Skocz do zawartości
kernelorg

Palit Sonic 7300gt Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Do karty dodany jest rozgałęźnik na dwa molexy. Mam zasilacz Pentagram 430W z jak to nazwali "PCI Express Power Connector" i teraz pytanie:

 

Czy zamiast tych dwóch molexów można podłączyć jeden kabel od PCIE? (karta jest w wersji AGP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty chcesz podpiąć zasilanie PCI-E pod AGP? :| Pod AGP zawsze był 1x Molex do podpięcia...

Dołączona grafika

 

Chyba, że masz PALITa na AGP (tam faktycznie jest 6-pin PCI-e), to możesz podpiąć samo PCI-e i będzie śmigało ;).

Edytowane przez bociczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że mam Palita to wynika z tytułu. Wersja AGP ma złącze napięciowe PCI-E, wersja na PCI-E nie ma dodatkowego złącza bo PCI-E może dostarczyć więcej prądu niż AGP. Przejściówka jest dla osób mających stary zasilacz. Podłączyłem kabel od PCI-E i działa.

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa związana z kartą. Przy montowaniu zauważyłem, że pomiędzy dwoma zalanymi cewkami brakuje jednego elementu (tranzystor - jeśli się mylę, niech ktoś, kto się lepiej zna na elektronice mnie poprawi). Byłem ciekaw czy coś się urwało, czy tak jest fabrycznie więc użyłem Google i to efekty:

 

Wersja Palit 7300GT Sonic, którą mam ja

Dołączona grafika

 

Inna wersja Palit 7300GT Sonic

Dołączona grafika

 

Tzn. po wyprodukowaniu iluś tam partii stwierdzili, że element jest zbędny? Dla mnie niezłe jaja ale może ktoś to może racjonalnie wytłumaczyć.

 

Na koniec kilka uwag. Szczególnie dla linuksowych użytkowników karty.

-- VideoBios information --Version: 05.73.22.52.00Signon message: GeForce 7300 GT VGA BIOSPerformance level 0: gpu 350MHz/memory 1000MHz/1.30V/50%Performance level 1: gpu 400MHz/memory 1000MHz/1.10V/100%VID mask: 3Voltage level 0: 1.30V, VID: 2
Ja na Linuksie polecam drivery z linii 96. Obecnie używam 96.43.05. Nowsze linie ustawiają prędkość wentylatora na 31.1% a jak pokazuje nvclock wentylator powinien "chodzić" na 50 lub 100%.

Kolejna dziwna sprawa to fakt, że nvclock twierdzi, iż napięcie jest niższe w trybie o większej częstotliwości - jaki to ma sens? - naprawdę nie wiem. Moje testy wykazały, że napięcie jest zablokowane na 1.30V i się nie zmienia w zależności od poziomu wydajności. Zmieniają się natomiast taktowanie rdzenia (350 lub 400) i prędkość wentylatora (50 lub 100%).

 

Doom 3 działa u mnie na "High Quality", czyli ogólnie karta jest całkiem dobra, biorąc pod uwagę, że reszta komputera nie jest jakoś super wydajna (AthlonXP 1800+@2GHz, MSI KT4V, FSB160MHZ, 768DDR2 Single Channel). Przynajmniej dla osoby, której rozsypał się GAINWARD GF3 Ti200 Golden Sample (czyli dla mnie) karta Palita jest powodem do podniety. Szczególnie, że GF3 kosztował kiedyś 440 zł a za GF7 dałem 215 zł (niestety wersja AGP jest droższa od PCI-E).

 

PS.

Prosiłbym o niereklamowanie firmy ze zdjęcia zawartego w drugim poście. Nie tylko ja miałem z nią wiele kłopotów i logo działa na mnie jak płachta na byka ;[

Edytowane przez kernelorg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...