Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

moje pytanie jest proste

 

czy jest mozliwość zablokowania oc pamieci przy podnoszeniu fsb na procku ?

 

 

na innych asusach mialem cos takiego jak unlinked i pomomo ze proca krecilem do 3.5 to pamieci staly na 800 czy moge zrobic tak na p5q deluxe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy macie w biosie mozliwosc regulacji VTT bo w swojej p5Qturbo nie mogo doszukac sie takiego parametru :angry:

Opcja FSB Termination Voltage, czy jakoś tak.

 

 

moje pytanie jest proste

 

czy jest mozliwość zablokowania oc pamieci przy podnoszeniu fsb na procku ?

 

 

na innych asusach mialem cos takiego jak unlinked i pomomo ze proca krecilem do 3.5 to pamieci staly na 800 czy moge zrobic tak na p5q deluxe ?

Nie. Na nforce tak, lecz na chipsetach intela nie ma takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeżeli nastawisz dajmy na to dzielnik 1:1 to pamięci zrównają się z szyną fsb na procku. Potem im wyższe fsb musisz uważać, żeby pamięci pracowały blisko swoich nominalnych wartości. Wtedy dobierasz pod to odpowiedni dzielnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam p5Q pro, e8400, 4850 ddr5 i 4gb ddr2

 

długo czytałem wątek i znalazłem ustawienia oc (jeszcze ich nie wypróbowałem)

 

Fsb Frequency - 500Mhz

PCIE Frequency - Auto

FSB Strap to North Bridge - 333 Mhz

Dram Frequency - 1000 Mhz

DRAM CLK Skew on Channel A1/A2/B1/B2 - Auto

DRAM Timing Control - Manual

pIerwsze 4 timingi mam - 5-5-5-15, pozniej juz do samego konca z timingami leci na "auto"

Cpu Voltage - 1,32 V

Cpu GTL Voltage Rference (0/2) - 0.640

Cpu GTL Voltage Rference (1/3) - 0.630

CPU PLL Voltage - 1,6V

FSB Termination Voltage - 1,2V

Dram Voltage - 1,9 V

NB Voltage - 1,36 V

NB GTL Voltage Reference - 0.580

SB Voltage - 1,10 V

PCIE Sata Voltage - 1,50 V

CPU Skew - 300 ps

NB Skew - 100 ps

 

 

ADvanced -> Cpu Configuration

Cpu Ratio Setting - x8

C1E support - Disabled

Max CPUID Value Limit - Disabled

Intel Virtualzation Tech - Disabled

CPU TM Function - Disabled

Execute Disable Bit - Disabled

Intel C-STATE Tech – Disabled

CPU Margin Enhancement - Optimised

 

 

ale mam jeszcze parę pytań o ustawienia w biosie przeszukałem wątek i nic nie ma na temat:

 

Memory Remap Feature, Memory Hole, Load Line Calibration (ponoć lepiej enabled) ?

Edytowane przez Ardianz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy asus p5Q turbo moze ograniczac OC Q9550 ?,niby 8 faz ale kondziorów wokół socketu tylko 6,Tak mysle czy trafiłem na padake czy ta płyta cos nawala,nie moge za cholere ustabilizowac procesora na 4.0Ghz zarówno na napieciu 1,25V jak i 1,45V zmiany vtt,gtl,pll nie pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po lewej co zaznaczylem mam tam wejscie- 2 razy wejscie 4 pinowe 12v tak ? jedno z nich jest zaslepione-DLACZEGO ? to 1 pytanie

 

2 pytanie -czy moge zdjac zaslepke i włożyc 2 zasilanie 4 pinowe 12 v ? i co to zmieni ? [znaczy bede mial tam 2 wlozone ]

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po lewej co zaznaczylem mam tam wejscie- 2 razy wejscie 4 pinowe 12v tak ? jedno z nich jest zaslepione-DLACZEGO ? to 1 pytanie

 

2 pytanie -czy moge zdjac zaslepke i włożyc 2 zasilanie 4 pinowe 12 v ? i co to zmieni ? [znaczy bede mial tam 2 wlozone ]

 

Dołączona grafika

Jeśli masz tylko cztero pinowe zasilanie to mozesz podłączyc, zamiast wtyczki z 8 pin, ale nie wiem jak jest w przypadku 2x4PIN +12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdedcznie po dluzszej nieobecnosci :)

 

Walcze z Asus P5Q PRO i dzwiekiem X-Fi Elite Pro i nie moge sobie dac rady. Po wlozeniu X-fi w gorne PCI, karta w ogole jest nie wykrytwana przez system, nie ma jej w menedzerze urzadzen. Po wlozeniu jej do dolnego PCI karta jest wykrywana, streowniki sie instaluja, ale po restarcie jest zolty wykrzyknik i komunikat, ze karta nie moze korzystac ze wszystkich zasobow jakie potrzebuje i [gluteus maximus]. Jest niby jakis konflikt IRQ i za diabla nie moge sobie poradzic. Co zrobilem do tej pory:

 

- zaktualizowalem BIOS plyty glownej do najnowszego ze strony Asusa 2102

- wylaczylem w BIOSie wszystkie dodatkowe urzadzenia, ktore moga powodowac jakis konflikt (USB, FireWire, IDE, Serial Port itp.)

- instalowalem najnowsze stery jak i modowane drivery z forum Creative'a SB X-Fi Series Support Pack 2.0

- instalowalem czysty system od nowa, zarowno z wlozona jak i wyjeta karta X-Fi podczas instalacji

 

I ciagle to samo. Sam X-fik jest sprawny i nigdy nie mialem z nim problemow. Wlasnie przed chwila testowalem go na plycie Asus P5QL-EM i wszystko smiga bez zajakniecia na identycznym systemie i sterownikach. Testowane na Windows 7 RC.

 

Bede ogromnie wdzieczny za pomoc, bo mi sie juz pomysly skonczyly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tylko cztero pinowe zasilanie to mozesz podłączyc, zamiast wtyczki z 8 pin, ale nie wiem jak jest w przypadku 2x4PIN +12V

to ze mam 4 pinowe gniazdo i moge podlaczyc to sam wiem za to 2 nie wiem i dlatego pytam-TY WIDZE tez nie wiesz bo napisales ''ale nie wiem.....'' to skoro nie wiesz to po co piszesz chcesz abym plyte spalil ?

 

czekam na kogos kto juz ma ta plyte i odpowie mi na pytania tak jak sie nalezy

 

pozdrwaiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze mam 4 pinowe gniazdo i moge podlaczyc to sam wiem za to 2 nie wiem i dlatego pytam-TY WIDZE tez nie wiesz bo napisales ''ale nie wiem.....'' to skoro nie wiesz to po co piszesz chcesz abym plyte spalil ?

 

czekam na kogos kto juz ma ta plyte i odpowie mi na pytania tak jak sie nalezy

 

pozdrwaiam

ja ma podlaczone 2x 4-pinowe gniazdka i płycie nic nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze mam 4 pinowe gniazdo i moge podlaczyc to sam wiem za to 2 nie wiem i dlatego pytam-TY WIDZE tez nie wiesz bo napisales ''ale nie wiem.....'' to skoro nie wiesz to po co piszesz chcesz abym plyte spalil ?

 

czekam na kogos kto juz ma ta plyte i odpowie mi na pytania tak jak sie nalezy

 

pozdrwaiam

Nie napisalem ze masz tak podlaczac wiec nie wiem ocb?

 

Ponawiam moje pytanie, czy ktos bez problemu pracuje na P5Q-turbo + Adata vitesta 4x2GB 1066Mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma podlaczone 2x 4-pinowe gniazdka i płycie nic nie jest.

no podlaczylem i ja 2 razy 12v i dzieki temu proca q6600 kopłem na 3.65 stabilne -3 demark o6 jak anrazie 17800 ale nie robilem oc karty i oc pamieci jeszcze-wlasnie bede zaczynal zabawe

 

http://img190.imageshack.us/i/nowyobrq66azmapabitowa.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiał ktoś na P5Q-pro jednocześnie raid 1 i raid 0?

Ciekawi mnie czy płyta daje sobie radę z dwoma macierzami pracującymi w różnych trybach.

Na pewno daje rade ;) Ja na P5E-VM DO (ich9r) miałem raid0 i raid1 i nie było żadnych problemow :P ich10r tym bardziej z tym daje rade :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam lamerskie pytanie bo zatrzymalem sie na DFI NF4 ULTRA-D i srednio sie obecnie orientuje, koniecznie potrzebna mi płytka P5Q (do hackintosha bo sa specjalnie modowane biosy) i tu pytanko który model jest najbardziej wypasiony i ma najwiecej mozliwosci i opcji (zastanawialem sie nad P5Q PRO bo bylo najwiecej pobranych biosów modowanych do niej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z P5Q-pro bios 1613

Po próbach oc płyta kręci tylko wentylami, ruszają dyski ale nie bootuje.

Dopiero odcięcie zasilania na ok 15sekund i włączenie powoduje że płyta uruchamia się normalnie.

Jak ustawie wszystko na auto to pracuje bezproblemowo.

Coś pominąłem w biosie?

 

Ustawienia w biosie mam zbliżone do tych które kilka postów wcześniej wpisywał Adrianz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę ni cholery ustawić FSB 500 na swojej płytce,chciałem procka podkręcić do 4.5 ghz (a wiem że robi)

I nie idzie nic.

Ustawiałem mnożnik nawet na 6, strap na 333 i na 400 również testowałem, pamięci brałem na 1000 mhz (przy strap 400 na 1002)

Napięcie na VTT brałem do 1.3v (procka wtedy też zeby mniejsze nie było)

Zwiększałem napięcie ramu na 2.3, napięcie mostka na 1.5 i nic, no nie rusza.

Ma ktoś jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie ustawiłem tylko Vcore i Vdimm reszta auto, strap 333.

Niestety na początku potrafił mi się zawiesić albo zresetować. Okazało się że NB grzeje się niemiłosiernie, dosłownie parzył.

Ustawiłem nawiew na NB i memki. Nagle komputer zrobił się stabilny jak skała!

Edytowane przez cekin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy płyty głównej ASUS P5Q-E. Noszę się z zamiarem kupna takiej właśnie płyty i mam wątpliwość dotyczącą obsługi klawiatur USB. Znalazłem w sieci opis/recenzję płyty i zaniepokoił mnie fakt, że płyta nie współpracuje z klawiaturą USB (na poziomie BIOS'u ???). Jest to dość dziwne, gdyż ma tylko jedno uniwersalne gniazdo PS2 do którego można podłączyć albo mysz albo klawiaturę i obsługa urządzeń wskazujących poprzez USB staje się powoli standardem. Ja chciałbym podłączyć zestaw bezprzewodowy, ale wszystkie jakie widziałem mają odbiornik (bazę) USB. Jeśli tak to znaczy że klawiatura nie będzie działała???

Czy to prawda że ta płyta ma problem z obsługą klawiatur USB?

Link do strony z testem taj płyty:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-40

 

Informacja ta znajduje się w podsumowaniu.

W ogóle mam prośbę do osób, które mają tę płytę o własne odniesienie się do prezentowanego podsumowania, czy jest ono wiarygodne i miarodajne

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Kri$P

MEZAR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszą, posiadam ASUS P5Q-E i klawiaturę Revoltec Lightboard XL na usb, która działa bez problemów i pod biosem i w systemie. Na biosie 2101 mam podkręconego C2Q Q9550 na 3,85ghz - 1,24V ( idzie do 4,15ghz - 1,31) Jedynym mankamentem to ustawianie standardowo przez płytę Performance Level pamięci na 13 trzeba zmienić ręcznie np na 10 lub 8. Po przesadzeniu z OC, płyta po wyłączeniu komputera podnosi się na ustawieniach fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kingston ddr2 1066 i asus p5q-e problem

Witam jak w temacie

 

wymieniłem pamieci z 800 na 1066 jak dam w biosie na auto nadalsa wykrywane jako 800 jak dam ustawienia reczne i 1066 to sa problemy ze startem windowsa - najczesciej blue scren jak daje na auto i one działaja na 800 tonic złego sie niedzieje

procesor e8400

a pamiec khx8500d2k2/4g

 

pewnie była jzu odpowiedz ale ciezko si ebrzepic w nerwach przez prawie 80 stron:)

 

prosz eo pomoc jak zmusic pamieci do 1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie napięcie ustawiasz? Mobas automatycznie ustawia 1.8.

Co do pamięci to asus ostatnio odwala kite, na biosie 1406 poprawnie ustawiało ramy na 1066 5-5-5-15 2.1v a na nowszych zawsze ustawia 800 5-5-5-15 1.8v... Co ciekawe po wgraniu modowanego 1703 od ketxxx'a wszystko jest ustawiane poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...