Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

RafaŁ 1.34V na NB 1.2 V FSB

 

maax990 podaj swoje ustawienia do 540 Fsb , całą zakładkę OC

cala bez sensu,podam ci co zmienilem i pamieci tez bez sensu bo mam ddr3:

cpu x 8

pl 9

vcpu 1.375

vfsb 1.3

vmb 1.36

reszta auto

na takich ustawieniach liczy 1m w 10.800s,maks to 10.125,proc konczy sie kolo 550 potem juz nic nie daje zwiekaszanie v jakiegokolwiek(chetnie przyjme za jakis grosik cos co robi wiecej niz 600 fsb :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no nic ja z nimi walcze spi 32M fsb 530

wiem ty jestes wytrwaly,ja juz nie moge dziennie jem tabletki na uspokojenie a to [ciach!].... umie sobie miec 100% stabilnosci na 540 z pl9 a na 530 sobie nie wstaje,520 czasem wstaje czasem nie robi sobie rozne bajery,mam dosyc

 

marcin255A zrob no jakis tes wydajnosci pamieci w everescie z jakimis najlepszymi ustawieniami,chce cosik sprawdzic,dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańta zaśmiecać wątek. marcin255A - masz kiepskie CPU - i to tyle w temacie. Zmień CPU. Działa 600 ? Nie. Zmień CPU. Idź do krok 1.

+1

 

Postanowilem zacytowac, gdyz ktos chyba tego nie zauwazyl.

 

Ten cytat powinien pojawiac sie na kazdej stronie, tak jak slawetna tabelka.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kurde nikt nie ma tutaj Asusa p5q-e :?: Hmm, na zagranicznych serwisach widzialem ze calkiem niezle oceny zebrała. Nadal nie wiem czy to dobry wybor z P45. (zalozmy ze zalatwie go w cenie od 350 do 400zł).

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Planowałem zakup p5q zwykłego i Radeona 4850, doszły mnie jednak słuchy, że ze sobą nie współgrają. Miał ktoś może taki zestaw? Jakie pamięci polecalibyście do tego? Mogą być na Micronach D9GMH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam pytanie: będę składał sobie kompa po wakacjach i chce do Q9300 wziąć P5Q Pro. Mógłby mi ktoś napisać, czy to dobre połączenie i jak jest z OC Quadów na P5Q Pro...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla posiadaczy nowej serii P5Q. Jak to jest z tym Die Hard BIOS ? Czy tam sa dwa BIOSy na plycie ? W razie przesadzonego OC dla pamieci lub procka plytka wstanie na domyslnych ustawieniach ? Czy potrzeba jest czyszczenia cmos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planowałem zakup p5q zwykłego i Radeona 4850, doszły mnie jednak słuchy, że ze sobą nie współgrają. Miał ktoś może taki zestaw? Jakie pamięci polecalibyście do tego? Mogą być na Micronach D9GMH?

Od wczoraj mam P5Q-E + HD4850 i jak na razie nie zauważyłem żadnego problemu poza jednym (podłączenie z obudowy resetu i diody HDD i power). Mam do tego pamięci Corsair DOMINATOR 2x1024MB 1066MHZ i Intel Core 2 Duo E8400. Nie miałem tylko czasu sprawdzać jak się to kręci, zdążyłem tylko zainstalować cały potrzebny soft i sterowniki. Na referencyjnym chłodzeniu ta grafika ma 80C w stresie - masakra, dziś instaluję S1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uo, Pestka, z nieba mi spadłes :D Wez potestuj wszystko. Jak sie prowadza pamieci oraz procek. Wez tez sprawdz co sie dzieje w przypadku przekrecenia (czy clear cmos czy jednak sie zabootuje). Zdaj relacje ze wszystkiego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uo, Pestka, z nieba mi spadłes :D Wez potestuj wszystko. Jak sie prowadza pamieci oraz procek. Wez tez sprawdz co sie dzieje w przypadku przekrecenia (czy clear cmos czy jednak sie zabootuje). Zdaj relacje ze wszystkiego :D

Na pewno nie będę mieć dość czasu aż do weekendu na takie zabawy, mam na razie boksowe chłodzenie na procesorze więc wielkiego kręcenia nie będzie.

No i nie udało mi się odkryć dlaczego system nie startuje jak podepnę cokolwiek poza power switch z obudowy do płyty (podpięcie reset switch, PWR Led czy HDD Led powoduje że system milczy - testowałem po kolei w obu położeniach żeby wykluczyć błąd polaryzacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam P5Q pro razem z q6600 i jak do tej pory jestem zadowolony. Procek chodzi teraz 400x8 z tym, że jest to B3 <_< więc niezła grzałka. Płyta po przesadzonym OC wstaje bez problemu. Wystarczy odłączenie zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam P5Q pro razem z q6600 i jak do tej pory jestem zadowolony. Procek chodzi teraz 400x8 z tym, że jest to B3 <_< więc niezła grzałka. Płyta po przesadzonym OC wstaje bez problemu. Wystarczy odłączenie zasilania.

A jaką temperaturę masz i przy jakim chłodzeniu? Jakie jest maksymalne FSB na P5Q Pro? 400 czy więcej?

 

Q9300 ma mnożnik 7,5. Jak maksymalnie dałoby się go Waszym zdaniem podkręcić na P5Q Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pestka miło że masz P5Q-E, jak będziesz w stanie to porób jakieś w miare możliwe testy, max fsb itd ;] Zapodaj mnożnik x6 i wtedy na boxie też powinieneś wysoko dojechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką temperaturę masz i przy jakim chłodzeniu? Jakie jest maksymalne FSB na P5Q Pro? 400 czy więcej?

 

Q9300 ma mnożnik 7,5. Jak maksymalnie dałoby się go Waszym zdaniem podkręcić na P5Q Pro?

Mam Ultime 90 i przy ustawieniu 400x8 1,38v (bios) procek ma 70* w stresie, więc dalej nie kręcę bo chłodzenie nie radzi sobie z odprowadzeniem ciepła. Ze względu na słabą sztukę oraz marne pamięci nie próbowałem osiągać jakiś wysokich FSB. Windows odpalił spokojnie na 450 ale testów nie będę robił z powodu zbyt wysokiej temperatury procesora. Edytowane przez trucho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańta zaśmiecać wątek. marcin255A - masz kiepskie CPU - i to tyle w temacie. Zmień CPU. Działa 600 ? Nie. Zmień CPU. Idź do krok 1.

kto i czym zaśmieca ? co do rady fajna jakby mieć wolne parę k i powybierac albo miec kogos to ma taka mozliwośc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działają Ci te G.Skille na tej płycie ?

Mi z tymi pamięciami komp nie wstaje.. mam teraz jakieś Patrioty włożone..

BIOS "fabryczny": 0605 - może nowszy obłusuguje te pamięci ?

na nowym biosie 0803 g.skille hz dzialaja ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z tym P5Q (zwekły), za nic na świecie nie chce działać powyżej FSB 500 na żadnym mnożniku (procek E8300). Pamięci GoodRAM PRO D9GMH oraz OCZ Reaper PC2-9200 również D9. VTT już zwiększałem do nawet 1,4V i nic. Na 510 freezuje mi jak cholera, wyskakuje BSOD najczęściej juz przy ładowaniu wina. BIOSy sprawdzałem 2 - najnowszy z www Asusa oraz ten z tego tematu (w zasadzie tylko on się do czegoś nadaje) i nic. Czy to mobo jest aż tak marne?

 

Dodam że mam CPU które chodzi znacznie wyżej z FSB

Edytowane przez Opson6667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z tym P5Q (zwekły), za nic na świecie nie chce działać powyżej FSB 500 na żadnym mnożniku (procek E8300). Pamięci GoodRAM PRO D9GMH oraz OCZ Reaper PC2-9200 również D9. VTT już zwiększałem do nawet 1,4V i nic. Na 510 freezuje mi jak cholera, wyskakuje BSOD najczęściej juz przy ładowaniu wina. BIOSy sprawdzałem 2 - najnowszy z www Asusa oraz ten z tego tematu (w zasadzie tylko on się do czegoś nadaje) i nic. Czy to mobo jest aż tak marne?

 

Dodam że mam CPU które chodzi znacznie wyżej z FSB

u mnie pomogła zabawa gtl-ami , miałem to samo 485 FSB i potem jaja ,ustawiałem gtl 3-4 dni no ale mam teraz stabilnie 530 -przechodzi spi 32M

 

jakie pl ustawiasz na 500 fsb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pomogła zabawa gtl-ami , miałem to samo 485 FSB i potem jaja ,ustawiałem gtl 3-4 dni no ale mam teraz stabilnie 530 -przechodzi spi 32M

 

jakie pl ustawiasz na 500 fsb ?

PL auto zostawiłem, a co do GTLi możesz zasunąć jakieś przykładowe wartości? :wink:

 

EDIT : Ta płyta ma ustawianie tylko 1 GTLa - i żadne ustawienie jej nie pomaga

Edytowane przez Opson6667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie !!!!!

 

Ja juz nie moge z tym wszystkim. Za cholere nie wiem jak to z tymi "nowymi" ustawieniami idzie. Mam procka E8400 + Thermalright U120 Extreme + P5Q Deluxe + Kingstony HyperX 1066 + ATI 4870 + Chieftec 560W.

 

Jedynie (jak za starych dobrych czasow) zmieniam napiecie na procku i magistrale a cala reszta nie mam pojecia do czego jest (GTL, PLL) i nie wiem jakie sa wartosci graniczne tego wzytkiego.

 

Czytam juz pol dnia rozne forumy ale zbyt ciekawego sie nie doczytalem

 

Pomozcie dobrzy ludzie jak to poustawiac...moze na maila jakis screen ze swoimi ustawieniami ktos podesle bo ja juz nie moge.

 

Dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...