Skocz do zawartości
dante_19

Problem Z Kompem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam duzy problem z nowym kompem. Mianowicie, komp restartuje się gdy chce pograc w jakąś gierkę.

W jednych natychmiast w innych po jakims czasie. Myslałem ze to wina dysku, ale przełożyłem pamięci ram w inne sloty ... I komp nie chciał w ogole załączyc windowsa tylko robil restart.

Gość w sklepie w ktorym bralem czesci poradzil mi zebym sprawdzil czy w biosie nie ma ustawienia na cl6 i zmienic na cl5 ale nie wiem jak i gdzie dokladnie to zrobic.

 

Komp:

Dual Core E2220 2.4GHz

Gigabyte EP35-Ds3R

3x 1GB Ram Kingstone 800Mhz CL5

Maxtor 160Gb

GeForce 7800GT (tymczasowo :))

Zasilacz Chieftec ATX-410-212 (410W) (jeszcze ze starego kompa)

 

Czy ten zasilacz daje rade jeszcze?? Troche już go mam, jakies 3 lata.

 

Mam jeszcze jedną "poszlakę"

Mianowicie gdy załączam gre wiatraczek na karcie zaczyna się kręcic znacznie szybciej i wtedy pyk - następuje restart.

 

Czyżby jednak to wina zasilacza??

 

Co o tym sądzicie ?? Proszę o jakąś radę

Edytowane przez dante_19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj temperatury,

co do zasilacza, zmierz mu napiecia miernikiem

Temperatury: Procek 23-25 stopni w stresie 35-39, grafika 65 przy obciązeniu, w obudowie ok.37-38 stopni.

 

Odkryłem coś nowego... Gierka na której aktualnie to testuje to PES 2008 i co ciekawe w trybie okienkowym działa jak najbardziej w porządku a restartuje się gdy przejdę na tryb pełnoekranowy

Edytowane przez dante_19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak inne gry?

 

nie sugeruj sie jednym tytulem, moze miec po prostu bug'a

 

Chciałem olać ten problem, tak własnie pomyslalem ze akurat moj konfig moze akurat nie "pasowac"

ale niestety dzieje sie tak i w innych np. Titan Quest... Ale taki Unreal Tournament 3 ktory jest przeciez bardzo wymagający dla sprzetu dziala bez zarzutu... :(

 

Kombinowałem z timingami, ze zamianą slotów , ze zwiększeniem napięcia na ramach.

Wgrałem też najnowsze mozliwe stery do czego sie dało, zaktualizowałem bios... Bez skutku ...

Edytowane przez dante_19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam kolejny problem. Właśnie wstałem załączyłem kompa, wszedłem na net, posiedziałem z 10 minut i pyk komp sie zrestartował. Czyli jednak nie tylko przy grach tak się dzieje. Co jest no ?? :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pooglądaj płytę główną, czy kondensatory nie są wybrzuszone.

2. Sprawdź pamięci przy pomocy Gold Memory.

3. Podłącz inny zasilacz. Tak, wiem że Chief to dobry i mocny zasilacz. Mimo to podłącz inny, aby sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pooglądaj płytę główną, czy kondensatory nie są wybrzuszone.

2. Sprawdź pamięci przy pomocy Gold Memory.

3. Podłącz inny zasilacz. Tak, wiem że Chief to dobry i mocny zasilacz. Mimo to podłącz inny, aby sprawdzić.

 

Zobaczyłem płyte nic niepokojącego nie widać

Sprawdzałem pamięci memtestem i prime 95 jakies 4h jednym i drugim.

Zasilacz jutro pozyczam od kolegi. Napiszę czy cos się poprawiło.

Swoją drogą mój był przez 3 lata baaardzo eksploatowany.

Edytowane przez dante_19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie problem rozwiązany. Otóż winowajcą jest zasilacz.

Chciałbym jeszcze prosić o polecenie mi jakiegoś solidnego takiego w granicach 200zł

Zasilacz który pozyczylem od kolegi na test to Tagan 420W więc myśle o co najmniej 450 watowym.

Myśle ze taki byłby odpowiedni tym bardziej że niedługo chciałbym włożyc do zestwu GeForce 9600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...