Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

GtX 2xx wchodzi na nasza pytę bez chłodzenia fabrycznego ?

wziąłem taki zestaw

 

aquagraFX for GTX 280/GTX 260 (G200) G1/4 without fittings

http://www.aqua-computer-systeme.de/shop-i...roducts_id=1934

 

oraz

GeForce GTX 260 BFG 896MB (PCI-E) OCX

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,58283/

 

 

po zdjeciu tego referencyjnego chłodzenia karta wejdzie na P5Q Deluxe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff, thx... ogladam wlasnie te plyte, proc jeszcze w rękach kuriera a sam Scythe wciąż chłodzi "starego" X2 4800;) i toche sie niepokoiłem. Duża ulga:) A i link zacny! :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktorys z kodekow ma DTS connect? na stronie realteca i AD cisza na temat tych scalakow...

na moim p5w64 byl piekny AD1988D i DTS hulal jak zloto a w p5q ? a moze jakis eax4 dziala?

Edytowane przez fit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Po pewnym czasie wahania zdecydowalem sie na upgrade BIOSu. Update'u chce dokonac przez EZ FLASH z poziomu obecnego BIOSu (605). Mam w zwiazku z tym kilka pytan co by sobie klopotu nie narobic gdyby nowy BIOS okazal sie "nie halo".

1. Jak zgrac obecny BIOS by moc do niego wrocic "na wszelki wypadek". W EZ Flash widzialem opcje "Backup"- to to? Czy pozwala ona wybrac miejsce gdzie chce zachowac kopie (HDD, Pendrive)?

2. Mam nagrane dwie wersje nowszych BIOSow na pendrive'a.Czy EZ Flash pozwoli mi wybrac, ktory chce zainstalowac, czy sam wybierze nowsza wersje?

3. Poniewaz naczytalem sie w tym watku duzoo roznych problemach z niektorymi wersjami to waham sie pomiedzy v.1201 i v.803 z tej strony ASUSa. Poniewaz zdarzaja mi sie pod systemem bledy zwiazane z pamiecia (wg siga) typu "1e" przy przelogowywaniu to chcialbym od razu wgrac nowszy BIOS. Czy zatem po wgraniu nowszej wersji, w przypadku gdyby okazala sie niestabilna mozna wg tej samej procedury wgrac wersje stabilniejsza (803), czy nie bedzie problemow?

4. W kompie nie mam w ogole FDD. Czy zatem chcac uzyc pendrive'a jako nosnika pliku *.ROM musze go ustawic by byl wykrywany jako "floppy" czy bardziej jako "Forced floppy" i czy musi byc ustawiony jako narzedzie bootujace, czy nie ma to wszystko znaczenia?

5. Czy gdyby flashowanie sie nie powiodlo mozna jakos uratowac funkcjonowanie komputera czy tylko serwis? Czy po nieudanym flashowaniu mozna wejsc do poprzedniego BIOSu, czy wtedy trzeba uzywac startu z dyskietki czy juz tylko programator? Jak sie przed ta sytuacja zabezpieczyc i czy da sie tu jakos przywrocic dzialanie plyty w domowych warunkach?

 

Pozdrawiam

Paweł wkładaj flesha odpal biosa, wejdz w tools EZ Flash, zobaczysz która wersja Ci sie wyswietli, jedna czy obie, wybierasz update i po sprawie, Marcin pisał ze 1103 dobry, nie pasi wgraj 8xxx, w czym problem nic zepsujesz, jak chcesz to zrob sobie beckup biosa uzywajac narzedzia Asusa w windowsie(tylko w sumie po co, bo ten bios 6xxx to totalna padaka), jak zrobisz z biosa to wszystko bedzie dobrze jedynie problem z dostawa pradu do gniazdka moze pokrzyzowac Ci plany ale prawdopodobienstwo małe,

tak po mesku!

rozumiem ze sie pytasz ale wszytsko juz wczesniej miałes napisane, cóz wiecej mozna Ci powiedziec?

nie bój nic za pierwszym razem tez sie cykałem :wink:

 

ps. acha i własnie 1201 jest chyba najgorszy ze wszytskich wiec ja Ci go odradzam, albo 8xxx albo 1103

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej od dziś mam P5Q-E i mam pytanko czy można sterowac wentylatorami w obudowie chodzi mi o 2 wyntylatory 12cm z przodu i z tyłu

Wejdź w hardware monitor i włącz Q-Fan control, chociaż wątpie że jest to "to", o co Ci chodzi.

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie posiadam płytę p5q premium z prockiem e8400 i mam pytanie otóż ta płyta ma 2 gniazda do podpięcia zasilania 24pin i 8pin i właśnie z tym 8 pin mam problem płytę dostałem z założona zaślepka na 4 piny i tu moje pytanie czy mam podpiąć tylko 4 piny czy usunąć zaślepkę i podpiąć cale 8 ? i mam pytanie czy warto wgrywać najnowszy bios ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jemu nie chodziło czy usunac zaslepke tylko czy usunac i podpiac dodatkowe 4 pin :wink: otóz nie trzeba wystarczy tylko 4 pin, i wogóle nie wiadomo czy twój zasilacz ma 8 pin zł. bo wiekszosc ma p4 i p8 tyle tylko ze owe p8 nie pasuje do drugiego gniazdka 4 pin, wiec i tak sie nieda podłaczyć, to chyba musi byc EPS 8pin ale jescze nie miałem w reku takiej zasiałki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pierwsze spotkanie z asusem p5q-e :

Dołączona grafika

jak zmienię chłodzenie proca i zamontuje wentylator na pamięciach to pojadę dalej na razie starcza ale mały nie dosyt jet :D :lol:

Edytowane przez Bobero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja zasilka (bq dark power) ma i eps i p8 wieczorem sprawdzę które pasuje ale dziękuje za pomoc :)

edit: sprawdziłem i pasuje p8 a co do eps to ma tylko 6 pin czas przystąpić do instalacji płyty :) dziękuje za pomoc:)

Edytowane przez Thorn123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

 

Mam płytkę Asus P5Q PRO i procka Intel Core 2 Duo E8400 podkręconego do 3,6GHz - 9x400MHz, pamięci 1:1, 4-4-4-12, nie wiem jednak jaki ustawić STRAP. Na razie mam AUTO, ale zastanawiam się czy nie byłoby lepiej ustawić "na sztywno" ?? Mam do wyboru: 266,333,400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eps 8pin stosuje sie zazwyczaj w systemach gdzie procesor wydziela ponad 100/130W ciepła, zwłaszcza przy OC Quadów mzoe sie przydac,

wiekszosc zasialczy ma 2x4pin tyle ze sa to P4 i P8 szczególnie jak sa to zasilki ponizej 550W, mocniejsze maja juz 8pin, pasujace do takich mobo i tez sa rozgalęzione po 4pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

 

Mam płytkę Asus P5Q PRO i procka Intel Core 2 Duo E8400 podkręconego do 3,6GHz - 9x400MHz, pamięci 1:1, 4-4-4-12, nie wiem jednak jaki ustawić STRAP. Na razie mam AUTO, ale zastanawiam się czy nie byłoby lepiej ustawić "na sztywno" ?? Mam do wyboru: 266,333,400

Pewnie... można na sztywno. Zmiana strapu to również zmiana taktowania pamięci. Zależy to więc od możliwości twoich pamięci.

Niestety nic nie piszesz na ich temat.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie... można na sztywno. Zmiana strapu to również zmiana taktowania pamięci. Zależy to więc od możliwości twoich pamięci.

Niestety nic nie piszesz na ich temat.

Moje pamięci, to A-Data 2x1GB PC800 CL4 Extreme Edition

 

A więc, która wartość STRAP'a będzie w moim przypadku najlepsza i dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dostałem wczoraj z wymiany P5Q Pro zamiast padniętego P5K Pro - wszystko fajnie, tylko płyta nie obniża napięcia mimo włączenia EIST. Znalazłem jeden post mówiący o takim samym problemie, ale bez rozwiązania. W praktyce płyta ustawia chyba maksymalne napięcie 1,35V (real 1,32V) i pomimo obniżenia mnożnika, napięcia procesora na Auto w BIOSie i włączenia EIST nie obniża go :/ Mój procesor to E2140 z Vid 1,2125 także to 1,35 to dużo za dużo jak na moje potrzeby. Zna ktoś rozwiązanie tego problemu? Czy ta płyta po prostu tak ma? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów!

 

Mam dobre wieści odnośnie ASUS P5Q Deluxe a ASUS GF GTX 280 (na tej karcie sprawdzałem) :)

Okazuje się, że po włożeniu do niebieskiego slotu PCI-Express karta styka się z kondensatorami lecz wchodzi w slot na tyle głęboko aby działała. Dla porównania karta wpięta do czarnego slotu (8x) wchodzi tylko o ok 1 mm głębiej co oznacza. Oznacza to, że mimo iż problem z kondensatorami występuje to nie jest on krytyczny.

 

Podsumowując P5Q Deluxe i GTX 280 będą współpracowały na górnym slocie PCIe (16x)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez browar102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dostałem wczoraj z wymiany P5Q Pro zamiast padniętego P5K Pro - wszystko fajnie, tylko płyta nie obniża napięcia mimo włączenia EIST. Znalazłem jeden post mówiący o takim samym problemie, ale bez rozwiązania. W praktyce płyta ustawia chyba maksymalne napięcie 1,35V (real 1,32V) i pomimo obniżenia mnożnika, napięcia procesora na Auto w BIOSie i włączenia EIST nie obniża go :/ Mój procesor to E2140 z Vid 1,2125 także to 1,35 to dużo za dużo jak na moje potrzeby. Zna ktoś rozwiązanie tego problemu? Czy ta płyta po prostu tak ma? :(

wł. EIST i Enhanced Intel Speedstep Technology, a potem napiecie zostaw na auto, zainstaluj EPU jak chcesz, choc u nie których stwarza to problemy, spróbuj zaktualizowac bios to moze pomódz

 

 

Witam Panów!

 

Mam dobre wieści odnośnie ASUS P5Q Deluxe a ASUS GF GTX 280 (na tej karcie sprawdzałem) :)

Okazuje się, że po włożeniu do niebieskiego slotu PCI-Express karta styka się z kondensatorami lecz wchodzi w slot na tyle głęboko aby działała. Dla porównania karta wpięta do czarnego slotu (8x) wchodzi tylko o ok 1 mm głębiej co oznacza. Oznacza to, że mimo iż problem z kondensatorami występuje to nie jest on krytyczny.

 

Podsumowując P5Q Deluxe i GTX 280 będą działały na górnym slocie (16x)

 

Pozdrawiam!

wazne zeby piny od karty nie wystawały za gniazdo PCI-E,wtedy jest OK, wiem bo sam kiedys mialem problem z docosnieciem sledzia do konca bo cos z obudowa od kompa w tym miejscu było nie nie tak, ale grunt zeby te blaszki co sa po obu stronach PCI_E na płycie po włozeniu karty odchyliły sie troszke, moze i w nowych PCI-E 2.0 tak tego nie widac ale w AGP widac było wyraznie ze sie odchylały po wcisnieciu grafiki,

ktos juz pisał ze nie trzeba do konca dokrecac karty i tak dziala ,ale dokrecił na maxa, tylko mógł pogiac kondzie, wiec odradzam, skoro i tak działa, esteta jakos to przecierpi:)

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wł. EIST i Enhanced Intel Speedstep Technology, a potem napiecie zostaw na auto, zainstaluj EPU jak chcesz, choc u nie których stwarza to problemy, spróbuj zaktualizowac bios to moze pomódz

Potwierdzam. Upgrade BIOSu dziala cuda - u mnie wczesniej EPU sie wykrzaczal, teraz dziala prawidlowo. Samo EIST mam puki co na Auto.

Edytowane przez Pawel80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wł. EIST i Enhanced Intel Speedstep Technology, a potem napiecie zostaw na auto, zainstaluj EPU jak chcesz, choc u nie których stwarza to problemy, spróbuj zaktualizowac bios to moze pomódz

No właśnie problem w tym, że na biosie 0704 włączyłem EIST, napięcie dałem Auto i o ile mnożnik schodzi do 6x, to napięcie nie ;/ Wgrałem już wcześniej 1104 i... tutaj nie ma opcji EIST :o, ale mnożnik nadal zmniejsza się. A EPU nie chce, robi to cuda, sam wole sobie to poustawiać :) W dodatku nie dość że nie obniża napięcie, to kompletnie ignoruje Vid, które u mnie wynosi 1,2125.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No właśnie problem w tym, że na biosie 0704 włączyłem EIST, napięcie dałem Auto i o ile mnożnik schodzi do 6x, to napięcie nie ;/ Wgrałem już wcześniej 1104 i... tutaj nie ma opcji EIST :o, ale mnożnik nadal zmniejsza się. A EPU nie chce, robi to cuda, sam wole sobie to poustawiać :) W dodatku nie dość że nie obniża napięcie, to kompletnie ignoruje Vid, które u mnie wynosi 1,2125.

tak apropo biosu 0704 to jade na nim caly czas,inne nowe biosy-wynalazki jak dla mnie nic nie wnosza,nie wspomne o o/c,czy pl-po prostu bez zmian

sprawdzales miernikiem czy patrzysz na programy,bo u mnie programy pokazuja swoje a w realu jest 360" inaczej

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak apropo biosu 0704 to jade na nim caly czas,inne nowe biosy-wynalazki jak dla mnie nic nie wnosza,nie wspomne o o/c,czy pl-po prostu bez zmian

sprawdzales miernikiem czy patrzysz na programy,bo u mnie programy pokazuja swoje a w realu jest 360" inaczej

Nowsze biosy faktycznie nic nie wnoszą, znika za to EIST z biosu :) Co do napięć - patrzę w programach, ale kilku i ufam im w sensie zmian a nie konkretnych wartości. Bios też pokazuje że napięcia są zawyżane - jedno do czego doszedłem, to że bez podkręcania FSB napięcie równa się Vid, a im wyższe FSB tym jest wyższe. Widać działa jakiś automat, tylko jak się go pozbyć? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...