Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

No pojedyncze musi byc 16x a dwa x8 inaczej to troche lipa :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu rozjaśniać. Pomimo poprawnej kalibracji, odwoltowanie czasami chyba jest zbyt chińskie, co prowadzi do zwisu - a w moim testowym wypadku do upadku Visty ;-)

 

Piwo dla tego, komu 6 engine działa (każda z 6 funkcji...) i jest zadowolony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że powtórzę pytanie, ale zdecydowałem się raczej na płytę na chipsecie P45 i staram się dojść do ładu, czym poszczególne modele się różnią. Widziałem tabelkę kilka postów wcześniej, widziałem również tą na stronie Asus'a:

 

http://event.asus.com/2008/mb/p5q/pl/ (na samym dole)

 

ale niewiele z tego (przynajmniej dla mnie wynika). Już najsensowniejszy jest dla mnie opis ze strony nvision:

 

ASUS P5Q-E to rozwiązanie z nieco wyższej półki cenowej. Charakteryzuje się ono bardziej rozbudowanym systemem chłodzenia, składającym się z większych rozmiarów radiatora znajdującego się na mostku północnym oraz dodatkowych radiatorów umieszczonych na regulatorach napięcia w górnej części płyty. Ponadto, P5Q-E wyposażono w dodatkowe złącze PCI Express x16, dzięki czemu możliwe będzie połączenie trzech kart graficznych AMD RADEON w trybie CrossFireX (w takim przypadku dwa złącza pracują w trybie x8, natomiast trzecie działa z przepustowością x4).

źródło: http://nvision.pl/news.php?extend.9835

 

Ale pozostają jeszcze inne modele i czym one się różnią?

 

Dla uporządkowania. To, co wiem:

 

- P5Q PRO - podstawowy (?) model

- P5QC - możliwość zamontowania pamięci DDR2 i 3

- P5Q E - jak wyżej, lepsze chłodzenie, dodatkowe PCI-E (coś jeszcze?)

 

- P5Q Premium - ???

- P5Q Deluxe - ???

 

- P5Q3 Deluxe - pewnie jak wyżej tylko DDR3.

 

 

Czy potrafi ktoś uzupełnić ten opis, aby była już jasność, czym się poszczególne modele różnią i który ewentualnie wybrać (celuję pewnie w P5Q E, ale chciałbym mieć pewność).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy potrafi ktoś uzupełnić ten opis, aby była już jasność, czym się poszczególne modele różnią i który ewentualnie wybrać (celuję pewnie w P5Q E, ale chciałbym mieć pewność).

 

Z tego co widze to P5Q Premium i Deluxe maja 16 faz (moga byc po 2 cewki na faze), epress gate SSD zamiast zwyklej no i pewnie inne chlodzenia. P5Q-E wyglada ze ma to samo PCB co Deluxe (ma naklejke zaslaniajaca napis P5Q Deluxe) tylko cewki wyciete, 8 faz zasilajacych, no i troche inne chlodzenie, nie ma polaczonych mostkow HP. Jak dla mnie tez P5Q-E najlepszy wybor. Mozliwe ze bios podchodzi z Deluxa

Edytowane przez Bolo8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to P5Q Premium i Deluxe maja 16 faz (moga byc po 2 cewki na faze), epress gate SSD zamiast zwyklej no i pewnie inne chlodzenia. P5Q-E wyglada ze ma to samo PCB co Deluxe (ma naklejke zaslaniajaca napis P5Q Deluxe) tylko cewki wyciete, 8 faz zasilajacych, no i troche inne chlodzenie, nie ma polaczonych mostkow HP. Jak dla mnie tez P5Q-E najlepszy wybor.

Zacznijmy od tego, ze wszystkie asusy z serii P5Q maja 4 fazy. Asus uzywa multipleksera do podzielenia ich w 8 czy 16 "prawie jak" faz. W praktyce sprawdza to sie tak sobie, jednak marketing i duze cyferki górą :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, ze wszystkie asusy z serii P5Q maja 4 fazy. Asus uzywa multipleksera do podzielenia ich w 8 czy 16 "prawie jak" faz. W praktyce sprawdza to sie tak sobie, jednak marketing i duze cyferki górą :wink:

Czyli takie same manewry jakie stosuje GB. Tak czy inaczej jak ktos nie wie to widzi 16faz. :lol2::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, ze wszystkie asusy z serii P5Q maja 4 fazy. Asus uzywa multipleksera do podzielenia ich w 8 czy 16 "prawie jak" faz. W praktyce sprawdza to sie tak sobie, jednak marketing i duze cyferki górą :wink:

Korepetycje u wujka musisz przyjąc ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A jak wyglądają spody tych płytek w okolicach socketu? Wyciągneli już wnioski z P5K Deluxe (poprawiony spód w P5K Premium) i nie wsadzają tam różnych elementów komplikujących montowanie coolerów z backplate (Ultime bym chciał)?

 

Do Deluxe chyba nie warto dopłacać względem P5Q-E zakładając że ma służyć do E8xxx @ 450x8 lub 400x9?

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Sprawdze wieczorem jak bede w domu,to jeszcze zalezy jaki backplate,bo niektore sa szerokawe,ale mam pare w domu wiec zobacze-specially for you....

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam plyte p5q3 dlx od jakis dwoch tygodni nie moge sie polapac w biosie jezeli chodzi o podkrecanie jest tu tyle nowych obcji ze szok czy ktos moze juz to rozgryzl czy ma ktos moze jakis link do podkrecania tej kart krok po kroku byl bym bardzo wdzieczny pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No i mam juz jasnosc co do wszystkiego.Wczoraj odebralismy kumpla mobo(ta sama plyta),wsadziem swojego e8500,zmienilismy bios na 0702,pozniej na 0704 i ciekawostka:po 10minutach mobo staje na 565Mhz,sprawdzilem x6,x6.5,x7,x7,5,mam procka z wallem na 565Mhz,bo nie wierze,ze dwie mobo zatrzymuja sie w tym samym miejscu.

Takze czekajcie na swoje plytki i testujcie,bo ja nie pokaze 600+,chyba ze ktos ma jakiegos pewnego cepa co robi chociaz te 600Mhz :) to dajcie znac,chetnie zrobie valida a tymczasem jak nie urok to sraczka trzeba bedzie zmienic cepa :D

 

pzdr all...

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam juz jasnosc co do wszystkiego.Wczoraj odebralismy kumpla mobo(ta sama plyta),wsadziem swojego e8500,zmienilismy bios na 0702,pozniej na 0704 i ciekawostka:po 10minutach mobo staje na 565Mhz,sprawdzilem x6,x6.5,x7,x7,5,mam procka z wallem na 565Mhz,bo nie wierze,ze dwie mobo zatrzymuja sie w tym samym miejscu.

Takze czekajcie na swoje plytki i testujcie,bo ja nie pokaze 600+,chyba ze ktos ma jakiegos pewnego cepa co robi chociaz te 600Mhz :) to dajcie znac,chetnie zrobie valida a tymczasem jak nie urok to sraczka trzeba bedzie zmienic cepa :D

 

pzdr all...

Jak zamrozisz procka to bedziesz mial wyzej FSB Walla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mi powiedziec jaka wysokosc ma radiator pod procem w p5q pro. Cos widze ze tu chyba karakorum nie wjedzie. Na moim p5k pro tu jest luka w radiatorze ale po drugiej stornie znowu niema:( .

 

Ktos testowal moze CFX teraz nowe radki wychodza wiec chyba ta opcja bedzie oplacalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...