Skocz do zawartości
Kenji San

Komp Nie Wstaje I Piszczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż problem jest taki. Zakupiłem GeForce'a 7600GT. Gdy po włączeniu kompa po chwili pojawia się komunikat w postaci pisków:

1 długi, 8 krótkich

Czy coś jest nie tak z kartą czy z moim sprzętem (patrz sygnatura)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam otóż problem jest taki. Zakupiłem GeForce'a 7600GT. Gdy po włączeniu kompa po chwili pojawia się komunikat w postaci pisków:

1 długi, 8 krótkich

Czy coś jest nie tak z kartą czy z moim sprzętem (patrz sygnatura)

Nimożność Inicjalizacji karty, lub uszkodzenie pamięci na niej (z reguły zawsze piszczy z różnych powodów tak samo). Zakładam, że to PCI-E. Miałem kiedyś to samo. Wymień kartę na model innego producenta (ale to chyba nie wchodzi w grę). Możesz poszukać do niej też nowszego biosu (powinieneś tę opcję najpierw sprawdzić), wyjąć jedną kość pamięci (puścić w SingleChannel - czasem pomaga). Reset biosu też można przeprowadzić, ale to u mnie nic nie dawało. 100% rozwiązania wymiana karty na inną, po prostu jest nie kompatybilna z twoją 939SLi lub uszkodzona, czego Ci oczywiście nie życzę.

 

EDIT: Jeżeli znajdziesz nowszy bios do karty, flashuj na płycie na której ona odpali (np u znajomego) ;)

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długo godzinnym męczeniu się system wykrył mi kartę pokazuje w nvFlash 7600GT, ale jak zgrałem BIOS z niej i puściłem w NiBiTorze to ten BIOS jest całkowicie skopany, potrzebowałbym nowego BIOSU, ale na stronie GIGABYTE nie ma do tej karty.

 

HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

JEżELI KTOś MA BIOS DO TEJ KARTY NIECH MI PRZEśLE NA MEILA

 

MODEL KARTY :

 

GV-NX76T256DB-RH

Edytowane przez Kenji San

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.... Nie wiem czy gra jeszcze jest warta świeczki....

Sytuacja przedstawia się następująco:

Po sflashowaniu tejże karty modelem od XFX'a próbując szczytać BIOS do pliku:

1.w dosie zapisuje mi jako plik o rozmiarze 0 kb

2.Przy wczytywaniu BIOS'u z pomocą nibitora windows robi zwieche

 

Przy próbie sflashowania karty ponownie modelem Gigabyte'a wyskakuje taki ERROR:

 

IDENTIFYNIG EEPROM...

EEPROM ID (20,00) : UNKNOW

ERROR: SUPPORTED EEPROM NOT FOUND

 

Coś da się zrobić z tą artą jeszcze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do następujących wniosków:

Wydaje mi się że kość EEPROM na karcie jest uszkodzona (podaje oznaczenie eeprom jako

(20,00) a powininien (1F,65) a patrząc się na informacje o wersji karty można dociec że pamięć eeprom jest pusta)

 

I nasuwa mi się pytanie czy gdzieś można dostać taką kość ??

 

ta kość to ATMEL AT25F512A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dlaczego flasciach!esz kartę na swoim kompie, przed sprawdzeniem jej gdzie indziej, chyba że coś pominąłem.

Kość można wyczyścić programem do flashowania, musisz tylko użyć opcji FORCE (nie pamiętam teraz dokładnie) i to samo przy zapisywaniu nowego.

Bios musi być 100% od tej karty, to najważniejsze, ewentualnie referencyjny od producenta chipa (Ale tu nie zawsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nic nie kapuje z tego:

 

Przy flashu ---EEPROM indicator--- wynosił (1F,65) odpowiedni dla AT25F512A

 

Po flashu EEPROM indicator nagle zmienia swoje właściwości i wyświetla numeracje (20,00) albo jak przytkne

 

palcem na styki eeprom to wychodzi (20,FF)

 

 

 

Czy ktoś do jasnej anielki może mi wytłumaczyć dlaczego tak się stało?? Dlaczego się id eeprom zmienił ??

 

Help!!!!!!!! czy jest wogóle jakiś ratunek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...