Skocz do zawartości
MantisGhost

Znowu Mobo

Rekomendowane odpowiedzi

witam ciagle namyslam sie jakie mobo kupic

 

nie patrzny na cene potrzebuje czegosc takiego

 

nowego modelu

dobrego mobo pod c2d i quada

 

i tu jeden warunek musi posiadac jak nawiecej wejsc pci (pci chyba ze cos znowu pomascilem :/ chodzi mi o wejscia na karty tam gdzie sledzie sa :P)

 

wiecej niz 2 to na pewno

 

grafike wepcham chyba 9600

 

brom boze nforce 4 mam dosc tego chipsetu :/

 

jeszcze raz jak najlepsza z duza iloscia slotow :D i pod c2d i quada (fajnieby bylo gdyby obslugiwala ddr 2 1200 oraz ddr3 1600)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ciagle namyslam sie jakie mobo kupic

 

nie patrzny na cene potrzebuje czegosc takiego

 

nowego modelu

dobrego mobo pod c2d i quada

 

i tu jeden warunek musi posiadac jak nawiecej wejsc pci (pci chyba ze cos znowu pomascilem :/ chodzi mi o wejscia na karty tam gdzie sledzie sa icon_razz.gif)

 

wiecej niz 2 to na pewno

 

grafike wepcham chyba 9600

 

brom boze nforce 4 mam dosc tego chipsetu :/

 

jeszcze raz jak najlepsza z duza iloscia slotow icon_biggrin3.gif i pod c2d i quada (fajnieby bylo gdyby obslugiwala ddr 2 1200 oraz ddr3 1600)

3x PCI i dobre OC przy Quadzie zapewni Ci DFI LanParty Dk P35-T2/T2RS.

Nforce 4 i wsparcie Core2 Duo/Quad? :unsure:

Takie hybrydy z DDR2 i DDR3 to średnio raczej są opłacalne, weź dobre mobo dedykowane pod jeden typ pamięci :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3x PCI i dobre OC przy Quadzie zapewni Ci DFI LanParty Dk P35-T2/T2RS.

Nforce 4 i wsparcie Core2 Duo/Quad? :unsure:

Takie hybrydy z DDR2 i DDR3 to średnio raczej są opłacalne, weź dobre mobo dedykowane pod jeden typ pamięci :wink:

 

fajne fajne ubolewam tylko iz blood iron nie obsluguje 1066 :/ tylko max 800

 

i ze ma ta nieszczesna plombe :/

 

ale pozatym wygalda niezle ze sietak syptam jakie to ma zasilanie ??

 

8ke ?

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jest zdaje się odpowiedni dzielnik który pozwoli Ci na wrzucenie memek na 1066mhz ;]

2. Plomba niema nic do gwarancji jeśli nie ukruszysz rdzenia.

3. To DFI ma 4 porządne fazy które bez problemu ciągną podkręconego Quada więc o to się nie bój :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jest zdaje się odpowiedni dzielnik który pozwoli Ci na wrzucenie memek na 1066mhz ;]

2. Plomba niema nic do gwarancji jeśli nie ukruszysz rdzenia.

3. To DFI ma 4 porządne fazy które bez problemu ciągną podkręconego Quada więc o to się nie bój :wink:

z tym mnoznikiem to pewne ??

 

no bo nie chce kupic mobo i dowiedziec sie ze np za 2 lata ddr2 800 mhz to przezytek :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czystej ciekawosci sie spytam istnieja mobo z wieksza iloscia pci niz 3 ???

 

swoja droga po przeczytaniu recenzji ma mieszane uczucia

 

wychodzi na to ze panowie z dfi (i panie moze tez :) ) wogole nie umieja projektowac mobo

 

i w zasadzie jedynym godnym polecenia plusem te plyty jest cena

 

a cos z gigabytea porownywalnego sie znajdzie ?

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to ze panowie z dfi (i panie moze tez icon_smile3.gif ) wogole nie umieja projektowac mobo

Dlaczego?

Bo ma 4 fazy zasilania i plombę?

Takie 4 fazy, które potrafią dobrze zasilić wymagające procki to właśnie zaleta. Trudniej jest zrobić 4 niż 8 wydajnie pracujących faz.

 

Plomba to prawda. Zonk. Podobno da się ładnie odkleić. Sam będę wkrótce próbował.

 

Ma też bardzo dobrze rozmieszczone elementy. W jakiejś tam recenzji pisali, że nie da się wyjąć ramu bez wyjmowania grafiki. Mi się jakoś udało nie raz.

 

no bo nie chce kupic mobo i dowiedziec sie ze np za 2 lata ddr2 800 mhz to przezytek :/

Tak niestety będzie i to jest nieuniknione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jest taka tania. Kup DFI UT i bedziesz mial full wypas wyposazenie ;)

hmmmm zobacze zobacze

 

a jaki model z UT ???

bo ja tam widzei i p35 i x48 a nawet nforce

 

swoja drogra oplaca sie brac e8400 ???

 

od siebie dodam ze sronka dfi to najbrzydsza strona producentow mobo jaka widzialem i zniecheca do kupna produktu od 1 wejscia takie moje osobiste zdanie

 

porownajcie sobie stronke gigabyte'a i dfi

albo asusa i dfi

 

 

jak niebo i ziemia

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie się czepiasz IMO....

 

-Strona Ci nie pasuje?? hmm no to w takim razie nie kupiłbyś bardzo smacznych ciastek bo mają brzydkie opakowanie?? Lepiej patrzeć na to co jest w środku...w tym wypadku sama płyta główna...na to jak działa, jak sie na niej kręci, to że daje Ci solidną podstawę do stabilnego komputera.

- Za mało dodatków?? Po pierwsze na czymś panowie z DFI musieli oszczędzić, pozatym płyta DFI to nie mobo dla ,,pierwszoklasistów,, z masą kolorowych ulotek, kabelkami, dodatkowymi extra bajerami itd. to ma działać, dobrze kręcić i sie podobać a nie zachwycać toną dodatków :wink:

 

Co z tego że gigabyte czy asus ma ładniejszą strone skoro większość płyt tej firmy możliwościami nie może dorównać płytom od DFI. Takie jest moje zdanie.

EOT ;]

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS i Gigabyte ma lepszych sprzedawców, DFI inżynierów. Taka różnica.

 

Jeśli wygląd strony w Twoim przypadku decyduje o zakupie płyty głównej to wątpię, żebyśmy przekonali Cię do wyższości jednej płyty nad drugą.

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MantisGhost - rzucasz sie jak znawca jakowys, a tak naprawde to wiesz ze dzwoni tylko nie wiesz zupelnie w ktorym kosciele, cos tam uslyszales o sekcjach zasilania i medrca zgrywasz. Propozycja plyty glownej dla Ciebie Gigabyte GA-EP35-DS3R masz tam 6 faz zasilania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PS. Ale tak naprawde te 6 faz to jest 3 podwojne, wiedziales o tym? Jak pozadni ludzie proponuja Ci DFI tzn. ze maja na wzgledzie Twoje dobro, rozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie twierdzilem ze sie znal z czystym sumieniem moge sie przyznac ze nie

 

poprostu jak widze ze czegos jest wiecej to zazwyczaj u czlowieka wlacza sie lampka ze im wiecej tym lepiej np z kasa

 

masz 20 i 50 no to ktory banknot lepszy ???

 

wiesz jak maja dobrych inzynierow i plytki sa takie dobre wiec musi na nie byc zbycie

 

i nie wieze nie nie stac ich na webmastera ktory by im dziergnal cacy layout za powiedzmy max 1000 zeta

 

ludzie to nawet w polsce sklada sie zamowienia w firmach zeby zrobili ladna i przejzysta strone no nie mowcie mi ze ich nie stac

 

taka coca cola np co wy mysslicie ze strone robia ci co tam na maszynach pracuja bez urazy ale to nie jest wytlumacenie ze maja dobrych inzynierow

 

 

ja moge sobie miesny sklep miec i umiec tylko machac tasakiem, a posiadac wyczesana strone.

 

 

pozatym w tych czasach duzo zalezy od wygladu i prezencji firmy jak sie myle to mi to prosze powiedziec w prost.

 

np zalozmy ze przychodzi do ciebie 2 sprzedawcow mobo

 

1 w garniaku

2 w starych lachac ubrudzonych smarem i capiacy potem

 

oby dwoje mowia to samo i podaja taka cama cene

 

od kogo kupujecie mobo ?????

 

moze przykald nie pokazuje dokladnie o co mi chodzi ale mysle ze co poniektorzy sie domysla o co mi chodzi.

 

panie marecki internet jest anonimowy nie moge wiec stwiedzic kto jest porzadnym czlowiekiem, a co jezeli jest np smarkacz lub ich grupa (bez urazy przyjmuje tutaj najczarniejszy scenariusz) ktorzy umowili sie ze zrobia komus dowcip i polecaja mu nieokreslony towar

jestem sceptyczny bo pierwsze slysze o tej firmie

pytam ludzi tu i tam i zaden z nich nie zna tej firmy albo mu sie tylko o uszy obila

 

jezeli chodzi o fazy w gigabyte to bardzo ciekawe teraz jzu wiem czlowiek jednak uczy sie cale zycie :)

 

na sam koniec dodam ze wyglad strony nie decyduje u mnie o zakupie towaru ale przynacie ze milo jest jezeli po zakupie produktu wchodzi sie na stronke producenta i widzi sie ze wyglada ona ladnie i schludnie i do wszystkie jest latwy i przyjazny dostep

 

dam przyklad:

 

wchodzimy na stronke nvidii patrzymy szwystko sie rusza fajnie chcemy sterownik no to widzimy sterowniki i sru znajdujemy co chcemy ba teraz to nawet samo za nas wykrywa co mam y w pc (jezeli dobrze pamietam)

 

a teraz

 

wchodzimy na stronke atherosa (producent kart wifi) i co widzimy stronke na ktorej nie ma nawet dzialu ze sterownikami owszem grzebiac po roznych podstronach trafiamy na jakies linki do modeli ale do modeli najnowszych a co jezeli ja posiadam stary model, jajo sterow nijak nie ma i trzeba szukac po necie.

 

dobra koniec bo sie z tego esej robi :)

 

na sam koniec przyznam ze z dodatkami zeczywiscie przesadzilem ^^ a to ze gigabyte i asus maja zlych pracownikow to nie moja wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz bo z DFI jest taka historia ze tej firmy nie trzeba reklamowac, znawcy tematu uslysza nazwe DFI i wiadomo wszystko, dla mnie tam moze byc jedynie podstrona z nowymi biosami. To nie sa plyty dla zwyklych zjadaczy chleba tylko dla entuzjastow miedzy innymi O/C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, można się rozwodzić i jechać po sobie nawzajem, ale nic to nie da.

Każdy ma jakieś oczko w głowie, które faworyzuje.

 

@MantisGhost

 

Sorki, ale z mojego odczucia za szybko szufladkujesz porady/płytki, co może powodować takie reakcje na forum.

Przejrzyj przynajmniej pobieżnie tematy

MSI P34 Neo-2fr/fir

DFI LP DK P35

Abit Ip35

Asus P5K

Gigabyte P35-ds3r

 

Wszystkie są bardzo podobne funkcjonalnie, a dowiesz się trochę jakie mogą być z nimi problemy.

 

Czasami lepiej jest poczytać. Nie każdy, kto ma daną płytkę wypowie się w tym temacie. Zwykle powie, że jego jest lepsze (jak ja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, z własnych doświadczeń...

 

DFI infinity pod am2 z nforce4 padł 2 moim kolegom, nie wiem czy to felerny model czy coś...

Foxconn, nadaje się tylko do robienia wiatraczków i wejść na USB co najwyżej bo też się zjebał koledze...

i do czego dąże....

Do tego ze miałem najbardziej awaryjną płytke pod AM2 czyli abita kn9 i przeżyłem z nią rok, teraz mam abita IP35 i też bez żadnych zarzutów, kręce Q6600 kolegi na 3.3ghz na WC... przechodzi wszystkie smarki;] jedyny feler co mnie wkur******** w tej płycie to umiejscowiona tuż pod PCI-e zworka do resetowania CMOS... to by było na tyle z mojej strony. POLECAM IP35 ! :wink: :razz:

 

I nie wiem co widzicie w tych E8xxx... przecież ładnie podkręcony Q6600 zjada go... może w grach E8xxx jest lekko wydajniejszy ale na Q6600 wszystko PŁYWA ! i jest bardziej uniwersalny styka na dłużej :rolleyes:

Edytowane przez TomXczaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez nie jestem bez winy zle sprecyzowalem co chce :)

 

pozatym jestem pesymista w wiekszosci przypadkow :P

 

ja sie zabardzo niebawie w podkrecanie przynajmniej nie teraz owszem chce miec mozliwosc krecenia sprzetu ale nie ekstremalnie

 

chodzi mi o to zeby nawet dziecko potrafilo to zrobic i bylo to bezpieczne najlepiej jakis automat ktory by kreci; albo instrukcja dla zielonych :P

 

tak zeby w razie czego wyciagnac z 1ghz wiecej gora 2

 

 

czytalem duzo postow odnoscie e8400 vs q6600 i juz naprawde nie wiem ktory wybrac tu mamy 2 jajka tutaj 4 jajka

 

ludzie sie kluca ze niepotrzeba 4 jajek bo malo co to narazie obsluguje ale fakt faktem z czasem bedzie wiecej softu na jaja ba nawet na 8

inni pisza ze 8400 jest bardziej wydajny od 6600

 

naprawde ja juz nie wiem jak to jest :D

4 rdzenie kusza ale liczy sie przedewszystkim wydajnosc

 

 

sek w tym czy wykorzystam te 4 rdzenie :)

problem nie jest banalny bo te proce jednak swoje kosztuja ^^

 

co do plytek ktore sa u gory to poczytam poczytam :)

 

 

od siebie dodam ze do tej pory jechalem na mobo

ga-8n sli pro

 

plyta calkiem calkiem gdyby nie felerny nforce 4 ktory jest praktycznie bezurzyteczny

no i wlasnie teraz mi padla :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Ja bym brał 4 rdzenie, pie********* takie snuty, że obsrać się można. Mówicie, że podkręcony 8400 jest lepszy od q6600, i co z tego, bo jeżeli podkręcimy q6600, to te 2 rdzenie się obsrają... Pozatym można trafić na okazję, i q6600 wyrwać o wiele taniej... I takie gadanie, że 4 rdzenie to za kilka lat będą wykorzystywane, wyjdzie Far Cry 2, Crysis 2 i jakieś gierki z zaawansowaną fizyką, o której nawet nam się nie śniło i Mantis (oczywiście zakładając, że kupi q6600) będzie się śmiał z tych, którzy doradzali e8400, a teraz sami muszą ciułać hajs, by kupić 4 rdzenie, bo za swoje procki dostaną grosze.

 

 

Wszelkie Obiekcje Tylko Na PW, Nie zaśmiecać Forum

Edytowane przez loRdRumek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Do tego ze miałem najbardziej awaryjną płytke pod AM2 czyli abita kn9 (...)

Sory alu tu się nie mogę zgodzić, płyta bardzo dobra i stabilna. ma ją jeszcze 1 znajomy i też jakoś na nic nie narzeka.

 

A co do tematu to myślę że jednak najlepsze by było DFI, ale jak autor pierwszy raz słyszy o tej firmie a chce kręcić, to może lepiej coś innego bo się w biosie nie połapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tematu to myślę że jednak najlepsze by było DFI, ale jak autor pierwszy raz słyszy o tej firmie a chce kręcić, to może lepiej coś innego bo się w biosie nie połapie.

No pewnie bo DFI ma bios po hebrajsku i GTL Voltage w DFI to zmiana napięcia na pamięciach więc niema szans żeby sie połapał... :unsure: Przestańcie pisać że na DFI ,,pierwszy raz,, może być ciężki bo wcale tak nie jest, wiele osób zaczynało kręcić na DFI i jakoś żyją...więc nie przesadzajmy :wink:

 

BTW. dalej jestem za DFI.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też 'bałem' się DFI, ale jak dla mnie to łatwiej jest coś wykręcić niż na P5N-E SLI (ten sam procek i 3510Mhz na DFI kontra 3250mhz na Asusie). Wchodzi się do biosu, zwiększa napięcie na CPU, zmienia dzielnik pamięci i szynę i tyle. Nie wiem też co się ludzi tych dodatków czepiają, ja jak kupuję płytę to zależy mi na mobo a nie na dodatkach (a i tak chyba tylko DFI daje takie rzeczy jak okrągłe kable ATA, mi niczego więcej nie potrzeba, bo i tak musiałbym za to zapłacić). A wyglądu strony jako kryterium wyboru to nawet nie komentuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR3?? Potrzebne Ci? Chyba nie więc IMO niema się co interesować tą płytką, po co tak przebierać w środkach :wink: Zostało doradzone Ci już DFI i będzie OK.

sorki pomylka chodzilo i o te mobo P5K-E/WIFI-AP

 

(te zle co podaem ma wmontowane ddr3 i nie mozna rozbudowac co jest kicha jak dla mnie :/)

 

jeju no czlowieku zrozum skoro moge miec ddr2 i ddr3 to czemu nie ????

pozatym nie o to chodzi

 

szukam poprostu dobrej plyty dla siebie o tym dfi czytalem i widze ze nie jest tk rewelacyjna sa np problemy gdy sa podlaczone 2 urzadzenia pod pci

pod radiatorem jest jakis kisiel a nie pasta i nie da sie zmienic b jest plomba zreszta nie bede sie rozpisywal

 

jednym slowem chce cos dobrego i nie widze nic zlego w tym zeby porownac rozne modele a nie skupiac sie tylko na dfi czy tez gigabyte

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam poprostu dobrej plyty dla siebie o tym dfi czytalem i widze ze nie jest tk rewelacyjna sa np problemy gdy sa podlaczone 2 urzadzenia pod pci

pod radiatorem jest jakis kisiel a nie pasta i nie da sie zmienic b jest plomba zreszta nie bede sie rozpisywal

 

jednym slowem chce cos dobrego i nie widze nic zlego w tym zeby porownac rozne modele a nie skupiac sie tylko na dfi czy tez gigabyte

Czy ty na pewno czytałeś o DFI Lanparty DkP35?? Bo chyba nie.... :unsure: Niema żadnych problemów kiedy sa podpięte dwa urządzenia na PCI (sam sprawdzałem) a pod NB jest pasta dość dobrej jakości a nie żaden kisiel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...