Skocz do zawartości
disaster3

[pasta]ic Diamond 7 Carat

Rekomendowane odpowiedzi

wpisujac w nasza szukajke niestety nic nie znalazlem u nas na forum na temat tej pasty i sie troche zdziwilem. Mial ktos z nia wogle doczynienia? Sprawdzal czy faktycznie jest taka super?

Tutaj test na fraz'ie http://www.frazpc.pl/artykuly/582/PASTA/IC...ntowa/rewolucja i powiem szczerze ze sie troche na nia napalilem. Uzywam teraz AS5 a roznice od 2-5*C na tej Diamentowej to jak roznica klas w chlodzeniach na procka. Druga sprawa nie trzeba sie z nia tak pier**** jak z Collaboratory i to jest dla mnie przede wszystkim duzym plusem. Jezeli ktos gdzies jeszcze jakies info wyczail na temat tej pasty to pls o linka. Chyba sie na nia skusze i w piatek pojade ja kupic do cooling.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam u siebie zastosowaną tą pastę. Jest nią posmarowany C2D E8400 i na nim cooler TR Ultra 120 Extreme. W sumie osiągi lepsze od AS5, nie trzeba jej wygrzewać przez 200 godzin, nie przewodzi prądu więc same plusy. Niestety ma dużą gęstość i bardzo ciężko jest nałożyć cienką warstwę na cały heat spreader. Przeczytałem, że pomaga umieszczenie strzykawki z pastą w szklance z gorącą wodą, wtedy robi się rzadka i łatwiej ją rozprowadzić. Ogólnie pasta bardzo dobra, tylko wymaga trochę zachodu przy aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie takie info jest miłe dla mojego ucha (przepraszam oczu), bo wlasnie mam juz podobna konfiguracje i czytalem ze przed nalozeniem pasty nalezy wlozyc strzykawke do szklanki z ciepla woda, wtedy robi sie rzadsza. Jesli chodzi o aplikowanie to pewnie nie jest na tyle uciazliwe co CLP. Z tym cudem to czytalem ze sa jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezla pasta - ale moim zdaniem nieco nieoplacalna

 

1,5grama za taka kwote ?

 

Moim zdaniem najlepsza pasta obecnie jest MX2

 

stosunek ilosc/jakosc/cena - jest naprawde super

 

MX2 jest wydajniejszy od AS5 o ok 3 stopnie

wiec prawdopodobnie bedzie na poziomie ic diamond 7 Carat

 

a cena ? i ilosc pasty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jak dla kogo dla mnie 36 pln nie jest duzo wiec na to nie patrze. Poza tym nie smaruje raz na miesiac proca, wiec znajac zycie zanim mi sie skonczy pewnie gdzies ja zgubie wiec ilosc jest jak dla mnie az nad. Dla mnie liczy sie wydajnosc i ze sie tak wyraz "user friendly" czego nie moge powiedziec o CLP, dlatego IC Diamond jest w sam raz dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee tam nie ma co przesadac - czyscilem kilka razy po CLP

z procka schodzi spoko

 

z coolera jak nie jest podstawka niklowana - fakt trzeba troche sie napolerowac

suma sumarow jakbym mial wybierac wolabym CLP od tego Diamonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mialem niklowana ale niestety 120 Extreme maja krzywe podstawki (i moj rowniez) i niestety poszedl pod szlif i podstawka juz jest czysto miedziana.

Spoko mam juz zakupiona (kumpel) mi do roboty przywiezie i w weekend sie faktycznie przekonam czy taka dobra jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczesniej paste AS5 i temperaturki na Radeonie HD 3870 na chlodzeniu Thermalright HR-3 GT i wentylu Noctua NF-B9 900obr 36' i 49 w stresie (atitool). Postanowilem zmienic paste na ic Diamond 7. Pasta okazala sie okropna. Nie mozna jej wogóle nałożyć na rdzen. Odkleja sie i nawet trzymanie w gorącej wodzie tubki niewiele pomogło. Dopiero za pomoca palca i folii udalo sie. Temperatury zamiast spaś wzrosły. 40' i 53' w stresie. Początkowo myslalem ze zle nałożyłem. Ale za kazdym razem a nakladalem 4 razy to samo. Wrócilem do AS5 i temperaturki spadły. Moze na procesorach sie sprawdza ale do kart graficznych AMDATI wogole sie nie nadaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ze ściąganiem radiatora na diamentowej czy po pewnym czasie nie zasycha ? Z tego wynika ze chyba MX-2 jest najbardziej optymalna na razie.

 

MX-2 w sensie jakość|cena|wydajność nie ma konkurentów na razie.

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ze ściąganiem radiatora na diamentowej czy po pewnym czasie nie zasycha ? Z tego wynika ze chyba MX-2 jest najbardziej optymalna na razie.

 

MX-2 w sensie jakość|cena|wydajność nie ma konkurentów na razie.

A może Zalman ZM-STG1 ??

Jest w testach porównywalna z MX2, niewiele droższa, ale wygoda nakladania ...

A.silver średnio się nakłada, A. ceramique przyjemnie się nakłada ale ten Zalman to inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciepło jest jedno i takie samo. Czy wydziela się na CPU czy na GPU nie ma znaczenia. Pasta ma przewodzić ciepło więc to co napisałeś jest bzdurne.

 

ciepło się nie wydziela ;) ciepło to pojecie z rodzaju "praca", jest to proces przekazywania energii, w tym wypadku energi cieplnej ;) zaliczanej do entalpii...

 

także niektórzy piszą, że wkładając strzykawkę do wody spada gęstość pasty :D co nie jest możliwe nie używając rozcieńczalników, spada lekpkość poprzez zwiększoną temperaturę...

Lepkość - coś ala opór wewnętrzny w płynięciu ciała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jakos i mnie ten temacik zainteresowal, jako ze wreszcie planuje poskladac kompa na dluzej i nie zagladac do niego i nie dlubac co chwile....

Do tej pory uzywalem ceramique w tubie 22g i bylo calkiem fajnie, glownie dla tego ze nie musialem sie z nia za dlugo bawic w nakladanie, co do temperatur byly ok, pasta tania straszliwie, nie przewodzi i wogole przyjazna dla uzytkownika.

 

Ostatnio kupowalem od goscia z allegro (w sumie to poza allegro, ale to nie byly pierwsze zakupy u niego wiec powiedzmy ze jakos sie dogadalismy) troszke gratow do wc i jakos dosc tanio dorzucil mi nowke STG-1

 

Do tej pory uzywalem jeszce:

- pasty Thermalright, jak nie chcialo mi sie szukac innej a byla pod reka, u mnie ma wielki plus za to ze jest bardzo plynna i lepiej niz ceramique sie nakladalo.

- AS5 - ta za to ma wielki minus, jak polozylem wieksza nieco warstewke na cepa, zalozylem ninje i tak z pol roku go nie ruszalem a pozniej zdjolem to po prostu sie przerazilem... nad rdzeniem pasty nie bylo prawie tylko woda, krotko mowiac wady jakie zaobserwowalem to glownie to ze wode posysa (a nie wierzylem Jonathanowi...) przewodzi, jak sie cos nia popapra troszki jest z zabawy z czyszczeniem...

 

W kazdym badz razie przejdzmy do meritum - wreszcie chce poskladac WC na stale, czyli glownie polerka blokow i szlif cepa (jak szalec to szalec :) ) i chcial bym zalozyc paste z ktorej na prawde bede zadowolony, w zwiazku z tym na co sie zdecydowac?

- uzyc STG-1 ktora w zasadzie juz mam?

- moze jednak zostac przy sprawdzonej ceramique?

- zainwestowac w cos pokroju Diamonda? (CLP raczej nie biore pod uwage)?

- a moze przejsc sie do qulingu po MX-2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gęstość pasty może spaść jeśli pasta zwiększa swoją objętość wraz ze wzrostem temperatury [a masy raczej nie zmieni] :D

 

No ale i tak chodzi o zmianę lepkości.

wielkiej zmiany objętości wraz ze wzrostem temp dla tej pasty nie będzie, jak i dla cial stalych bo tak należy podchodzic do tej pasty, poprostu nie ma to większego wpływu na samą gęstość tej masy,

 

a nawiązać chciałeś chyba do równania pv=nrt ;) ale ono tyczy sie gazów doskonałych ;]

 

sotki za ot ;)

 

ps. jeszcze nie mialem tej pasty diamond i chyba się skuszę żeby wypróbowac :D

wkońcu sztuczny diament znajduje wiele zastosowań w cennych dla wszystkich, w róznych momentach życia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczesniej paste AS5 i temperaturki na Radeonie HD 3870 na chlodzeniu Thermalright HR-3 GT i wentylu Noctua NF-B9 900obr 36' i 49 w stresie (atitool). Postanowilem zmienic paste na ic Diamond 7. Pasta okazala sie okropna. Nie mozna jej wogóle nałożyć na rdzen. Odkleja sie i nawet trzymanie w gorącej wodzie tubki niewiele pomogło. Dopiero za pomoca palca i folii udalo sie. Temperatury zamiast spaś wzrosły. 40' i 53' w stresie. Początkowo myslalem ze zle nałożyłem. Ale za kazdym razem a nakladalem 4 razy to samo. Wrócilem do AS5 i temperaturki spadły. Moze na procesorach sie sprawdza ale do kart graficznych AMDATI wogole sie nie nadaje

 

Mam podobne spostrzeżenia.

 

Pastę kupiłem ponad pół roku temu z okazji składania nowego złoma. Zaaplikowałem ją zamiast pasty dodawanej do Scythe Mugen. Nie mam właściwie żadnego porównania, ale temperatury na procesorze po sporym OC są zadowalające.

 

Postanowiłem również przesmarować rdzeń HD4850 od Szafira. Jakiejś istotnej zmiany jakościowej nie zauważyłem. Mijały jednak miesiące, a stockowy cooler zdawał się wyć coraz głośniej i głośniej. Postanowiłem temu zaradzić i całkiem niedawno kupiłem Arctic Accelero S1 Rev 2. z zestawem wiatraków, konektorków, reduktorków i innych duperelek do walki z temperaturą i hałasem.

 

Już miałem zcierać preaplikowaną MX-1 gdy przyjrzałem się rdzeniowi karty graficznej. Ic Diamond kompletnie wysechł. Ciężko powiedzieć czy rozrowadził się nierównomiernie - na rdzeniu były wyraźne różnice w grubości zaschniętej w kamień pasty, lecz dookoła rdzenia był dość gruby i bardzo, bardzo twardy kołnierzyk z pasty, tak jakby "rozlała się" ona dookoła pod naciskiem chłodzenia.

 

Teraz się zastanawiam co by było gdybym nałożył pod Mugena coś innego niż super duper diamentową pastę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą pastę na alledrogo, czemu ją wybrałem. STG-1 długo się wygrzewa i szybko podobno zasycha i nie jest jakoś super rewelacyjna. CLP to masa problemów nie raz opisywanych. Maiłem jeszcze na myśli OCZ FREEZE, niby tańsza i nie zła ale zaryzykowałem i wiozłem IC Diamond 7 Carat. Napisze jak pasta dojdzie czy się opłacało. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą pastę na alledrogo, czemu ją wybrałem. STG-1 długo się wygrzewa i szybko podobno zasycha i nie jest jakoś super rewelacyjna. CLP to masa problemów nie raz opisywanych. Maiłem jeszcze na myśli OCZ FREEZE, niby tańsza i nie zła ale zaryzykowałem i wiozłem IC Diamond 7 Carat. Napisze jak pasta dojdzie czy się opłacało. ;-)

Zalman wygrzewa sie bardzo szybko. nigdy mi nie zasechl, pomimo ze od ponad roku stoi dalej jest taki jaki byl. W sumie po roku nie wiem czy bede nim znowu cos smarowal, ale pewnie kupie druga buteleczke. jesli chodzi o wysychanie na procku itd, to rowniez jest taki jaki powinien byc. Jeszcze sie zastanawiam pomiedzy STG-1, Scythe ThermalElixir i Revoltec Diamond, tyle ze to ostatnie jest z pylem diamentowym i boje sie ze beda podobne przygody jak z IC Diamond.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo boicie się tego, żeby pasta nie wyschła. Gdy ta wejdzie już w szczeliny i się nie kurczy w trakcie wysychania to może być zaschnięta. Problem z zasychającym Zalmanem ZM-STG1 był taki, że kilku osobom zaczęły niepokojąco rosnąć temperatury po jakimś czasie. Okazało się, że pasta wysychając dość mocno się skurczyła i powietrze weszło pod spód.

 

Ja miałem CLP, które zaschło i miałem olbrzymi problem z jego usunięciem. Temperatury jednak przez cały czas były świetne, więc to w niczym nie przeszkadzało... do czasu zdjęcia :rolleyes:

 

Ot i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tej pasty równomiernie rozprowadzić po rdzeniu, IHS czy podstawce radiatora. Być może komuś się uda, ale wydaje mi się to zbędny wysiłek.

 

Ja smaruję używając takich drobnych szpatułek od jakiegoś kosmetyku. Przy smarowaniu IC Diamond zostaje mi na tych szpatułkach taki jakby brud z tej pasty. Masa pasty odrywa się i trudno się kształtuje, ale ten brud wcieram w całą powierzchnię rdzenia czy IHS. Tak aby drobna warstewka pasty była wszędzie - rdzeń na pewno będzie prześwitywać i normalnie byłaby to zbyt cienka warstwa do założenia nań radiatora. Chodzi o takie jakby zwykłe pobrudzenie całego rdzenia by nigdzie nie prześwitywała zupełnie czysta powierzchnia. Nie przywiązuję przy tym wagi by główna masa pasty była rozprowadzona dokładnie. Staram się tylko by o tyle o ile była wszędzie - po dociśnięciu rozprowadzi się sama. Pozostawienie jej na środku może by i też wystarczyło, ale staram się mimo wszystko ją rozprowadzić choć trochę.

Tak, jak napisałem jednak, nie martwię się tym, że odrywa się i przesuwa - ma po dociśnięciu radiatora się sama rozprowadzić i wypełnić mikroszczeliny. Ten "brud" wcześniej powcierany powinien jej w tym pomóc.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokusiłem się dziś o zmianę pasty na procku. Mój sposób, czyli paluch w folii nie zdał egzaminu ale sposób który podał Labovsky (jeszcze raz dzięki) b.dobrze sie sprawdza. Za szpatułkę posłużyła mi stara karta do bankomatu, dopiero przy jej pomocy udało mi się rozprowadzić pastę.

Szkoda że nie puściłem orthosa przed samą wymianą pasty, ale dam przynajmniej screena z wcześniejszych testów procka na AS5, zwróćcie też uwagę na prędkość wentyla na CPU :

AS5 + noctua

Dołączona grafika

Diamond + noctua

Dołączona grafika

 

edit:

literówka

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...