Skocz do zawartości
SGJ

Tranzystorowe Technologie Przyszłości

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno, dawno temu…

 

Może nie do końca tak dawno, gdyż znajdzie się niejeden góral pamiętający tamte czasy, dokładnie w 1947 roku w Laboratoriach Bell Telephone Laboratories, gdy trzej panowie: John Bardeen, Walter Houser Brattain oraz William Bradford Shockley wynaleźli tranzystor, nikt nie potrafił przewidzieć, że ulegnie aż takiej miniaturyzacji i na tyle zrewolucjonizuje naszą rzeczywistość.

 

Autor: Łukasz "KvaNfield" Poczęsny

http://www.purepc.pl/technologia/tranzysto...gie_przyszlosci

 

-----------------------------------------------------

Tekst jest opracowaniem wykładu wygłoszonego na II Targach Komputerowych w Lublinie.

-----------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać jakieś źródła, gdzie można dowiedzieć się więcej? najbardziej o tych 2 ostatnich metodach,bo o nanorurkach to już trochę czytałem. Artykuł na pewno interesujący i wzbudzający ciekwość;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że na targach większość wolała słuchać łupanek na dole zamiast chociaż na te pół godziny odsapnąć i posłuchać czegoś ciekawego [;

Razem ze mną i kumplem było może z 10 osób na tym :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że artykuł się podoba ;]

 

Co do źródeł, to postaram się trochę tego podać po weekendzie.

 

Wszystkie źródła były angielskojęzyczne.

 

Większość z nich dostałem swojego czasu na Winter Scholl of Theoretical Physics osobiście, więc znalezienie źródła w necie zajmie mi trochę.

 

Bardzo dużo można znaleźć na http://scholar.google.com/ pod hasłami:

 

"Spintronik" i "Molecular electronics"

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że na targach większość wolała słuchać łupanek na dole zamiast chociaż na te pół godziny odsapnąć i posłuchać czegoś ciekawego [;

Razem ze mną i kumplem było może z 10 osób na tym :|

Dołączona grafika

 

:ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykuł bardzo ciekawy, dawno mnie tak nic nie zaciekawilo :)

 

Znalazlem kilka literówek:

 

na 2 stronie pod 3 obrazkiem: "Idee procesu VLS jest dość prosta" powinno byc "Idea"

na 3 stronie pod 2 obrazkiem: "Nanorurki występują w postaci jednościennych albo wielościennych, oraz w wyżej wymienionych rodzajach." powinno byc "wystepują w postaciach" (lub lepiej - formach)

W nastepnym zdaniu zamiast "na" powinno byc "ma"

5 strona na samym dole - "molekul" powinno byc napisane mala litera

ostatnia strona u góry - "coraz śmielej wkracza w erą tzw. nanotechnologii" powinno byc "w erę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubie takie artykuly, niestety w polskich portalach za czesto sie nie pojawiaja :( A szkoda. Z tego tez powodu jestem podwojnie szczesliwy :) Oby wiecej takich tekstow !

 

EDIT:

 

Mam przy okazji prosbe. Macie moze jakies ciekawe linki do zagranicznych tekstow w tych tematach ? Google w koncu tlumaczy na polski to moze bym dal rade to przeczytac :P

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia strona,

Ten jakże przeglądowy artykuł, dający tylko ogólnych zarys kierunków rozwoju najnowszych kierunków rozwoju technologii komputerowej, która coraz śmielej wkracza w erę tzw. nanotechnologii, uświadamia nam jedną bardzo istotną rzecz.

 

Jak dla mnie to to jakieś takie zakręcone.

Ja bym napisał tak :lol2:

Ten jakże przeglądowy artykuł, dający tylko ogólny zarys kierunków rozwoju najnowszych technologii komputerowych, które coraz śmielej wkraczają w erę tzw. nanotechnologii, uświadamia nam jedną bardzo istotną rzecz.

 

BTW bardzo ciekawy art, oby takich więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zaniepokoiła ostatnia z opisanych technologii. A więc teoretycznie komputer oparty na, było nie było, białku mógłby się sam doskonalić? I rosnąć?

Czyżby niektórzy pesymistyczni wizjonerzy mieli rację głosząc że około 2030 roku stworzona przez nas sztuczna inteligencja wykończy nas?

Technologia może być ciekawa.

Ale też zabójcza.

Co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zaniepokoiła ostatnia z opisanych technologii. A więc teoretycznie komputer oparty na, było nie było, białku mógłby się sam doskonalić? I rosnąć?

Co Wy na to?

Przejdz sie po jakims akademiku, zobacz co tam u ludzi w pokojach i lodowkach rosnie. W porownaniu z niektorymi eksperymentami jakie widzialem w swym krotkim zyciu, zabojczy komputer z przyszlosci zajmuje jedna z ostatnich pozycji na liscie rzeczy niebezpiecznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Widzę że nie potraficie choć na chwilę oderwać się od patrzenia na świat z pozycji mrówki :lol2:

Jeśli rozmawia się o czymś co ma dopiero zaistnieć (choć podobno Japończycy mają już swój biologiczny komputer) to można też i o ewentualnościach.

A tak poważnie to są ludzie (futurolodzy) którzy już dawno temu tak twierdzili (2030r.).

Może tak jakaś konstruktywna polemika :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...