Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam jakiś problem z AI Suitem.... program jest zainstalowany, odpalam, pojawia sie w trayu ikonka, najeżdżam - znika. w procesach widzę że jest odpalony... trochę szperałem i parę osób miało podobny problem, ale nigdzie nie ma konkretnej odpowiedzi :( pomożecie?

 

ja mialem podobny problem - tzn ikonka nie znikała ale było widać okno frgmentarycznie - co uniemozliwiało dokonywanie zmian. Winną okazała się 4850-tka - jak widzę też masz podobną ATI - w moim przypadku zmiana sterowników do grafiki rozwiązała problem - dziwne ale bezsprzecznie winne były sterowniki do 4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponawiam pytanie mam nastepujacy problem po wlaczeniu kompa nie ma glosu,tzn pisze ze brak jest urzadzenia wyjsciowego audio.Po takim manewrze w biosie jak ustawie na procek np fsb 480, bios sie zresetuje jest dobrze.Wgrywalem bios kilkakrotnie i nic nie pomaga.BIOS 1406 prosze o pomoc co moze byc przyczyna.Aha sorry plyta p5q3 deluxe wi fi @ap

Edytowane przez mar101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy przy wyborze płyty interesuje mnie coś z asusa np. P5QL-E na P43 w kwocie do ok. 370zł. Zaznacze, że będę chciał wyciągnąć z proca ile się da na razie mam E5200 ale jak ceny troszkę spadną to na pewno będzie zmiana na E8400. Nie wiem jak ten P43 ma się do OC Proszę o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponawiam pytanie mam nastepujacy problem po wlaczeniu kompa nie ma glosu,tzn pisze ze brak jest urzadzenia wyjsciowego audio.Po takim manewrze w biosie jak ustawie na procek np mnoznik 480(...)

Jeżeli piszesz o mnożniku 480, to moja rada jest taka: najpierw przeczytaj jakieś poradniki (dowolne) dla początkujących overclockerów, potem zajrzyj do działu FAQ, a dopiero wtedy zadaj pytanie na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie na niej miałeś?

co jakie na niej mialem?

 

jak pytasz o chlodzenie to bylo standardowe, nie zmieniane a jezeli pytasz o napiecie to przez 1.5 miesiaca 1.4 a przez niecale 2 tyg. 1.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piszesz o mnożniku 480, to moja rada jest taka: najpierw przeczytaj jakieś poradniki (dowolne) dla początkujących overclockerów, potem zajrzyj do działu FAQ, a dopiero wtedy zadaj pytanie na forum.

Sorry przejezyczylem sie chodzilo o fsb 480

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o napięcie.

Czy zwiększenie napięcia na nb może wpłynąc na o/c pamięci?

Mam nastepujący problem-wkleje ocb z innego tematu

 

W czym może być u mnie problem?Mam 2x 1 gb A-Daty 1066+ Tą extreme edition,i nawet przy 1100 mhz przy napiecu 2.3-2.4 nie wstają nawet przy timingah na auto icon_neutral3.gif

Sprzet jak w podpisie,moze to byc kwestia strapa?Czy fsb?Nie wiem o co chodzi chciałem je tak do 1200 wykręcić,i się zdziwiłem.

Jakie wg Was jest max bezpieczne napięcie dla nich?

Na kości jest napisany zakres napięc 2.1-2.3

 

UPDATE

Ustawiłem fsb 300 i strap 400 i pamieci wstaly na 1200 mhz przy napiecu AUTO,odpalił się windows,wszytsko ok,ale w cpu-z pokazuje że dram jest ustawiony na 400 mhz,przy strapie 333 juz nie wstawał komp,o co w tym chodzi?

Update 2

Jak ustawilem 412 fsb przy strapie 400 to pamieatki wstaly na 1100 mhz przy napiecu 2.4 i wszytsko prawdłowo się wyśwetla.Nie rozumiem tychzalezności

UP3

Kiedy testowalem Orthosem to przy fsb 400 i ustawieniach pamieci czy to na auto,czy ręcznych ale nie pprzekraczającyhc 1066 mhz orthos wywalał po kilku-kilkunastu sekundach

Teraz mam fsb auto i strap tak samo (266) i pamieci na auto przy 1066 mhz i orthos leci .

W czym tu moze twkić problem?

 

Teraz nawet sprawdzałęm orthosem ustaweinia fsb 277x10 i pamiatki na 1102 mhz przy napiecu 2.4 v i lecial sobie stabilnie godzine potem wyłączylem bo chce inne ustaweinia sprawdzać,szukam max moich pamięci.

Czy napieca FSB terminantion voltage i NB volatge mogą mi pomóc w ustabilozwaniu działania przy większych fsb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam 2.4 obecnie na ramach,ale mają radiatory nasobiem,po za tym mam przewiew w budzie,wiatrak z przodu,z boku,z tylku,do tego zasilacz wyciaga powietrze

Staram się cały czas znależc jakieś rozwiązanie na niestablinośc systemu,i nie mam już pojęcia o co chodzi,ustawaiłem strap na auto przy fsb 350 i orthos padal po kilkunastu sekundach,a w zasadzie komp się zwieszał i trzeba było resetować,pamięci na 1066 mhz i napieca na auto,podnosilem i pamieciach i na nb i na fsb terimnation i nic to nie dawało,cały czas to samo.

Teraz testuje przy fsb 350 i strapie 400 i leci juz ponad 6ć minut,najlepsze jest to ze w cpu-z pokazuje czestowlisoc pamieci 591 co daje 1182 mhz,a w biose bylo na 1068,kurde o co w tym chodzi?

Bawie sie pól dnia juz z tym i nie mogę rozkminić.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem p5q-e i złożyłem na pajączka. Założyłem na to GTX260 i wychodzi, że kondensatory koło niebieskiego slotu trochę blokują grafę. Z milimetr brakuje żeby całkiem weszła. Ciekawe jak to wyjdzie w obudowie (jeszcze nie mam).

U was też tak jest? Niby grafa chodzi. Nic im nie będzie jak grafika będzie je przypiekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam brakuje mi drivera 802.11n wlan do visty 32 .Z orginalnej plyty tez go nie czyta, nie wiem co jest nigdzie nie moge go znalezc. Prosze o pomoc z gory dziekuje

Edytowane przez mar101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś P5Q3 DLX/WI-FI z pamięciami OCZ REAPER 1600 2x2GB? Płyta mi się wiesza oraz sama restartuje. Po wgraniu biosu 1609 jest troszkę lepiej. Pojawił sie jednak inny problem. Nie che wstać na "zimno". Czasami również ma problemy z restartem - ciemny ekran. Wciskam wtedy restart kilka razy i w końcu zaskoczy. Padaka totalna.

 

Pamięci ustawiłem na 1333 Cl7. 1600 cl7 niestabilne.

 

Wymiana pamięci? jakie wziąć?

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki!

 

Potrzebuję pomocy.

 

Posiadam P5QL-E, była z BIOSem 401. Max stabilnie e5200 szedł na 3,40Ghz przy 1,40V (real 1,36), temp 62C (Freezer 7 Pro). Pokazywało VID 1,25

 

Zrobiłem update biosu do 801. Max stabilnie e5200 poszedł 3,80Ghz przy 1,39V (real 1,38), temp 53C. Tutaj okazało się, że VID jest 1,15

 

Niestety przesadziłem z ustawieniami i zamiast użyć zworki clear cmos wyciągnąłem baterię na parenaście sekund.

 

BIOS pozostał naturalnie ten sam (801)

 

ALE: potencjał oc został ze starej wersji, napięcia tak samo bardziej zaniżone (jak na 401), czujniki pokazują temperaturę jak na BIOSIE 401. VID znowu pokazuje się 1,25

 

Co się stało? Próbowałem ładować ustawienia domyślne i znowu podkręcać - bez rezultatu

Ponowny flash (3x) - bez rezultatu

Wyciąganie baterii - bez rezulatatu

Clear Cmos - j.w.

 

CO to może być!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę składał drugiego kompa na dniach i mam dylemat tylko nad mobo.

Co sądzicie o kastratach ASUS na p43, tj. P5Q-LE, P5Q-LE PRO?? Są zbliżone wydajnościowo do mojego foxa?? I jak na tej mobo będzie się kręcił e7200??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...