Skocz do zawartości
Arczi

Jak Ustawić Bios...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z ustawieniami biosu. Oto Screeny:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Moglby ktos napisac co ew. zmienic ? :wink:

Z gory dzieki za pomoc, pozdro.

 

P.S. Sprzet w podpisie.

Edytowane przez Arczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor nie podkrecony wiec nie wiem w czym masz problem, lecz niektore wartosci w tych ustawieniach mozna poprawic, i tak:

 

 

PIERWSZY OBRAZEK

1. PCIE Frequency - ustawic na 100MHz

2. DRAM Frequency - ustawic na 400MHz

reszta moze zostac jak jest, jesli podkrecisz procesor to musisz pozmieniac niektore timingi, bo dla wyzszego taktowania pamieci moga nie wstac

 

DRUGI OBRAZEK

1.CPU Spread Spectrum - zmienic na disabled, tak samo disabled dla wartosci - PCIE Spread spectrum, gdziekolwiek zobaczysz w nazwie"spread spectrum" ustawic na disabled, wicej nie moge powiedziec bo nie wiem co tam sie wyswietla po rozwinieciu.

 

TRZECI OBRAZEK

1. C1E Support - zmienic na enabled (nieuzywany mocno procesor przejdzie na nizsze takty)

 

Na ostatnim obrazku - CPU Q-fan cnotrol - ustawilbym na enabled, powinien wiatrak regulowac obroty zaleznie od temp. procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, poustawialem pcie freq, dram freq, wylaczylem wszystko co zwiazane z spread spectrum, ale nie wlaczylem tego c1e, bo niedlugo bede procka krecil, a tego ponoc sie nie wlacza wtedy. Jeszcze 3 pytanka, moze troche banalne, ale :

1. Mam 3 wiatraki w obudowie: z przodu obudowy, z tylu obudowy i Karakorum. Jak poznac z ile rpm kreci sie kazdy z nich ? Są na 4 screenie 3 predkosci, ale nie wiem co do czego przykleic...

2. Czy czasem napiecie na lini 12V nie jest za niskie ? Przed chwilą w Everescie pokazalo mi 8,51, a w speedfanie 11,37, a w biosie dalej jest okolo 11,76.

3. Czy moge opierac sie na Everescie mierząc wszystkie temperatury? Mierzy je dokladnie ?

 

---------------------

EDIT:

Nie no to jest k***a zalosne... po ustawieniu w biosie tego jak pisales, zresetowalem kompa, pojawia sie ekran, ze overclocking failed, potem jakos cudem windows sie zaladowal i kurde po napisie zapraszamy przez niecala sekunde pojawil sie bluescreen i k***a reset... I tak za kazdym razem :/ Jak zmienilem w biosie te pcie i dram frequency na AUTO, to jest ok :/ Co mam teraz zrobic?

Edytowane przez Arczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zatrzymuj wiatraki paluchem i patrz, które obroty spadną :D albo zajrzyj do instrukcji od mobo, wejścia na wiatraki na pcb powinny być podobnie opisane

2. napięcia mierzymy miernikiem

3. możesz używać everesta, ale temp cpu lepiej sprawdzać programem CoreTemp

 

ps. c1e i eist warto wyłączyć przy ekstremalnym kręceniu, przy standardowym nie wiedzę potrzeby, żeby te funkcje wyłączać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki, bardzo jeszcze prosze o odpowiedz do tego co dopisalem po edycji.... Dalem 2.1V na pamieci, to pokazal sie jakis błąd Bad Bios Checksum. K***a mać :mur: A teraz podkrecilem procka do 2,4, czyli fsb podnioslem o 40mhz, wiec co za tym idzie pamieci tez powinny pojsc wyzej, a one dalej są na 400mhz, przy dzielniku 3:5. Jak ustawic zeby pamieci szly razem z fsb ?

 

P.S. Jakos dalem rade, fsb jest 245, a pamieci standardowo zjechalem do 667, wiec teraz latają na 817mhz, a DRAM:FSB Ratio = 10:6. Moze tak byc ?

Edytowane przez Arczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jakos dalem rade, fsb jest 245, a pamieci standardowo zjechalem do 667, wiec teraz latają na 817mhz, a DRAM:FSB Ratio = 10:6. Moze tak byc ?

Może być. Teraz orthosem procka przyaatakuj na kilka godzin. Oczywiście możesz spróbować mocniej podkręcić procka. Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...