Skocz do zawartości
neq

Monitor Lenovo L220x(t33hneu)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem niemalże przekonany do zakupu tego monitora. Może nie jest urodziwy, ale to 22 calowe monstrum z matryca S-PVA. Przed ostateczną decyzją chciałbym się jeszcze zapytać o Waszą opinie , może znajdzie się ktoś kto posiada taki monitor lub miał pozytywne lub negatywne doświadczenia z nim związane ;)

 

dla niezorientowanych:

http://www5.pc.ibm.com/cr/products.nsf/ ...epi=web_express

 

Monitor kosztuje obecnie 1300 zł wraz z kosztami transportu. Można coś lepszego wyrwać w tej lub podobnej cenie ?

 

http://www.2it.pl/towar.asp?id=97993

 

Dodam jeszcze, że monitor będzie używany głównie do filmów, gier i pracy (nie grafiki)

Edytowane przez neq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Bardzo zainteresował mnie Lenovo l220x(T33HNEU), spotkałem się w internecie z wieloma opiniami na jego temat. Niektóre bardzo pozytywne inne negatywne.Sam nie wiem co o nim myśleć. Dlatego mam kilka pytań do wszystkich osób które mają/mieli styczność z tym monitorem:

 

- czy monitor smuży w grach/filmach ?

- czy mieliście problemy z martwymi pixelami?

- czy nadaje się on do najnowszych gier?

 

Bardzo zależy mi na Waszej opinii.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma - tu wszyscy ogrzewają się przy CRT :P

a co to LCD nie grzeją?

no no! lato latem ale zima się zbliża więc ty mnie tu nie strasz.....

węgiel drożeje, gaz drogi, CRT towar deficytowy, no pozostaje już tylko LCD przecież ;)

 

/sorry za humorystyczny OT :lol2:

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeteryK - A grałeś w jakieś nowe gry pokroju Assassin's Creed, Bioshock czy GRID? Zauważyłeś jakieś smużenie lub przebarwienia? Rozmiar wyświetlacza OK, czy może troszkę za mały?

 

BTW. - Ile dałeś za sztukę? Jaki był Twój poprzedni monitor?

 

Sorry za tyle pytań ale chcę być pewny myślę, że mnie rozumiesz ;-)

Pozdrawiam

Edytowane przez YourMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tylko ze do fulHD 22 cale to jednak zbyt mało,min. powinno byc 24

Az 240px w bok i 150px w góre, czyli tyle co i nic i gdzies tyle własnie powinien miec monitor 22" bo przy 1680 jest wszystko minimalnie za duze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka moja refleksja :

 

Jestem zdania że skalowanie płynne wszystkiego to przyszłość (właściwie to już teraźniejszość choć trzeba co nieco jeszcze udoskonalić). Jest z tym coraz lepiej (Vista, strony www po skalowaniu w firefox samych czcionek np. purePC). Tak więc wybór pomiędzy 22" 1680x1050 a 22" 1920x1200 nie będzie polegał na wyborze wielkości czcionek/elementów .... czcionki będą idealnie takiej samej wielkości (po skalowaniu) ... różnica będzie polegać na ostrości/ziarnistości. Monitor o większej gęstości pikseli będzie oferował tej samej wielkości czcionki tylko że będą one ostrzejsze (cleartype+ odpowiednie skalowanie = taka sama wielkość ale ostrzej na gęściejszym modelu). Oczywiście zdjęcia i inne obrazy (filmy HD, gry) też będą ostrzejsze na takim 22" Lenovo L220x 1920x1200 w porównaniu do modeli 22" 1680x1050

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos czy za granica mozna go kupic taniej? Dokladniej chodzi mi o US, szukalem na ebayu ale L220x jak na lekarstwo, jeden na 2-3 tygodnie...Moze jakis sklep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość to kwestia indywidualna. Ja np. narazie mam jeszcze Trinitrona 15"CRT i pracuję na nim w rozdzielczości 1024x768. Ale zamierzam go zamienić na coś nowszego bo kineskop zaczął siadać (niekiedy nie wyświetla czerwonej barwy), przeważnie działa walnięcie w monitor jak za starych dobrych czasów w TV, ale niekiedy nic nie pomaga. I coraz częściej ma miejsce drugi scenariusz niestety.

 

Wracając do tematu, wykonałem kilka obliczeń i wychodzi na to, że jeśli kupię 22" z rozdzielczością 1680x1050 to wszystko będzie minimalnie większe ( bo plamka będzie większa), ale w przypadku rozdzielczości 1920x1200 czcionki się zmniejszą o jakieś 15 %, do tego dochodzi większa odległość od monitora LCD niż CRT ( bo nie postawię płaskiego ekranu przy krawędzi biurka tylko przy ścianie). Z kolejnych obliczeń wynika, że ustawiając na moim monitorze rozdzielczość 1152x864 otrzymuję prawie identyczną gęstość pikseli jak na 22" FullHD, i czcionki wydają mi się odrobinę za małe, ale w LCD będzie większa ostrość. Chciałbym zobaczyć ten monitorek na żywo ale niestety to jest towar rzadki na polskim rynku i nie sprowadzają go do sklepów na zapas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 24" i mam metr mordę od ekranu i jest ok - dalej słabo bliżej do kitu

licz sie z tym że na tym lenovo wkładasz twarz jeszcze bliżej.....

to nie jest wygodne

Słyszałeś o czymś takim jak cleartype i skalowanie czcionek ? Na tym lenovo 22" 1920x1200 patrzysz z takiej samej odległości co na model 27" 1920x1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem działać na tej mojej 15" w rozdzielczości 1152x864 i w sumie idzie się przyzwyczaić.

Ale mam jeszcze pytanko do użytkowników monitorów LCD - czy naprwdę mają one widocznie lepszą ostrość od CRT?

 

BTW, dziś walczyłem z 15 minut z moim soniaczem, żeby wyświetlał obraz poprawnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ogolnie czy jest jakas alternatywa dla tego Lenovo? Bo FullHD to mila niespodzianka, 22" tez spoko, komplet zlacz, matryca PVA i z wygladu tez nie jest potworem. Jednak caly czas sie woze z tym czy kupic czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lenovo i CRT hp 21" i to nie prawda że będziesz miał małą czcionkę na pewno nie taką jak w takiej samej rozdzielczości na CRT. Na CRT mam rozdzielczości 1600x1200 i czcionki są sporo mniejsze od tych co na lenovo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ogolnie czy jest jakas alternatywa dla tego Lenovo? Bo FullHD to mila niespodzianka, 22" tez spoko, komplet zlacz, matryca PVA i z wygladu tez nie jest potworem. Jednak caly czas sie woze z tym czy kupic czy nie.

W cenie ~1300 PLN nie ma alternatywy xVA/IPS Full HD z realną paletą ~16,8 mln barw (bez korekcji w OSD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez jestem na kupnie Minitorka

 

22/24 cale

kasy mam ok 1500zl]

 

Myslalmeo zachwalanym Lenovo L220x

 

jednak czy aby napewno bedzie on dobry do dynamicznych gier?

chodzi mi o realny czas reakcji (efekt smuzenia)

 

Znalazlem Yuraku 24" M-PVA (HDCP) - Niby REWELACJA w tej cenie !!!

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś o czymś takim jak cleartype i skalowanie czcionek ? Na tym lenovo 22" 1920x1200 patrzysz z takiej samej odległości co na model 27" 1920x1200

Jasne bo caly kilkuletni soft obsluguje skalowanie czcionek bez zadnych problemow :) Nie robmy sobie jaj z ludzi tylko dlatego , ze nowy soft dziala z tym juz poprawnie.

Ja osobiscie spotykam dosc czesto sytuacje , ze czcionka jest za mala na 24" monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link - Aktualnie najniższa cena tego Lenovo. Zastanawiam się nad zakupem. Nadal jest mało informacji o monitorze. Niewiele osób go posiada, ale 2 komentarze ze sklepu są pozytywne. Jest to chyba najtańszy sposób na full HD na innej matrycy niż TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem niemalże przekonany do zakupu tego monitora. Może nie jest urodziwy, ale to 22 calowe monstrum z matryca S-PVA. Przed ostateczną decyzją chciałbym się jeszcze zapytać o Waszą opinie , może znajdzie się ktoś kto posiada taki monitor lub miał pozytywne lub negatywne doświadczenia z nim związane ;)

 

dla niezorientowanych:

http://www5.pc.ibm.com/cr/products.nsf/ ...epi=web_express

 

Monitor kosztuje obecnie 1300 zł wraz z kosztami transportu. Można coś lepszego wyrwać w tej lub podobnej cenie ?

 

http://www.2it.pl/towar.asp?id=97993

 

Dodam jeszcze, że monitor będzie używany głównie do filmów, gier i pracy (nie grafiki)

 

posiadam ten monitor, i mogę ci go śmiało polecić, bardzo dobra czerń, super kolorki, dobry czas reakcji matrycy, kolega który ma Lg L227wt po oględzinach, stwierdził że pod względem jakości obrazu, lenowo biję lg po d każdym względem, jedynie obudowa może ci nie odpowiadać, jest szara matowa i dosyć gruba, ale to był monitor projektowany z przeznaczeniem do biura, a więc pracy, a tam świecąca obudowa czy matryca typu glare przeszkadza (refleksy świetlne), podsumowując do 2000zł nie kupisz nic lepszego i dlatego go mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam ten monitor, i mogę ci go śmiało polecić, bardzo dobra czerń, super kolorki, dobry czas reakcji matrycy, kolega który ma Lg L227wt po oględzinach, stwierdził że pod względem jakości obrazu, lenowo biję lg po d każdym względem, jedynie obudowa może ci nie odpowiadać, jest szara matowa i dosyć gruba, ale to był monitor projektowany z przeznaczeniem do biura, a więc pracy, a tam świecąca obudowa czy matryca typu glare przeszkadza (refleksy świetlne), podsumowując do 2000zł nie kupisz nic lepszego i dlatego go mam :)

Do 2000 masz juz 24" xVA :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...