Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

dysk na gwarancji to nie problem,mi to by sie inny cep przydal,no ale w srode pobenciach!e to sie zobaczy-koniec ot ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Mam pewien problem i wierze że mi pomożecie. Wbrew temu co mi sprzedawca powiedział gtx 280 nie wchodzi do błękitnego slotu (kondensatory). Jaki jest spadek wydajności gdybym zamiast tego włożył grafikę do jednego z czarnych slotów i czy to ruszy w ogóle (bo znalazłem sprzeczene informacje). Kombinować czy wymieniać płytę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy P5Q Pro. Z tego co widać na zdjęciach płyta nie ma chłodzonej części układów zasilania proca. Można też dopatrzeć się otworów montażowych na radiator, który by je chłodził, taki jak w modelu Deluxe.

 

1. Jak mocno grzeją się te układy ? Teraz kupie E7200 i pewnie nie będzie z nimi wielkiego problemu, ale za jakiś czas pewnie zdecyduje się na Quada, a wtedy może być już bardzo nieciekawie. Dziwne, że Asus zdecydował się na chłodzenie tych układów nawet na tańszej P5Q bez Pro, a na Pro już nie.

 

2. Czy można dokupić taki radiator ? Albo inny ale by dało się go zamontować w tych otworach, a nie przykleić na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet nie strasz ,że GTX 280 nie wejdzie , pokaż jakieś fotki

 

 

 

oryginalne chłodzenie daje radę na Dlx , zastanawiałem sie nad Thermalright HR-09

jest 6 modeli mozna coś pewnie dopasować

http://www.thermalright.com/new_a_page/pro...m#compatibility

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafiki20

DDR3 z multi innym niz 1:1 sie nie liczy, bo ja tez tak mam, tyle ze przy fsb over 500 ciezko jest z innym niz 1:1 pracowac.

 

U mnie masakra:

500x6

large - 9h

small - 2h

2x1.5GB memtest 4 windows

wszystko przechodzi

 

spi 32m wywala po 30 sekundach.....

Nie paniemajau...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a macie :)

post-25454-1215336014_thumb.jpg

zulu u mnie przy 1:1 ustawia sobie pl na 14,wiec calkowicie bez sensu wydajnosc slaba

chyba nikt nie myslal ze ddr3 to bedzie megawypas?a i tak jest dobrze bo przypomnijcie sobie jak ddr2 wchodzilo

 

 

u mnie teraz orthos wywala się juz powyżej 485 , nie wiem co bym zrobił , napięcia auto ,gtle auto- wywala napięcie NB 1.5 fsb 1.5 wywala na 490 ?? nie mam konceptu

mozesz sprobowac niskie napiecia vnb i vfsb mnie to pomoglo bo mialem tak jak ty

 

 

 

prosze was sprawdzcie czy dziala wam wlanczanie kompa z klawy,bo na maximusie mi dzialalo a tu niestety nie

Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos moze czym sie rozni express gate ssd od wersji bez ssd??

bez ssd to chyba odpala z hdd

 

hehehehe 540 full satbilne,zmieniam tylko fsb na 530 i zima,sprzet niema zamiaru nawet zapostowac :)

 

sprawdzilem z 7 klaw na ps i usb,z zadnej nie umie uruchomic kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy tak sie bawicie z tym PL, a tak szczerze jaki to mam faktycznie zysk jesli chodzi o wydajnosc np. w grach? ja wiem ze w spi czy tam innych to sie liczy, ale tak zeby w grach to cos dalo? no nie wierze że róznica moze byc widoczna, wiem niektóre gry korzystaja bardzo z pamieci ale nie przesadzajmy na takich samych MHz róznica bedzie marginalna niekiedy nieodczuwalna, moze maxymalnie róznica 5 fps, moze. A przy okazji to mozna jeszcze płyte uszkodzic podobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys komp kosztowal kilka-kilkanascie wyplat teraz go kupisz za jedna zauwazylem ze ludzie nawet na gware juz mniej oddaja wiecej leci do kosza,jesli kazdy by martwil sie o uszkodzenia nie bylo by oc :o)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma tutaj ktos P5Q-E ? Bo sie tak nad nia wlasnie zastanawiam. Mam juz dosc mojego Abita (same problemy z tym....). Najbardziej interesuje mnie stabilnosc oraz prowadzenie pamieci 2x2GB. Nie pogniewalbym sie rowniez jesli dobrze radzil by sobie z 45nm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma tutaj ktos P5Q-E ? Bo sie tak nad nia wlasnie zastanawiam. Mam juz dosc mojego Abita (same problemy z tym....). Najbardziej interesuje mnie stabilnosc oraz prowadzenie pamieci 2x2GB. Nie pogniewalbym sie rowniez jesli dobrze radzil by sobie z 45nm :)

to poszukaj sobie Asus Blitz-a na p35-serio ,mega wytrwała płyta ,chyba najlepsza od 965 po p45 :wink:

btw ktos w ogóle próbował zapodać straptweak-a? przy tych pl12?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to poszukaj sobie Asus Blitz-a na p35-serio ,mega wytrwała płyta ,chyba najlepsza od 965 po p45 :wink:

btw ktos w ogóle próbował zapodać straptweak-a? przy tych pl12?

ST ciezko okielznac na P35, na P45 jeszcze nie sprawdzalem.

 

co zapodać ?

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=st...+Google&lr=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

u mnie teraz orthos wywala się juz powyżej 485 , nie wiem co bym zrobił , napięcia auto ,gtle auto- wywala napięcie NB 1.5 fsb 1.5 wywala na 490 ?? nie mam konceptu

hmm,napiecie na NB to serwujesz spore,u mnie 530x9.5 stable i mam napiecie 1.38-1.4v ,jak daje wyzej to mam czesto mniej stabilnie,wie moze to powod niestabilnosci u Ciebie

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

280 nie pasuje do pciEx16?-jestes pewny,no to juz jest mega przegiecie :-D

GTX280/260 niestety nie. Rozwiązaniem jest wysyłka na serwis. Bieżące sztuki nie posiadają już tego feleru... (a dotyczy on P5Q-E, P5Q Deluxe i P5Q3 Deluxe)

post-2322-1215434862_thumb.jpg

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm,napiecie na NB to serwujesz spore,u mnie 530x9.5 stable i mam napiecie 1.38-1.4v ,jak daje wyzej to mam czesto mniej stabilnie,wie moze to powod niestabilnosci u Ciebie

RafaŁ 1.34V na NB 1.2 V FSB

 

maax990 podaj swoje ustawienia do 540 Fsb , całą zakładkę OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...