Jump to content
bociczek

Jak Szybko Schudnąć?

Recommended Posts

13 minut temu, Tamr napisał:

No właśnie mądrze piszesz bo trzeba tutaj znaleźć swój balans

Nie da się schudnąć bez odpowiedniej diety, ćwiczenia nic nie dadzą jeśli przykładowo ktoś objada się codziennie burgerami, spali na ćwiczeniach jedynie to co je.

Nie da się również schudnąć bez ćwiczeń, a jeśli ktoś wprowadzi restrykcyjną dietę to co z tego że zrzuci kilogramy jak potem zyska je z naddatkiem z powodu efektu jojo. 

Jeśli chodzi o gotowce, to jestem zdania, ze dietę powinien opracować dietetyk konketnie dla danej osoby bo jedynie tak dieta będzie rzeczywiście skuteczna. 

Tobie fora się nie pomyliły?

• Upvote 1

Gdzieś przeczytałem, a dobrze do mnie trafiło "dieta nie powinna być tylko na chwilę, powinna stać się Twoim stylem życia", IMO nie ma sensu pakować się w diety, które po pierwsze są za trudne w trzymaniu (restrykcja duża co do przerw np. IF  20/4) lub zwyczajnie niesmaczne. Znajdź coś co będziesz lubić, trzymaj się zasad deficytu kalorycznego (np. dzienne zapotrzebowanie 2800, jedz 2400) a same kilogramy zlecą i przy okazji nie będzie efektu jojo.

• Like 1
  • Upvote 1

42 minuty temu, Kwazor napisał:

MZWR :  Mniej żreć więcej ruchu ..

A jak zrobić : WZIZ ( więcej żreć i zgrubnąć ;)  ?

Bilans energetyczny - fraza klucz.

MŻ - redukcja, WZIZ - masa

Polecam Ci kanał Tomka Grzymskiego. Facet wie co mówi. 

https://www.youtube.com/user/Tabrox22/videos?disable_polymer=1

1 godzinę temu, konrat napisał:

Dieta + sport to taka absolutna podstawa. Ja sam po sobie widzę, że regularna gra z kolegami ze studiów w piłkę daje spore efekty. Wiadomo, nie zawsze da się grać, ale robię to średnio co drugi dzień. I pomyśleć, że jednym z nielicznych wydatków na to wszystko było znalezienie na promocji w 11teamsports Adidasów, bo stare już były rozwalone :O 

Znowu debilne booty, dawno nie było.

Jakiś domowy sprzęt do ćwiczeń. Ławeczka, obciążenie można zrobić z różnych rzeczy. Ale tak sam ważna jest rozsądna dieta. Nie chodzi o ładowanie się w jakieś głodówki, tylko stopniowe wykluczanie tego, co szkodliwe. No i poza tym - wiek. Im się jest starszym, tym trudniej o konkretne efekty. Tutaj macie sporo info o tym - https://stopnadwadze.pl/lifestyle/domowy-sprzet-cwiczenia/ 

Edited by zypolek