Skocz do zawartości
darch

Czy W Boxowym Coolerku Intela Potrzebna Jest Ta Naklejka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,miałem na płycie msi 845Emax - p4 1,8a na boxowym coolerku.Kręciłem go @2,2-2,3 stabilnie ale doś wysokie temp. przy obciążeniu 62-65 C

właśnie wymieniłem procek na P4 2,53 i osiąga aż 67-68 C bez podkręcania ,po overclocku (bez problemu idzie @3,1ghz przy 1,575v) ale temperatury są rzędu aż 70-71 C

Zauważyłem że w miejscu styku coolera (tego z P4 1,8)jest jakaś śrebrna taśma.Czy to ona może by przyczyną tak wysokich temperatur,poprostu ją odkleic i wyszlifowac? Może cooler od 1,8 jest za słaby na lepszy proc ,będe wdzieczny za odpowiedzi.

 

nie chce zabardzo inwestowac w niego chodzi o to by 720p chodziło płynnie na zestawie z 1gb ramu i radeonem X1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś pastę termoprzewodzącą, po zmianie procesora ?

Czy ten cooler jest z miedzianą wkładką w środku, czy jest cały aluminiowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś pastę termoprzewodzącą, po zmianie procesora ?

Czy ten cooler jest z miedzianą wkładką w środku, czy jest cały aluminiowy ?

cooler cały aluminiowy (przypominam firmowy intela),chyba że pod tą naklejką jest coś miedzianego (wątpię) ale z wierzchu nie widac ,pastę zmieniłem (fanner 420 pewnie słaba jakaś ale kiedy kupowałem tylko taką mieli u mnie w mieścinie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cooler cały aluminiowy (przypominam firmowy intela),chyba że pod tą naklejką jest coś miedzianego (wątpię) ale z wierzchu nie widac ,pastę zmieniłem (fanner 420 pewnie słaba jakaś ale kiedy kupowałem tylko taką mieli u mnie w mieścinie)

Na jakim rdzeniu jest ten p4 2,53 ?

 

northwood czy prescott ?

 

Jeśli prescott, to takie temperatury są na tej grzałce normą :wink:

 

Do prescott`ów dołączane były coolery z miedzianą wkładką, która poprawiała oddawanie ciepła.

 

Może Twój aluminiowy po prostu nie wyrabia ?

Edytowane przez t0bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to odklej tą fabryczną "taśmę" i w jej miejsce daj jakąś porządną pastę termoprzewodzącą.

Czyli jednak odkleic ,tak tez uczynię i postaram się o dobrą pastę.

Jądro Northwood C1 00000F27h o dziwo Everest odczytuje mi temperatury o 4 stopnie niższe niż dołączone do płyty oprogramowanie (core center)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...