Skocz do zawartości
Vad3r

Plyty z regulowanymi dzielnikami AGP/PCI

Rekomendowane odpowiedzi

Czy bylby ktos tak uprzejmy i wymienil plyty pod AMD ktore maja mozliwosc regulowania/zablokowania czestotliwosci AGP/PCI ?

Musze zmienic mobo, a niestety mam wrazliwa karte sieciowa, ktora nie wytrzymuje nawet 35 MHz :( a niestety w necie rzadko zdarza sie takowa informacja przy opisach mobo :(

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8RDA

8RDA+

 

Są na tym samym chipie czyli nForce2, jeśli o to Ci chodzi, bo się troche zagubiłem.

 

A tak naprawde nForce2 nie ma dzielnka PCI/AGP tak jak czipy VIA. W nForcie2 można ustawić sobie magistrale PCI/AGP wg własnego uznania, oczywiście w pewnym zakresie, standard dla epoxa to było 50-100 dla AGP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...A tak naprawde nForce2 nie ma dzielnka PCI/AGP tak jak czipy VIA.

Hmmm, czyli tu nie chodzi o model plyty tylko o sam chipset ?

Interesuje mnie lista plyt ktora maja mozliwosc : albo zablokowania PCI na stale zeby mial zawsze 33MHz, albo automatycznie wskakiwal przy np 166fsb na 1/5.

 

Juz wiem, ze slawetny Epox jest na tej liscie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszstko zależy od chipsetu

 

Chipety:

- nForce2/nVidia/ bez dzielników, sam ustalasz PCI

- KT400/VIA/ 1/5 - kiedy sie włącza zależy od producenta płyty zwykle 150 lub 166MHz FSB

- KT333 j.w.

- KT266a 1/4 kiedy sie włącza zależy od producenta płyty 120 lub 133 MHz FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumujac :

w Chipsetach KT333 i KT400 w kazdej plycie glownej jest "automatycznie" wlaczany dzielnik 1/5 tylko w zaleznosci od fsb ---> w jednych jest to 150 MHz, a w innych 166MHz ?

 

KT266 ---> mam rozumiec, ze przy fsb 166 PCI bedzie 1/4 ?

BTW jaki progs pokazuje czestotliwosc PCI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny znany mi sensowny program który odczytuje rzeczywiste taktowanie PCI to SetFSB - niestety zgubiłem gdzieś linka, musisz sam poszukać. Jest jeszcze PCWizard, ale z nim to różnie bywa, np na moim P4 pokazywał jakieś przedziwne wartości, a też mam blokadę na 33MHz... Sandrą nawet nie ma co próbować bo źle odczytuje dzielniki.

 

Co do chipsetów - jest jeszcze któryśtam Ali, zdaje się że był to pierwszy chipset pod AMD z blokadą PCI... Ale i tak nie ma to znaczenia, NF2 jest najlepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumujac :

w Chipsetach KT333 i KT400 w kazdej plycie glownej jest "automatycznie" wlaczany dzielnik 1/5 tylko w zaleznosci od fsb ---> w jednych jest to 150 MHz, a w innych 166MHz ?

 

KT266 ---> mam rozumiec, ze przy fsb 166 PCI bedzie 1/4 ?

BTW jaki progs pokazuje czestotliwosc PCI ?

Nie każda płyta na kt333 ma dzielnik 5.

Nie ma np. msi kt3 ultra - c

nie ma shuttle (nie pamiętam symbulu ale jest tylko jeden)

 

A najlepiej na twoim miejscu wybrać płytę w któej ręcznie da się zmieniać dzielniki (np. w tym abicie co ja mam)

 

Na kt266(a) przy 166 pci=41,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF2 jest najlepszy...

Dokładnie... niezastanawiaj się tylko bież coś na nForcie2, najlepiej Epoxa... bo jak będziesz miał jakieś z nim problemy to wiele ludzi pomoże Ci bo ma takie płyty.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie umiecie przekonywac :D

Wszystkie znaki na niebie i ziemi mowia, ze 3ba bedzie wziac tego Epoxa ;)

Ale jeszcze jedno male pytanko : Czy ów Epox jest ciekawszy pod wzgledem tylko OC czy jego wydajnosc jest lepsza np. od innych producentow ---> Soltek, MSI czy GigaByte ? Czy istnieja jakies wiarygodne testy porownawcze, bo te, ktore napotkalem w necie czesto sie roznia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze jedno male pytanko : Czy ów Epox jest ciekawszy pod wzgledem tylko OC czy jego wydajnosc jest lepsza np. od innych producentow ---> Soltek, MSI czy GigaByte ?

wszystkie plyty na nf2 maja podobna wydajnosc, tak samo zreszta jak plyty na kt400 (po prostu z chipsetu nie wycisniesz niewiadomo ile)

 

co do pierwotnego pytania - MSI KT4V zmienia dzielnik na 1/5 przy FSB 166 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moge spytac jak do tego maja sie: MSI K7N2 lub ASUS A7V8X

tez mam dylemat na co zmienic z uwagi na niewykozystywanie pamieci ???!!!

z MSI mialem problemy, ASUSA na nforsie nie znam :(

dokladnie chodzi mi o mozliwosc taktowania (o/c) procka na 200MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...