Skocz do zawartości
Gość Harry Lloyd

F1 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Właśnie dostałem maila z Codemasters.

 

We’ve secured the exclusive rights to make games based on the world’s biggest motorsport series – FORMULA 1 – and just had to let you know.

 

Building on the success of GRID and DiRT, Codemasters Studios is leading the design and development of the games, across multiple formats, using a new evolution of the fantastic EGO Engine technology. The first game’s expected to launch in 2009, and will feature all the Grand Prix circuits, teams, cars, and driver likenesses from that season.

 

Discuss this news, and more, in the official Codemasters F1 forum.

Nareszcie, po tylu latach prawdziwa gra o F1 na PC.

 

Zachęcam do zabrania głosu na oficjalnym forum ( http://community.codemasters.com/forum/for...play.php?f=1011 ), dzięki temu jest szansa aby ta gra była bliska ideału.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jesli to sie ukaze na pc to jako konwert z konsol. nikt nie zrobi gry o tematyce F1 dla maniakow/hardkorowcow. Nie chce wrozyc , ale ta gra nie odbiegnie poziomem od Dirta czy Grida. Wszak...jesli bedzie zbyt trudna (przyklad rF'a) to kto bedzie w to szarpal , wreszcie czy wyloza tyle $$$$ by ryzykowac iz nikt tego nie kupi? Watpie. Skoro Codi...to ewentualnie cos ala Toca + kiera...

 

aha , nie wyobrazam sobie F1 z tona lukru wprost z Grida. To se ne da , jesli animacja bedzie zapindalac to te blury , hdr'y i inne pseudo upiekszacze beda tylko przeszkadzac w ocenie zakretow bo widok bedzie wlasnie taki jak w Gridzie...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to bedzie jak GRID to bedzie kompletnie niegrywalne, ale za to fajnie bedzie mozna ogladac odpadajace zderzaki :D

Racja, do F1 potrzebna jest precyzja, czego w GRID'zie za grosz nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Hehe , myslalem ze jak ostrzej pojade po tej "nowej" F1 to zjedza mnie zywcem za prorokowanie czy cus... Cos podobnego napisalem na Labie i uslyszalem tyrade , tutaj wrecz przeciwnie , wiec moge wyrazic sie bez skrepowania.

 

Nikt nie zrobi prawdziwego sima w momencie , gdy jest sie producentem multiplatformowym jak Codemasters. Programowanie konsol jest tak drogie , developing w przypadku PS3 ciezki i kosztowny , ze nie zaryzykuja utopienia kasy bo czesto takie cos swiadczy o byc albo nie byc danej firmy , czy zespolu developerskiego (vide Okami , czy nawet Sega...) Tymczasem prawdziwa F1 dla maniakow to cos niszowego , z mala sprzedaza. Dzis wszystko idzie ku temu aby gry byly proste , lekkie , przyjemne o wygladzie NFS'ow czy Grida wiec nic z tego , nie bedzie dobrej F1 na PC..chyba , ze jako mod do rF'a :D :D

 

Do tego...te gry musza ladnie wygladac , docelowy rynek to pewnie USa..kto kupi scigalke , ktora nie ma bajerow w postaci blura , hdr'ow i ktora nie pozwoli na jazde na pale :D :D Zobaczcie co u nas dzieje sie w temacie F1....Kubicomania...Ma byc lekko , mamy byc "miszczami"

 

Posluze sie przykladem , Sewer pewnie zrozumie o co chodzi. W Simracing bawie sie ponad rok. Nie jestem w czolowce , ba...nawet ciezko jest powiedziec , ze jestem w srodku stawki. Taki jest poziom , tak ciezkie granie. Przypomina mi sie rozmowa ze znajomym w temacie simowosci Forzy 2...polecilem GTL'a :D :D Te gry maja dac ludziom fun i odprezenie po pracy czy szkole , nikt nie bedzie sie bawil w "hardkorowosc". Choc jesli zalapia...to F1 bedzie serialem jak Toca , Collin itd :D

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie PC lab tu nie banuja za napisanie , ze artykul jest beznadziejny :)

 

A prawda jest taka , ze ja bym hardcorowego F1 nawet kijem nie tknal, a w takiego lekkiego i przyjemnego moglbym sobie od czasu do czasu popykac.

 

Zreszta uproszczenia widac wszedzie wystarczy chocby porownac real-timowego ME do Kotorow.

 

PS. Docelowy rynek to imho Europa + czesc Azji , w stanach raczej kroluja inne wyscigi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A prawda jest taka , ze ja bym hardcorowego F1 nawet kijem nie tknal, a w takiego lekkiego i przyjemnego moglbym sobie od czasu do czasu popykac.

Wiesz , z racji tego ze mam kiere to wole cos hardkorowego :P Bardzo spodobal mi sie mod MMG , na ktorym to Simracing oparl ligowego F1 2008. Grafa sympatyczna i ten model jazdy + widok kokpitu i tych zapalajacych sie lampek na kierze :D

PS. Docelowy rynek to imho Europa + czesc Azji , w stanach raczej kroluja inne wyscigi.

Tak , tam maja Indy i Nascara , ale z drugiej manki...Duzo jest gier o Indy? Na konsolach chyba nie ma zadnej , na PC kiedys Codemasters mial jakas , ale tytulu nie pamietam. Z Nascarem jest podobnie. EA przewaznie klepie takie gry jak NBA czy NHL , Codemasters nie popelni Nascara , a watpie w to , ze Elektronicy beda chcec sie w to bawic , juz predzej sami machna F1 :D BTW , to wlasnie EA przez bardzo dlugi czas mialo licencje na konsolowe F1 i trzeba oddac im , ze wersje ktore powstawaly na PSX'a byly naprawde dobre jak na realia konsolowe. Jesli sie nie myle to F1 od EA wygryzly Psygnosisa z rynku , wiec nie jestem pewien czy to tylko do Eu czy Azji..a nie i do Stanow :) Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinie że zrobią coś co będzie łatwe dla milionów graczy a nie coś trudnego ale dla tyś..... może jak wyjdzie rfactor 2 z lepszą grafą to wtedy dostaniemy coś porządnego... chociaż obecne mody do rF też są wyje** tylko żeby był model zniszczeń z prawdziwego zdarzenia :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak dla mnie tylko plus że arcade. Gry mi mają sprawiać przyjemność, a nie oferować realizm przez który mam ochotę rozwalić kompa bo nie mogę czegoś przejść.

W Race Driver 3 bolidami F1 jeździło się całkiem spoko, co właśnie potrzebne to żeby gra była tylko o F1, dzięki czemu zawierała by wszystko co powinna, czyli cały sezon wraz z pełnym regulaminem, mam nadzieję że to się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to, ze tacy potetaci jak EA jeszcze kilka lat temu serwowali nam tytuly, ktore staraly sie byc realistyczne mimo braku mocy obliczeniowej. Superbike 2000, F1 2002 czy swietne F1 Challenge. Nawet pierwsze fify, NBA czy NHL byly czyms szczegolnym a teraz taki crap robia, ze az strach demo sciagac. A co do podejscia hardcorowego. Przeciez mozna zrobic symulator, ktory bedzie latwy w prowadzeniu nawet na klawie. Stary ale jary GTR ma trzy tryby i nawet na semi-pro da sie grac na klawie i czerpac z tego przyjemnosc, wiec mysle ,ze panowie z codelamers powinni sie przylozyc i zrobic cos fajnego, bo o grafike to sie raczej nie martwie. Szkoda jedynie, ze Codemasters nie ma ani jednego tytulu, ktory chocby troche podchodzil pod sima (TOCA2 mimo ze trudna takze sie na to miano nie lapie) i to troche zle wrozy temu tytulowi. No nic 2009 pokaze nam co bedzie warta gra zrobiona w marny rok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

W Race Driver 3 bolidami F1 jeździło się całkiem spoko, co właśnie potrzebne to żeby gra była tylko o F1, dzięki czemu zawierała by wszystko co powinna, czyli cały sezon wraz z pełnym regulaminem, mam nadzieję że to się uda.

Jesli to nowe F1 bedzie mialo choc zblizony model jazdy do tych wynalazkow z RD3 to podziekuje na starcie. Tez lubie czasami pograc w arcade dla relaksu , ale tam nie dosc , ze model jest slaby..to jeszcze gorszy niz w RD1 dla przykladu. Wiem , w RD1 nie bylo formulek , ale co z tego skoro ta gra praktycznie nie ukazuje roznic w prowadzeniu aut...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej panowie a co powiecie na MOTO GP gra jest multiplatformowa a ma wyrąbisty poziom trudności a jakoś się sprzedaje. Ma wyjść za jakiś czas wersja 08. Nie trujcie mi że nie da się zrobić Racera F1 bez skomplikowanego modelu jazdy. Da się jednak tu chodzi o skok na kasę i wszystko w temacie. Czy chcecie powiedzieć że Grid ma trudniejszy model jazdy niż w poprzednich wydanych przez nich grach. Zauważcie że teraz wszędzie obniża się kategorię wiekową aby wcisnąć ludziom jak najwięcej szajsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dla mnie także może być arcade,ważne aby była to F1 jaką znamy,model jazdy żeby był podobny do tego z F1 2000 EA i będe szczęśliwy,no i grafa na poziomie Grid

Czyli

-tekstury niskich lotow

-w zasadzie dobrze wymodelowany tylko Twoj samochod > widoczne najbardziej w "WTCC" , w demku Grida , po BMW

-bardzo niska wyrazistosc/przejrzystosc otoczenia co w grze wyscigowej jak F1 jest duza wada bo zle bedziesz ocenial zakrety...

-masa blurow , hdr'ow , ktore beda przeszkadzaly :D

 

Tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

O ile w kazdej grze HDR witam..to w wyscigach nie bardzo , a z blurem/bloomem to juz porazka. Zakretu nie wyczasz , to sa wyscigi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli

-tekstury niskich lotow

-w zasadzie dobrze wymodelowany tylko Twoj samochod > widoczne najbardziej w "WTCC" , w demku Grida , po BMW

-bardzo niska wyrazistosc/przejrzystosc otoczenia co w grze wyscigowej jak F1 jest duza wada bo zle bedziesz ocenial zakrety...

-masa blurow , hdr'ow , ktore beda przeszkadzaly :D

 

Tak?

Blur da się ominąć jak się nie mylę,a ta niska wyrazistość jakoś mi w Grid nie przeszkadza podobnie jak większości,ludziom gra(demo)się spodobała ale zawsze znajdzie się ktoś który się będzie czepiał Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na oficjalnym forum na razie żadnych konkretów, ale dziś natrafiłem na to - http://www.game.co.uk/Xbox360/Driving/Raci...9513/Formula-1/

 

Z oficjalnego forum wiadomo tyle że gra będzie bazować na sezonie 2009, a gra będzie na wszystkie platformy.

 

Ogólnie to strasznie długo im to idzie, miejmy nadzieję że jest to spowodowane chęcią świetnego dopracowania gry. Oby. Do jesieni daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Te "screeny" to jakaś porażka. DiRT 2 to był ogromny graficzny krok naprzód, a tu znowu jest jak w DiRT 1 i GRID (na default), czyli cały ekran w jednym kolorze. Czy nie można zrobić naturalnej grafiki jak np. w Forza Motorsport 3? Przecież do takiej gry zupełnie nie pasuje tak przebloomowana grafika. Mam nadzieję że to tylko wczesne koncepty, bo nie wiem czy by mi sie chciało grać w takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam nadzieje ze nie bedzie sie to tak swieciec bo na starcie gra juz bedzie stracona w oczach wielu... w tym moich. Deszcz wyglada bardzo dobrze, ciekawe jak bedzie z fizyka, oby nie byla to "F1 arcade" gdzie bedzie mozna wchodzic w zakrety bez hamowania i wychodzic z nich poslizgiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno żółty filtr da się w jakiś sposób wyłączyć tak jak w Dircie i Gridzie. Tylko pewnie tak samo jak u poprzedników okaże się wtedy, że pod spodem jest oprawa sprzed 8 lat i lepszym wyjściem będzie ściągnięcie amatorskich modów na sezon 2010 do stareńkiego F1 2002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...