Skocz do zawartości
yodacki

Ati Hd3650 Agp - Czy Warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pytanie mam proste: czy warto kupować Ati HD3650 na AGP.

Syn dostał troszkę kasy i chciałbym mu wymienić kartę graficzną na coś lepszego (niekoniecznie nowszego).
Komputer służy głównie do grania. http://online.freeware.info.pl

Obecna konfiguracja jest następująca:
płyta Asrock na nforce3, procesor AMD Athlon 64 X2 4400+, ram 2 GB 800, obecna grafika to HiS Ati x1600 PRO, zasilacz Modecom 350.

Na tapecie mam jeszcze ewentualnie do wyboru GeForce 7600 GS.
Co prawda HD3650 ma obsługę DX10, ale niestety przy tej konfiguracji sprzętowej odpalenie Visty jest niemożliwe (błąd nForce3 z AMD dwu-rdzeniowym)

Czytałem wątki dotyczące tej karty na forum ale ciężko mi wysnuć jakąś porządną konkluzję.
Dlatego proszę o rady czy warto kupować tą kartę ? A może jednak zdecydować się na tego 7600GS ?

Pozdrawiam
Jacek

Edytowane przez yodacki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7600GS to praktycznie to samo co X1600PRO, jeśli oczywiście jest na DDR2.

HD3650 na AGP to problematyczna kart, więc zamiast grać, częściej będzie się męczył z konfiguracją i sterownikami.

 

Nie wiem, ale ja szukałbym np. 7900GS, albo 7600GT (chyba też są na AGP), tak jak 7600GS GDDR3 (np. Galaxy)

 

A czy warto, to się nie wypowiadam, sprzęt jeszcze nie jest tragiczny. Może płytę lepiej zmienić na taką która posiada PCI-E (np. z integrą opartą o AMD780), a później dołożyć do tego dużo tańszą pod to złącze kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7600GS to praktycznie to samo co X1600PRO, jeśli oczywiście jest na DDR2.

HD3650 na AGP to problematyczna kart, więc zamiast grać, częściej będzie się męczył z konfiguracją i sterownikami.

 

Nie wiem, ale ja szukałbym np. 7900GS, albo 7600GT (chyba też są na AGP), tak jak 7600GS GDDR3 (np. Galaxy)

 

A czy warto, to się nie wypowiadam, sprzęt jeszcze nie jest tragiczny. Może płytę lepiej zmienić na taką która posiada PCI-E (np. z integrą opartą o AMD780), a później dołożyć do tego dużo tańszą pod to złącze kartę?

1/ Ponoć są problemy ze sterownikami, ale tylko u asusa. Czytałem wypowiedzi osób które używają i nie mają problemów z 3650, poza tym teraz może używa tylko do gier, a za rok dwa będzie chciał obejrzeć film mpeg2, VC-1 lub H.264 i wtedy przewaga radeona stanie się wręcz miażdżąca.

Ogólnie warto ją wziąć, choć 2600Pro po OC nie jest wcale słaba, można też taką.

2/ jest już temat o 3650... i o 3650 agp tez już ktos zadawał pytanie tam znajdziesz kilka wypowiedzi.

Edit: użytkownik, który miał problemy rozwiązał je sterownikami

Teraz zainstalowałem same amd_xp_8.475 ze station-drivers.com i wszystko hula bez problemów.

Więc problemy z 3650 na AGP można chyba uznać za rozwiązane. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wymiana płyty nie wchodzi w rachubę.

Dlatego skupiam sie tylko na wymianie karty graficznej.

Dzięki za info że karta jest problematyczna pod względem konfiguracji.

Z X1600 nie miałem problemów, w sumie chodzą wszystkie nowe catalysty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz o problematycznych kartach mowa - X1950 na AGP jest problematyczna, dziala tylko z Catalystami w wersji bodaj do 7.7 lub 7.8, powyzej robia sie niezle kwiatki. ATI wie o sprawie i nic sobie z tego nie robi :roll:. I chociaz swoja X1950XT-X uwazam za bajeczna karte to duzo traci w moich oczach wlasnie za niedopracowane sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...