Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

Tak,bywaja :D

 

No to ujmijmy to tak, że sypie się obsługa pamięci (czyli chipset-ram)

proc jak ma się sypać sam z siebie to wali błędy na small FFT, jak FFT jest stabilne, a będy walą na BLEND po jakimś czasie (minuty) to na Large (stress some ram) wywali po sekundach

no to ja powiem tak,wszystko to rozumiem,tylko na DFI bylo to samo z tym wlasnie procem np:

proc lecial do 515Mhz stabilnie we wszystkich smarkach,tylko w spi16/32m sie wywalal juz przy 500Mhz a orthosa blend czy large test przechodzil bez problemu jeszcze moglem mu w tm czasie 2x wprime wlaczyc.

Teraz mam p5q i idzie do 565Mhz stabilnie a przy 540Mhz zacynaja sie problemy z spi16/32m i na asusie wywala przy blendzie o large test-i co Ty na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku ktos pisał ze przy OC o CF mozna zapomniec, czy to prawda?, jesli tak sprawa wyglada to biore Abita IX38 Quad GT, moze i mniejsze fsb bo max 475 ale do Q6600 i tak styknie, wie ktos cos na ten temat? a tak sie napaliłem na tą płytkę, pmyslałem ze moze beda 4Ghz i Crossfire :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orthosowi to ja juz od dawna nie wierzę, najlepiej u mnie wychodzi jak zapuszcze dwie gry na raz np CoD4 i CS:S, jak cos ma byc to po chwili sie wykrzaczy, jedynie jeszcze OCCT jest wiarygodny, i szybko wywala jak cos nie halo, ale wracajac do pytania co brac do CF i mocnego OC, płyta wyglada na fajną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielebny Ryszard dzieli się opłatkiem:

 

ASUS P5Q BIOS build 0901

ASUS P5Q-E BIOS build 0901

ASUS P5Q PRO BIOS build 0901

ASUS P5Q3 DeluxeBIOS build 0902

 

Poprawki odczytu temperaturki CPU, nowy BB, poprawki pod stepping E0, poprawiony CrashFree, poprawiona wydajność USB i parę innych cudów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielebny Ryszard dzieli się opłatkiem:

 

ASUS P5Q BIOS build 0901

ASUS P5Q-E BIOS build 0901

ASUS P5Q PRO BIOS build 0901

ASUS P5Q3 DeluxeBIOS build 0902

 

Poprawki odczytu temperaturki CPU, nowy BB, poprawki pod stepping E0, poprawiony CrashFree, poprawiona wydajność USB i parę innych cudów...

Kiedy zintegrujecie express do kawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

na poczatku ktos pisał ze przy OC o CF mozna zapomniec, czy to prawda?, jesli tak sprawa wyglada to biore Abita IX38 Quad GT, moze i mniejsze fsb bo max 475 ale do Q6600 i tak styknie, wie ktos cos na ten temat? a tak sie napaliłem na tą płytkę, pmyslałem ze moze beda 4Ghz i Crossfire :sad:

a gdzie Ty slaszales o takich problemach,bo ja piewrsze slysze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---->71proste

a np. tutaj, chyba ze nie umiem czytac ze zrozumieniem :unsure:

przy dwóch kartach robi się podwójne x8 pcie. epu działa, ale musisz pozostawić domyślne taktowania, zero OC. poza tym wymagany soft six engine ma tajne feature - os corruption ;-).

chociaz faktycznie moze to zero OC dotyczy tylko przy wł EPU, wolał bym miec pewnosc Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Tak tylko i wylacznie, gdyby nie mozna bylo krecic cpu/gpu po wlozeniu 2 kart to bym wysmial Asusa :D

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zapytam w ten sposób, jezeli wsadzę w tego asusa q6600 to dociagne do 450 fsb, bez problemów z zasilaniem, chodzi mi o to czy jest stabilnie z napieciami, szkoda ze asus nie zdecydował sie na cyfrowe zasilanie jak w wypadku guadaGT tam jest 5 fazowe-cyfrowe, tu podobno 16 ale moze faktycznie jest tylko 4 fazy, pewnie i tak wszystko zalezy od jakosci i wykonania, nie wiem juz co robic mam taki pukiel we łbie ze chyba rzuce moneta :lol2: nie mam pojecia co brac do q6600, wszstko jest dobre, planuje ze to bedzie juz moja ostatnia przesiadka przed nowym socketem, dlatego tak sie miotam, normalnie brał bym pierwsze lepsze, ale chce zrobic dobre OC proca zeby nie było problemu ze stabilnoscia, GTL i innymi cudownosciami, co brac pomooocy, DFI, ASUS, ABIT, p35,p45,x38 ooooooszaleje :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiesgos czasu moje posty wale z tego cudactwa, bo mi do sysu nie wchodzi.

Viste juz naprawilem, ale nie postuje mi wogle przy innych ustawieniach niz def po wgraniu biosa 0803 - dzieki pmp :/

 

Czy ktos prubowal polowkowe dzielniki ?

U mnie 6.5 nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie dla posiadaczy mobasa.

Sprobujcie wysokie fsb z cl4 - typu 600 cl4.

Biostary potrafia 600+ PL9 CL4, a przy CL5 PL10, dlatego moze CL w przypadku asusa tez cos pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Jutro bede mial jakis doswiadczalny komplet to moze sie uda zrobic cl4 600 narazie Lanfestow mi szkoda,bo swietnie banglaja i jeszcze powyzej 2.33v im nie dawalem a podejrzewam,ze do 600 cl4 trzeba by z 2.45v zapodac :),fsb 600 u mnie nie pojdzie tylko pamiec,na cl5 400/266/600 jest pl6 spokojnie

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba troche wiecej niz 2,45 ;)

Zreszta zalezy do czego, ale moje AE musialy dostac 2,7V chyba do 16M.

2.45V mało do 600 na CL4 - zdecydowanie.

Powiedzcie czy przy FSB poniżej 500 można spokojnie ustawić PL=5-7 czy też tylko 10 i wyższe?

RAID 0 ktoś ćwiczył na tej płycie?

Maximus umarł i zastanawiam się na tym mobo. Widzę po testach, że RAMPAGE też się rozkręca.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.45V mało do 600 na CL4 - zdecydowanie.

Powiedzcie czy przy FSB poniżej 500 można spokojnie ustawić PL=5-7 czy też tylko 10 i wyższe?

RAID 0 ktoś ćwiczył na tej płycie?

Maximus umarł i zastanawiam się na tym mobo. Widzę po testach, że RAMPAGE też się rozkręca.

600 na cl 4 2.58V na celkach , fsb 500 pl tylko 8 , 570 pl10 ale tylko spi 1M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam raida 0 na p5q3 i dziala wysmienicie,obylo sie bez reinstalki po przesiadce z maximusa

Jak to bez? zmieniłeś mobasa i OS został? Niezbyt mądre rozwiązanie. Może być niestabilnie.

Pe.eS. Tak wogóle to witam (yOo) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...