Skocz do zawartości
motofan

Czy ktoś ma może płytę MSI K7N2-L??? Opinie.....

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić właśnie tą płytkę co w opisie i chciałbym poznać opinie o niej.Jeśli ktoś ma taką płytę to proszę o wypowiedz.Interesuje mnie stabilność,podkręcanie i wydajność...I czy nie lepszy byłby Asus A7V8X??? Cena praktycznie ta sama......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge Tobie powiedziec tylko tyle,ze w nowym Chipie znajduje sie test plyt pod AMD i wedlug nich lepsze osiagi ma MSI,ale do szczegolow odsylam do CHipa.

nie ma jak wiarygodne źródła informacji :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem ta plytke przez jeden dzionek.

Jest to normalna plyta na Nforce 2 bez jakis tam dodatkow poza Lanem ..wiatrak na chipie glozno chodzi a OC stoi na przyzwoitym poziomie..Ale ja wolilem wymienic na ASUSA 2xlan i pelny Soundstorm ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tą płytkę od tygodnia. Jest ok, zero zwisów.

a wentylator jest zamontowany na wersji ze zintegrowaną grafiką w wersji z LAN jest tylko radiator!

 

Jak na razie jestem zadowolony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI K7N2 u mnie NIE DZIALALA !!!!! :(

Plyta podnosila sie raz na 20 podniesien - w dodatku jesli juz wstala to wariowala - pamieci w twinie chodzily na 200 MHz lub 233, innym razem 266, zadko na 400 MHz - ciekawostka - testowalem dwie plyty, zachowywaly sie identycznie - nawet nie chcialy wejsc do biosu. Pamiatki nie pasowaly ??? Oto ich spec. na nalepkach: PC3200U 30440-A1 / M368L3223DTM-CC4/256MB DDR PC3200 CL3, na kosciach: SAMSUNG 250 / K4H560838D-TCC4. Na identycznych kosciach sa robione KINGSTONY !!! Wyprowadzcie mnie z bledu jesli sie myle, ze sa to jakies badziewia !??

Do tej pory nie wiem czemu tak sie dzialo ????!!!!!

Teraz mam jak w stopce i nie moge wykrecic procka na 200MHz i pamiatki chodza na 333, czasem jak puszcze proca na 180 (max) to chodza na 360 - sam sie zastanawiam nad zmiana mobo - wiekszosc doradza epoxa 8RDA+, inni asusa a7n8x (ponoc sie przegrzewa i kiepski o/c, napiecia tylko do 1,8V, itd), inni zas chaintecha, solteka - a ja dalej dalej jestem w kropce !?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKITOKI prawda jest taka ze kazdy bedzie chwalil swoje i tak naprawde wybor nalezy do ciebie. Osobiscie za najlepsze produkty uwazam Epoxa (bez dwoch zdan) rewelacyjny o/c stabilnosc wydajnosc no i cena soltek rowniez jest ok a nawet bardzo ok tanszy od epoxa troszku mniejsze mozliwosci o/c ale i tak sa duze nie wiem jak ze stabilnoscia i wydajnoscia bo nie mialem tej plytki u siebie chainatecha nie pochwalam a asusa juz tymbardziej poczytaj sobie jeszcze testy moze one cos wiecej ci powiedza. Ja jednak mowie jedno proste zdanie EPOX rulezzz!!! :D

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okitoki,no ja właśnie chce sobie do tej płyty kupić 2x256 MB Kingstona 333MHz.To mówisz że się płytka sypie...Kurczę teraz to jestem w kropce,a już byłem nastawiony na tego MSI :( Hmm.W sklepie gdzie chce kupić mają jeszcze Epoxa 8RDA bez + i się nad nim też zastanawiałem,ale po przejrzeniu wątków na forum dotyczących tego Epoxa to raczej bym go nie wziął.Jest z nim dużo problemów...A to mostek się grzeje,a to coś nie chodzi.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okitoki,no ja właśnie chce sobie do tej płyty kupić 2x256 MB Kingstona 333MHz.To mówisz że się płytka sypie...Kurczę teraz to jestem w kropce,a już byłem nastawiony na tego MSI  :( Hmm.W sklepie gdzie chce kupić mają jeszcze Epoxa 8RDA bez + i się nad nim też zastanawiałem,ale po przejrzeniu wątków na forum dotyczących tego Epoxa to raczej bym go nie wziął.Jest z nim dużo problemów...A to mostek się grzeje,a to coś nie chodzi.....

heh tylko zobacz ile tych mobos jest na forum!!!!! A tak BTW to z MSI tesh problemy z abitem tesh juz sie spotkalem o asusie juz nie wspomne :D a zwroc uwage o ile mniej jest tych plyt niz epoxow!!!! Prawda jest taka ze nie ma producenta idealnego zawsze trafiaja sie jakies walniete egzemplarze i coz chyba jush tak bedzie zawshe :evil: taka kolej rzeczy

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi soltek 75frn2 (zmiana konstrukcyjna to zastosowanie mostka południowego mcp2 zamiast mcp) i oficjalny support dla zmiany Vdd z poziomu biosu (75frn tylko z nieoficjalnym biosem), frn2 ma możliwość ustawienia fsb 100-250 (frn 'tylko' 211). podobno (wg. soltka) lepszy do o/c niż 75frn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie przejrzałem cechy tego Epoxa 8RDA i tam pisze coś takiego:"wymaga upgrade BIOS do obsługi pamięci DDR400",to znaczy że on nie obsługuje DDR 400????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha,jeszcze jedno,mam zasiłkę Codeszajsa 300W  :(  :(  :( i procka tego co w opisie.Czy ta płyta MSI lub Epoxa wstanie w ogóle czy trzeba zasiłkę zmienić :?:

wstać to wstanie ale co potem? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,bo właśnie tego Solteka też brałem pod uwagę,ale przeczytałem artykuł o nim i wypadł średio więc go skreśliłem ze swojej listy :) .Ale w sumie....Czemu nie i jest tańszy od tego MSI :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big thx,a jak zes tabilnością tego Solteka? Bo wiem że poprzednie płyty Solteka nie były w tym względzie najwyższych lotów.....

mam go od początków lutego i jeszcze nie go nie zwiesiłem... :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanko,jak skomentujesz ten test,a przede wszystkim ocenę samej płyty???http://www.frazpc.pl/artykuly_wyswietl/141-44

mój komentarz : :lol: :lol: :lol:

ocena nalepek a nie płyty i tyle.

zajrzyj sobie na nforcershq.com/forum - mają tam gdzieś spis wszystkich recenzji płyt na nF2 to znajdziesz i o soltku. pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko małe,właśnie sobie czytam user's manual oo Epoxa 8RDA/8RDA+ i widzę że obsługuje tylko Athlony XP od 1500+.Czy bedę mógł włożyć swojego Thunderbirda 1400??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko małe,właśnie sobie czytam user's manual oo Epoxa 8RDA/8RDA+ i widzę że obsługuje tylko Athlony XP od 1500+.Czy bedę mógł włożyć swojego Thunderbirda 1400??????????

spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko małe,właśnie sobie czytam user's manual oo Epoxa 8RDA/8RDA+ i widzę że obsługuje tylko Athlony XP od 1500+.Czy bedę mógł włożyć swojego Thunderbirda 1400??????????

masz napisane że obsługuje athlony xp od 1500+ bo mniejszych numerków dla axp nie było (oprócz 1400+ -TYLKO mobile)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adas01,a jak twoja płytka się sprawuje???

Mam też tego Solteka i jestem zadowolony... działa tak jak w podpisie stabilnie! Ale radziłbym Ci poczekac na frn2 tak jak już wspominał adas01 płytka ma lepsze możliwości oc a cena ma być ta sama... tak przynajmniej napisali mi z Solteka!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co w tym chodzi? "you will be required to use a compliant power supply when running this motherboard."To znaczy że trzeba mieć jakąś kosmiczną zasiłke ? Dotyczy Solteka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...