Skocz do zawartości
erth11

Canon Ip4200 - Zabarwienie Wydruków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam drukarke podana w temacie. W momencie zuzycia fabrycznych tuszy kupilem zamienniki. Po jakims czasie pojawil sie problem, wydruki zaczely miec fioletowe zabarwienie, nawet drukowane w "odcieniach szarości" (tekst jest wtedy czarny, ale jak pojawi sie jakas grafika to jest czarna, ale lekko zabarwiona na fioletowo). Glowice nie są zatkane. Reinstalowalem sterowniki, nie pomoglo. Kombinowalem z innymi profilami kolorow - rowniez nie pomoglo. Jakies pomysly, co moze byc przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny przypadek miała ostatnio klientka .. wydruki foto sa rożowo-filoetowe !!

I drukarka zrzera najwiecej magnety.... ( reinstalka driverów nie pomogła )

 

W serwisie powiedzieli jej by stosowała papier tylko Canona ( kopnał bym w dupe taki serwis ) co ciekawe miała papier canona i dalej ten objaw nie ustepuje...( zreszta co ma papier do kolorów ?? )

 

Wysłałem 2 raz na serwis ta drukarke... zobaczymy co bedzie dalej...

 

Acha ona ma oryginalne tusze Canona..

 

P.s Po ilu wydrukach zaczeły sie takie objawy u ciebie ?

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po ilu wydrukach, mniej wiecej po zuzyciu calego tuszu ktory byl fabrycznie w drukarce

 

mam mniej wiecej taki sam problem z drukarka 4300 Canona tylko ze wiem ze mam zatkaną dysze z czarnym fotograficznym. Zastanawiam sie czy powrot do oryginalnego tuszu oczysci mi dysze i wszystko wroci do normy czy tez nie. Jak daje czyszczenie dysz z zamiennikami to nie działa niestety :(

na szczescie czarno bialy text albo kolory na papierze zwykłym ( bo korzysta z tego duzego zbiorniczka czarnego ) drukuje normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mniej wiecej taki sam problem z drukarka 4300 Canona tylko ze wiem ze mam zatkaną dysze z czarnym fotograficznym. Zastanawiam sie czy powrot do oryginalnego tuszu oczysci mi dysze i wszystko wroci do normy czy tez nie. Jak daje czyszczenie dysz z zamiennikami to nie działa niestety :(

na szczescie czarno bialy text albo kolory na papierze zwykłym ( bo korzysta z tego duzego zbiorniczka czarnego ) drukuje normalnie

Jesli chcesz oczyscic dysze to wyjmij całą głowicę drukującą i postaw ją w płytkim naczyniu wypełnionym wodą. Są w sieci intrukcje jak zrobić to w przypadku canonów (z wbudowanymi głowicami drukującymi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dysze ktoregos koloru padły i nie może zmieszać w żądany kolor? U mnie w pracy jak w ploterze IPF700 padły dysze o niebieskiego, to w jego miejsce pojawiał sie kolor fioletowy - tylko wymiana głowicy. Choc może to co innego, ba ja mowie o ploterze, a nie o drukarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...