Skocz do zawartości
wolfi

Origen S21t, Znacie Ta Bude? Jesli Nie To Popatrzcie...

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym dużo zależy też od potrzeb, bo ja w tej swojej budzie mam pIII/192mb/gf2mx/4gb i jakiegoś marnego SB128, do divixów i zdjeć starcza, a że tylko do tego go używam to i tak zawsze włączam tv, który notabene jest jeszcze kineskopowy :-)

 

Aha, to faktycznie mamy zupelnie inne potrzeby, a co za tym idzie zupelnie inny sprzet :)

Ja w ciagu ostatniego roku nie obejrzalem ani jednego divixa, tylko HD 720p i HD 1080p, a od 4 miesiecy juz tylko i wylacznie 1080p...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, to faktycznie mamy zupelnie inne potrzeby, a co za tym idzie zupelnie inny sprzet :)

Ja w ciagu ostatniego roku nie obejrzalem ani jednego divixa, tylko HD 720p i HD 1080p, a od 4 miesiecy juz tylko i wylacznie 1080p...

 

a myslisz ze do HD trzeba super sprzetu???? to sie mylisz..... a co do budy to za to kase bylo by znacznie cos lepiszego a nie mikrofalowka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myslisz ze do HD trzeba super sprzetu???? to sie mylisz..... a co do budy to za to kase bylo by znacznie cos lepiszego a nie mikrofalowka....

 

Do HD wystarczy byle jaki A64+ karta graficzna, kotra sprzetowo wspiera material HD, ale nie w tym rzeczy...

Do HD przede wszystkim potrzebny jest bardzo dobry tv/projektor.

Znajdz prosze lepsza wedlug Ciebie obudowe do HTPC, taka, ktora bedzie miala wyswietlacz dotykowy, ktory wyswietli mi obraz 1080p...

Na rynku wsrod obudow HTPC z gornych polek licza sie tylko OrigenAE i Omaura, silverstone i zalman takze maja ciekawe konstrukcje, ale zadna z nich(silverstone, zalman) nie pociagnie 1080p na wyswietlaczu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co ci na tym ekranie dotykowym HD??? przeciez i tak filmy ogladasz na duzym ekranie......

Po to bym mogl odpalac na nim media potral, sklonowac oba wyswietlacze i nie musiec odpalac projektora, kiedy koryguje napisy do filmow, przerzucam na niego filmy z maca lub slucham muzyki, radia...

Dokladnie taka sama sytuacja jak ze zwyklymi dvd, ampem czy radiem, najczesciej wszystko obsluguje sie z pilota, ale czasami trzeba podejsc do danego urzadzenia i cos powciskac, przekrecic...

Komputer ma to do siebie ze jego system operacyjny i GUI sa troszke bardziej skomplikowane niz w zwyklym odtwarzaczu dvd/bluray i dlatego w przypadku HTPC, taki wyswietlacz w moim konfigu jest niezbedny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie cud miod i orzeszki :D Jedynie bym oszczedzil ten radiator i nie masakrowal tak tych heat pipow.

 

Masz mozesz gdzies fotke ile miejsca jest jeszcze w srodku, bo zastanawia mnie to jak chcesz tam zmiescic jeszcze GX2 i WC :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladna obudowka. W sumie ja tez troszke maca uzywam i do takich zastosowan jak wymieniles wlasnie kupilem miniaka :) Moze do konca za rewelacyjnie sie nie sprawdza, ale jest maly i cichy.

 

Mnie boli tylko jak autor tematu postapil z ninja... Az sie lezka w oku kreci... wystarczylo podgiac troszke i tyle, pozniej spokojnie wyprostowac, a tak zwyczajnie zostala zmasakrowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie to wyglada. Mi sie podoba. A najbardziej rozkladaja mnie teksty "ja bym tego nie" o jeju ile ta buda kosztowala, to beee a tamto te jest beee. Litosci ma kase to sobie kupuje i tyle. Chcialby za przeproszeniem nasrac jeszcze na wierzchu tej budy zeby bylo bardziej artystycznie to mogl to zrobic i nikomu nic do tego. Co z tego ze buda gotowiec i droga? Ja nie widzialem jeszcze u nikogo takiej, wiec moim zdanie jest orginalnie. Polowe projektow co tutaj widzialem to pozal sie Boze mody.

Koles napisal po co mu to, szukal odpowiednich rzeczy dla siebie, mial pomysl kase i to kupil. Ja osobiscie majac wiecej pieniedzy (niz mam obecnie) nawet by mi oko nie drgnelo zeby kupic cokolwiek do kompa, chocby i 10000 PLN kosztowalo, buda czy inne duperele. Podoba mi sie, stac mnie to kupuje.

 

jeszcze raz gratki, fajnie, fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buda piękna i piekielnie droga. fajny zestawik tam na biurku masz ale tą pulke to mogl stolarz dorobic pod kolor biurka a nie jakas dreweniana.

troche to tez dziwne ze kupujesz ekstra sprzet i trzymasz go na kiczowatym biurku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże widzisz i nie grzmisz.... uczepiliście się chłodzenia jak ..........

@Ryba wc to tam wejdzie bez problemu :D chłodnica z tyłu za budą i po krzyku

Co do mebli limit komentowania tego co jest nie na temat skończył się wraz zamknięciem tematu Gizia więc relax :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polowe projektow co tutaj widzialem to pozal sie Boze mody.

Koles napisal po co mu to, szukal odpowiednich rzeczy dla siebie, mial pomysl kase i to kupil. Ja osobiscie majac wiecej pieniedzy (niz mam obecnie) nawet by mi oko nie drgnelo zeby kupic cokolwiek do kompa, chocby i 10000 PLN kosztowalo, buda czy inne duperele. Podoba mi sie, stac mnie to kupuje.

no i na tym polega własnie różnica między moderami i snobami :). Kupić każdy umie, zrobić.. to już tylko elita :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i na tym polega własnie różnica między moderami i snobami :). Kupić każdy umie, zrobić.. to już tylko elita :)

no chyba wlasnie na tym nie polega roznica, powyzej link do wikipedii. Kazdy nie umie kupic, bo zeby kupic to trzeba wiedziec co, a pozniej jeszcze trzeba wiedziec jak to poskladac. Na pewno roznica jest zrobic samemu a kupic gotowe. Chocby w Twoim projekcie, ktory odpie**** jak siema i tutaj szacuneczek. Ale wqur*** mnie teksty ludzi co zaraz wyjezdzaja z tematami ze to tylko dlatego ze sie ma kase. A niech pojda truskawki zbierac czy jakas inna cholere i niech tez sobie kupia.

 

Poza tym zwroc uwage na to http://forum.purepc.pl/temat/Modyfikacje/1...arrning/261098/ policz ile tam bylo kasy, chocby same dyski SSD. Tutaj tez nie bylo modyfikacji mimo ze kasiory od cholery wylozonej? Co prawda nie tyle co u Ciebie ale wiecej niz u niektorych ktorzy pisza ze zrobili moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby koledze PelzaK zrobilo sie lepiej, dodam ze dzis kupilem QX9770...

Nestety nie bylem na tyle zdolny by zrobic go sobie samemu z kawalka krzemu, ale koledze PelzaK'owi zycze powodzenia...

Dodam jeszcze ze jest on chlodzony ta sama, potargana i zniszczona ninja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie kazdy umie zarobic na to by kupic...

niektórzy mają bogatych tatusiów... :)

 

Kazdy nie umie kupic, bo zeby kupic to trzeba wiedziec co, a pozniej jeszcze trzeba wiedziec jak to poskladac. Na pewno roznica jest zrobic samemu a kupic gotowe.

kupić to każdy umie, bo kupuje to co mu się podoba i na co go stać, ewentualnie co koledzy podpowiedzą. Żeby złożyć do kupy kupną obudowę, to wystarczy imo przeczytać dołączoną instrukcję obsługi - no chyba, że komuś to sprawia trudność, no to ok, zgadzam się z Tobą :wink:. Różnica między kupić a zrobić jest dosyć znacząca, bo tu nie chodzi o sam fakt, że ktoś ma kase to już nie buduje ino kupuje. Jak ktoś ma pociąg do tworzenia, majsterkowania, to zawsze będzie coś budował, modował, tworzył, niezależnie od tego jak gruby ma portfel.

 

Ale wqur*** mnie teksty ludzi co zaraz wyjezdzaja z tematami ze to tylko dlatego ze sie ma kase.

Ja tak nie napisałem - a na pewno nie w tym znaczeniu. Po prostu cenię sobie pomysłowość u ludzi, zaradność, talent do majsterkowania, szeroko pojęte DIY. Więc nie powinno nikogo dziwić, że kupne fabryczne, montowane na taśmie na taiwanie obudowy, nie są dla mnie tym samym co ręczna rzemieślnicza robota. One nie mają duszy, nie mają historii. Oczywiście wyglądają fajnie, są bajeranckie, eleganckie czasami, ale na tym koniec. Jestem po prostu zwolennikiem robót ręcznych :D

 

Zeby koledze PelzaK zrobilo sie lepiej, dodam ze dzis kupilem QX9770...

Nestety nie bylem na tyle zdolny by zrobic go sobie samemu z kawalka krzemu, ale koledze PelzaK'owi zycze powodzenia...

Dodam jeszcze ze jest on chlodzony ta sama, potargana i zniszczona ninja...

Ironia na marnym poziomie, przyznać muszę... Chwalisz się, czy żalisz...?, kolego :). Jeśli Ci to humor zepsuje to powiem, Ci, że mnie też stać na QX9770, na Twoją mikrofalówkę też, nie kupuję gpsu z biedronki, bo stać mnie na 10x droższy... A obudowę w pocie czoła piłowałem, szlifowałem ręcznie...

i co z tego wynika? Wynika z tego dokładnie to co napisałem wyżej. Po prostu lubię majsterkować i jeśli coś mogę zrobić sam i chce mi się to robię i za to też cenię innych. Wybacz mi, że nie padłem na kolana przed Tobą i Twoją obudową, ale imo przyszedłeś się po prostu pochwalić... Patrzcie na mnie, potrafię tyle zarobić, że sobie kupiłem taką obudowę za 1k, wogle procesor z 4 rdzeniami.. mam laptopa, fajny telefon i projektor... łał.

 

Też mógłbym sobie kupić takie coś gdybym czuł że mi się to podoba i chcę to mieć.. ale żeby się tym od razu chwalić na forum? :blink:

Tak, że wiesz, obudowa jak obudowa... tak samo wydasz kupę kasy na samochód, to będzie Ci sam parkował, lody robił i rozmawiał na wybrane tematy... Więc dla mnie nie jest to nic za co mógłbym wielbić człowieka - za jego zdolność w kupowaniu(?)... Już moja żona posiada zdolność w kupowaniu na allegro na czas - to mi wystarczy :D

 

I wyluzuj troszeczkę... Jedna nieprzychylna opinia o niczym nie świadczy. Człowiek nie może być tylko wielbiony przez wszystkich dookoła bo mu się w d.pie poprzewraca :) - z doświadczenia wiem :D

 

pzdr;

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od tego ze nie zrozumiales zupelnie mojego zamiaru...

Chcialem zaprezentowac ciekawa bude, ktora jest inna niz wiekszosc dostepnych na rynku.

Pewien czas temu kumpel(BTW, ten ktory zrobil tego moda) pokazal mi kilka ciekawych obudow HTPC(sam wtedy skladal HTPC dla siebie), miedzy innymi mojego Origena S21T.

Gdybym wtedy nie zobaczyl tego ustrojstwa, nawet nie wiedzialbym ze takie budy istnieja, dlatego tez pomyslalem ze warto ja blizej zaprezentowac ludzia, ktorzy tak samo jak ja pasionuja sie komputerami.

 

Jesli chodzi o modyfikacje obudowy, majsterkowanie - to co lubisz, rozumiem, tez mnie to kiedys cieszylo...

Za czasow kiedy to forum jeszcze raczkowalo(w temacie modyfikacji), istnial rewelacyjny serwis moded-kompz, gdzie prezentowalem moje dwa projekty.

Maly balkon, kupa narzedzi, ja upaprany farba, pociete paluchy, nagrzewnica od zuka ze szrotu, cudem wykombinowane bloki wodne, woda destylowana, pompka do akwarium, swiecace wiatraczki malowane sprayem z dolutowanymi diodami - cieszylo mnie to jak cholera...

Jednak w koncu mi przeszlo i teraz komputer z ktorego kiedys bylem dumny nazwalbym marna imitacja szopki, a nie byl zly, jak na tamte czasy zachwycil wiele osob w necie.

Obecnie stawiam na praktycznosc, prostote i cisze, nie jak kiedys na blask i wysiskanie siodmych potow ze sprzetu...

Takiej budy jaka mam obecnie nie wykonalbym nigdy sam i mysle ze i Tobie ciezko bylo by to zrealizowac...

Ta buda nie jest tasmowym produktem z tajwanu, bo Origen wykonuje ja dopiero po zlozeniu zamowienia, dlatego zadko kiedy bywa dostepna od reki w sklepach.

Moja buda nie mus miec duszy, wystarczy ze ma styl i bardzo dobrze prezentuje sie na polce z czarnego szkla w salonie...

Wracajac jeszcze do samego poczatku tego tematu, pytalem co myslicie o tej budzie, nie o tym co w srodku, a Ty napisales ze buda jest be bo jest kupiona, a w ogole to ja tez jestem be bo zmasakrowalem radiator...

Zuelnie odwrotna sytuacja niz nainnym angielsko-jezyczym forum, gdzie takze wrzucilem fotki, a ludzie napisali ze swietnie poradzilem sobie z problemem ninjy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne :).

Nie jesteś be za to, że zmasakrowałeś radiator, tylko przynajmniej na zdjęciu wygląda jakby on dotykał prawie pinów od cdroma - a wątpię żeby to było bezpieczne :) - taka opcja.

 

Podsumowując, cieszy mnie to, że w dżentelmeński sposób rozwiałeś me wątpliwości nie wszczynając bójki :). Niektórzy są lekko przewrażliwieni na krytykę - a to trzeba leczyć :) - bo zbyt agresywnie rzucają się z pazurami od razu, czasami nie do końca rozumiejąc o czym ktoś pisze. Mnie też to dotyczy ale ja się przynajmniej staram.. no staram się :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z grubym portfelem nie ma co na forum wchodzić.... zaraz zostanie się zaatakowanym przez publiczność ze lepiej by te pieniądze dać tu a potem tam a w ogóle to lepiej przelać im na konto bo taka obudowa za droga itp ... nie którym to się w głowach poprzewracało, nie każdy ma czas i chęci żeby samemu strugać obudowę, autor nie napisał że jest to modyfikacja i wy już "gdzie tu mod...?". Ja uważam że dobrze jest zobaczyć tą obudowę na polskich forach, dużo pomogły mi te zdjęcia i zapoznałem się więcej z HTPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rollercoasterfreak

Kawał dobrej budy i kawał dobrej roboty! ;)

 

Pozdrowienia dla wyspiarzy od etatowego wyspiarza :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z grubym portfelem nie ma co na forum wchodzić.... zaraz zostanie się zaatakowanym przez publiczność ze lepiej by te pieniądze dać tu a potem tam a w ogóle to lepiej przelać im na konto bo taka obudowa za droga itp ... nie którym to się w głowach poprzewracało, nie każdy ma czas i chęci żeby samemu strugać obudowę, autor nie napisał że jest to modyfikacja i wy już "gdzie tu mod...?". Ja uważam że dobrze jest zobaczyć tą obudowę na polskich forach, dużo pomogły mi te zdjęcia i zapoznałem się więcej z HTPC.

widzę, że nadal nie rozumiesz :). dlatemuż pozostawię to bez komentarza.. dalszego. Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zuelnie odwrotna sytuacja niz nainnym angielsko-jezyczym forum, gdzie takze wrzucilem fotki, a ludzie napisali ze swietnie poradzilem sobie z problemem ninjy ;)

kontrast polska a "zachodnia" mentalność ;] , dlatego "polisz-spiking-forum" unikam ogólnie ;]

 

gj ze zgraniem całości , z doświadczenia wiem ile zabawy jest przy małych budach HTPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WC dalej w planie...

Czekam teraz az pojawia sie nowe D-tek fusion v2 i nowe grafiki nv/amd - co bedzie lepsze to kupie i wtedy dopiero dobiore odpowiedni blok na grafike(moze nawet na grafiki, bo zastanawiam sie nad dwiema)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe mówiłem Ci Kuba ze nie będziesz miał łatwego życia pokazując ta budę... :)

 

ps. Ja osobiście mu wciskałem Omaura TF11 + TFT ale nie dal sie namówić i kupil tego pazdziocha ;P

 

http://www.omaura.com/tf11.html

http://www.omaura.com/tftft.html

 

ja mam zalmana 160XT jako obudowe, ale osobiscie bym kupowal teraz zestaw z omaura TF5+TFHDD+TFTFT slicznie razem sie prezentuje http://pl.youtube.com/watch?v=mPvD7rfKb0w

 

http://www.hardforum.com/showthread.php?p=1032028952

Edytowane przez xisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...