Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Powykonywałem kilka testów z parametrem PL.

 

Gdy moje pamieci latają 940MHz, zmiana parametru PL z AUTO na 10 wykazuje kilkuprocentowy wzrost wydajności w syntetycnzych testach pamięci.

Przy wyższym taktowaniu pamięci, bo 1130MHz, zmiana parametru PL z AUTO na 10 pokazuje iż wyniki nie uległy zmianie.

 

 

Jak zgaduje.. im niższy zegar pamięci, tym wyższe PL ustawia płyta. Nie powinna robić odwrotnie? :P

 

Może ktoś mi opisać czym wlaściwie jest ten PL? :>

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak w biosie tej płyty lub oprogramowaniu do niej (AI suite, Epu six engine)wyłączyć wiatraki obudowy(2 szt - chassis 1 i 2)?W biosie udaje się tylko zrobić ok900 lub 1300 rpm. Nie moge wogóle ich wyłączyć pzez co w nocy jest dość głośno. Wiatraka od proca wogóle nie mogę ani zwolnić ani wyłączyć, jest stała prędkość 1300rpm, a niepotrzebnie, bo proc ma 23st. Narazie komp sluży tylko do pisania pracy mgr i oglądania filmów i słuchania muzy, więc generalnie chciałbym wszystkie wiatraki wyłączyć. Są one podłączone do płyty 3pinowymi kablami w swoje miejsca czyli chassis fan do c.f. i cpu fan do cpu fan. Gdzieś cytałem, że jak wiatrak na procu ma złącze 3pin to nie da się go kontrolować, musi być 4 pin. Wiem, że mogę poprostu odłączyć kable, ale wolę sobie oszczędzić trudu wkładania potem wszystkiego (z 1 wiatrakiem dość długo walczyłem, żeby się dostać do złącza na płycie). Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

Szybkie pytanko Asus p5q se plus to z tego samego "worka " tylko mocno poucinany kastracik ??

 

A jak tak to mozna cos nakleic na sekcje zasilajaca zeby sie nie pazyla ???

 

POzdrawiam ED

Ponawiam pytanie bo nikt nie jest skory ktos to ma ?? mam zamiar tu wsadzis e5200 albo e8400 jak przyleca do mnie a potem hd 5850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

od jakiegos czasu nie mialem stycznosci z hardwarem i oc, takze prosze mi wybaczyc moje noob pytania :F

 

W skrocie..

E8400 @ 3ghz (bez oc)

2x2GB Kingston Hyper-X 1066mhz

Asus P5Q-E (najnowsza wersja biosa)

 

Obecnie ram pracuje na 800mhz, proc na 333 (defaultowe ustawienia), przed aktualizacja biosa po recznej zmianie taktowania pamieci na 1066 komp nie wstawal w ogole, musialem czyscic CMOS zworką..

nie probowalem po aktualizacji biosa, ale - czy jest w ogole sens probowania przestawiania na 1066 jesli ram i proc nie beda pracowac w 1:1?

niektorzy mowia ze 1:1 daje najlepsze osiagi, inni mowia ze nie ma prawie zadnej roznicy

 

przy defaultowych ustawieniach biosu pracuje na 5:6 (czyli przy 800mhz)

 

nie mam raczej zamiaru robic ekstremalnego oc, poki co jestem zadowolony, ew. moglbym podkrecic proca do ~3.6ghz (400x9)

post-23333-1256423015_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi predkosciami PCIe na P5Q Pro? Chce zamontowac tylko 1 karte. Mam niebieski port u gory i czarny na dole plyty. Wiem ze CF chodzi 16+8 (albo 8+8 bo nie pamietam). Ale jak chodzi 1 karta to moge ja wsadzic w dowolne gniazdo zeby miec PCIe x16?

Instrukcja troche gmatwa to:

2x PCIe 2.0 x16, support ati crossfireX technology dual at x8 speed (blue) (PCIe x16_1 blue, PCIe x16_2 black*)

3x PCIe x1

2 x PCI

* PCIE x16 slot (black at max x8 link)

 

I badz tu madry :) Mam chyba problemy ze zrozumieniem angielskiego. Najpierw pisza ze CF na niebieskim porcie jest x8, a potem pisza z gwiazdka ze czarny tez jest x8. W ktory slot mam wsadzic karte zeby bylo x16? :) Moge albo w czarny albo w niebieski?

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dziwne czemu komp by miał nie wstac ustawiasz na 1066 napiecie 2,2v i musi działac !! te pamieci wspołpracuja dobrzez z płyta

sprawdzilem na nowym biosie, komp wstaje, ale strasznie wolno sie laduje. czekalem okolo minuty i nawet windows nie zaczal sie ladowac

czy powinienem najpierw zwiekszyc szyne proca na 400?

btw. przy zmianie szyny proca zmieniaja mi sie wartosci czestotliwosci ramu do wyboru (np. z 1066 na 1053 itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie pytanie. Jakich sterowników do płyty głównej używacie w systemie Windows 7 x64? Tych od Visty X64 czy jakis inych? Na stronie Asusa znalazłem wiele wersji i przy niektórych jest, że działają na Vista i 7, a przy niektórych tylko 7 i nie zabardzo wiem które będą najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedlem jak zmieniac ten Performance Level w biosie :) Nie nalezy wpisywac wartosci a zmieniac je za pomoca + i - :)

 

Narazie dalem sobie loozz wyszukiwaniem granic oc - ustawilem sobie 7.5x534 co daje 4GHz i ram na 1066 dotego PL10 i jest ok oraz mi wystarcza (narazie:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

od kilku dnia walcze z moja P5Q PRO i pamieciami Kingstona KHX8500D2K2/2G (2x2GB). W ogole nie moge ich zmusic, zeby dzialaly na 1066. Wg specyfikacji producenta powinny pojsc spokojnie na 5-5-5-15 przy 2.2V. Na 800MHz chodza normalnie, jednak jakakolwiek proba podniesienia FSB nawet o 20 MHz konczy sie w najlepszym przypadku BS podczas ladowania Windy a w najgorszym zawiecha juz na POSTcie. Probowlem dawac im juz nawet 2.4V, ale to nic kompletnie nie zmienia. Probowalem pojedynczo kazda kostke w kazdym slocie uruchamiac i efekt jest dokladnie taki sam. Doradzcie jakimi jeszcze usytawieniami moge sie pobawic, zeby 'wycisnac' z nich te standardowe 1066 przy ktorych powinny dzialac? Poza podstawowymi timingami i napieciem na pamieciach nic nie zmienialem, wszystko jest na AUTO.

 

Dodam jeszcze, ze mam 4 identyczne Dual Kity takich samych pamieci i zadna z nich nie rusza na 1066. Wszystkie kostki w CPUZ maja w SPD napisane, ze sa to PC2-6400 (400MHz), czy to normalne? Probowalem je ruszyc rowniez na innych 2 plytach P5Q SE oraz P5QPL-VM. W kazdym przypadku najnowszy BIOS ze strony Asusa i zero wspolpracy na 1066.

 

Aktualnie mam kostki KHX6400 i one spokojnie robia 840 i wyzej na domyslnym napieciu.

 

I juz sam nie wiem czy Kingston robi jakas padake, czy P5Q nie lubia tych pamiatek czy moze (co jest bardzo prawdopodobne) cos wiecej musze pozmieniac w BIOSIe :) Bede ogromnie wdzieczny za pomoc i wszelkie sugestie!

 

Pozdrawiam,

Kulasek

Edytowane przez Kulasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu nie chcą tyle zrobić, niekiedy były np. Kingmaxy czy OCZ Reaper, które nie chciały pracować przy swoich nominalnych wartościach. Rozumiem, że każde 20 mhz w górę od 800 kończy sę zwiechem ?

Daj screen z CPU-Z.

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orthos leci mi jakieś 7h 47 min i wywala błąd przy ustawieniach jak z podpisu (komp jest tak czy inaczej stabilny)

A chce zrobić 12 h i mieć pewność bezproblemowości.

te 7h47m (sprawdzane dwa razy w odstępach tygodnia) robi przy Napieciu na nb 1.26 i na procka 1.264

Jak na nb brałem więcej niż 1.26 v to padał w ciągu godziny Orthos, przed chwilą testowałem na nb 1.26 i na procku 1.272 no i wywala z Orthosa po 14 minutach.

Zabawa Gtlami się kłania?

Vtt voltage jest na 1.24 v

 

I jakie te GTL ustawić dla procka?

Bo wiem że 45 nm mają z tym inaczej niż 65 nm a na płycie mogę ustawić na sztywno

Mam GTL Voltage ref 0/2 wartosc standardową 630

I GTL Voltage ref 1/3 standard 670 + Nb Voltage Standard 630

Obecnie wszystkie GTLe mam na Auto.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie Gosu przesadzasz.. Bawi cie orthos? grasz w niego ?

Nawet jak ci bedzie smigal i 24h to nie znaczy ze masz kompa stabilnego -bo jak uruchomisz cos 3d to sie okaże . Najlepszym testem stabilnosci jest dluuugie granie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer masz masę racji ale widzisz właśnie granie mnie zmotywowało do sprawdzenia Orthosem co i jak.

Ponieważ wywala mnie po średnio 20 minutach gry w Star Wars Empire at War z modem Stargate

A kiedy ustawienia sprzetu są na default to jest wszystko ok, jest to jedyna gra w jakiej do tej pory zaobserwwoalem taki problem.

A lubię mieć wszystko ok.

 

Jak masz u siebie gtle poustawiane?

Mamy ten sam mobas :-)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kenny-f @Kulasek

 

ja posiadam Kingstone hyperx Black Edition 2x2gb 1066 i u mnie na p5q-e smigaja w trybie asynchronicznym 1066 55515 przy 2,1 i PL7 ale jest tylko podkrecam procesor i pamieci idą synchro z szyną to przy 942Mhz potrzebuje juz 2,2v aby wycisnąc 55515 ale przy PL=10, zmiana na niższe PL= reset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o napięcia:

CPU -1.325

GTL 0/2 -0.660

GTL 1/3 - 0.650

CPU PLL - 1.6

FSB Termination - 1.2

NB - 1.3

NB GTL -0.610

SB -1.2

PCIE SATA -1.5

 

Jesli jakies napiecia sa przesadzone to dajcie znac :) chcialbym jeszcze troszke na tym sprzecie podziałac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie mozna dac Performace level przy FSB=400mHz (tak najbardziej zalecane przez Was) płyta sama ustawia na 12, chyba troche przyduzo.

Na standardowym FSB 333 i PL ustawionym na 6 i wszystko dziala jak nalezy.

 

PS. jeszcze jedno pytanie mam czy czestotliwosc ramu ma wplyw na performance level, tzn. chodzi mi o to ze np przy ramach 800MHz i PL =6 wszystko jest wporządku ,a przy np1000MHz i PL=6, moze byc juz niestabilne. Czy PL zalezy tylko od czestotliwosci FSB??

Edytowane przez kamaz222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...