Skocz do zawartości
Bolo8888

Asus P5k/epu

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu ciecia od Asusa tylko jak to sie ma do OC, mobo posiada prawdopodobnie 8 faz, lecz widac jakies ciecia w mosfetach,brak RAID-a, 4 SATA wzgledem P5K PRO. Cena nizsza ale jak OC i stabilnosc.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Bolo8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje aby moderator zmienił temat tego topicu na : Wszystko o P5K i P5K EPU ew. dołączenie symbolu tych płyt głównych do przyklejonych postów o płytach Asusa :)

 

Mam pytanie co do tej płyty,czemu mój dysk mimo podpięcia SATA 2 jest rozpoznawany na poście biosu jako ultra DMA 5 ? i tak samo jest wykrywany przez viste ??

I dlaczego mimo wyłączenia w biosie kontrolerów ata których nie używam ..dalej są widoczne w menadżerze urządzeń ??? I zarówno i dysk i DVDRW jest wykrywany jako ATA Device ... udma 5 dla dysku i udma 4 dla dvdrw...

 

Dysk podpięty do złącza SATA 1 a DVDRW Podpięte do SATA 2,Sata 3 i 4 wolne

 

Zastanawia mnie też fakt dlaczego nie wykrywa obrotów wentylatora z tyłu obudowy...wentylator mam ten : http://allegro.pl/item410998226_nowy_coole...m_19_8_dba.html ...dziwne.... podpięte do CHasis fan 1

 

Edit : podpiąłem kabelek z zasilacza od czujki obrotów do tego CHasis fan 1 i działa normalnie ...więc płyta jest sprawna... ale dziwi mnie to że wentylator w zasilaczu który ma 900 rpm jest normalnie wykrywany przez płyte a wentylator z tyłu obudowy który ma niby 1200 rpm nie jest wykrywany...dziwne....jak miałem kiedyś tą samą obudowe z tym samym wentylatorem i płytą EVGA 650i to też był podobny problem bo wskazywała płyta że wentylator ma cały czas 777 czy jakoś tak ... dziwne te coolermastery :)

 

Więc pozostaje tylko pytanie ...co z tym SATA ?

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez symbianos88krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te gniazdo zasilania.... kto to wymyśla ...

Dokładnie o tym samym pomyślałem. To jedno z najgorszych miejsc na mobo na złącze zasilania. Na moim asusie ta sama kupa jest...

Może to jest jakieś uproszczenie dla producenta jeśli chodzi o obwody zasilania i stąd te miejsce? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym samym pomyślałem. To jedno z najgorszych miejsc na mobo na złącze zasilania. Na moim asusie ta sama kupa jest...

Może to jest jakieś uproszczenie dla producenta jeśli chodzi o obwody zasilania i stąd te miejsce? :wink:

No bo chyba stamtąd najbliżej jest do strefy zasilania na płycie (no i ogólnie do zasilania CPU, oraz PCI-E), nie? Aczkolwiek, nie jest wygodne :)

 

A ten ASUS to najzwyklejszy P5K PRO bez RAID'a (dlatego nie ma opcji AHCI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD tach nie działa pod vistą ... moge dać tylko z HD TUNE ...

 

Teraz widać jak jest z prędkościami a na drugim zrzucie widać jak jest wykrywany typ podłączonego dysku ...

i co o tym sądzicie ???

 

Dziwne jest też to że supported udma 6 ...a jest tylko 5 :|

Może to dlatego że gniazdo 1 i 2 SATA na płycie głównej jest użyte do dysku i DVDRW ? a złącze 3 i 4 jest puste ...za dawnych czasów jak się podpięło na jednej taśmie dysk udma 6 i napęd optyczny udma np.4 to wtedy dysk automatycznie przestawiał się na wolniejszy tryb...

 

 

Pozdrawiam

post-153553-1218128618_thumb.jpg

post-153553-1218128721_thumb.jpg

Edytowane przez symbianos88krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis zdechł mój Gigabyte na P31 i na giełdzie zamiast gigabyte na p35 spzedawca polecił mi droższego o 20zł asusa.kupiłem i na razie działa a ja szukam info czy dobrze zrobiłem kupując go hehe

nie mam jakis extremalnych wymagań i mam nadzieję że ustawienia O/C zostaną zachowane na tej płytce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiego asusa kupiłeś ?

Tego na maxa zuubożonego z 3 fazami (SE) czy ten zwykły P5K EPU na ciemnym laminacie ???

 

Jak potestujesz to napisz wrażenia o tej płycie bo z tego co czytałem na forum to każdemu myli się ta płyta z właśnie wersją SE .....której bym nawet własnej babce nie dał ........

 

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem p5k/epu na ciemnym laminacie.na szczęście chyba że sprzedawca nie dał mi wersji se bo nie miał :) na razie doprowadzam windę do stanu używalności i programy które miałem . założyłem freerera ale musiałem obciąć kawałem plastyku na rogu bo zawadzał o chłodzenie chipsetu.teraz jest ok.na razie postawiłem procka na 2,28GHz i pamięci dałem na 4,4,4,12 ale system nie wstał.pamięci zostawiłem na auto tylko proc podkręcony lekko.zresztą na poprzedniej płycie więcej niż 2,7GHz nie szedł,taka padaka :(

ogólnie jestem zadowolony bo działa mi komputer :) pierwszy raz mam taki bios i jest dla mnie nieczytelny trochę,przyzwyczajenie do awarda chyba.

sorki że tak chaotycznie piszę ale zamotany troszkę jestem jak się ogarnę to może coś tak jeszcze skrobne,jakieś uwagi itp.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz ochotnik, ktory pokaze wykryte ultra dma6 przez intelowski chipset ma u mnie piwo :]. mozna nawet probowac w biosie.

nie ma to nic do przepustowosci dysku, taka jest specyfikacja ich i dalsze rozwazania to tylko durne bzdety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie.

Sprzęt jak w sygnie. Czy to, że mój Xeon wariuje powyżej 1,33V (BS, restarty, totalny brak stabilnosci na prime95) może wynikać z okrojonego zasilania na płycie? Startuje nawet na 3,7V, ale przy niebotycznych 1,6V, ale stabilnie śmiga na 3GHz i 1,328V.

Prosiłbym i opinię posiadaczy Q6600 i P5K/EPU oraz znawców

 

Na pcLabie jest mój temat o tym Xeonie, wszystko jest opisane... ale brak odpowiedzi :( Może tutaj ją uzyskam?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość długo miałem te płytę i muszę przyznać że była to najlepsza płyta na P35 z jaką miałem odczynienia a było tego kilka sztuk (MSI P35 NEO-FIR, FOXCONN P35A, DFI P35 Blood Iron, ABIT P35). Moje doświadczenia z OC skończyły się na FSB 471 (płyta tak pracowała na co dzień ponad rok aż znalazła nowego właściciela) z prockiem E8400, choć do testów pokazała że FSB 500 nie jest jej całkowicie obce. Do pracy z takim FSB napięcie NB ustawione miałem na 1,37V, VTT Cpu 1,4V.

Miałem też P5K/PRO i dobrze się przyjrzałem obu płytom. W zasadzie poza CF, Raidem i dodtkowym radiatorem na mosfetach nie doszukałem się absolutnie żadnych innych różnic.

Obie płyty są wykonane na tym samym pcb, o czym świadczyły dwa wolne miejsca na SATA na wersji EPU, i "narysowane" miejsce z gotowymi otworami na mosfetach na dodatkowy radiator, jak w wersji PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...