Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Vdrop, a jaki masz teraz bios?

 

U mnie przy 703, m803, m1104, m1406 i 1406 taki sam o/c.

 

Bajery typu Mem OC Charger dla taktów pamięci nie pomagają, tak jak CPU Margin dla CPU nie pomaga. Cała nadzieja w mocniejszej zasiłce i WC...

Tobie skończyły się mozliwosci proca, a nie mobo albo pamięci. Jak ma walla to WC nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

panowie q6600 p5q-e z biosem od deluxa(1406) i problem fsb400 strap400 proc 3600 i pamieci tylko na 1066 a sa pc9600 za cholere nie moge ustawic na 1200 ładuje sie do biosu ale systemu przyjac nie chce "co jest nie tak?" :angry:

Spróbuj ręcznie ustawić timingi. Co to za pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

panowie q6600 p5q-e z biosem od deluxa(1406) i problem fsb400 strap400 proc 3600 i pamieci tylko na 1066 a sa pc9600 za cholere nie moge ustawic na 1200 ładuje sie do biosu ale systemu przyjac nie chce "co jest nie tak?" :angry:

Podnieś napięcie NB i sprawdź czy napięcie na pamięci odpowiada zalecanemu przez producenta przy tej właśnie prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś napięcie NB i sprawdź czy napięcie na pamięci odpowiada zalecanemu przez producenta przy tej właśnie prędkości.

witam

napiecie na nb-1.26v ramki Team Group Xtrieem Dark napiecie 2.4v (5.5.5.16) pl10 i próba przy pl12 i smutek jedno co sie udało to 3 paski windy i kiedy juz miała wchodzic BLUU... starap 400 bardziej prawdopodobne ze te pamieci nie bardzo sie lubia z ta płyta :( (na tyle kombinacji i nic)

cpu-1.35

gtl-370

-410

pll-1.50

fsb-1.26

ram-2.4

nb-1.26

gtl-370

sb-1.10

pcie-1.50

Edytowane przez RIDDX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to kosci 2x2Gb sprobuj dac wiecej na NB i PL na auto oraz GTle.

 

Vdrop, a jaki masz teraz bios?

 

U mnie przy 703, m803, m1104, m1406 i 1406 taki sam o/c.

 

Bajery typu Mem OC Charger dla taktów pamięci nie pomagają, tak jak CPU Margin dla CPU nie pomaga. Cała nadzieja w mocniejszej zasiłce i WC...

 

Bios mam 1406

CPU Margin na Performance.

 

Jutro dostane w lapki Blok na NB wtedy poprobuje wiecej =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie popełniłem dzisiaj największą głupotę od conajmniej roku .Uwaliłem moją nową płytę Asusa P5Q-Pro :( :/

 

 

Wymieniałem dzisiaj chłodzenie na Karakorum od Pentagrama. No i chciałem pierw sprawdzić czy pasuje, i zamiast najpierw włożyć procka do Socketa jak każdy normalny człowiek, to lekko przyłożyłem chłodzenie, by sprawdzić czy zaczepy nie będą zawadzać o radiator od mostka na MOBO. Pech chciał, ze zaczep od Pentagrama lekko zaczepił o podstawkę i prubując go wyjąć lekko przycisnąłem radiatorem piny na sockecie :((

 

Conajmniej 5 pinów wygięte tak, że nie idzie ich do końca wyprostować. Oczywiście próbowałem, ale 2 są tak wygięte, że prawie wyrwane. Nie idzie ich wyprostować. Bawiłem się co najmniej 2 godziny porządną lupą przy dobrym świetle. Nawet nie próbowałem montować procka by go czasem nie uszkodzić.

 

No i co by tu zrobić ? Raczej do serwisu nie mam co wysyłać, bo wygięte piny widać gołym okiem. Jak się dotnie miejsce palcem to jest wypukłe czyli piny nie tylko są wygięte, ale lekko wyciągnięte. Jest to uszkodzenie mechaniczne i tu mogą bez stresu mi odmówić serwisowania tej płyty. Pozostaje chyba tylko oddać to jakiemuś fachowcowi co się na tym zna, ale za taką żmudną robotę pewnie bym zabulił.

 

Miał ktoś taką sytuacje ? Płyta jest jeszcze do odratowania ? Wątpię by to działało, bo wygląda to kiepsko.2 piny zupełnie nie idzie wyprostować... Mogę mieć pretensje tylko do siebie. Za głupotę trzeba płacić... Jutro i tak jadę kupić nową płytę (400 pln w plecy ;/), A tą będę próbował serwisować, albo sprzedam na giełdzie. Chętni już teraz mogą śledzić dział giełda. (oczywiście taniej )

 

P.S Możecie się śmiać, bo w pełni na to zasłużyłem :mur: Idę na piwo ehh

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie popełniłem dzisiaj największą głupotę od conajmniej roku .....

 

Tez mialem kiedys podobna przygode z Asusem na 975... cos tam grzebalem z chlodzeniem i zostawilem plyte na wierzchu bez opieki. Wracam a tam dzieciak, moj wlasny, przeprowadzil eksperyment "palcowy" no i wdusil chyba wiecej niz 5 pinow... Prostowalem to, mielac "urwy" w zebach przy pomocy igly do szycia. No i jakos sie udalo, plyta bez protestow wstala. Proboj zatem, ale raczej nie po piwie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym próbował wyprostować jeszcze. Jakieś małe szczypce by się przydały do tego i trochę cierpliwości. Jeśli piny nie są wyrwane powinno działać. I jeśli się nie mylę jakaś tolerancja odchylenia pinu od pionu istnieje??

 

Z moją płytą w zestawie jest taka płytka ochronna na socket made in Foxconn - to tak na przyszłość:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym próbował wyprostować jeszcze. Jakieś małe szczypce by się przydały do tego i trochę cierpliwości. Jeśli piny nie są wyrwane powinno działać. I jeśli się nie mylę jakaś tolerancja odchylenia pinu od pionu istnieje??

 

Z moją płytą w zestawie jest taka płytka ochronna na socket made in Foxconn - to tak na przyszłość:)

 

No wszystkie maja plytki made in Foxcnn, tylko trzeba pamietac zeby je zalozyc ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moze ktos wysnuje jakas teze apropos mojego P5Q Deluxe, bo to co sie dzieje to juz dla mnie powoli jest jakas magia.

 

Kupilem plyte w sierpniu, nowke - na starcie martwa, tzn. brak obrazu na monitorze. Odkrylem ze przelozenie grafiki do innego slotu pci-e sprawia, ze plyta wstaje. Ok, wniosek, uwalony jeden port pci-e. Przekladam grafe z powrotem zeby sie upewnic, nie dziala wiec ok. Wracam do slotu w ktorym przed chwila dzialala - nie wstaje :/ Nie dzialala na zadnym z portow pci-e, martwa - wyslalem na serwis. Po 3tyg dostalem plyte z powrotem z opinia 'brak usterki'. Stwierdzilem ze moze cos naprawili tylko nie chca sie przyznac, sprawdzam - nie dziala. Kupilem Biostara I45 - na tych samych komponentach dzialal idealnie. Wniosek - P5Q na pewno uwalony, serwis dal d... i wysylam jeszcze raz.

Po niecalych 24h - komp padl. Biostar martwy, na serwis, podlaczam w akcie desperacji jeszcze raz P5Q Dlx - nie dziala. Przekladam grafe do innego portu pci-e - cud! Plyta wstaje, poza nieobslugiwaniem myszki na poziomie boota wszystko gra. Przekladam do podstawowego portu, tez dziala. I teraz startuje z kazdym razem niezaleznie od portu w ktorym jest grafa - podlaczenie na pajaka, nie wiem jak bedzie w budzie. O co chodzi? Cuda, magia? Plyta zmartwychwstala? Wszelkie sugestie mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cruel, tobie sie nudzi w domu?

 

 

Sprawdź wpierw te mobo z innymi kartami i pokombinuj sam, a nie co ci nie pasi do na serwis ślesz. o,O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzane na 3 roznych grafikach (4850, 7300GT, Quadro NVS140), 2 prockach (Q6600 i E8500) i 2 roznych zasilaczach, martwa w kazdym przypadku. Ozyla po tygodniu lezenia trupem w pudelku, po tym jak Biostar padl :/ Nic, na razie dziala, zobaczymy co bedzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5Q PRO BIOS 1501

1. Fixed Fan speed decreases after waking from S3 sleep mode.

2. Enhance the compatibility with kingston KVR800D2N6/2G DDR2 800MHz 2G memory.

 

Nowy bios na stronie ASUSa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzane na 3 roznych grafikach (4850, 7300GT, Quadro NVS140), 2 prockach (Q6600 i E8500) i 2 roznych zasilaczach, martwa w kazdym przypadku. Ozyla po tygodniu lezenia trupem w pudelku, po tym jak Biostar padl :/ Nic, na razie dziala, zobaczymy co bedzie dalej.

Pisałeś wcześniej, że poza obudową działała. Biostar też padł...to nie przypadek. Prawdopodobnie w budzie zwierasz coś z tyłu płyty do obudowy. Zastosuj jakieś podkładki i upewnij się, że nie ma połączeń. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, do konca roku mam zamiar zmienic miedzy innymi mobo i polecono mi P5Q PRO i chyab bedzie to dobry wybor:)

Pytanie o pamieci czy sa jakies ktore gryza sie z tym mobo? Obecny moj ABIT mial kiedys problemy wlasnie z niektorymi memkami...

 

CPU to E8400 i bede go krecil wiec ram deczko tez by sie przydalo:) jakies sugestie;>

Edytowane przez xrobcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na jakość dzwięku z karty dźwiękowej na P5Q PRO? Mam obecnie SB Live! 5.1. Czy ta zintegrowana zagra lepiej czy jednak lepszym rozwiązeniem będzie zostawienie SB ?

Ja wczoraj zamowilem Asusa Xonara DX. Mam nadzieje, że odczuje róznicę na plus :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...