Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle że p45 relatywnie zużywa mniej niż P35. A to że efektywne zycycie jest o kika wacików większe podyktowane jest pewnikiem tym że P45 ma troszkę więcej do zrobienia niz poprzednik. Pewnie gdyby P45 był produkowany w starszej architekturze to różnica w poborze prądu była by jeszcze większa. Co do EPU to szkoda że nie działa. Mnie osobiście podoba się to co to EPu robi 9opisane na papierze) - szkoda że nie w rzeczywistości. Myślę jednak że to kwestia sterowników. W moim obecnym ASUSie PK DELUXE dopiero po 6 miesiącach wyszedł BIOS na którym moje pamięci 1066MHz mogły rozwinąć skrzydła. Bodajże 5 bios z kolei. Wcześniej musiałem kombinować i żeby mieć dual channel przestawic je na 455MHz czy coś takiego. teraz z obecnym biosikiem wszystko chula jak ta lala. Myślę że akurat na gwiazdkę dostaniemy idealnie dopracowaną obsługe softwarową tej płyty. To norma.

 

Myśle że zakup tej płyty to fajna sprawa. Zanim nachalny się pojawi, potanieje do rozsądnych wartości to minie ok. 2 lata od teraz. Jeżeli chodzi o mnie to jest to wybór ostatnije płyty na starym sockecie i teraz przerwa będzie dłuższa zanim kupię coś pod nachalnego...

 

Notabene, Intel już nie za bardzo miał co podokładać nowego - no bo co ?! Skupili się bardziej nad dopracowaniem obecnych technologi i wypuścili coś co mysle jest stabilne i dopracowane. A to ze 45-tka jest wolniejsza od 3-tki to (....) nie popadajmy w skrajności. nawet jeżeli taki jest urok tego chipsetu i nic tego nie porawi to w czym problem. ? Że jedna-dwie klatki w Assassin's creed będzie mniej, czo że DivX bedzie sie kodował 12sek dłużej. To nie jest problem.

 

Moją pierwszą płytę ASUSa którą kupiłem samodzielnie do złożenia w domciu, kupiłem coś w okolicy 1995 roku. Wtedy działy się cuda przy których dzisiejsze "problemy" nie są żadnymi problemami.... Myslę że P45 to udany produkt i będe z niego zadowolony. Za 6 godzin ostatni egzamin, a po 15stej idę odebrać swoja P5Q Deluxe :)

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego dnia !

Rafał.

heh.. dobrze napisane. A ja cały czas się zastanawiam, co w takim razie brać..

 

Kupuję procesor E8400, do tego 4GB ramu (jeszcze nie wiem, jakiego) i kartę pokroju 8800GTS. I do tego chcę płytę. Biorę pod uwagę coś na chipsecie P35 - prawdopodobnie Abit-a IP35 lub FOXCONNA P35A-S (Asus-a P5K Pro raczej nie.. myślałem o nim, ale poczytałem trochę recenzji i te dwie są zdecydowanie lepiej oceniane), albo właśnie na P45. Jeśli już to pewnie P5Q-E, bo wydaje się w dość rozsądnej cenie, względem możliwości.

 

I teraz tak.. podkręcać na razie nie planuję na pewno, biorąc pod uwagę, że przesiadam się z Athlona XP2000+ to po co. Później być może tak, ale na pewno nie ekstremalnie, bo ani się na tym dobrze nie znam, ani nie mam specjalnie czasu, żeby się wgryzać (ochoty specjalnie też nie). Cuda więc mi nie są potrzebne, jedynie dobrze działająca, stabilna płyta, na której konfiguracja jak wyżej i może coś nowszego w przyszłości, będzie dobrze działać. I czy w takim razie warto się w te nowości pchać?

 

Ważne jest dla mnie również niskie zużycie energii i tutaj ten system oszczędzania robi pozytywne wrażenie (przynajmniej na papierze), jak również możliwość zamontowania większego chłodzenia, bo zależy mi na ciszy, więc biorę pod uwagę w przyszłości także coś pasywnego.

 

Co sądzicie? To pytanie głównie do osób, które miały do czynienia z płytami zarówno na nowym, jak i starym chipsecie - warto się pakować w ten nowy, czy wystarczy dobra płyta na starym (pewnie jedna z tych dwóch wymienionych wcześniej). Czekam cały czas na testy tych nowych płyt, ale to cały czas nowości, a ja w ciągu dwóch tygodni chciałbym komputer kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Panowie sprawdzilem jeszcze raz punkty pomiarowe i nic sie nie zmienilo(mam nowy miernik ;) ),ale z pamieciami jest tragedia,ustawiam w biosie 2.16v a na mierniku 2.25-2.27v,bez roznicy czy w idle/stres..wiem,ze asusy tak maja,ale to troche sporo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

...ale to nie jest tylko 0.06v tylko 0.1v a to chyba sporo,latwo memki uwalic,poza tym niezla bieda zeby siedziec z miernikiem,bo mobo tak zawyza,na dfi mialem w porywach 0.01v :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

dobra do testowania mem :lol2:

do zabijania na bank

dobra panowie lepiej mowcie co mam sprawdzic,bo max fsb 565 z winy mojego proca i tego nie przeskocze,chyba ze zrobie zimniej klockowi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to że efektywne zycycie jest o kika wacików większe podyktowane jest pewnikiem tym że P45 ma troszkę więcej do zrobienia niz poprzednik.

A co ma wiecej do roboty skoro te chipsety roznia sie tylko technologia wykonania, zmiany sa kosmetyczne?

 

71proste, gdzie mierzysz vdimm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

baw sie w PL - moze cos zwojujesz ze na 565 bedzie te 7-8.

powiem tak,hmm...moze z wyjsciem jakiegos konkretnego biosu cos sie polepszy

 

MaSell mierze vdimm dokladnie tam gdzie pokazal koles z AwardFabrik nie znam innych punktow,cos pisales,ze moga byc niedokladne to badz tak mily i powiedz gdzie indziej moge sprawdzic ;)

Hmm niby ziany kosmetyczne,ale fsb leci duzo wyzej za to kosztem pl,wiec jakas tam roznica jest i to widoczna

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badz tak mily i powiedz gdzie indziej moge sprawdzic ;)

Hmm niby ziany kosmetyczne,ale fsb leci duzo wyzej za to kosztem pl,wiec jakas tam roznica jest i to widoczna

Vdimm mierz bezposrednio w dimmie, albo jednej z kostek

 

Fsb leci wyzej, bo troche sa inne sygnaly wysylane do cpu i napiecia typu GTL. Zauwaz ze tylko "rodzinka" blizniaków P35-X38-X48 nie lata wysoko z fsb 45nm :wink:

 

@marcin255A

cewka, mos czy kondensator jednej z faz zasilania cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i [gluteus maximus]. Stalem sie nieszczesliwym posiadaczem plyty - na pierwszym PCIE nie bootuje - na drugim tak - ale tylko 8x.

 

Karta Palit 8800GT....

miałem to samo,ale na innej mobo -karta była uwalona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo z 8600GT by GB.

Mobo sprawne, karta tez, a razem nie fungowaly ani raz na zadnym PCI-e.

 

@Yacho

Spokojnie, mobo na bank dobre, tylko wymien juz przestarzala grafe ;P

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Vdimm mierz bezposrednio w dimmie, albo jednej z kostek

 

Zauwaz ze tylko "rodzinka" blizniaków P35-X38-X48 nie lata wysoko z fsb 45nm

no wlasnie dlatego kupilem p45 a nie commando,jakos mnie nie przekonuje,jedyny minus to ten pl,ale mysle,ze biosy to poprawia

 

pmp sa jakies ruchy w tym kierunku,bedziecie cos z tym robic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składam kompa kumplowi i byłem już przekonany do foxconna p35a-s ale teraz widze że ten p45 wszedł i zastanawaim się nad wersją Asus P5Q, jest ta płyta wartna zakupu?

Dodam że jako procek będzie E8200 najprawdopodobniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

DEl jest warta zakupu,bo placisz za high-end niecale 520pln,ale to zalezy od Twojego portfela o ktorym nic nie wspomniales :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te cepy to nówki,czy już takie przejechane?procusie na AC,SS,może ln?mobo na stocku?takie se 3 pyt :-D

Zupełnie nowe BOXy. Procusie na AC - badałem tylko i wyłącznie wysokie FSB.

VNB = 1.4, C1 wyłączone, Multi x6, VTT/PLL Auto, CPU/NB Skew 400/100,

Wygląda na to, że OPB czyni cuda 1:1 jemu się udało...

Zreflektowałem się właśnie, że jednak żadne to cuda. Przed chwilą 32M 600 1:1 przeliczyliśmy przypadkiem, zobaczymy czy efekt do powtórki...

Ale ogólnie - da radę.

VNB = 1.42

Coś spada w oczach to fsb :/

Też tak myślałem, ale empirycznie - jestem przekonany - że to kwestia CPU. No i ewentualnie odpowiedniej żonglerki w BIOS.

Oczywiście wydajność to już inne buty...

A od walida do stabilności droga kręta i długa...

 

3030079[/snapback]

jak płyta zachowuje sie po przesadzeniu w OC jak nie wstaje to sama restartuje ,wył. napięcia , Jak to wyglada?

Zalezy od BIOS, do buildów 0703 wstaje bez kasowania CMOS, 0704 lub psuć CMOS, 0801 znowu poprawnie wstaje.

 

 

no wlasnie dlatego kupilem p45 a nie commando,jakos mnie nie przekonuje,jedyny minus to ten pl,ale mysle,ze biosy to poprawia

pmp sa jakies ruchy w tym kierunku,bedziecie cos z tym robic??

Tylko przy niektórych dzielnikach, PL ustawiane z automatu powinno być niedługo niższe.

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

pmp

no wlasnie ten 0704 jest troche dziwny,po przesadzeniu z o/c a nawet i nie przesadzeniu i restarcie kompa winda nie wstaje,jedyne wyjscie to wylaczyc zasilacz i wlaczyc a wowczas albo wstanie na poprzednich ustawieniach na ktorych nie wchodzilo albo trzeba wczytywac z profilu(tutaj nie bylo jeszcze ani razu,zeby wczesniej stabilne zapisane ustawienia nie dzialaly-to nie DFI-za to szacun)

Z tym co napisales o spi32m i stabilnosci zgadzam sie z Toba w 101%,ze to wina cpu,wczesniej na DFI bylo podobnie,ze liczyl wszystko wyzej a do spi 16/32m i blenda trzeba bylo zanizac.

Triki w biosie to jedna sprawa a druga to,ze wszystkie juz robilem-naprawde,no o wall to juz inna kwestia,moze sie pokusze o zmiane cepa(jak masz takie co 600 robia to daj cyne na pm jestem zainteresowany)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...