Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

Ja miałem podobnie ale nie wgrałem nowego biosu pomimo, że płyta tego chciała. Po prostu wyłączyłem zasilanie na minutkę i wstała. Ustawienia były te co ostatnio. Wszystko więc skończyło się u mnie ok

po zmianie grafiki ustalo,nie czaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosiarz

ja na Twoim miejscu opisałbym dokładnie wszystko tak jak Ty nam i wysłał do serwisu - taka kartka może im pomóc

 

u mnie freezy (na innej mobo) powodowała karta wifi :/ bez niej działa wszystko jak ulał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hgw

 

a teraz serio:

p45 ma lepszą obsługę ddr3 niz x38, ja bym nie ładował kasy w jakby nie patrzeć niższy model na nowym, niewiele wnoszącym chipsecie

szczególnie, że jak czytam ten topic to p5q padaja jak muchy :/

Edytowane przez Burning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosiarz

ja na Twoim miejscu opisałbym dokładnie wszystko tak jak Ty nam i wysłał do serwisu - taka kartka może im pomóc

 

u mnie freezy (na innej mobo) powodowała karta wifi :/ bez niej działa wszystko jak ulał

Czyli powiadasz że mam ją wysłać w stanie, jakim jest teraz... bez kombinowania. Też myślałem o daniu stosownego opisu do niej, ale jakoś ostatnio miałem mieszane uczucia, co do tego czy oni go wykorzystają w racjonalny sposób....

(btw: ja większość bzdetów - typu lan, integra mam wyłączone w biosie, więc one tu nie wadzą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowniez mam maximusa i moim zdaniem nie warto zmieniac. czekaj cierpliwie na nowa podstawke.

 

Kosiarz, obniż takty RAM do 800 albo wloz inne zwykle kostki i potestuj jeszcze.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosiarz, obniż takty RAM do 800 albo wloz inne zwykle kostki i potestuj jeszcze.

Na 800MHz jest dokładnie taka sama sytuacja. Częstotliwość wystepowania freezów się nie zminiejsza. Ciągnięcie napiecięcia w górę, jak pisałem - nic nie daje. timingi zgodne z tym co zaleca producent. Patrząc na to^ - można przypuścić, że być może płyta "nie trawi" tych pamięci, ale mi na to jakoś nie wyglada - tzn. problemy by chyba wtedy wystepowały znacznie częściej?

 

Swoją drogą - ma ktoś jeszcze na tym forum pamięci Apogee i mobo P5Q-E?

Może jeszcze postaram się załatwić jakieś nowe kostki, ale... kurde musiałbym je brać na dość długi okres czasu.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja już swojej p5q-e mam dość. O co więc chodzi... o to że mobo raz na kilkanaście startów ma koszmarną serię niestabilności, freezów i innych

Moja P5Q-E jest boska zero problemów, trafił ci sie dobry proc ale płyta juz nie ahahhaha ^^

Edytowane przez luki24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosiarz

pracowałem w sklepie internetowym i taka kartka ułatwia robotę

duzymi literami adres zwrotny na kartce (a nie tylko na paczce) i szczegółowy opis usterki

mozna druknąć na kompie, zeby było czytelnie

 

serwis sklepu potem to sle do dystrybutora i też muszą opisać usterkę w odpowiednim formularzu

 

warto też zadzwonić i dowiedzieć się, czy sklep potrzebuje wszystkie akcesoria czy np. samą płytę (akcesoria lubia sie gubić, ale są dowodem oryginalności - więc różne sklepy maja różne podejście, czasem zależy też od producenta/dystrybutora)

 

życzę powodzenia i (niestety) cierpliwości - nawet jeśli sklep działa bez zarzutu, to dystrybutor może być opieszały.

 

PS:

miałem na myśli zewnetrze wi-fi na PCI - w drugim kompie działa bez zarzutu

Edytowane przez Burning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Burning

Ok, nie będe się spierał. Dzięki za szczegółowe info. :) Co do reszty - wiem, wiem. Mój znajomy całkiem niedawno odesłał mobasa na gw. z kompletnym wyposażeniem a dostał z powrotem gołą płytę w torbie antystatycznej

 

@luki24

q807a269 więc spodziewałem się po nim tego :rolleyes:

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, SE ma tylko jedno znaczenie. pomijając wersje z konewką na NB (blitz, maximus) SE oznacza obgryziony ze wszystkiego ogryzek. czy warto? sam musisz się zastanowić czego oczekujesz od kompa. jak chcesz złożyć i zapomnieć, sprawdzi się.

jeśli chcesz cokolwiek podkręcać, na SE nie znajdziesz pewnie nawet połowy tych opcji które masz na pełnych wersjach. pozniej bedzie placz. nie nauczyli jeszcze, ze na mobo sie nie oszczedza? przynajmniej nie az tak.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie freez najczęściej występuje jak otwieram w foxie dużą ilość zdjęć albo o dużej wadze :/ (allegro najczęściej albo NK)

Intel przed premierom P45 pisał o problemach z nie którymi grafikami może nie do końca je rozwiązał ??

mam na razie w budzie gf 7300se ale nie długo zmieniam na 9800 gt i jestem ciekaw czy freezy nadaj będą występować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomocy!!!!

pomozcie mi ustawic to kure#@$ plyta P5Q3 Deluxe, Q9550, pamięci Kingston KVR1333D3N9K2 (zreszta polecane na stronie asusa) bios wgralem 1402.

Mecze sie juz caly dzien jakims cudem zinstalowalem system (Vista x64) pomimo ciaglych restartow i niebieskich ekranow smierci.

Aktualnie wszystko jest na auto pamiątki po 1GB w pomaranczowych slotach dual sie zglasza w predkosci 1333, i tak po naprawde wieeeeelu probach najbardziej optymalne i dzilajace wartosci mam ustawione:

NB=1,3V

SB=1,3V

Dram= 1,6V

Cpu = 1,36V

 

i na takich ustawieniach pracuje jeszcze jako tako, mozna porpracowac w systemie pare minut ale pozniej znow niebieskie ekrany...nie wiem jeszcze co zmienic w konfiguracji??

A jakie dyski masz i jak podpiete, czy tylko jeden system zainstalowany, jakies raidy ?

Tutaj bym szukal przyczyny, przynajmniej ja tak mialem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszsytkich posiadaczy Maximus Formula chetnych do przesiadku na P5Q:

kupcie mlotek gumowy i wybijcie to sobie z glowy !!!

Zrobilem i to byl wilki blad.

Sa pewne rzeczy ktorych robic sie nie powinno.

Ja rozumiem, ze asus to asus i firma porzadna, ale przepasc jednak jest.

To jakby miec BMW 540i i przesiasc sie do Focusa 2.0TDCI.

Jezdzic jezdzi...ale co to za jazda....

 

P5Q dla ludzi ktorzy nie podkrecaja, maja jedna grafike lub mysla o duzej ilosci RAM - wiekszej niz 8 GB.

Wtedy ma sie oszczedna platforme z EPU, nie tracimy wydajnosci grafiki na chipie i nie gryzie w oczy wysokie PL.

A najbardziej drazni mnie ta neiwiedza - co sie wali - bios, ram, proc czy ch wie co.

 

Mysle ze sprawa jest jasna.

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie dyski masz i jak podpiete, czy tylko jeden system zainstalowany, jakies raidy ?

Tutaj bym szukal przyczyny, przynajmniej ja tak mialem...

wiesz mam podpiety jeden nowy dysk seagate 500gb na SATA i jeden stary tez seagate 300GB ale na tasiemce zwyklej, system to Vista x64.

Kombinowalem jeszcze troszke z ustawieniami namięć timingów itd....

i udalo mi sie w miare ustawic system wchoraj chodził windows 3 godziny bez zadnej zwiechy a tak byly co chwilke. Kluczowe sa ustawienia napięć na pamięci i CPU, NB oraz SB oraz ustawienia DRAM CLK SKEW na poszczególnych slotach pamięci ja ustawiłem je na Delay 250ps

i działa. Takie zwiechy systemu na tej płycie to ewidentnie problem z kompatybilnoscia plyta/pamieć i radze się nie poddawać bo to można jakoś ustawić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale ja wybieram Focusa.

jak to było w starej reklamie plusa?

 

oooczywiście szanujemy pańską decyzję...

 

:].

 

zulu dobrze prawi. polac mu.

 

jak było na maximusie? marudzenie było głównie na fsb. wystarczyło obnizyc i wszystko dziarsko smigalo. dla fanów wyzszego fsb i nizszego pl polecam rampage formula. p45 brzyyyyydal.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto kolejne wspaniałe modele :)

P5Q SE PLUS i P5Q SE2. Akurat na komputer do plebanii ks. Wójtowicza :rolleyes:

 

Dołączona grafika

 

Dla zainteresowanych - SE2 VRM 4 fazowy, SE PLUS 8 chińskich faz

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Oto kolejne wspaniałe modele :)

P5Q SE PLUS i P5Q SE2. Akurat na komputer do plebanii ks. Wójtowicza :rolleyes:

 

Dołączona grafika

 

Dla zainteresowanych - SE2 VRM 4 fazowy, SE PLUS 8 chińskich faz

 

przybiedzone to mobo zdeka :D,ale do plebanii w sam raz

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka Panowie. Mam mały problem. Jako, że nie umiem za bardzo ręcznie podkręcić mojego nowego E8400, ustawiłem częstotliwość procesora na 3.7GHz(9x411MHz), ramy na 986MHz i reszta auto. Niestety napięcie mam bardzo wysokie jak na Penryna(bo 1.328v w CPU-z), a ręcznie nie szło zejść poniżej tej wartości, ustawiając VFSB na 1.26v oraz VNB na 1.28v. Nie uruchamiała się winda albo były BSOD na starcie. Może to wina za małej częstotliwości pamięci lub timingów??Mam takie pytanie. Nie wiecie może, jak mam odczytać wartości VFSB oraz VNB?? Ręczne ustawianie chyba nic nie da i zdaje mi się, że dostałem bardzo słaby procek do podkręcania(rewizja C0). Moja płyta to ASUS P5Q-PRO. Da się w ogóle jakoś ustawić ręcznie wartości, żeby szło obniżyc napięcie na procku, bo to duże VC, jak na tą częstotliwość. Przynajmniej tak mi się zdaje. Proszę o odpowiedź i dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka Panowie. Mam mały problem. Jako, że nie umiem za bardzo ręcznie podkręcić mojego nowego E8400, ustawiłem częstotliwość procesora na 3.7GHz(9x411MHz), ramy na 986MHz i reszta auto. Niestety napięcie mam bardzo wysokie jak na Penryna(bo 1.328v w CPU-z), a ręcznie nie szło zejść poniżej tej wartości, ustawiając VFSB na 1.26v oraz VNB na 1.28v. Nie uruchamiała się winda albo były BSOD na starcie. Może to wina za małej częstotliwości pamięci lub timingów??Mam takie pytanie. Nie wiecie może, jak mam odczytać wartości VFSB oraz VNB?? Ręczne ustawianie chyba nic nie da i zdaje mi się, że dostałem bardzo słaby procek do podkręcania(rewizja C0). Moja płyta to ASUS P5Q-PRO. Da się w ogóle jakoś ustawić ręcznie wartości, żeby szło obniżyc napięcie na procku, bo to duże VC, jak na tą częstotliwość. Przynajmniej tak mi się zdaje. Proszę o odpowiedź i dziękuję.

Pewnie taka wersja Ci się trafiła, skoro potrzebujesz tak wysokie napięcie do tej częstotliwości. Spróbuj obniżyć taktowanie, wtedy Ci pójdzie na niższym vCore.

Z drugiej strony nic nie napisałeś o zainstalowanych pamięciach, ani tym bardziej o zasilaczu, a to dwie najważniejsze (zaraz po procesorze ;)) rzeczy przy podkręcaniu.

 

@EDIT

Sorry, nie zauważyłem sygnaturki, ok, pamięci i zasilacz powinny wystarczać, w takim razie wracam do swojego stanowiska o słabym CPU ;).

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie taka wersja Ci się trafiła, skoro potrzebujesz tak wysokie napięcie do tej częstotliwości. Spróbuj obniżyć taktowanie, wtedy Ci pójdzie na niższym vCore.

Wydaje mi sie ze plyta dobrała minimalne napiecie z jakim wystartuje procek więc ustawianie nizszego nic nie da. A ja bym nawet radzil zwiekszyc aby procek byl stabilniejszy.

 

Nie wiecie może, jak mam odczytać wartości VFSB oraz VNB??

Chyba nie ma takich progsow. Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :) i Panie (?) ;p

 

Spytam wprost.. moze ktos spotkal sie z taka sytuacja jak moja..

 

zakupilem p5q-e niby wszystko ok wszystko jest lecz troche mnie zastanawia pewna rzecz.. otoz przy instalacji 6-engine wywala mi error ze aplikacja nie obsluguje tej plyty(?!) a przeciez jak byk na plycie widnieje EPU ktorym ten program mial zarzadzac.. PC probe II instaluje sie lecz nie potrafi odpalic.. wlaczam go, dodaje sie do procesow ale wcale nie obciaza proca nie uruchamia sie - nic :/ ver mojej plyty to 1.xxx macie pomysl co moze byc przyczyna? czy jest cos nie tak z ta plyta? czy raczej software? win? (przed zmiana sprzetu formatowany byl dysk i wgrywany na nowo os) (ver bios 1306-uaktualniana [przed updatem tez nie dzialalo..])

 

prosze o opinie pozdrawiam

Edytowane przez Qmpel7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne cuda, ale na innej płycie Asusa. Nic nie pomagało, poza dwoma rzeczami. Pierwsza to formacik, druga to podmiana płytki na inną i przeinstalowanie sterów, a potem powrót na naszego pierwszego mobasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Mam pytanko odnośnie dziwnego zachowania mojej P5Q-E podczas bootowania na zimnym komputerze tzn, komp włącza sie, a po chwili wyłącza i znowu za jakieś 2s normalnie startuje. po za tym wszystko ok. Bios wydaje tylko jeden krótki dziwięk.

Problem nie występuje po np. restarcie albo wyłączeniu kompa i włączeniu w niedługim odstępie czasu....

 

Moja konfiguracja:

C2D E8400

Sapphire HD4850 DSF

Seagate 500GB 32mb cache

Pioneer DVR-215

Delta e. 500Ab-A

P5Q-E bios 0704

 

Dzięki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...