Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

to znowu ja niestety

 

jak sie zmienia dzielnik w asus p5q deluxe bo jak robie oc to nawet jak daje na procek 1.4 to i tak nie wylazi z 4.08 ,zminiejszam do 1.35 i tez stabilny przy 4.0 ,a pamieci dochodza do 951 i blokja mi wszystko.-

 

tak wiec jak sie zmienia TEN ZASRANY DZIELNIK pls niech kto pomoze

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Zanabyłem mobo p5q-deluxe no i potrzebuje drivera do ACPI\ATK0110 pod win xp . Nie moge nigdzie tego trafic ... moze ktos wspomoc?

Hmmm, a na płycie dvd dołączonej [? ; )] do płyty głównej nie ma tego sterownika?

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no wlasnie niby jest ale pod win2000 i viste - i tego z win 2000 mi nie przyjmuje wywala ze nie do tego systemu drajwer ! :( wogole za co to odpowiada? bo grzebalem wczoraj i nie moglem nic znalesc ... a moze nie musze tego koniecznie instalowac ? Niedlugo sie na W7 przesiadam ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znowu ja niestety

 

jak sie zmienia dzielnik w asus p5q deluxe bo jak robie oc to nawet jak daje na procek 1.4 to i tak nie wylazi z 4.08 ,zminiejszam do 1.35 i tez stabilny przy 4.0 ,a pamieci dochodza do 951 i blokja mi wszystko.-

 

tak wiec jak sie zmienia TEN ZASRANY DZIELNIK pls niech kto pomoze

Najmniejszy dzielnik pamięci na płytach intela to 1:1, dlatego też 1000 razy było powtarzane że, aby mocno podkręcić procesory z niskim mnożnikiem będzie konieczne wysokie fsb co pociąga ze sobą konieczność stosowania szybkich memców.

Tak nawiasem, jakie i na jakich timingach masz ustawione te pamięci? Jeżeli cl4 to poluzuj na 5-5-5-15, powinny dalej lecieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest prawidłowa wartość GTL dla VTt 1.26 ?

Mam GTL 1/3 i Gtl 0/3 na Auto obydwa, przesiadłem się przedwczoraj na P5Q Deluxe z P5QC testuje FSB 550, 600 robi mi jak narazie max co sprawdzałem, chce ustabilizować 550 i będzie git.

Czuję że muszę się pobawić GTLami, na P5QC nie bylo to aż tak zaawanzowane, proszę o pomoc, szukałem jakichś tabeli do tego ale lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmniejszy dzielnik pamięci na płytach intela to 1:1, dlatego też 1000 razy było powtarzane że, aby mocno podkręcić procesory z niskim mnożnikiem będzie konieczne wysokie fsb co pociąga ze sobą konieczność stosowania szybkich memców.

Tak nawiasem, jakie i na jakich timingach masz ustawione te pamięci? Jeżeli cl4 to poluzuj na 5-5-5-15, powinny dalej lecieć.

tak tez zrobilem .procek podbija mi sie max do 4.1 i pamieci daja rade naszczescie ale musze dac spore vcore dlatego dzialam na codzien 4.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam (po dość długiej przerwie)

 

Otóż mam problem, zachciało mi się dokupić 2x1GB ramu - aby mieć 4GB ;P

Zaczne od tego, że mam P5Q Pro i oczywiście E8400 rev. E0.

Po mega męczarniach przez jakiś miesiąc testowań różnych ustawień udało mi się osiągnąć stabilne 4.26Ghz przy:

FSB 473MHz

CPU 1,3375v

CPU PLL 1,56v

GTL 0.63x

FSB TERMINATION 1,26v

DRAM 2.16v

NB 1,26v

SB 1,10v

pamięci (G.SKILL 2x 1Gb 1066MHz CL5 wersja PI, wsadzone w czarne sloty) szły na 1136MHz przy 5-5-5-15-2T PL-8, Mem OC charger enable

 

Dokupiłem G.SKILL 2x 1Gb 1066MHz CL5 wersja PI - tak pisało na www, po przyjściu paczki okazało się, że to wersja PK - taka która niezbyt lubi się z płyta główna. Po tel do sklepu Pan powiedział, że mam potestować przez weekend i najwyżej odesłać jak będą problemy.

 

No to przystąpiłem do testów na BIOS 1406 ale nici z tego, obojętnie jakie ustawienia pamięci wywalały błąd w memtescie86 (czego nie było w przypadku samych kostek wersji PI)

Poczytałem troche i...update BIOSu do wersji 2102 od Ketxxx'a.

Pamięci zaczęły pięknie hulać na standardowych ustawieniach 1066MHz przy procku 3GHz, a no bo... stare ustawienia nie są stabilne.

 

Wkurzyłem się i od zera stopniowo OC sprzęcik :) i...stoje.

Przy ustawieniach default tj.

 

CPU 1,25v

CPU PPL 1,50v

GTL auto

FSB TERMINATION 1,20v

DRAM 2.10v

NB 1,20v

SB 1,10v

 

doszedłem do stabilnych 3,96MHz przy FSB 440 i DRAM 1101Mhz, po zmianie

CPU 1.28125v

stabilne 4,05Ghz przy FSB 450 DRAM obciąłem do 1080Mhz

 

kolejna zmiana

CPU 1,30625v

DRAM 2.14v

i jest stabilne 4,14GHz przy FSB 460 i DRAM 1105Mhz

 

Na tych ustawieniach Orthos leci ile wlezie a temp poszczególnych rdzeni to (54,56st po 40min Orthosa)

 

Komputer wstaje przy FSB 470,480 i chodzi sam system (www, poczta, gg)

CPU 1,325v

ale... Orthos wywala błąd po ok. 3 minutach, a przy FSB 490 i CPU 1.3375v po 1min.

Co ciekawe przy FSB 470 i samym stress CPU błędów brak, ale przy stress some RAM błąd po paru sek.

 

Zwiększałem DRAM do 2,2 - 2,26 wiecej sie boje :P to nic nie dalo...

 

Co polecacie zrobić?

 

 

Dodam, że potestuje jeszcze 2x 2GB 1066MHz CL5 też z G.SKILL, ale również wersja PK ;/ - aktualnie mam jak w/w wszystkie 4 sloty zajęte przez kości 1GB

 

 

 

PS. LOL!! ale mam stary podpis :D hehe ... zmienie jesli tylko dojde do stabilych ustawień OC

 

 

 

 

EDIT:

problem rozwiązany - winne były pamięci RAM - wymieniłem na inny model

Edytowane przez Supel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszedl E8400 i pojawia sie problem plyta vs pamieci, tylko na 1 strapie daje sie uruchamiac ponownie komputer. Na innych ustawieniach po zapisie w biosie komp sie nieodpala, trzeba odlaczac zasilanie od kompa, restart, wchodze do biosu i wychodze BEZ zapisu ustawien, komp sie uruchamia (z ustawieniami oc :blink: ) czy to na 350, 400, 450 i 500 (orthos stable), ale po restarcie na monitorze ciemnosc i sie komp nie wlacza. Bez tego mankamentu 400x9 1,3 (mniejszego v core jeszcze niesprawdzalem)v i pamieci 533(1066) 4-5-5 2v (na gigabyte ep35-ds3r robily 500 cl4 lub 580 cl5) - wszystko ok, normalnie sie restaruje i uruchamia ponownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz to juz doszedlem ze to ai transaction costam - ale teraz co bym tam nie wpisał to komp nie stratuje . Jakie tam dac wartosci ? jak to wlacze to ustawia mi sie 05 i juz komp nie rusza , jak ustawie np 10 to tez lipa ...

 

a tak przy okazji - stabilnie narazie mam 7.5x533 - dawalem nawet 8x533 - przechodzil 3dmarka 06 ale wywalal sie w occt i orthosie . Zreszta chyba na 4264MHz to nie ma co liczyc ze zwykłym chłodzeniem co ?:)

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta chyba na 4264MHz to nie ma co liczyc ze zwykłym chłodzeniem co ?:)

Hmm... ja tez mam ninje :)

i... 9x 476 --> 4.28GHz i po dwoch godz max temp 60st (real temp) a to wszystko przy 1.336v CPU-Z

 

PL powinieneś ustawić na 8 albo 9, 10 :) 8 oczywiście byłoby najwydajniejsze, ale nie zawsze pamięci wyrabiają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem wczoraj że jak tesotwalem Orthosem kompa(chcialem uzyskać stabilne 4200 mhz) to potem nawet na obecnych ustawieniach (jakie juz byłysprawdozne i było wszystkoo ok) po kilku minutach Orthos sypał błędem.

Temeratura na chipsecie wynosiłą wtedy 48-49 stopni.

Dziś testuje już prawie godzinę i wszystko jest ok temperatura na chipsecie 44-46 stopni .

Możliwe że od temperatury sypało błędami? P 45 wymiękał?

NB voltage mam na 1.32

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, mam dwie 80ki w starej obudowie w piwnicy zaraz je dorwe i coś skonstruje :-)

 

Niestety lipa z tym mocnoeanie, nie mieści się nie mam jak.

Wie ktoś jakie lepsze chłodzenie mogę wsadzić na p45 w Deluxie?

Temperatury mi dochodzą do 50 stopni przy 1.32 v na nv przy FSB 550 a nie chce go zmiejszać.

Jak temperatury nie są za wysokie to jest full stable.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem strasznie zaskoczony ustawiłem Pl na 14 i od 40u minut Orthos leci zmiejszylem napięcie z nb na 1.26 z 1.32 i na fsb vtt z 1.26 na 1.24 i wszystko bez błędu leci a temeratura chipsetu max co widizlem 47 stopni.

Ten Pl(Perfformance Lebvel) az tak stabilnośc rozwala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem testy wyniki wklejam

 

FSB 550                   550                      534                                  458
pl 14 1100 mhz     pl 11 1100 mhz       pl 10 1068 mhz            pl 8 1100 mhz

zapis 11493                 11506               11151                        9603
odczyt 8879                 9524                9424                           9030
mc 10755                    11072               10807                        9610
latency 61.3 ns             55.7 ns             55.6                          57.8

 

Olbrzymia jest różnica chociażby między pl 11 fsb 550 a pl 8 fsb 458

Niestety pl 11 przy 550 nie mogę ustabilizować, ani napięcia na nb ani na pamięci (do 2.4v brałem max) nie dają stabilności.

Przy 534 i pl 10 (nie testowałem jeszcze stabilności) procek chodzi na 4005 mhz a obecnie trzymam go na 4125 mhz

Co będzie bardziej opłacalne dla wydajności?

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to w normalnym użytkowaniu nie wyczaisz żadnej różnicy :) :)

Ja tez kombinowałem z fsb550 i mnoznikiem 7.5 - ale cos nie moglem ustawic zeby bylo stable... Narazie wiec stestuje min napiecia na 533x7.5 i PL10

btw Gosu PL zmieniasz w biose czy mem setem ? jak w biosie to opisz mi co wpisujesz please bo chetnie bym sie memseta pozbyl z autostartu.

aha na foxconie p35 a-s procek szedl max 3.6 GHz a tu spokojnie robi 4-4.1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie zmieniam wszystko :-)

W AI Tweak (czyjakoś tak) masz przy ustawieniach pamięci opcje naauto/manual itp '

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/khedron/P45/DSCF1322.JPG

 

Niepamiętam które ale jedne z tych opcji na dole od pamięci , teraz testuje orthosem jak skończę sprawdzę dokładnie i Ci napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fsb 534 i pl 10 stabilne na nieskich napięciach, jest ok :-)

Testuje teraz FSb 537 ijaknarazie 40 minut bez błędnie, potem wybiore jakaś interesująca mnie )z testów godzinnych opcję) i walnę ją na 10 godzin dla pewności :-)

 

Zastanawiam się też nad taktowaniem procka bo np do 4027 mhz styka mu 1.26 v a do 4125 mhz juz 1.304 róznia jest dość spora a czywydajnościowo coś poczuje?

Myślę ze nie, ewentualnie potem potestuje na ~4250 mhz i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...