Skocz do zawartości
t0bi

Amd: 6 Rdzeni W 2009, 12 Rdzeni W 2010 Roku

Rekomendowane odpowiedzi

AMD obiecuje nowe, wielordzeniowe procesory po przejściu na proces technologiczny 45nm. W przyszłym roku pojawi się natywny 6-cio rdzeniowy procesor nazwany kodowo Istambul. Po nim nastąpi Sao Paulo, będący ulepszoną wersją Istambula. W 2010 zadebiutuje serwerowy procesor Magny Cours posiadający aż 12 rdzeni (prawdopodobnie dwa 6-cio rdzeniowce w jednej obudowie) i wbudowany kontroler DDR3 oraz magistralę 4xHT-3.

Teraz pozostaje czekać aby producenci oprogramowania zauważyli w końcu trend rozwoju procesorów i przygotowali oprogramowanie wykorzystujące wiele rdzeni.

Edytowane przez t0bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pozostaje czekać aby producenci sprzętu zauważyli w końcu trend rozwoju procesorów i przygotowali oprogramowanie wykorzystujące wiele rdzeni.

Chyba producenci oprogramowania? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to i tak sądze że to będzie nie warte ^^ bo jeśli programisci się nie ruszą to, taki zakup i tak będzie w błoto :P

 

Racja, sprzęt wyprzedził oprogramowanie pod względem nowych technologii, ale w najbliższym czasie powinno się to zmienić. Producenci cpu wystartowali w wyścigu na ilość rdzeni, a nie ilość mhz, więc siłą rzeczy programiści będą w końcu zmuszeni do optymalizacji :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację będą zmuszeni ale czy to zrobią ? quad jest juz długo na rynku a co z tego jak i tak jedna gra czyta 4 jądra [Lost Planet]

 

No właśnie ilośc, ale z tego co wiem to jest jakaś bariera której producenci nie mogą przekroczyć żeby np zrobić standardowo IC2D 2 x 4.0 bo nie umieją:) i dlatego dokładają rdzeni ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlatego, że quad`y nie są jeszcze popularne.

 

Ale da się zauważyć, że niektóre gry już wykorzystują dobrodziejstwa płynące z posiadania dwóch, i więcej rdzeni :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlatego, że quad`y nie są jeszcze popularne.

 

Ale da się zauważyć, że niektóre gry już wykorzystują dobrodziejstwa płynące z posiadania dwóch, i więcej rdzeni :wink:

 

Właśnie "niektóre" o wiele lepiej by się grało moim zdaniem na quadzie jak na core 2 duo ^^ Wtedy by się dopiero poczulo :)co quad potrafi, a tak to się tylko mówi że quad to nie do gier..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie komp to nie tylko gry i gry ^^ bo ja malo gram :))

 

Ale zobacz ilu jest graczy na świecie a np ludzi którzy kręcą filmiki i je obrabiają :))

NIe jestem zapalonym graczem jedne w co gram to w gry w przeglądarce :) a czasem nawet wcale ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widział ktoś jak fajnie się renderuje obrazek na czterech rdzeniach w 3ds/cinemie?

Na 6/8/12/iluśtam rdzeniach byłoby... hmm.. odpowiednio szybciej chyba.

 

Swoją drogą, wczoraj kompresowałem sobie mpg do flv i wychodzi na to, że koder/dekoder zrobiony jest na jeden rdzeń. A chciałem się pospieszyć :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...