Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie ustawienia biosu do P5Q-E są najlepsze?, ściągnięty najnowszy bios, próbowałem ustawić tak jak w P5E procka E6400 na 1.325v do stabilnej pracy przy 3.2ghz, niestety nawet 1.344 nie pomaga pomijając ogromny vdroop na tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na płycie zworki chasis i załóz zworke, przy otwartej zworce powinien być załozony czujnik otwarcia obudowy jezeli go nie ma to dzieje sie tak jak napisales.

Nic nie pomoglo. W systemie podczas obciazenia, po podlaczeniu glosnikow, dziwne trzaski i piski z nich wychodzily, a wczesniej nic takiego nie bylo. Kolega podlaczyl tylko dodatkowe dyski twarde(SATA) i zaczely sie takie cyrki, plyta dobrze byla przykrecona i zadnego zwarcia nie bylo. Poszedlem z mobo do sklepu i gosc tez stwierdzil, ze z plyta cos nie tak. Pozostaje mi czekac, az plyta wroci z serwisu. Naprawde sie zawiodlem, nie dosc, ze maksymalne 475Mhz to po 2-3 tyg uzywania juz cos padlo. Mysle jeszcze co moglo byc przyczyna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem noobem jesli chodzi o p5q (mnogośc opcji o/c po przejściu z p5b mnie zabiła), ale wydaje mi się, że problem tkwi gdzieś indziej. Otóż osiągam stabilne o/c przy taktowaniu z siga, ale jest pewien problem - komputer nie uruchamia się po włączeniu go przyciskiem power. Dopiero wyjęcie wtyczki zasilania (reset cmos) -> ustawienie profilu o/c -> restart -> normalne uruchomienie systemu. Ręce mi już opadają, bo próbowałem chyba wszystkiego (obniżanie fsb, różne napięcia gtl / pll / nb / vtt itp), a problem wciąż powraca. Bios 1306. Mam dziwne przeczucie, że może to być wina ramu. Jakieś wskazówki? Dodam, że z grubsza przeszukałem ten temat, ale chyba nie było nikogo z podobnym problemm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem noobem jesli chodzi o p5q (mnogośc opcji o/c po przejściu z p5b mnie zabiła), ale wydaje mi się, że problem tkwi gdzieś indziej. Otóż osiągam stabilne o/c przy taktowaniu z siga, ale jest pewien problem - komputer nie uruchamia się po włączeniu go przyciskiem power. Dopiero wyjęcie wtyczki zasilania (reset cmos) -> ustawienie profilu o/c -> restart -> normalne uruchomienie systemu. Ręce mi już opadają, bo próbowałem chyba wszystkiego (obniżanie fsb, różne napięcia gtl / pll / nb / vtt itp), a problem wciąż powraca. Bios 1306. Mam dziwne przeczucie, że może to być wina ramu. Jakieś wskazówki? Dodam, że z grubsza przeszukałem ten temat, ale chyba nie było nikogo z podobnym problemm.

 

Update - płytka zmarła. Nie daje obrazu, po wyjęciu ramu / vga nie piszczy, clr cmos nie pomaga. Nacieszyłem się cale 2 dni :mur:. Myślałem, że może któryś grat zdechł, ale teraz siedzę na p5b i wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie działa mi regulacja coolera cpu na P5Q Dlx, próbowałem na biosie 1201 i 1306, bez względu na to jaki ustawię profil w biosie, Noctua się obraca z prędkością 1340rpm.

Można coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie działa mi regulacja coolera cpu na P5Q Dlx, próbowałem na biosie 1201 i 1306, bez względu na to jaki ustawię profil w biosie, Noctua się obraca z prędkością 1340rpm.

Można coś z tym zrobić?

a Noctua ma 3 czy 4 pin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noctua ma 3-pin.

W P5W64WS miałem w biosie opcję "Cpu Q-Fan Mode" gdzie były dwa tryby: DC dla 3-pin i PWM dla 4-pin, w P5Q tego nie ma.

Żeby mieć regulację muszę pewnie kupić wentylator z PWM?

Edytowane przez wwd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

powie mi ktos czemu po wylaczeniu mobo z pradu,czy tez zmianach czesci za kazdym razem po wlaczeniu kompa wchodzi trybu/bios "bios recovery mode"????????system may be corrupted,ale niby czemu???

Nie mam pojecia o co kaman i wczesniej tego nie bylo.Wywala mnie do biosu 0506.Po zmianie biosu wszystko ladnie tryka do czasu az nie wylacze kompa z pradu,zmiana baterii nie daje rezultatow.WTF??MIal tak ktos juz?

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć:)

 

Nareszcie złożyłem komputer i poustawiałem trochę opcji po przeczytaniu tego wątku:) Chciałbym wykręcić E8400 w granicy 3.5 MHz - 3.8 MHz :) Zamieszczam fotkę z 2 godzinnego wygrzewania i czy te temperatury sa ok? Sprzęt jak w sigu:)

 

post-110544-1221494879_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

mógł by ktoś podać ustawienia biosu z płyty p5q-e któremu system się nie zawiesza , chyba wszystkie opcje w biosie już przestawiałem i dalej co jakiś czas mam freez i tylko jak przeglądam strony www. Nigdy w grze ani na samym systemie nigdy nie było freeza.

 

wszystkie alpchy ustawić na sztywno ba mam ustawione tylko pierwsze 4 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powie mi ktos czemu po wylaczeniu mobo z pradu,czy tez zmianach czesci za kazdym razem po wlaczeniu kompa wchodzi trybu/bios "bios recovery mode"????????system may be corrupted,ale niby czemu???

Nie mam pojecia o co kaman i wczesniej tego nie bylo.Wywala mnie do biosu 0506.Po zmianie biosu wszystko ladnie tryka do czasu az nie wylacze kompa z pradu,zmiana baterii nie daje rezultatow.WTF??MIal tak ktos juz?

Ja miałem podobnie ale nie wgrałem nowego biosu pomimo, że płyta tego chciała. Po prostu wyłączyłem zasilanie na minutkę i wstała. Ustawienia były te co ostatnio. Wszystko więc skończyło się u mnie ok - działa do tej pory. A recovery mode włączył mi się po przetaktowaniu (widocznie zbyt wysokim) pamięci :) Odkręciłem je później troszkę. Więc troszkę inaczej niż u Ciebie ale piszę jak sobie z tym poradziłem.

 

@kolo711

Dla 45nm odczyty z RealTemp są poprawne. Czy ok to niech się wypowiedzą posiadacze;) Mój Q6600 według RealTemp i CoreTemp ma tylko kilka stopni więcej, więc trochę ciepło jak na 45nm;) Mylę się?

Edytowane przez sosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Chodzi o to,ze to bez o/c .

Nie moge nic zrobic za kazdym razem to samo,wylaczenie zasilki oznacza wejscie do recovery mode,WTF!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Dlaczego w P5Q-E w ASUS Ai suite pokazuje mi aktualne taktowanie procka 2GHZ jak mam E8400 3GHZ...?? w CPU-Z to samo

 

Dołączona grafika

 

I jeszcze jedno pytanko Czy napięcie RaM-` mam tak po prostu wpisać 2.20V bo jak najeżdżam na DRAM voltage to mam AUTO jak daje enter to nic sie nie dzieje...

 

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj sprzet

c2d 8400

asus p5q

2x1gb kingmax 800 DC

gigabyte hd4850

lc power supersilent 550w

 

nie smiga, jaki moze byc powod, ktora czesc nie wspolpracuje z plyta

podejrzewam ramy? czy to mozliwe

"nie śmiga" - co to znaczy? Napisz coś wiecej - co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące EPU - mam P5Q-E . Jak rozumiem EPU-6 Engine poprawnie skalibrowane i ustawione w AUTO powinno samo przełączac się pomiedzy ustawieniami "TURBO" HIGH PERFORMANCE" MIDIUM i MAX power saving - sprawdzał ktoś jak to jest u was ? Mi pięknie EPU działa ale na AUTO chyba niezbyt poprawnie - daje AUTO - EPU ustawia max saving bo przeglądam strony tylko - jednak nie zmienia tego ustawienia jak włacze super pi czy inną obciązająca aplikację - gra włącząna w trybie EPU auto - masakrycznie zwalnia - chwilami jakby jest normalnie ale potem znowu zwalnia - czyli ze EPU nie przełącza się pomiędzy ustawieniami - po co więc jest AUTO skoro trzeba to robic samemu ? Mój bios to 1003 - czy bios może mieć wpływ na poprawnośc działania EPU ? To jest rozwiazanie sprzętowe a nie programowe - moze ktoś sprawdzić czy u was to działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomocy!!!!

pomozcie mi ustawic to kure#@$ plyta P5Q3 Deluxe, Q9550, pamięci Kingston KVR1333D3N9K2 (zreszta polecane na stronie asusa) bios wgralem 1402.

Mecze sie juz caly dzien jakims cudem zinstalowalem system (Vista x64) pomimo ciaglych restartow i niebieskich ekranow smierci.

Aktualnie wszystko jest na auto pamiątki po 1GB w pomaranczowych slotach dual sie zglasza w predkosci 1333, i tak po naprawde wieeeeelu probach najbardziej optymalne i dzilajace wartosci mam ustawione:

NB=1,3V

SB=1,3V

Dram= 1,6V

Cpu = 1,36V

 

i na takich ustawieniach pracuje jeszcze jako tako, mozna porpracowac w systemie pare minut ale pozniej znow niebieskie ekrany...nie wiem jeszcze co zmienic w konfiguracji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć:)

 

Nareszcie złożyłem komputer i poustawiałem trochę opcji po przeczytaniu tego wątku:) Chciałbym wykręcić E8400 w granicy 3.5 MHz - 3.8 MHz :) Zamieszczam fotkę z 2 godzinnego wygrzewania i czy te temperatury sa ok? Sprzęt jak w sigu:)

 

post-110544-1221494879_thumb.jpg

Ja na tym samym procu, p5q pro i Pentagram Karakorum @ 4Ghz w Stresie mam 52-53 stopnie. Sprawdzałem też Real Temp-em, więc ciekawe. Obudowa Antec Three-Hundred i 4 wentyle, więc może dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtas czaja

witam

Mam aktualnie:

 

maximus formula

ddr2 1066

2X x3870

 

zastanawiam się nad zmianą mobo (maximus formula) na p5q deluxe p44 lub GIGABYTE GA-X48-DQ6 DDR2

ewentualnie czy sama zmiana maximus na p5qdlx ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem dzisiaj nowego kompa i zabrałem się za małe OC. Ustawiłem tylko mnożnik na 8 i FSB na 500, zapuściłem orthosa (test blend - cpu\ram) i po godzinie nie miałem żadnego błędu, a temp. na rdzeniach 61 w Core Temp a w evereście 63-64. Cała reszta w biosie została na auto i tak myślę, że chyba lepiej będzie napięcia ustawić ręcznie, bo w evereście i cpu-z napięcie na procu pokazuje mi 1.39V, więc to chyba za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja już swojej p5q-e mam dość. O co więc chodzi... o to że mobo raz na kilkanaście startów ma koszmarną serię niestabilności, freezów i innych ciekawych kwiatków:

Oto drobny przykład:

Dołączona grafika

 

10.750s przy 3.0GHz :lol2:... takiego czasu to ja nie osiągałem nawet wtedy, kiedy cep latał na 4050MHz (@1,22-1,25V... całkiem ładna sztuka mi się trafiła :)). <_<

Mało tego - te wyniki miałem zupłenie powtarzalne - tak, za każdym razem ok. 11s.

 

To jeszcze nie koniec, bo 0 s też już widziałem...

Dołączona grafika

kilkanaście dni temu...

 

Testy:

 

Memtest86+ i Memtest86 (w najnowszych wersjach) zarówno testy standardowe (te co lecą na default), jak i rozszerzone (nr 9) nie wykazały błędów ramu.

Goldmemory test rozszerzony - ok.

Prime95 25.6 może chodzić godzinami na wysokim priorytecie (9) i nic nie wykaże. (niezależnie od wybranych testów)

Orthos 2006042 - to samo, co Prime95.

Sp2004 - to samo co Orthos.

3Dm2001 łazi bez problemów - po kilkadziesiąt pętli

OCCTPT 2.0a - bez problemów

Z programów testujących to jedyne kwiatki są w Superpi - co zresztą możecie zobaczyć. Jednakże i ten program się nie wykrzaczy. Pojawią się jedynie nierelane czasy wykonywanych pętli.

 

 

Następna sprawa - w ~3/4 przypadków wystąpienie freezów ("zamrożeń" - pojawiają się niezależnie od obciążenia sys - mogą wystąpić jak przeglądam net oraz np. jak gram) związane jest z błędem odświeżania pamięci (1 długi sygnał). Wszystko się wtedy wiesza zupełnie - albo na "amen", albo na kilkadziesiąt s.

Następny problem - płyta po restarcie (kiedy zajdzie powyższa sytuacja) zazwyczaj nie dojdzie do ekranu post lub w ogóle się nie włączy (b. często nie reaguje wtedy zupełnie na przyciski na laminacie). Clear CMOS - bez różnicy, włączenie będzie zależało od szczęścia włączającego - skutecznośc około 10%. :lol2:

 

Wszystko byłoby fajnie, gdyby to się działo np. co drugie włączenie. Ale tak nie jest... ostatnio całość przpracowała przeszło tydzień (po ok 16h na dzień) i takich problemów nie było - ba... myślałem że wszystko jest już ok.... Do dziś. Nie wiem... może coś jest nie tak z osadzeniem banków pamięci na laminacie, bo dziś po założeniu coolera OCZ na ram nie uzyskałem żadnej stabilności (freezy, brak postu, problemy z zapisem ustawień biosu) dopóki go nie zdjąłem. Ale kur... teraz mam go znowu założonego i jest wszystko ok... powiedzmy że może był to tylko przypadek, ale ja jakoś w to nie wierzę. "Woltowanie" ramu nic nie daje, timingi ustawione są zgodnie z tym, co zaleca producent. Włączenie optymalizacji dla ramu w biosie nic nie daje. Pamieci, to ddr2 Apogee 1066MHz osadzone w zółtych bankach. Bios mobo - 1306, czyli ten najnowszy.

Co mam więc z tym fantem zrobić - dobić? Czy może wysyłać mobo w stanie takim jaki jest... czyli chyba "na dojściu". Ale nie śmiałbym się wtedy, gdyby płyta wróciła do mnie "z kartką - sprawna". A i nie jestem pewny też tego ramu...

 

Liczę na to, że teraz coś już mi odpowiecie, a nie tak jak ostatnio... totalna olewka. A postu jakby nie było...

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...