Skocz do zawartości
Ard'aenye

Płyta Główna Pod Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie coś godnego polecenia pod AM2+ tak do 250-260 zł ? Jeśli nie to w ostateczności może być AM2, sorry jeśli był temat ale komp mi padł i nie mam czasu przeglądać a musze kupić coś jak najszybciej bo komp jest mi niezbędny. Dzięki za pomoc!

 

Ma być nowa.

 

Zastanawiałem się nad: Asus M2N-SLI DeLuxe co powiecie. Chciałbym wykorzystać na nie potencjal o/c mojego procka, FSB w zasadzie wystarczy mi ok. 260-270 MHz.

 

Przydało by się jakiś rozbudowane chłodzenie skecji zasilania, ten ASUS takowe właśnie posiada. Myślalem jeszcze nad MSI K9A2 CF-F oraz Asus M3A.

 

Wierzę w Was!!

 

I jesze pytanie, jest sens brać AM2+ czy lepiej lepsze AM2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

...

I jesze pytanie, jest sens brać AM2+ czy lepiej lepsze AM2?

Sens jakiś jest bo nowsza płytka to zazwyczaj dłuższa perspektywa jej używania jeśli patrzeć z punktu widzenia przyszłych CPU.

Asus M2N-SLI DeLuxe to fajna płyta bo bardzo dobrze wyposażona i ze sterownikami do bardzo wielu systemów operacyjnych.

Pełne AM2+ ma złącze PCI-E 2.0 i większe prawdopodobieństwo pełnej obsługi 45 nm w przyszłości niż starsze płyty AM2.

Każdy wybór ma swoje zalety i wady bo nowości to czasem kłopoty ze sterownikami i wyższa cena przy podobnym wyposażeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy jest sens brania coś pod Intela + prawdopodobnie Pentium Dual Core, jeśli wiem, że mój X2 kręci się na 3 - 3,1 GHz?

Jest sens. Takiego E2160 kupilem ostatnio OEMa dwie sztuki po 99zl za sztuke :) Plytki 775 tez teraz mozna juz kupic niedrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się nie trafi dobra sztuka to będzie troche bez sensu, a cały koszt wyjdzie mnie sporo więcej, płytę mogę mieć od zaraz. Do tego mój X2 chodzi na 3,0 GHz niskim napięciem, podniesionym tylko o 0,05V. Nie lubie podnościć napieć, tylko tochę. Kupiłbym tego ABIT AX78 AM2+, w zasadzie to bez drugiego PCI przeżyję, a chłodzenie jest bardzo, bardzo fajne Na razie X2 3,0 GHz mi wystarczy, a w przyszłości przejde sobie na Phenoma w 45nm. Tak to sobie wyobrażam, jeśli macie ine zdanie wypowiedzcie się

 

Widzę, że to SLI jest Czyli jak wsadzę jedną karte to będzie działać mi jako PCIe 16x, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Widzę, że to SLI jest Czyli jak wsadzę jedną karte to będzie działać mi jako PCIe 16x, tak?

Jeśli chodziło o Asus M2N-SLI DeLuxe to tak, będzie działało z jedną jako x16 a drugi duży PCI-E jest lepszy niż x1 lub x4 bo może takiego

zastąpić. Jeśli nie zależy nam na wyposażeniu płyty (kierunkowy mikrofon, dwie karty sieciowe, przyzwoita karta muzyczna,FireWire ,sterowniki

do wielu systemów operacyjnych i.t.p, to lepiej kupić coś nowszego.

Wymiana X2 4800+ @3GHZ na E2160 ma sens jeśli często gramy w grę która wymaga szybszego CPU (jest takich kilka), kupimy odpowiednią

płytę do OC i odpowiednią sztukę E2160. Dodatkowe warunki sensowności "nie potrzebujemy i nie przewidujemy potrzeby wirtualizacji" oraz

posiadamy zasilacz który podoła OC (zwłaszcza że OC karty graficznej zazwyczaj więcej daje niż OC CPU)

W sumie tych warunków jest sporo do spełnienia pomijając nawet kwestię kosztu takiej operacji jak "wymiana CPU".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...