Skocz do zawartości
veronek

Modyfikacja Compala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W styczniu tego roku kupiłem sobie Compal'a IFL90:

 

C2D 7500

2 GB Ram (w jednej kości)

HDD 160 GB, 7200, 8MB

GeForce M8600GT 512

 

Czy da sie go jakoś zmodyfikować, ulepszyć? I czy wogóle warto?

 

Spokojnie mogę dokupić kolejną kostkę 2 GB ram. Tylko czy odczuję dużą różnicę między 2-4gb?

 

Czy da się tą kartę wymienić na wersję 9xxx ? Czy to akurat jest niemożliwe (Widziałem w innych Compalach, tą kartę).

 

Dysk myślę że na razie mi starczy i procesor chyba też jeszcze jest ok.

 

Czekam na opinię ekspertów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Podaj proszę link do wersji z GF9xxx, ciekawe rzeczy :) Co do wymiany karty - z tego co wiem (czytałem), karta jest na stałe połączona z mobo, więc nie da się jej wymienić.

Hymm, ostatnio zrobili karty zewnętrzne do Notebooków, ale w tych nowych się da wymienić karty

 

A pozatym proszę - http://www.purepc.pl/node/956 a jest to art z 2007 roku.

Edytowane przez loRdRumek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się tą kartę wymienić na wersję 9xxx ? Czy to akurat jest niemożliwe (Widziałem w innych Compalach, tą kartę).

Przepraszam za błąd, pomyliło mi się z procesorem ;]

 

A co do reszty, czy dokupić ram? I właśnie jak się ma sprawa z prockiem, da radę wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy się opłaca ? Raczej się nie opłaca . Wszystko wskazuje na to że 9600GT w nowych Compalach niewiele pobije 8600 GT w starych Compalach . Karta , jeżeli wogóle ją gdzieś kupisz będzie kosztować spokojnie ponad tysiaczka . I jeszce wymiana . Jak umiesz sam to spoko , jak nie to fachman .... czyli z 3 stówki ? .

Gdyby dało się dzięki temu przynajmniej podwoić wydajność to można myśleć , ale raczej się nie da więc ...

ps

mam przy okazji pytanie o/t do admina - ile lat będę miał ostrzeżenie za to , że pierwszy na tym forum post udało mi się zamiescić nie w tym dziale co potrzeba ?

Edytowane przez Consi Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...