Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Mam pytanko odnośnie dziwnego zachowania mojej P5Q-E podczas bootowania na zimnym komputerze tzn, komp włącza sie, a po chwili wyłącza i znowu za jakieś 2s normalnie startuje. po za tym wszystko ok. Bios wydaje tylko jeden krótki dziwięk.

Problem nie występuje po np. restarcie albo wyłączeniu kompa i włączeniu w niedługim odstępie czasu....

Problem nie będzie występował, jeśli komputer będzie cały czas pod zasilaniem, tzn. kiedy go wyłączasz to nie wyciągaj wtyczki z prądu (tak, żeby płyta główna była cały czas zasilana).

To co opisujesz nazywa się "podwójnym startem" i występuje, przeważnie, kiedy były zmieniane parametry w biosie (opcje inaczej niż na default). Jest to w pełni normalne w płytach na chipsetcie Intel'a (P35, P45 etc.), u mnie też się tak dzieje ;).

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam a raczej mialem dokladnie to samo

 

u mnie cos takiego pojawilo sie po tym jak ustawilem recznie w biosie predkosc cpu fan na standard (wyraznie zmniejszyl obroty wiatrak bo ciszej sie zrobilo o jakies 40 db:|)

 

mysle ze to od biosu ;) kobminowales cos z oc? albo zmieniales parametry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co ustawiłem w biosie to napięcie RAm`u i częstotliwość nic po za tym, nic nie podkręcałem... Qmpel7 tu nie chodzi o wentylatory tylko o to ze komp dwa razy startuje....

 

i jeszcze opcje "C1E support" i "Intel speedstep tech" mam wyłączone.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również występuje podwójny start, dzieje się tak tylko wtedy, gdy zmieniamy coś w biosie, a więc spokojnie jak juz koledzy wyżej pisali jest to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie Panowie, czy wejdzie na procesor na płycie Asus P5Q Deluxe chłodzenie Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karakorum? Szukałem w tym temacie takiego pytania ale nie znalazłem...

 

pisałem już w osobnym topicu http://forum.purepc.pl/temat/co-kupic/59/k...-glowna/276422/ ale przekierowano mnie tu :)

Edytowane przez Narfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Mam pytanie Panowie, czy wejdzie na procesor na płycie Asus P5Q Deluxe chłodzenie Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karakorum? Szukałem w tym temacie takiego pytania ale nie znalazłem...

 

pisałem już w osobnym topicu http://forum.purepc.pl/temat/co-kupic/59/k...-glowna/276422/ ale przekierowano mnie tu :)

pare razy juz sie o to pytali w tym temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie Panowie, czy wejdzie na procesor na płycie Asus P5Q Deluxe chłodzenie Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karakorum? Szukałem w tym temacie takiego pytania ale nie znalazłem...

 

pisałem już w osobnym topicu http://forum.purepc.pl/temat/co-kupic/59/k...-glowna/276422/ ale przekierowano mnie tu :)

Spójrz na sygnaturki ludzi, którzy się tu wypowiadają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące EPU - mam P5Q-E . Jak rozumiem EPU-6 Engine poprawnie skalibrowane i ustawione w AUTO powinno samo przełączac się pomiedzy ustawieniami "TURBO" HIGH PERFORMANCE" MIDIUM i MAX power saving - sprawdzał ktoś jak to jest u was ? Mi pięknie EPU działa ale na AUTO chyba niezbyt poprawnie - daje AUTO - EPU ustawia max saving bo przeglądam strony tylko - jednak nie zmienia tego ustawienia jak włacze super pi czy inną obciązająca aplikację - gra włącząna w trybie EPU auto - masakrycznie zwalnia - chwilami jakby jest normalnie ale potem znowu zwalnia - czyli ze EPU nie przełącza się pomiędzy ustawieniami - po co więc jest AUTO skoro trzeba to robic samemu ? Mój bios to 1003 - czy bios może mieć wpływ na poprawnośc działania EPU ? To jest rozwiazanie sprzętowe a nie programowe - moze ktoś sprawdzić czy u was to działa ?

Tak przełączanie na AUTO działa poprawnie z biosem 0803 i 1306.

Po wgraniu nowego biosu trzeba ponowić kalibrację.

Zauważyłem, że z nowym biosem 1306 przełącza się wcześniej na wyższe ustawienia co można zaobserwować poprzez zmieniające się ikonki

Edytowane przez andrzejs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przełączanie na AUTO działa poprawnie z biosem 0803 i 1306.

Po wgraniu nowego biosu trzeba ponowić kalibrację.

Zauważyłem, że z nowym biosem 1306 przełącza się wcześniej na wyższe ustawienia co można zaobserwować poprzez zmieniające się ikonki

 

Nie aktualizowałem biosu ale teraz to zrobię. Do tej pory to auto było nieużyteczne - wgram 1306 i dam znać czy faktycznie będzie poprawa. Bardzo dziękuje za odzew :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam p5k-e wifi\ap lecz udało się ją sprzedać ąż za 300zł. Mam do kupna p5q-e w cenie 340zł całkiem nowa. Czy warta świeczki zamiana? Deluxe to chyba nic szczególnego w sobie nie ma :) A chłodzenie i tak mnie nie interesuje ponieważ mam wc na wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

A ja mam pytanie z innej beczki, czy warto kupować P5Q dla samego faktu, że obsługuje PCI-Ex 2.0 ?

Czy IP35 też obsługuje ? Bo gdzieś wyczytałem takie plotki

to marketingowy belkot,nie bedzie zadnej widocznej roznicy,takie moje zdanie

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie.

 

Mam ustawione FSB na ~500 i mnoznik x8. I tak mi pokazuje w cpu-z.

 

Natomiast jak zapuszcze orthosa pokazuje mnoznik x8 i FSB 572 ? To jakies przeklamanie czy on sobie podciaga FSB do gory? ;/

 

Hm?;) Screen

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, ponieważ dzisiaj zakupiłem części do nowego kompa i mam pierwszą zagwozdke :) (technika sie zmieniła od 4 lat :P przynajmniej w mojej głowie)

Płyta to P5q-e, procesor C2D E8500, zasilacz OCZ SXS 600W.

 

Jak mam podłaczyć prawidłowo CPU-1 i CPU-2 z zasilacza do płyty głównej. Mam włożyć i jedno i drugie czy tylko CPU-1 ? w drugim miejscu była zaślepka która zdjąłem.

Zdjęcie:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Prosiłbym o szybką konkretną odpowiedź bo właśnie składam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, ponieważ dzisiaj zakupiłem części do nowego kompa i mam pierwszą zagwozdke :) (technika sie zmieniła od 4 lat :P przynajmniej w mojej głowie)

Płyta to P5q-e, procesor C2D E8500, zasilacz OCZ SXS 600W.

 

Jak mam podłaczyć prawidłowo CPU-1 i CPU-2 z zasilacza do płyty głównej. Mam włożyć i jedno i drugie czy tylko CPU-1 ? w drugim miejscu była zaślepka która zdjąłem.

Zdjęcie:

 

Prosiłbym o szybką konkretną odpowiedź bo właśnie składam :)

wloz w obydwie =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pytanie do użytkowników P5Q PRO.

 

Jakie maksymalne FSB stabilne udało Wam się uzyskać ?

 

Ja stoję przy 475 i nie widzę szans na więcej. Chyba, że mieliście podobnie jak ja i coś wykombinowaliście żeby przeskoczyć tą granicę.

 

Czytałem:

 

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardw...d-review-9.html

 

i u mnie jest identyczna sytuacja. 475 super stable przy niskich napięciach a 480 nie idzie już ustabilizować zwiększając wszystko po troszku i na zmianę.... Czy aż tak źle z tą mobo ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie maksymalne FSB stabilne udało Wam się uzyskać ?

 

Pozdrawiam

Stabilnie to smiga mi przy 550mhz wiec plyta az taka zla nie jest a przeciez nie jest to jakis wysoki wynik. Chlopaki krecili wyzej.

Znane sa wyniki 570-590. Ekstrema 600 ...

Nic nowego nie napisze - u mnie najbardziej pomoglo bawienie sie GTLami ..

poprostu na wyczucie a jak przeczytasz moje posty to zobaczysz dokladnie jakie ustawienia mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...