Skocz do zawartości
Temp-esT

Jak podkręcić ATHLONA XP 2000+

Rekomendowane odpowiedzi

no spoko to forum ale ja jestm początkującym overclockerem i nie wiem ile mogę wycisnąć z tego procka w rosądnych granicach (nie mam kasy na nowy)

podkręcałem procka za pomocą fsb do 1850MHz ale przy testach PCMARK-iem mi sie wieszał

 

powiedzcie mi co mam zrobić :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie czy athlon xp 2000 potrafi efektywnie wykorzystać ddr/333

 

podkręciłem mojego procka za pomocą fsb (148MHz) na 1850MHz działa stabilnie temperatura 47*C ale gdy mu zapodam fsb na 154MHz włącza się alarm i niechce wystartować :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze LEWY już mam dale mojego procka ale uzyskałem je za pomoca programiku oto one:

-athlon xp 2000+

-CODE NAME: Thoroughbred

-TECHNOLOGY: 0,13um Voltage:1,584

-FAMILI:6 MODEL:8 STEPING:0

-EXT FAMILI:7 ext model:8 REVISION:A0

o ile jeszcze dobrze pamietam na procku była naklejka z datą prdukcji 1999r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze LEWY już mam dale mojego procka ale uzyskałem je za pomoca programiku oto one:

-athlon xp 2000+ 

-CODE NAME: Thoroughbred

-TECHNOLOGY: 0,13um  Voltage:1,584

-FAMILI:6  MODEL:8  STEPING:0

-EXT FAMILI:7  ext model:8  REVISION:A0

o ile jeszcze dobrze pamietam na procku była naklejka z datą prdukcji 1999r.

Jakim programem wyłuskaleś te info o procu? Plis, odpowiedz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze ludziska znowu mam problem z maim Athlonkiem

athlon xp 2000+ podkreciłem na 1,83 GHz (166x11) działa super ale przy 1.9 GHz (199x11.5) odpala się spoko ale windows już się nie wgrywa miga mi tylko kursoa ( _ ) na czarnym ekranie i to wszystko.

 

przypuszczam że musze się napięciami pobawić (obecnie mam 1,58) ale moge sie mylić. Poradzcie co mam zrobić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko to forum ale ja jestm początkującym overclockerem i nie wiem ile mogę wycisnąć z tego procka w rosądnych granicach (nie mam kasy na nowy)

podkręcałem procka za pomocą fsb do 1850MHz ale przy testach PCMARK-iem mi sie wieszał

 

powiedzcie mi co mam zrobić :?

Podniesc troche VCore :)

Jak sie wiesza!!!

Default + 0,1V - musi dzialac stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO 199x11,5 to tylko :) 2288,5 - moj stary 2000 0,13 szedl tylko lekko ponad 2k na H20 na +0,1V i nie raczej nie zwieszl :)

Po ostatnich zawirowaniach w sprzecie mam 2200 i zaluje ze nie posadzilem sobie antka 1.7, no coz moj blad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp-Est coś Ci powiem.

Dla dobra nas wszystkich unikaj zdań typu: nie chce mi się kompa rozkręcać. Overclocker kompa nie rozkręca, pamiętaj !

takie zdane jest już nieaktualne mój komp jest cały czas porozkręcany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem!!!

podkrecam mojego Antka zaledwie na 1833 (166x11) a pamieci zowtawiam w spokoju (166) i wszystko jest ok, ale jak tylko podkręce Antak 1909 (166x11.5) pamieci nadal zostawiam w spokoju (166) to wszystko jest ok dopuki nie wystartuje windows xp pojawia mi się niebieskie tło i komunikat ZARZUCANIE PAMIĘCI FIZYCZNEJ NA DYSK lub coś takiego!

co mam zrobić podnieś napięcie na procku czy na pamieciach (przy starym biosie nawet windows niechciał startować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo. Też mam podobnego sprzęta 2000XP i epoxika 8rda+.

 

Chodzi mi o płytkę - sprawidziłem tym progsem co podany jest wyżej i wyszło że mam rev A2. To dobrze czy starszy model mi wciśli w Pronoxie? (wiem - zaraz mnie ktoś zjebie że to było milion razy na forum)

 

:wink:

 

THX for ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile da rady na Epoxiku 8rda+ wyciagnac z Palomino 18u 2000xp+ ???

Mam pamiatke nonam 256 333mhz. Jak to najlepiej zrobic ??? zasilacz codegen 300W... Jakie ustawienia dla pamieci i magistrali ??? sorry ale jestem zielony w tym temacie, mam nadzieje ze mnie troche poprowadzicie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile da rady na Epoxiku 8rda+ wyciagnac z Palomino 18u 2000xp+ ???

Mam pamiatke nonam 256 333mhz. Jak to najlepiej zrobic ??? zasilacz codegen 300W... Jakie ustawienia dla pamieci i magistrali ??? sorry ale jestem zielony w tym temacie, mam nadzieje ze mnie troche poprowadzicie...

8O Spoko, niebuj się napewno cię trochę poprowadzimy za rączkę.... :lol: :lol: :? :x :evil: .

 

 

 

tips&tricks

 

Na dole ekranu jest taki fajny

niebieski pasek. Jeśli będziesz

robił tak jak tam pisze to

znajdziesz wszystkie odpowiedzi

na swoje pytania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...