Skocz do zawartości
sawcioo

Procesor + Płyta Główna + Pamięc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad kupnem taniego zestawu komputerowego. Obecnie mam GForce 7200 (agp) i dysk 160 GB.

 

Na procesor, płytę i pamięć mam około 400 - 500zł

 

INTEL Pentium 4 651 3.40GHz oem FSB800 - 199zł

GOODRAM - DDR II 2GB (2x1024) - 100zł

Do tego jakaś płyta główna w miarę jak najtańsza z AGP

 

Co polecacie? Czy taki zestaw będzie dobry i czy przy takim stanie pieniędzy można uzyska coś lepszego? Co bardziej się opłaca:ten Intel czy np. X2 4600? Jakie będą efekty w grach, wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor - kup E2160.

@malu "powiedzial co wiedzial" reszty juz nie wie, teraz @malu jeszcze zaproponuj plyte glowna po E2160 z portem AGP.

 

@sawcioo zagladnij do prywatnych.

Edytowane przez marecki48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle integra dorówna 7200 na AGP a w przyszłości będzie mógł dokupić coś porządnego na PCI-E...

@Kubuch tu nie o to chodzi, ja wiem to o czym piszesz i Ty jak sadze rowniez, ale jak wiesz jest max 500zl. I swietni "doradzajacy" ktorzy potrafia napisac tylko "kup E2160" i tyle go widziec.

Edytowane przez marecki48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a co więcej miał pisać?? Pentium 4 to najmniej opłacalny procesor.

 

E2160

P31-DS3L

2GB goodram/kingston

HD3450 (sporo lepszy od tego 7200 i do tego obsluga HD i sporo lepszy obraz)

 

No i powiedz jeszcze czy będziesz podkręcał i jaki masz zasilacz.

 

Bo jak nie będzie OC to:

 

Athlon x2 4400+

Gigabyte GA-MA78GM-S2H

2gb goodram/kingston

HD3450 (i robisz crossfire z integrą)

 

No i jeszcze zostaje kwestia zasilacza, bo jak masz jakiegos codegena czy inny wytwór zasilaczopodobny to trzeba będzie kupić conajmniej jakiego fortrona z allegro, ewentualnie jak budżet pozwoli to modecoma MC-350

 

No a jakby kasy brakło to można zrezygnować z HD3450, integra na tym gigusiu też jest bardzo wydajna i też jest lepsza od tego 7200.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak już się czepiacie to proszę:

 

Proc: Używany E2160 - Klik - 108zl

 

Mobo: Gigabyte P31-DS3L - Klik -185zl --Płyta ma jedną wadę, nie włożysz do niej 4 kości dwustronnych.

 

Ram: GoodRam6400 - Klik -2x 45zl

 

500-283zl = 217 zl

 

Graf: Gigabyte GeForce 6600GT Klik - powinna zejśc poniżej 100 zl

 

Cały zestaw będzie Cię kosztował ~~317 zl bez przesyłek.

 

Warto również było by kupić jakieś cooler :- ))

 

I po co było się czepiać, Twoja wypowiedź również nie wprowadza nic ciekawego merytorycznie do tego tematu, więc jaki to ma sens? Warto czasami się lepiej przyglądnąć sobie niż krytykować inne osoby.

Edytowane przez malu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja do zestawu powyżej podpowiem że w apollo to mobo jest sporo taniej i nawet z przesyłką wyjdzie taniej niż na tej aukcji ;) No a grafe można brać w tym przypadku lepszą od razu. Taki HD3650 zapewni sporo większą wydajność niż ten 6600GT, a do tego obsługa HD i sporo lepsza jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pomyłkę. Kartę graficzną mam GeForce 7600 a nie 7200 i raczej nie zamierzam kupować nowej. zależy mi tylko na procku płycie głównej i pamięci. Tzn procek mam już wybrany E2160 i nie wiem jaką płytę pod to żeby miała AGP. Z tego co szukałam to chyba tylko są płyty z 2xDDR 2xDDR2. Zależało by mi na 3xDDR2. Czy opłaca się miec więcej pamięci niż 2GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...