Skocz do zawartości
adrianadik

Całkowity Brak Reakcji...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zaczne cala historie od configu: Celeron 2,2 Ghz Northwood, 256mb ddr ram, Radek 9550xt agp, 80gb seagate

 

A wiec tak, z poczatku wszystkie czesci wyzej wymienione chodzily na MSI 865p neo. Plyta spalila sie razem z zasilaczem (no name). Do wymiany poszedl zasilacz (teraz Szef 350W big fan) oraz plyta ktora zmienilem na GB 8I848PM. Wszystko ladnie chodzilo przez jakies 2 lata, nie bylo zadnych problemow, zadnego OC oczywiscie, az do czasu "dziwnych" freezow komputera. Z poczatku myslalem ze to jakies zwarcie bo przy kazdym poruszeniu obudowy windows "zastygal". Po kilku restartach zaskakiwal dalej. Po pewnym czasie komputer przestal sie uruchamiac, brak nawet dzwiekow speakera :(. Rozkrecilem caly sprzet i myslac ze jest to zwarcie podlaczylem to wszystko "na sucho" bez obudowy, okazalo sie ze przy lekkim poruszeniu karty graficznej komputer sie zawieszal. Sprawdzilem ja wiec na innym sprzecie, przeszla kilka markow bez zadnych problemow, dla pewnosci sprawdzalem tez kosc RAM. Wczoraj kupilem trzecia plyte glowna z nadzieja ze wszystko bedzie dzialac, ale niestety nie dziala. Plyta to MSI ms 6747, po podlaczeniu nie slychac zadnego dzwieku ze speakera, byl reset cmos, odpinanie napedow i innych urzadzen. Nic niestety nie pomaga... Prosze o pomoc.

Edytowane przez adrianadik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka, dziś kumpel poprosił mnie o pomoc ,3 tygodnie temu wgrywałem mu system ,więc poszedłem .Miał problem przy starcie komputera , różne kolorowe kwadraciki .Myślałem że przegrzewa się karta gf5500 ,bo wentylator chrobotał .Po dorzuceniu dodatkowego wentyla 80x80 było lepiej ,postawiliśmy komp na miejsce i duże zdziwienie to samo .Kilka rozbiórek i wnioski przy poruszeniu grafiką zwisy freez ekranu brak odpowiedzi myszy i klawiatury ,tylko restart ,ze cztery próby i karta już nie powstała .Po wsadzeniu gf mx440 działa chociaż raz po ruszeniu grafą się zwiesił ekran .Czyżby płyta główna pali grafę i dlaczego (sempron 3000 k8ns ) podobne problemy a jaka przyczyna????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku grafa jest w porzadku. Poprzednia plyta, miala po drugiej stronie plytki drukowanej brazowe slady na wysokosci agp, wygladalo na spalone. Ale wrocmy do mojego pytania/prosby...Jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, jak poruszanie obudową może powodować freezy. Przecież karta AGP (zresztą jak każda inna) ciasno siedzi w slocie, do tego większość płyt posiada zatrzaski, a śledzia grafiki przykręca się mocno do obudowy. Ergo nie ma mowy o drgnięciu karty w slocie.

 

Moja sugestia:

Nie powodujcie drgań/poruszania się karty. Jeśli macie duży głośnik basowy w pobliżu, to nawet on może powodować drgania przy głośnej muzyce. Ostatecznie można postawić kompa na starym kocu/czymkolwiek złożonym kilka razy, aby w ten sposób zapobiec przenoszeniu się drgań z otoczenia na obudowę.

Do tego upewnić się czy napęd CD i dyski są mocno przykręcone do obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ją trącać? Naturalne jest, że jak trącisz, to w niektórych slotach (tych luźniejszych) styki przestają łączyć. Możesz spalić w ten sposób kartę + slot/całą płytę. Zamknij budę i nie trącaj karty. Wcześniej mocno dokręć śledzia do obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po podłączeniu do innego kompa objawy są podobne, to wina karty. Jeśli nie, to wina płyty. Jeśli części są na gwarancji, to można próbować reklamować taki sprzęt. Zadzwoń do serwisu i zapytaj, co oni na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczyść slot szczoteczką do zębów i przedmuchaj go porządnie. Popatrz też czy wszystkie styki są ok, przylegają prosto ciasno itd. złącze agp na karcie przetrzyj ściereczką nasączoną spirolem. Potem włóż kartę jak najmocniej możesz (tylko bez przesady) i jak nie bedzie ok, to kupisz sobie kolejną płytę za 60zł ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...