Skocz do zawartości
Manhunt

Mały Pomysł...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki pomysł lecz nie mam go jak zrealizować ^^. Jeśli ktoś ma rez z podełka od kanapek albo jakiegoś pudełka po śledziach to może wstawić go do torby termoizolacyjnej zasypanej lodem? Bo wpadłem na to kiedy dosypałem lodu do reza i temperatura spadła o 9*C ^^

 

Jeśli ktoś ma potrzebne itemy do tego to niech przeprowadzi test ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem bo mam taką torbę warki i w środku jest takie "sreberko". Nie wiem jak z większą ilością lodu (cała torba) ale jak nasypałem 4 kostki to się rozpuściły... Jak będę miał chęci to jutro postawie kompa na biurko i zrobie ten test ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno do pudełka pośledziach dużo lodu wejdze ... haha

To żadna nowość. Ja i wielu innych tu na forum napewno to robiło. Ja to robiłem w następujący sposób ... bierzesz kilka butelek po coli, zalewasz je wodą z dodatkiem borygo lub czegoś nie zamarzającego, wstawiasz to do zamrażalnika. Jak roztworek zacznie mimo wszystko zamarzać to go wyjmujesz i wlewasz do dużego "reza" ja do tego brałem 10 litrowy baniak, pompka do baniaka i jedziesz. Temperatura cieczy koło zera i można sie bawić. Ja to jeszcze zasilałem wkładami do lodówek przenośnych.

Pamiętam na Sempronie64 na ponad 2.9Ghz w stresie miałem nie wiecej niż 10C

Zalecany nawiew w okolice bloków, bo wilgoć lubi sie skraplać na wężach i blokach, a to wiadomo do czego może doprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie nie zrozumiałeś :P Nie chodzi mi o dosypywanie lodu do reza tylko do torby termoizolacyjnej w której byłby rez...

Co do wody + borygo żeby nie zamarzło to dużo musi jego być?

Edytowane przez ManhunT666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie nie zrozumiałeś :P Nie chodzi mi o dosypywanie lodu do reza tylko do torby termoizolacyjnej w której byłby rez...

Jeśli tak, to to nie warte zachodu. Jestem przekonany że nic, dosłownie nic to nie da. Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dlatego chce to przetestować ^^ W końcu wokół reza temperatura była by bardzo niska więc chyba coś to da... A powiesz mi ile trzeba borygo żęby woda nie zamarzła w 1,5l butelce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzecież woda będzie ciągle wymieniana i podgrzewana przez bloczki z układu.

Nic nie da rez w torbie termo izolacyjnej :P

 

A borygo mieszają przeważnie w proporcjach 1:1

Edytowane przez ExEq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś chce schłodzicsobie układ nie rozbierajać to skuteczne jest wsadzenie chłodnicy/nagrzewnicy do pojemnika z bardzo zimną cieczą np woda z lodem. Przetestowane w swoim czsie na moim celku 352 i nagrzewce od fiaciora- wynik ładne pareset mhz więcej we spi ;] Ja bawiłem się wtedy lodówka turyastyczną, aką na wkłady- trzymało to to temperature ładncyh pare godzin...

 

Ogólnei jest sens tak chłodzićwymiennik ciepła czyli skraplacz, chłodniczke, nagrzewnice. Zabawa z rezem moim zdaniem bez sensuu, chba zeby tam dosypać do środka di...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...