30 powierzchni finow sprawi ze nagle Ninja przestanie dzialac to bardzo sie mylisz...

Obecnie w planie jest zakup Panryna 9770 i GF9800GX2, a zaraz po tym podpinam calosc pod WC i wtedy bedziesz mial mozliwosc oceniac moje umiejetnosci manualne...

Z reszta po co wkladac WC, po co ladnie ukladac kable, to takze przerost formy nad trescia...

 

 

Hmm... buda fajna nie powiem, cena zabójcza,ale dżentelmeni o pieniądzach nie dyskutują;) Ale imho taka świetna obudowa a postawiona gdzieś pod biurkiem;/ Zaraz pod tym jakieś szpetne kable? I nawet miejsca pod biurkiem na nogi nie ma.... 3 monitory w takim małym pokoiku? Taka buda nadaje się tylko do salonu, razem z wyrafinowanym sprzętem hifi... Imho ZDECYDOWANY przerost formy(?) nad treścią (?)...

Ale w czym problem?

Monitor w srodku sluzy do grania i ogladania tv na codzien, miejsca na nogi jest sporo, przed postawieniem origena sprawdzalem jak bedzie sie siedzialo.

Na samej gorze widzisz obraz z projektora - tam ida filmy i gry z konsoli, a czesto tez hdtv.

Monitor w budzie sluzy do obslugi media portala - jest dotykowy, tam wybieram film, a podczas kiedy film idzie na projektore, na dole widnieja rozmaite informacje na temat odtwarzanego filmu.

Caly sprzet w pokoju mozna takze obslugiwac z pilota harmony 1000.

 

Nie zdazylem jeszcze zbudowac domu z ladnym salonem w ktorym origen bedzie sie godnie prezentowac.

Swoja droga, wydaje mi sie ze to ja wiem najlepiej ile ekranow w moim pokoju jest dla mnie przydatne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no buda fajna, ale jak masz za dużo kasy to możesz mi taki telewizorek kupić jak masz na ścianie (piękny ^^)

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - ""
:lol::lol::lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no buda fajna, ale jak masz za dużo kasy to możesz mi taki telewizorek kupić jak masz na ścianie (piękny ^^)

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - ""
:lol::lol::lol::lol:

To nie tv, to obraz z projektora Full HD...

Ekran zbudowalem sam z odpowiednio docietych i pomalowanych listewek, w srodku specialna farba pod projektory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no buda fajna, ale jak masz za dużo kasy to możesz mi taki telewizorek kupić jak masz na ścianie (piękny ^^)

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - ""
:lol::lol::lol::lol:

hehe - nigdy nie jest tak, że jest za dużo ... pozazdrościć zaradności :D

Bardzo fajna buda moim zdaniem, te 60coś i 27 cali też zacne - dobry gust (możesz pokazać jaką wydajność mają te SSD ?) :D ... można wpaść na jaki filmik :D ?

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że lubisz gadżety (ja zresztą też hehe). No i w końcu ktoś, kto rozmieścił swoje głośniki jak trzeba (jak widzę zestawy 7.1 stłoczone koło monitora to mnie skręca)

 

Obudowa bardzo fajna, też będę szukał jakiejś z wyświetlaczem, bo zdecydowanie ułatwia wybieranie plików (=muzyka) przy wyłączonym głównym ekranie czyli u mnie 32' LCD.

 

Daj znać jak działa mechanizm odchylający ekran - czy jest jakaś przeciwwaga dla ekranu, czy nie rusza się w jakichś dziwnych płaszczyznach i czy obudowa musi stać na brzegu półki (=da się odsunąć ekran gdy stoi np. na stole? ciężko wyczuć ze zdjęć). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się natomiast średnio podoba... jak sam zresztą zauważyłeś... mikrofalówka. W środku taki burdel że bałbym się jakiegoś zwarcia.. zwłaszcza ten radiator niemal dotykający pinów w cdromie. Design budy mi się nie podoba to raz (zbyt kwadratowa, wręcz tendencyjna), ale nie podoba mi się też to że jest kupowana i zbyt wiele się przy niej nie napracowałeś - a ja głównie za to cenię mody i ich autorów :).

 

Tak że jeden głos na nie, żeby sprawiedliwości stało się zadość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś podać adres www sklepu gdzie ją kupiłeś?

 

2996596[/snapback]

mi się natomiast średnio podoba... jak sam zresztą zauważyłeś... mikrofalówka. W środku taki burdel że bałbym się jakiegoś zwarcia.. zwłaszcza ten radiator niemal dotykający pinów w cdromie. Design budy mi się nie podoba to raz (zbyt kwadratowa, wręcz tendencyjna), ale nie podoba mi się też to że jest kupowana i zbyt wiele się przy niej nie napracowałeś - a ja głównie za to cenię mody i ich autorów :).

 

Tak że jeden głos na nie, żeby sprawiedliwości stało się zadość :)

 

Moim celem nie bylo ukazanie wkladu mojej pracy(napracowalem sie nad skonfigurowaniem calego systemu multimediow w domu i to wystarczy), bo wsadzic sprze do budy potrafi wiele osob...

Chcialem zaprezentowac raczej sama obudowe i inny sposob podejscia do PC.

To co dzieje sie w srodku jest stanem prejsciowym, niedlugo cala buda bedzie zwodowana, a wszystko w srodku pieknie poukladane.

Za mody sie juz nie zabieram, mam na swoim koncie dwa projekty calkowicie zmodyfikowanych obudow+woda, ale taka zabawa zdecydowanie mi sie znudzila i teraz ide w kierunku praktycznosci, prostoty i ciszy.

 

Tan komputer nie sluzy do wszystkiego, sluzy do ogladania filmow HD i seriali, a raz/dwa razy w miesiacu do sprawdzenia czy jakas nowa gra bedzie w stanie mnie wciagnac jak niektore gry jeszcze 2-3 lata tamu...

 

Do internetu i codzienych zajec mam maca, do gier konsole...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie jeśli przeznaczenie całego projektu jest media center to cel osiągnięty a burdel w kablach..... kogo to obchodzi....nie widzę okna .... pokrywa nie jest otwarta na co dzień i leży w miejscu w którym nikt by nawet tego okna nie dostrzegł....cena może i wysoka ale zdecydowanie niższa niż w pl....ja tam czekam na wc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, lepiej zamknac wszystko w zwyklej, szarej budzie...

Jesli chodzi o radiator to dziala i to jest najwazniejsze, jesli wydaje Ci sie ze urwanie 1/30 powierzchni finow sprawi ze nagle Ninja przestanie dzialac to bardzo sie mylisz...

To mnie nie zrozumiałeś. Bedzie dzialal bo jak nie poprzecinałeś heat pipow to jaki porblem .??? 2 sprawa to jak juz sie robi modding to powinno byc troche estetyki, a nie tak jak to tam widac :D.

A bude zgadles mam szara z ventylami skreconymi na minimum, bo dla mnie sie liczy Uzytecznosc bardziej liczy niz lans :D.

Jak zmodujesz ta bude naprawde to daj znac inaczej to jest lansik ^^.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz sie robi modding to powinno byc troche estetyki, a nie tak jak to tam widac :D.

 

Ale po co?

Buda jest zamknieta, wszystko dziala, wiec po co ma byc estetycznie, lansik czy uzytecznosc?

 

A bude zgadles mam szara z ventylami skreconymi na minimum, bo dla mnie sie liczy Uzytecznosc bardziej liczy niz lans :D.

 

Jesli nie rozumiesz idei HTPC to nie zorzumiesz tez jak bardzo potrzebny jest ekran w tej budzie i dlaczego wyglada ona tak, a nie inaczej...

Ten komputer ma ostatecznie wyladowac w salonie, a tam Twoja uzyteczna buda ze skreconymi wentylatorami nie ma najmniejszego prawa bytu.

 

Co postawilbys w salonie?

TO: Dołączona grafika CZY TO: Dołączona grafika

Poczytaj o 2999274[/snapback]

Jak zmodujesz ta bude naprawde to daj znac inaczej to jest lansik ^^.

 

Mnie wydaje sie ze wrecz odwrotnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dorzucić 3 grosze...

Rozumieć idęe HTPC można na wiele sposób wolfi, bo wcale nie musi to oznaczać kupowania gotowej obudowy za sporą sumkę, co po części udowadniają chyba te moje poniższe wypociny ;-) Nie oznacza to również, że Twoja obudowa mi się nie podoba, wręcz przeciwnie, bo sam mając inne możliwości pewnie poszedłbym w Twoje ślady kupując coś gotowego. A bałagan w środku...no cóż, to chyba trochę świadczy o człowieku...ale i tak tak zwana prowizorka rządzi się własnymi prawami :-)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Pozwolę sobie dorzucić 3 grosze...

Rozumieć idęe HTPC można na wiele sposób wolfi, bo wcale nie musi to oznaczać kupowania gotowej obudowy za sporą sumkę, co po części udowadniają chyba te moje poniższe wypociny ;-) Nie oznacza to również, że Twoja obudowa mi się nie podoba, wręcz przeciwnie, bo sam mając inne możliwości pewnie poszedłbym w Twoje ślady kupując coś gotowego. A bałagan w środku...no cóż, to chyba trochę świadczy o człowieku...ale i tak tak zwana prowizorka rządzi się własnymi prawami :-)

NIE CYTUJEMY OBRAZKÓW!!!!

Dokładnie, dla mnie HTPC, to poprostu obudowa, która ładnie wkomponowuje się w otoczenie ( SALOOOON)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dla mnie HTPC, to poprostu obudowa, która ładnie wkomponowuje się w otoczenie ( SALOOOON)

Ok, a jak bedziesz na niej odtwarzal muzyke/radio bez wlacznia projektora badz tv?

Rozwiazanie typu odpalenie projektora/tv, ustawienie playlisty i wylaczenie projektora/tv to nie wchodzi w gre bo to tylko polsrodek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Wiesz, równie dobrze, na takiej obudowie, można zamontować sobie ekranik dotykowy pod lpt ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mozna....ale niektórzy chca gotowca i tyle. Nie kazdy ma ochote sie bawic i modowac... temat raczej do prezentacji sie nadaje;) pochwalic sie buda.

Jakbym mial kase to bym se taka kupil i tyle.

Pozazdroscic projektora;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ekranik pod lpt to może niekoniecznie, bo roboty by z tym było od groma, ale na allegro za 5 stówek można już coś dotykowego na rgb znaleźć i wkomponować w jakąś kastę, ale to już jest zabawa którą w rzeczy samej nie każdy musi lubić.

Poza tym dużo zależy też od potrzeb, bo ja w tej swojej budzie mam pIII/192mb/gf2mx/4gb i jakiegoś marnego SB128, do divixów i zdjeć starcza, a że tylko do tego go używam to i tak zawsze włączam tv, który notabene jest jeszcze kineskopowy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...