Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

komp zlozony ale nei wstaje :mur: jedno pikniecie w chwili wcisneicia powera, a pozniej pare sec ciszy i jedno dluzsze i 3 krotsze i znow pare sec ciszy i jedno pikniecie any ideas?

Edytowane przez magus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dobrze wciśnięta w slot? Masz możliwość sprawdzenia karty u kumpla? Spróbuj włożyć w drugi slot pci-e.

tak dociskalem weszla na pewno dobrze, jutro moze bede mial inna karte na pci-e zeby sprawdzic.... tez wkladalem w drugi slot i nic wrrrrrrrrrrrr nie chce mi sie wierzyc zeby az tak byla uwalona ta karta zeby komp nei wstawal :mur: :mur: :mur:

 

 

 

z geforcem 7300 wstal lolz wtf?

zasilka mi nie wyrabia?? nie no bez przesady mam corsarza TX650W :angry: wrrrrrrrr

Edytowane przez magus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w instrukcji od P5Q Dlx izapewne tez od P5Q-E jest zapisa dotyczacy pamieci: "This motherboard doesn't support memory modules made up of 128 Mb chips. Czy to oznacza ze wszystkie pamieci 128x8 sa niekompatybilne z ta plyta? Wydaje mi sie ze wiekszosc modułów 2GB jest zrobionych wlasnie w tej technologii. Niech ktos mi to wytlumaczy. Jakie zestawy 4GB nadaja sie do Dual Channel w tej plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w instrukcji od P5Q Dlx izapewne tez od P5Q-E jest zapisa dotyczacy pamieci: "This motherboard doesn't support memory modules made up of 128 Mb chips. Czy to oznacza ze wszystkie pamieci 128x8 sa niekompatybilne z ta plyta? Wydaje mi sie ze wiekszosc modułów 2GB jest zrobionych wlasnie w tej technologii. Niech ktos mi to wytlumaczy. Jakie zestawy 4GB nadaja sie do Dual Channel w tej plycie.

w manualu masz tabelki ze spisami pamiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magus

nowy bios?

stary moze 'nie kumac' 4870

moj bios to 1003 takze chyba nei az taki stary, z reszta oddalem juz grafike kumpla. myslicie ze to rzeczywiscie moze byc wina biosu? az nie chce mi sie wierzyc

 

na ga-ep35 ds3r + modecom mc 500w tez nei wstaje :mur:

Edytowane przez magus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla wszystkich którym po większym podkręceniu Vista 64bit nie wstaje i zapętla/wiesz się na pasku postępu..

jak macie coś podłączone do IDE to spróbujcie odpiąć.. ja mam starą nagrywarkę na IDE i jak podkręcałem to w pewnym momencie

Vista właśnie nie przechodziła dalej.. odłączyłem ją, w BIOSie wyłączyłem IDE... i śmiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ze mi sie wiesza nawet jak nie podkrecam ;) A co do tego wylaczenia IDE to nie probowalem ale nastepnym razem na pewno wezme to pod uwage i sprawdze. Ale to wychodzi na to ze to wina BIOSu. Ach ci kochani programisci ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłeś w ODD płytkę SupportCD ? :rolleyes:

 

DriveExpert =]

 

Jakies pomysly czego moge jeszcze sprobowac aby w pelni ustabilizowac 4.3Ghz i pojsc wyrzej?

 

FSB 478

Strap 266

Dram 1200

PL 8

 

vCPU 1.4

CPU PLL 1.56

FSB Ter 1.44

Vnb 1.4

Vdrr 2.14

Vsata 1.6

CPU GTLs AUTO

NB GTL AUTO

 

CPU Clock Skew 400

NB Clock Skew 200

CPU Margin Performance

 

I mam takie pytanie... wyczytalem ze plyta ma tylko jedjno gniazdo PCI - EXpress x16.... czy w ukladzie z jedna karta graficzna tylko niebieski slot bedzie dzialal z pelna przepustowoscia? czy obojetne ktory?

Edytowane przez Vdrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vdrop

pierwszy slot 16x drugi 8x trzeci 4x wielkiej roznicy niema jesli chodzi o gry miedzy pierwszym a drogim ale w 3dmarku 2006 na drogim slocie zanotowalem lekki spadek punktow ale w to sie nie gra :>

Edytowane przez Tachion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego jest sterownik ze strony Asusa "Marvell RIS Driver" ?

Jest to jedyny sterownik, którego nie instalowałem. W menedżerze urządzeń mam jedno nieznane urządzenie, czy to może być to ?

Nie jest to czasem usługa "Remote Installation Service" ? Skoro to by była usługa to czemu się pokazuje jako nieznane urządzenie ?

 

Jeszcze jedno pytanie do posiadaczy P5Q-E. Jakie sterowniki do mobo instalujecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos przerabial taki walek po wgraniu BIOSu 1306, ze system po 10 - 15 minutach od startu robi totalny zwis? Gdy wrocilem do wersji 803 problem ustapil. Ktos ma pomysl jaka nowa funkcja BIOSu powoduje takie problemy?

 

Chce wgrac nowszy BIOS, bo na obecnym mam okresowe BSODy 124 (od grafiki) i 1E (od proca/SixEngine w trybie Auto). Dlatego chcialbym poznac jak moznaby rozwiazac problem ze zwisem systemu, czy upgrade bedzie mial sens.

Edytowane przez Pawel80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos przerabial taki walek po wgraniu BIOSu 1306, ze system po 10 - 15 minutach od startu robi totalny zwis? Gdy wrocilem do wersji 803 problem ustapil. Ktos ma pomysl jaka nowa funkcja BIOSu powoduje takie problemy?

 

Chce wgrac nowszy BIOS, bo na obecnym mam okresowe BSODy 124 (od grafiki) i 1E (od proca/SixEngine w trybie Auto). Dlatego chcialbym poznac jak moznaby rozwiazac problem ze zwisem systemu, czy upgrade bedzie mial sens.

Wywalić to ustrojstwo od oszczędzania energii ;] Ja mam 1003 i ani razu z niczym problemu nie miałem.

 

Jeszcze jedno pytanie do posiadaczy P5Q-E. Jakie sterowniki do mobo instalujecie ?

ja instaluję tylko do chipsetu i sieciówki ;] Edytowane przez bartek46op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja instaluję tylko do chipsetu i sieciówki ;]

A te sterowniki Marvella do PATA też instalujesz ? Nagrywarka chodzi bez nich bez problemu w Windowsie, ale dla pewności je zainstalowałem i teraz Windows się dłużej uruchamia, tzn. podczas ładowania szuka czegoś w nagrywarce i wydłuża do czas startu, bez tych sterowników tego nie było, a nagrywarka działała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na P5Q dlx 6-engine powoduje u mnie freezy w 2d i 3d, tak że też nie polecam.

 

Mi sie 6-engine nieprawidłowo przełaczał na starym biosie na p5q-e ale na najnowszym śmiga aż miło - przełacza się prawidłowo no i oszczędza :) Przydaje się jak komputer jest długo załaczony a prace ma do wykonania takie sobie - wtedy chodzi (np sciąganie - fimy itp) na mniejszym zegarze - napięciu a że działa prawidłowo ja polecam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...