Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem podobny problem opisany 2 strony wczesniej ;) Tez mi wywalaly pamieci, po jakimkolwiek oc powyzej 825mhz, tez wywalaly bledy w orthosie po kilku sekundach ;] Probowalem z roznymi ustawieniami, ale nic to nie dawalo. W koncu przelozylem pamieci z zoltych slotow na czarne i dziala ;] Nie mam pojecia czemu zolte tak blokuja oc i powoduja wywalanie orthosa, czasem takze twardy reset zaraz po zabootowaniu systemu. Z tego co widze wiecej osob ma tego typu problemy wiec moze wina biosu? :P

 

Sprawdzane na P5Q-E i OCZ Platinum rev.2 800mhz.

Edytowane przez qwertyzax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wziolem sie ponownie z nudow za oc procka i utknolem na 4.4ghz:

8.5x520

Vcpu 1.38

Vnb 1.38

Vtt 1.36

Pl 10

Reszta napiec standard. Myslalem ze procek ma za malo papu ale podbijalem v do 1.46 bez rezultatow. Probowalem ustawic Gtl'e ale bez szczescia. Wiem ze na tych ustawieniach nawet fsb 550 nie powinno byc przeszkoda. Tempy tez sa ok idle ok 24c load ok 60c.

Komp sie odpala i rusza vista ale srednio po 2h sie wysypuje.

Jakies moze pomocne sugestie. Zastanawiam sie czy to moze nie pamieci choc vram mam tylko 2.00 i 1040 1:1.

Edytowane przez Vdrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo P5Q-E jest na chipsecie Intel P45 + ICH10R. I jesli chodzi o sterowniki to pytanie brzmi...

 

Czy lepiej sciagac stare sterowniki ze strony producenta do tego konkretnie mobo?

Czy lepiej scigac najnowsze sterowniki do tego chipsetu z neta np za pomoca Driver Magician (wyszukiwarka sterownikow i jak narazie nie zawiodlem sie na niej, co prawda trzeba dac jej kilka dni na aktualizacje bo np wciasz najnowsze stery dla ATI widzi 9.7, a przeciez sa 9.8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sprawa tutaj tez jest troche dziwna poniewaz na stronie intela najnowsza wersja to 9.0.0.1008 z 6/2/2008, a ta ktora sciagnalem przez Driver Magician to 9.1.1.1014_PV...

Albo moze zle szukam:P

Pewnikiem wersja beta/nieoficjalna/niezatwierdzona. Raczej nie powinna sprawiać kłopotów, Asus też taką proponuje dla mojej P5Q3 o ile wybiorę Windows7 jako system operacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem się Was zapytać jakie macie temperatury mostka północnego?? u mnie przy coolerze boxowym E8400(chłodzi dodatkowo radiator chipsetu) osiąga 45 st. C w idle (Q-Fan profil standard)?? przy ustawieniach biosu 0704 na deflaut poza ustawieniem opcji Intel® C-State Tech na Enabled bo standardowo miałem disbled (też tak macie?) bo nie zmieniało mnożnika na 9x...

Co Ciekawe na początku miałem pamięci 2x1GB Patriot CL4 800mhz i było wszystko ok były ciepłe przy napięciu 2.2V( napięcie na pudełku producenta), ostatnio zakupiłem drugi taki sam komplet, problem w tym, że napięcie podane przed producenta to 2.1V włożyłem wszystkie stare w żółte gniazda nowe w czarne , ustawiłem timingi na 4-4-4-12 przy napięciu 2.2V i 800mhz w biosie...Problem w tym, że grzeją się do tego stopnia, że można się oparzyć (w każdym razie więcej niż 1s nie da sie przytrzymać ręki na nich)...Zauważyłem tez że napięcie chipsetu wzrasta nawet do 54st C(idle)

Nie wiem o co chodzi, czy kości sie gryzą, testowałem memtestem 3.4 przez ok 2 godz. zero błędów...Nie wiem czy jest to kwestia, że są bardzo blisko siebie i nie są chłodzone tak jak dwie kostki czy same z siebie sie tak grzeją..??

 

 

Chodzi oczywiście o P5q-E

Pozdrawiam

Edytowane przez luki55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słyszałem, że nie powinno się na chipsecie/mostku północnym/południowym przekraczać temperatury 40'C i u mnie maxymalna temp. osiągana przez NB to właśnie 40'C, z tym, że na boku obudowy zamontowany mam wentylator 92x92mm, który wieje idealnie w kierunku NB'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ze to nie jest temperetura NB a jedynie czegos w okolicy chyba ze u mnie czujnik jest popsuty bo zalozenie bloku wodnego nie zmienia temperatury a nawiew na okolice NB owszem. Pozatym nie sadze zeby temp 40C byla bliska niebezpiecznej

 

@luki55

 

4 sloty pamieci upchane razem moga sie grzac nawiew rozwiaze problem mozna postawiac po prostu jakis wentylek@5v na karcie grafiki jak ci takie rozwiazania nie przeskadzaja ;]

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ze to nie jest temperetura NB a jedynie czegos w okolicy chyba ze u mnie czujnik jest popsuty bo zalozenie bloku wodnego nie zmienia temperatury a nawiew na okolice NB owszem. Pozatym nie sadze zeby temp 40C byla bliska niebezpiecznej

Bliska, niebliska niebezpiecznej granicy, ja staram się tego trzymać, na pewno nie zaszkodzi : )

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ...a ja mam takie temperatury bez OC... :blink:, a co jest pod tym radiatorem chipsetu?? taśma termoprzewodząca? bo można by sie pokusić usadzić to na paście....Z tego co udało mi sie zobaczyć na sekcji zasilania procka jest taśma "gąbka", która rzekomo ma przylegać do mosfetów (u mnie po założeniu boxowego chłodzenia nieco się wybrzuszyła i ten radiator w sumie jest w powietrzu:/ Nie wiem jak to jest na mostku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo ; ) nie ruszałem 'oradiatorowania' na mojej nowej pł. głównej, więc nawet nie wiem co tam dokładnie zaaplikowali [ ; Ważne, że temp. na NB [lub jej okolicach ; P] jest ok : ) jak i na SB + sekcji zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z napięciem procka w idle przy mnożniku x6 E8400 może sie wahać nieco? u mnie skacze od 0,968V do 1,08V(wpływa to tez oczywiście minimalnie na częstotliwość taktowania +/- 0,3mhz. Po zmianie mnożnika podbija do ok. 1,2V. A w biosie jest raczej stabilne (nie pamiętam ile, ale pewnie w granicach 1.2V)...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziki problem

sprzęt z siga, na takich ustawieniach w biosie:

procek na 1.25V

FSB 7x500

RAM 5-5-5-15 2.1V

FSB:RAM 1:1

 

jak zmienie mnożnik na 8 wstanie włączy sie winda all ok. Tyle że nie znajduje mi grafiki :P i zonk WTF? ani nie zainstaluje sterów ani nie odinstaluje, dopiero przy niższym mnożniku jest ok

 

może mi poradzicie co i jak, dąże do @4GHz

na FSB 9x430 jest gitara, ale chce więcej ;d

 

mam dziki problem

sprzęt z siga, na takich ustawieniach w biosie:

procek na 1.25V

FSB 7x500

RAM 5-5-5-15 2.1V

FSB:RAM 1:1

 

jak zmienie mnożnik na 8 wstanie włączy sie winda all ok. Tyle że nie znajduje mi grafiki :P i zonk WTF? ani nie zainstaluje sterów ani nie odinstaluje, dopiero przy niższym mnożniku jest ok

 

może mi poradzicie co i jak, dąże do @4GHz

na FSB 9x430 jest gitara, ale chce więcej ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już chciałem napisać, że jest to niemożliwe, ale tutaj jednak się komuś udało : ) Poszukaj w piekielnych czeluściach internetu, może coś znajdziesz konkretnego odnośnie tego tematu.

Dzieki za linka. Widze, ze nie mam co liczyc poki co na SLI u intela. Jak zmienie plyte znowu to moze juz bedzie oficjalnie SLI dostepne, ehh... A chcialem sobie drugiego 88GT dolozyc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakąś godzinę temu siedziałem sobie przy komputerze i nagle podczas grania zobaczyłem czarny ekran. Po zrestartowaniu, obraz na monitorze nie odpowiadał. Poszedłem podłączyć pod telewizor, było to samo. Zamieniłem kartę graficzną z drugiego komputera, problem ten sam, po włączeniu czarny ekran, wszystko niby się kreci i buczy, ale za przeproszeniem g... widać. Czy może to być wina płyty czy może zasilacz sie kręci ale się zepsuł ?

Procesor chyba można wykluczyć, bo komputer by się normalnie włączył gdyby był procesor zepsuty i by o tym po prostu poinformował?

 

Tak więc płyta, zasilacz a może pamięci ?

 

Proszę o jakieś szybkie odpowiedzi, ponieważ praca mgr. czeka do napisania a tu takie kwiatki wyskakują ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci z fusów nie wywróży co padło musisz załatwić zamienniki i sprawdzić, ja stawiam na proca lub płytę.

 

Procesor chyba można wykluczyć, bo komputer by się normalnie włączył gdyby był procesor zepsuty i by o tym po prostu poinformował?

Nie.

 

Wyjmij jeszcze ram i sprawdź czy płyta daje znaki głośnikiem.

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjalem ramy. Nie ma żadnych dźwięków... Płyta? czy po prostu w biosie wyłączony mógł być beeper?

 

Swoją drogą nie pamiętam czy podczas zwykłego odpalania komputera wcześniej był dźwięk beepera ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie odłączyłem wszystko, podłączyłem inny beeper z drugiego komputera który działa. Podłączony jest tylko beeper i kable od zasilacza do plyty głównej. Niestety podczas włączenia żadnych dźwięków z siebie beeper nie wydaje. Tak wiec procesor albo płyta, choć pewnie płyta, bo przecież wydaje mi się ze komputer by się włączył jakby to był procesor i by wydawał dźwięki z siebie ? ;/

 

Podczas uruchamiania c2d występuje ten charakterystyczny podwójny start.

 

płyta - p5q-e

grafika - hd4870

procesor - e8500

ram - 2x2gb ocz2rpr800c44gk 4-4-4

zasilacz - ocz sxs 600W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...