Skocz do zawartości
ath

Firefox 3.0 Rc1/2/3 & Final

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.mozilla.com/en-US/firefox/all-rc.html

 

Edycja RC1 właśnie pojawiła się na serwerach Mozilli. Jak chwalą się programiści, poprawiono wydajność, stopień zużycia pamięci i szybkość pracy przeglądarki. Zmodyfikowano także wygląd aplikacji. Firefox 3 RC1 ostrzega przed potencjalnie niebezpiecznymi witrynami, a nawet potrafi ukrywać zawartość strony, która może być próbą oszustwa.

 

To nie koniec: w nowym wydaniu Firefoksa 3 zamiast okienka z pytaniem, czy zapamiętać hasło, pojawił się pasek informacyjny wyświetlany wewnątrz okna przeglądarki.

 

Aplikację można pobrać z serwerów Mozilli. Dodatkowe informacje na jej temat dostępne są w dokumencie Firefox 3 Release Notes (w języku angielskim).

 

Jednocześnie należy pamiętać, że Firefox 3 RC1 stanowi wydanie przedpremierowe, a zatem nie należy z niego korzystać, gdy liczy się stabilna, bezawaryjna praca w Internecie.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem już kilka godzin temu i póki co nie narzekam (w końcu brak napisu "Beta 5" na belce tytułowej, strasznie mnie to irytowało).

Poprawy szybkości raczej nie dostrzegłem, ogólnie mało zmian w porównaniu z poprzednią betą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na beta na kompach nie w domu trochę sie wieszała ;]. Pytanie mam przed instalacja RC1 - czy ona nakłada sie na FF 2.0 ? i czy da sie ją odinstalować bez żadnego problemu ? (ktoś juz z Was to próbował ?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem B5 obok FF2, a jak wyszło RC1 to się zaktualizowało.. Trochę mnie wkurza, że dwójka i trójka dzielą się ustawieniami, mimo, ze są zainstalowane w róznych katalogach.. Opera jest pod tym względem lepsza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na beta na kompach nie w domu trochę sie wieszała ;]. Pytanie mam przed instalacja RC1 - czy ona nakłada sie na FF 2.0 ? i czy da sie ją odinstalować bez żadnego problemu ? (ktoś juz z Was to próbował ?).

Nie wiem bo nawet dwojki nie mam poinstalowanej. Tylko od paru tygodni jade na becie na razie bez absolutnie zadnych problemow. RC1 w sumie zmian nie zauwazylem zadnych w dzialaniu poza tym , ze All-in-One sidebar przestal mi dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie wkurza, że dwójka i trójka dzielą się ustawieniami, mimo, ze są zainstalowane w róznych katalogach.. [/size]

Domyślną lokalizację profilu mają tą samą. Zmień położenie profilu dla którejś weresji i nie będzie problemu - http://kb.mozillazine.org/Thunderbird_:_FA...Folder_Location

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz 2 dawno porzuciłem i teraz jade na rc1 choc mialem tez beta 3 i nie mialem problemów. spoko ze po zinstalowaniu 3 czyta mi wszystkie zakładki z 2 bo mialem ich duzooo i nie chcialoby mi sie tego wszystkiego przepisywać, a co do pobijania rekordy to fajna sprawa juz sie zadeklarowałem :D

Edytowane przez karol26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest moze jakas wtyczka ktora wylacza reklamy we flashu, w firefox 2 mialem adblocka i blokowal mi te reklamy. Zainstalowalem adblock plus i du pa nie blokuje.

Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia -> Dodatki -> AdBlock | Preferencje -> Filtry -> Dodaj subskrypcję filtrów -> możesz wpisać ręcznie ale lepiej Wyświetl wszystkie -> otworzy ci się strona www i tam wybierz jedną z list Subscribe

 

Język polski dziwne nie ma opcji a była pozostaje Ci zassać polskie wydanie ze strony i nadpisać

 

Mam pytanie jak zrobić by strony, które otwieram poprzez wpisanie adresu otwierały się zawsze w nowej karcie a nie zamykały tą przeglądaną, na Windowsa był plugin Tab MiX Plus, który to rozwiązał, Linux bieda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem po koleii wszystkie bety i teraz rc1... jestem bardzo zadowolony, choc kilka rzeczy nadal denerwuje, jak np w pasku adresu podam pierwsze litery i nacisne enter to wlancza sie wyszukiwanie, podczas gdy opcja z safari gdzie wlancza sie pierwszy adres podoba mi sie duzo bardziej...

 

poza tym spora czesc dodatkow jest w plecy, greasmonkeya nie ma na rc1 :/

 

ilosc zabezpieczen powoli dorownuje tym z visty trzeba na poczatku zgadzac sie na wszystko, czasem wrecz dwa razy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić by podczas wpisywania strony w pasku adresu nie wyskakiwały odnośniki do zakładek ? : >

Również bardzo chętnie dowiedziałbym się jak z pasku adresu pozbyć się odnośników do zakładek:/ NIC mnie bardziej nie irytuje jak WSZECHDOSTĘPNOŚĆ skrótów...

 

offtopic on

omal kiedyś nie rzuciłem myszką w ścianę gdy gg zrobiło mi skróty: na pulpicie, na pasku szybkiego uruchamiania, w starcie przy pierwszym rozwinięci, w starcie w katalogu i w starcie na samej górze....

offtopic off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy RC1 też nie ma takiego dopiska..

 

BTW. wyszło RC2?

Wyjść oficjalnie nie wyszło, ale uparty i chętny testowania nieoficjalnych wystawek człowiek znajdzie RC2 na FTP u Mozilli (podpowiem iż w katalogu "nightly" trzeba szukać ba nawet PL jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RC2 powiadacie naprawde bylem zdziwiony gdy wyskoczyła mi aktualizacja i kilkanascie MB do pobrania, no dobra ale co wnosi nowego.

Jak cię to pocieszy to RC2 waży 7.83MB a co nowego pojęcia nie mam poczekam na oficjalne wydanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...