Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie tez ale jeszcze nawet nie wiem gdzie zmienic mnoznik, jak dla mnie jest troche zakrecona. Bios dfi w porownaniu do Asusowego to pikus (przynajmniej dla mnie). Ale szczerze przyznaje sie ze jeszcze nic na jego temat nie czytalem, wczoraj dopiero wszystko poskladalem do kupy (nowy proce, accelero S1 na 4870) o 2:00 w nocy a na 6:00 do pracy :). Dzisiaj jak wroce to musze zrobic update biosu i przesledzic jeszcze raz watek z tymi ustawieniami w Asusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co Ci tak potrzebne to Ex Gate ? Chcesz smigac po necie bez systemu op ? Poczytaj manuala. Tam jest krok po kroku instalacja EG. Jak dla mnie ta mobo jest swietna :)

Podczas benchu nie zawsze ma się system obsługujący internet :P

 

A tak poważniej, to chciałem z ciekawości zobaczyć jak to wygląda. Gdyby w instrukcji było rozwiązanie mojego problemu, to bym tutaj nie pisał.

 

Obojętnie, czy jest podłączony dysk ATA, SATA, czy Pendrive (a nawet jeśli nic nie jest podpięte), to po włączeniu w biosie opcji Express Gate, komputer pokazuje tylko pierwszy ekran z info biosu karty, a dalej ciemność (dochodzi do tego jeszcze spowolnienie wentylatorów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pomoze ale w manualu pisze ze dyski musza byc podlaczone do tych portow Sata ktore wystaja pionowo (czyli od 1 do 6). A do tego polece jeszcze stronke http://vip.asus.com/forum/topic.aspx?SLang...&board_id=1 . Opisz tam swoj problem. Tylko ze musisz po angielsku troche kumać. Ja nawet z ciekawosci tego nie instaluje ;P

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pomoze ale w manualu pisze ze dyski musza byc podlaczone do tych portow Sata ktore wystaja pionowo (czyli od 1 do 6).

Bez różnicy czy podłączam do poziomych czy do pionowych. Podejrzewam, że problem leży w samej płycie (może uszkodzona?), albo w grafie S3 Virge na PCI. W przyszłym tygodniu sprawdze na jakiejś PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałes racje przy nowym CPU-Z 1.46 OCCT wyswietla komunikat ;-)

post-146613-1216916558_thumb.jpg

 

swioja droga to miłem wercje OCCT 1.0.0. i non stop po kilku sekundach na wysokim prio. czarny ekran potem jakis frezz pozniej na chwile odpuszczało i bluescreen, natomiast teraz mam wersje 2.0.0 i na razie leci sobie na mix-sie kilka minut i nic sie nie zwisza, wył, zamraza, no zobaczym juz myslałem ze to mój 3 reklamowany komplet pamieci jak w syg. to ciekawe producent zaleca do nich 2.2V na 1066 Mhz ale one od razu w gold memo na takim napieciu sie zwieszały, no wiec podnosiłem napiecie i to samo, bawiłem sie tymingami nic, a ze poprzednie komplety pamici sprawdzałem na wszystkich mozliwych napieciach i były błedy w GM to tu od razu zapodałem 2.2V i w górę, mocno zmartwiony juz chciałem reklamowac ten i komplet a tu o dziwo po ustawieniu napiecia 2.1V Gold memo przelazło bez błedów i zwiech (na napieciu 1.8V i 887Mhz tez sypie błędami), no wiec pomyslałem sprawdze w OCCT i jak bedzie dobrze to mam spokój, ale działo sie tak jak napisałem wyzej bluescreeny i inne dziwadła, teraz zapodałem sobie ta nowa wersje 2.0.0a i narazie leci sobie, czy to mozliwe ze to ten program powodował bluescreeny, czy jednak pamieci sa skopane znowu, moze ta nowa wersja jest mniej obciazajaca ram i dlatego na razie nic sie nie dzieje a w rzeczywistosci pamici pod stressem wysypia sie? nie wim juz sam co robic, wiem ze to nie ten dzial wiec sorki za zasmiecanie i tak jestem juz podłamany troche, 4 raz reklamowac ramy w komputroniku :wacko:

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałes racje przy nowym CPU-Z 1.46 OCCT wyswietla komunikat ;-)

 

swioja droga to miłem wercje OCCT 1.0.0. i non stop po kilku sekundach na wysokim prio. czarny ekran potem jakis frezz pozniej na chwile odpuszczało i bluescreen, natomiast teraz mam wersje 2.0.0 i na razie leci sobie na mix-sie kilka minut i nic sie nie zwisza, wył, zamraza, no zobaczym juz myslałem ze to mój 3 reklamowany komplet pamieci jak w syg. :wacko:

Starsze wersje OCCT nie wspierają VISTY. Tutaj może być problem.

Przy wcześniejszych wersjach CPU-Z też pojawiały się te komunikaty.

mam VISTĘ X64 i tutaj CPU-Z 1.46 głupieje a 1.45 działa poprawnie kiedy chodzi OCCT.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pociagne jeszcze przez moment ten mój smietnikowy OT :wink:

otóz bardzo dziwna sprawa dla mnie, te pamieci które dostałem z reklamacji od komputronika to bardzo dziwne ramy, one wogóle nie chca pracowac na 2.2V tak jak chce producent, natomiast na 2.1V leca sobie na 1150 i nie wiem ale chyba to jeszcze nie ich koniec, przeczy to troche temu co napiasali w egiełdzie http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3332-23 tam dawali im az 2.3V gdzie u mnie nawet sie płyta nie wł. na takim, w sumie troche to osobliwe albo ja pierwszy raz cos takiego widze, teoretycznie wieksze napiecie lepsze OC i jakim prawem na 2.1V robia 1150MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź miernikiem jakie napięcia serwuje płyta memkom. Jeśli puszczasz je na strapie 266, to całkiem możliwe, że tyle lecą (elpidy nie potrzebują wcale aż tak wysokich napięć jak Microny)

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=393500

 

D9GMH z niezłą degradacją na 2.4V. Wyżej już mobo nie domaga. :wink:

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o.... a ja myslałem ze kingston robi tylko na Micron-ach D9GKX oczywiscie mowa o ddr2 PC6400

no tak ale tu jest kompletna zwiecha na 2.2V a to w koncu nie 2.35-2.4V

ja nie wiem jak tego strapa ustawic myslałem ze własnie na nizszym strapie szybciej koncza sie mozliwosci OC pamiatek z reszta nie wim za bardzo jakiego strapa do jakich czestotliwosci ustawic, nie wiem czy do 1066 i w góre dobry bedzie stap 266 czy dac wiekszy 333, czy to wsztstko trzeba sobie samemu sprawdzic? narazie mam na auto, ale mowisz ze raczej normale jak na takim strapie tyle robia, to co mam robic chetnie potestuje zobacze jakie PL ustawia płyta tylko tez tutaj za bardzo nie wiem czy wyzsze PL przekłada sie na lepsza wydajnosc czy odwrotnie, no cóz ze strapem to nie miałem wczesniej doczynienia bo płyty same sobie to ustawiały i nie mozna było nic zmienic B-)

 

Edit.

narazie na 2.1V (sprawdze miernikiem napewno, tylko go znajde) idzie 560Mhz, zobacze co wiecej

post-146613-1216980837_thumb.jpg

a.. na temperature proca nie patrzcie bo to ten bios cos porobił, na starej płycie odczyt tej temp. pokazywał 20 stopni, na tej tylko na starym biosie było 30 i 40 w stresie, teraz jest róznie raz 9 a raz 49 no i tak jak tu 100 :rolleyes:

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie w jakim standardzie są sloty PCI na P5 Deluxe? Bo nigdzie nie mogę się tego doszukać:

PCI 2.2 - 5V/3,3V czy może PCI 2.3 (lub 3.0) - 3,3V.

 

Chciałem przełożyć SkyStar 2 ze starego kompa...ale wątpię czy to będzie możliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EPU czy EIST? ;-)... Co autor miał na myśli?

EIST

 

Czy wam też po przesadzeniu z OC mobo nie chce się włączyć i trzeba wyłączać zasilacz?

Wystarczy klawiszem POWERa wyłączyć nie trzeba zasilacza wyłączać.

 

 

 

Dlaczego mam mniejszy odczyt z RAMu niż na P35 w Evereście??? P35 jest wydajniejszy?

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIST

 

 

Wystarczy klawiszem POWERa wyłączyć nie trzeba zasilacza wyłączać.

 

 

 

Dlaczego mam mniejszy odczyt z RAMu niż na P35 w Evereście??? P35 jest wydajniejszy?

POWER nie daje efektu, trzeba zasilacz.

 

Prawdopodobnie masz duże PL ustawione, w porównaniu do P35.

 

Puszczał ktoś wyżej proce na PL mniejszym niż 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIST

 

Dlaczego mam mniejszy odczyt z RAMu niż na P35 w Evereście??? P35 jest wydajniejszy?

No to EIST powinien działać. Tzn będzie schodzić z mnożnikiem na 6x i zmniejszać napięcie.

 

Bo na P45 masz wyższy PL (10-12) co za tym idzie wydajność pamięci o wiele gorsza niż na P35 (PL7-8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to EIST powinien działać. Tzn będzie schodzić z mnożnikiem na 6x i zmniejszać napięcie.

 

Bo na P45 masz wyższy PL (10-12) co za tym idzie wydajność pamięci o wiele gorsza niż na P35 (PL7-8)

Aha to wiele tłumaczy :wink:

 

No właśnie EIST schodzi z mnożnikiem ale napięcie jest stałe. Jak ustawie w biosie AUTO to po OC automatycznie podbija do 1,28 na stałe. Mam lekkie OC na default V więc dobrze by było gdyby napięcie też malało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przesadzonym OC wystarczy wylaczyc POWERem. Ale wtedy mialem napiecie na Auto wiec moze mobo sama podniosła i wtedy zabootowało. Byc moze przy recznym podaniu napiecia na CPU trzeba wylaczyc wtyczke. Aczkolwiek sam Asus w manualu pisze ze wystarczy wylaczyc mobo przez PWR. Bynajmniej u mnie pomaga.

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema,

 

nierówną walkę prowadzę z tą płytą, wczoraj w nocy myślałem że już tym pierd***** i pójdę spać ale siedziałem i walczyłem. Chciałbym sie Was podpytać o jedno czy takie ustawienia mogę spokojnie zostawić może nie na 24/7 tylko zalezało mi na zbudowaniu profilu OC w ok. 4.0 Ghz, na który bym sie przełaczał gdbybym potrzebowal "more power" np. do grania. Kurde 1-szy raz jestem na Asusie bo wcześniej miałem DFI i wydaje mi się (przynajmniej dla mnie) że dfi była bardziej "user friendly", no ale może to takie 1-sze wrażenie. Wogle sa troche inne nazwy w biosie niektorych funkcji, mają dużo niższe napiecię podstawowe i boje się czy można dawać tyle V. Np. vNB na dfi u mnie zaczynało sie od 1.3V na Dfi a na Asusie zeby dojechac do 1.3V to musze o 0,2V podniesc napiecie. Dlatego jakbyście mogli zerknąc na ustawienia i napisac czy moge tak odpalać jak bedzie mi potrzebne wiecej "power" to bede wdzięczny:

 

"AI Tweak"

Jade od góry:

Cpu ratio - x8

Fsb Frequency - 500Mhz

PCIE Frequency - Auto

FSB Strap to North Bridge - 333 Mhz

Dram Frequency - 1000 Mhz

DRAM CLK Skew on Channel A1/A2/B1/B2 - Auto (ni uja nie wiem co to jest)

DRAM Timing Control - Manual

pIerwsze 4 timingi mam - 5-5-5-15, pozniej juz do samego konca z timingami leci na "auto"

Cpu Voltage - 1,32 V

Cpu GTL Voltage Rference (0/2) - 0.640

Cpu GTL Voltage Rference (1/3) - 0.630

CPU PLL Voltage - 1,6V

FSB Termination Voltage - 1,2V

Dram Voltage - 1,9 V

NB Voltage - 1,36 V

NB GTL Voltage Reference - 0.580

SB Voltage - 1,10 V

PCIE Sata Voltage - 1,50 V

CPU Skew - 300 ps

NB Skew - 100 ps

 

 

ADvanced -> Cpu Configuration

Cpu Ratio Setting - x8

C1E support - Disabled

Max CPUID Value Limit - Disabled

Intel Virtualzation Tech - Enabled

CPU TM Function - Disabled

Execute Disable Bit - Enabled

Intel C-STATE Tech - Enabled

 

Dobra takie mam ustawienia i komp wydaje sie byc stabilny. Pytanie czy so to bezpieczne ustawienia, czy moze cos niepotrzebnie za duzo dałem do takiego fsb i 4.0Ghz i trzeba zmniejszyc? Bede wdzieczny za podpowiedzi.

 

Aha plyta to P5Q Deluxe na biosie 0803 (nie wiem czy zmieniac na nowsze bo czytalem watek i nie sa jakies elo pro), procek mam od "pmp" E8500 ES'a na nowym steppingu, no i tu wlasnie nie wiem jakie sa mozliowsci tego procka. Wiem tyle ze widzialem od pmp screna z FSB 600 na tym procku ale zadnych innych szczegolow nie znam.

PMP jakbys mial chwile i pamietal co na temat tego procka pls o jakies info. Domyslam sie ze nie jest pewnie jakis elo pro bo jakby byl to bys go nie sprzedawal :) ale chodzi mi glownie czego moge sie po nim spodziewac.

 

Pozdr.,

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"AI Tweak"

Jade od góry:

Cpu ratio - x8

Fsb Frequency - 500Mhz

PCIE Frequency - Auto

FSB Strap to North Bridge - 333 Mhz

Dram Frequency - 1000 Mhz

DRAM CLK Skew on Channel A1/A2/B1/B2 - Auto (ni uja nie wiem co to jest) Zostaw na auto

DRAM Timing Control - Manual

pIerwsze 4 timingi mam - 5-5-5-15, pozniej juz do samego konca z timingami leci na "auto"

Cpu Voltage - 1,32 V

Cpu GTL Voltage Rference (0/2) - 0.640

Cpu GTL Voltage Rference (1/3) - 0.630

CPU PLL Voltage - 1,6V

FSB Termination Voltage - 1,2V

Dram Voltage - 1,9 V

NB Voltage - 1,36 V

NB GTL Voltage Reference - 0.580

SB Voltage - 1,10 V

PCIE Sata Voltage - 1,50 V

CPU Skew - 300 ps 400

NB Skew - 100 ps 200

 

 

ADvanced -> Cpu Configuration

Cpu Ratio Setting - x8

C1E support - Disabled

Max CPUID Value Limit - Disabled

Intel Virtualzation Tech - Enabled Disabled

CPU TM Function - Disabled

Execute Disable Bit - Enabled Disabled

Intel C-STATE Tech - Enabled Disabled

Ustawienia masz dobre, napięcia w miarę ok, ale procek powinien trochę wyżej polecieć niż te 4GHz :P

Memki też coś słabo.

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok pozmieniam to jeszcze a pamieci to Apogee 2x2GB Cl4 800, chodza na 1100 ok. 2.1V. Mysle ze na kit 2x2Gb slabo nie jest :wink: A ustawilem je na razie tak z d*py bo bardziej mo chodzilo o cepa. Pozniej zaczne dobierac ustawienia pamieci.

procka tez pomecze moze z jakis wyzszym FSB, na razie to moje 1-sze podejscie do Asus'a wiec jest napewno troche do poprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...