Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Zieger69 --> Dopiero teraz mialem chwile, zeby sie jeszcze troche pobawic i kiedy mam takie wartosci:

 

Mnoznik x6 do testow

FSB Strap to NB - 400MHz

VRAM - 2.3V @ 5-5-5-15 (wieksze timingi daja ten sam efekt)

Reszta AUTO

to na FSB 408 czyli FSB pamiec 816 Windows wstaje. Podniesienie FSB chocby o 1 w gore powoduje przejscie posta, ale wykraczenie sie z komunikatem, ze BOOT manager jest uszkodzony.

 

Jezeli natomiast przestawie FSB Strap to NB na 333Mhz to wtedy Windows podnosi sie do FSB 480 i na pamieciach mam 961MHz, ale system jest juz calkowicie niestabilny tzn nie moge juz odpalic zadnej aplikacji. Szczerze mowiac nie bardzo rozumiem roznicy miedzy FSB 400 a 333 skoro na pamieciach jest to roznica 1Mhz - przynajmniej tak pokazuje BIOS. W czym jest tak praktycznie roznica?

 

kenny-f --> Trudno mi w tej chwili stwierdzic czy jest sens walczy o 1066 :) Nie mial bym nic do procesora, ktory by przykladowo mial 2.8GHz i nie chcial sie wyzej krecic. Wkurza mnie jednak fakt, jezeli kupuje cos co teoretycznie bylo testowane i powinno chodzic jako 1066 a ledwo wyciaga 800.

 

Czy moglibyscie mnie jeszcze oswiecic i doradzic jakies ustawienia powinny byc wg Was optymalne dla opcji:

 

DRAM State Read Control

DRAM Read Training

MEM OC. Charger

Ai Clock Twister

post-9457-1257444931_thumb.png

Edytowane przez Kulasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o pomoc. Mecze sie juz z problemem 2 dni i nic mi nie wychodzi. Rzecz dotyczy plyty glownej jak w temacie (tak sadze ze to wina plyty).

 

Mianowicie nie moge zainstalowac na kompie z ta plyta Windowsa (ani XP ani Visty). Wyglada to tak iz jesli chodzi o XP-ka to z poczatku wszystko przebiega normalnie, problem zaczyna sie w momencie gdy poraz pierwszy pojawia sie plansza instalacyjna (punkt o kopiowaniu plikow)(mam na mysli moment juz po wyborze partycji, sformatowaniu jej i po pierwszym restarcie po 15 sekundach). W trakcie kopiowania sterownikow urzadzen, tak mniej wiecej w polowie paska postepu dysk zamiera (przestaje pracowac) i po jakiejs chwili komputer sie resetuje sam.

 

W przypadku Visty wyglada to tak ze jak wystartuje plyta, pojawia sie napis uruchamianie Windows, pasek na dole przelatuje przez chwile i nastepuje reset komputera. Nic dalej nie udalo mi sie ani razu pchnac dalej.

 

Dodam jeszcze ze dysk to Seagate ST3500418AS 500GB sATA II 16MB, a zasilacz Be quiet! Dark Power P7-PRO 450W. Wszystkie elementy to nowki. Dysk sprawdzalem w innym kompie i dziala bez problemow.

 

Co moge robic zle? Moze ktos posiada taka plyte i moze mi cos doradzic, ewentualnie jest ktos z wiekszym doswiadczeniem ode mnie.

 

Bede niezmiernie wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o pomoc. Mecze sie juz z problemem 2 dni i nic mi nie wychodzi. Rzecz dotyczy plyty glownej jak w temacie (tak sadze ze to wina plyty).

 

Mianowicie nie moge zainstalowac na kompie z ta plyta Windowsa (ani XP ani Visty). Wyglada to tak iz jesli chodzi o XP-ka to z poczatku wszystko przebiega normalnie, problem zaczyna sie w momencie gdy poraz pierwszy pojawia sie plansza instalacyjna (punkt o kopiowaniu plikow)(mam na mysli moment juz po wyborze partycji, sformatowaniu jej i po pierwszym restarcie po 15 sekundach). W trakcie kopiowania sterownikow urzadzen, tak mniej wiecej w polowie paska postepu dysk zamiera (przestaje pracowac) i po jakiejs chwili komputer sie resetuje sam.

 

W przypadku Visty wyglada to tak ze jak wystartuje plyta, pojawia sie napis uruchamianie Windows, pasek na dole przelatuje przez chwile i nastepuje reset komputera. Nic dalej nie udalo mi sie ani razu pchnac dalej.

 

Dodam jeszcze ze dysk to Seagate ST3500418AS 500GB sATA II 16MB, a zasilacz Be quiet! Dark Power P7-PRO 450W. Wszystkie elementy to nowki. Dysk sprawdzalem w innym kompie i dziala bez problemow.

 

Co moge robic zle? Moze ktos posiada taka plyte i moze mi cos doradzic, ewentualnie jest ktos z wiekszym doswiadczeniem ode mnie.

 

Bede niezmiernie wdzieczny za pomoc.

może instalujesz w trybie AHCI i nie podałeś sterowników , sprawdz w Biosie czy kontroler dysków jest w trybie IDE czy AHCI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem. Jest w trybie IDE ktory to tryb jest domyslnym we wszystkich chyba plytach. Zreszta Vista powinna sie bez problemu wlasnie zainstalowac w trybie ACHCI (gdyby taki byl ustawiony)

jeśli masz AMD to tak, jeśli Intel to już potrzebujesz strerowniki, najlepiej to podaj całą konfiguracje bo na podstawie dysku i OS trudno cos wymyślić :) Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiele tego zostalo co nie wymienilem, ale podsumowując:

 

Plyta : Asus P5ql-vm Epu G43

Procesor : Intel Core 2 Duo E7500

Pamieci : Geil 2x2GB DDR2 1066 5-5-5-15 Black Dragon Dual Chanel

Dysk : Seagate ST3500418AS 500GB sATA II 16MB

Nagrywarka : LG HL-DT-ST GH20NS10

Zasilacz : Be quiet! Dark Power P7-PRO 450W

 

I to wszystko. Cały komputer. Wszystkie elementy nowe.

Edytowane przez damian34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Która płyta lepsza do testów przy dosyć sporym OC. P5Q-E czy Commando? A może jeszcze coś innego? Mam obecnie P5Q-E, ale muszę ją odesłać na gwarancję bo padły dwa pierwsze sloty ramu. Muszę więc kupić na ten czas jakąć zastępczą płytę do max 300zł. Czy kupię w tej cenie coś co się lepiej kręci czy darować sobie i poczekać aż P5Q-E wróci z gwary?

Mam E8400 2x2GB G.Skill PC2-8800, a zależy mi na FSB w okolicach 600 MHz. Ta wartość jest chyba niestety granicą mamek i dalej będą mnie ograniczać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie mozna dac Performace level przy FSB=400mHz (tak najbardziej zalecane przez Was) płyta sama ustawia na 12, chyba troche przyduzo.

Na standardowym FSB 333 i PL ustawionym na 6 i wszystko dziala jak nalezy.

 

PS. jeszcze jedno pytanie mam czy czestotliwosc ramu ma wplyw na performance level, tzn. chodzi mi o to ze np przy ramach 800MHz i PL =6 wszystko jest wporządku ,a przy np1000MHz i PL=6, moze byc juz niestabilne. Czy PL zalezy tylko od czestotliwosci FSB??

Polecam ten artykuł: anandtech

Wprawdzie jest o x48, ale w przypadku p45 jest ta sama metoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę p5q (zwyklą - bez żadnego pro, se, deluxe itp.)

Była w serwisie jakiś rok temu ( przy podkręcaniu padła razem z ramami - nie wiem dlaczego)

 

Ma wgrany bios 0506 (z takim wróciła z serwisu) i chciałbym go zaktualizować, żeby podkręcić troche procka - e2180.

 

Podejżane jest to, że przy starcie PC pokazuje model płyty jako P5Q Pro :blink:

Tak samo jest w EZ flash 2 BIOS ROM utillity:

 

BOARD: P5Q PRO

VER: 0506 (H:00 B:13)

DATE: 05/26/2008

 

W CPU-Z jest: P5Q Rev 1.xx

 

 

Miał ktoś kiedyś ten bios, bo nie chcę, żeby przez aktualizację coś sie zepsuło.

Mam wątpliwości przez ten dospisek Pro. :unsure:

Jaki jest najlepszy bios do P5Q ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem na w swiom drugim komputerze na dysku od tego feralnego kompa system, podpiolem go do wzmiankowanej plyty i rowniez nie chce wystartowac. Objaw podobny jak przy opisanej prze zemnie instalce windowsa. Juz naprawde nie wiem co o tym sadzic. Chyba tylko tyle ze plyta walnieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat nic dziwnego - chyba, że płyty są identyczne.

 

1. Zresetuj ustawienia bios.

2. Podepnij inny zasilacz.

3. Sprawdź wszelkie kable zasilania i wtyczki.

4. Sprawdź ustawienia bios (nie tylko dysku, ale pozostałe).

5. Podłącz inny napęd lub zmień taśmę od napędu/dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyty oczywiscie nie sa identyczne ale wywala ladowanie windowsa zaraz na samym poczatku odczytu z dysku. Wydaje mi sie iz powinno ewentualnie wywalic duzo dalej (krotko mowiac objaw taki jak przy instalacji z plyty).

 

Co zas sie tyczy porad to tak:

1. Zresetuj ustawienia bios.

Resetowalem oraz zaktualizowalem bios do najnowszej wersji dostepnej na stronie Asus-a

2. Podepnij inny zasilacz.

Zasilacz podpinalem ze swojego komputera a ten wymieniony wyzej (Be quiet! Dark Power P7-PRO 450W) sprawdzalem u siebie w kompie. Dzialal bez zarzutu. Na moim zasilaczu objaw z rzeczona plyta ten sam.

3. Sprawdź wszelkie kable zasilania i wtyczki.

Zasilacz ma odpinane wtyczki i jest ich troche w pudelku tak ze te ktore sie dalo to podmienialem nawet i nic. Odpinalem i wpinalem juz kilka razy.

4. Sprawdź ustawienia bios (nie tylko dysku, ale pozostałe).

Probowalem juz naprawde roznych ustawien (min tryb IDE oraz ACHCI)(ktorych to nie ma zbyt wiele bo to prosta plyta), nie bardzo przychodzi mi juz cos do glowy co moglbym jeszcze zrobic.

5. Podłącz inny napęd lub zmień taśmę od napędu/dysku.

Tak sie sklada ze dysk to mam akurat taki sam i robilem z nim podmianki. To wlasnie na tym dysku zainstalowalem u siebie w kompie Windowsa. Probowalem z trzema roznymi tasmami podpinanymi do roznych gniazd SATA na plycie i nic. Naped DVD RW tez wyjalem od siebie z komputera na probe. Nie pomoglo oczywiscie.

 

Wszystkie moje proby i operacje zawsze koncza sie tym samym opisanym prze zemnie efektem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę uzyskać stabilności w 100%, Orthos wywalal mi się po około 7 godzinach 50 minutach, przy ustawieniach fsb 535 x 7,5 1.26 vcore, vtt 1.24, nb voltage 1.26 GTLe Auto i NB GTL Auto , Perfromacne Level 10.

Bawiłem się gtlami- i nic,a w ciemno strasznie trudno znaleźć rozwiązanie.

Zmieniłem Performance Level na 11 i Orthos poszedl 9 godzin 50 minut i sypnął się, potem dałem aż 12 i znowu sypnął po okolo 7h50m.

Jakies porady?

Niestety system po dłuższyczm czasie grania np w Dragon Age potrafi walnąc resa (około 10 godzin) bo ostatnio miałem czas i grałem sobie.

WIęc nie tylko orthos wywala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może spróbuj moich ustawień? Na P5Q-E mam VTT 1.32V i GTL NB- 0.58x, GTL CPU- 0.64x / 0.63x (albo 0.63x / 0.64x, już nie pamiętam). V NB też nie pamiętam, ale chyba w okolicach 1.25V

U mnie na takich ustawieniach 511 FSB x 9 chodzi na co dzień, ale do testów na takich samych ustawienich ok. 560-570 FSB robi, później trzeba ciut podbić VTT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10h stabilności ORTHOSEM to jak dla mnie przesada...... 4h testowałem i było stabilnie. W grach też nigdy nie było żadnych problemów. Raz komputer chodził 3 czy 4 doby non stop i nic mu nie było.

VTT może i rzeczywiście wysokie.... u mnie jak na razie nic nie zaszkodziło, a od wakacji tak jedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę uzyskać stabilności w 100%, Orthos wywalal mi się po około 7 godzinach 50 minutach, przy ustawieniach fsb 535 x 7,5 1.26 vcore, vtt 1.24, nb voltage 1.26 GTLe Auto i NB GTL Auto , Perfromacne Level 10.

Bawiłem się gtlami- i nic,a w ciemno strasznie trudno znaleźć rozwiązanie.

Zmieniłem Performance Level na 11 i Orthos poszedl 9 godzin 50 minut i sypnął się, potem dałem aż 12 i znowu sypnął po okolo 7h50m.

Jakies porady?

Niestety system po dłuższyczm czasie grania np w Dragon Age potrafi walnąc resa (około 10 godzin) bo ostatnio miałem czas i grałem sobie.

WIęc nie tylko orthos wywala.

Płyta może na dłuższą metę nie wytrzymywać takiego FSB. Czemu nie dasz 500x8? Za dużo kombinujesz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę uzyskać stabilności w 100%, Orthos wywalal mi się po około 7 godzinach 50 minutach, przy ustawieniach fsb 535 x 7,5 1.26 vcore, vtt 1.24, nb voltage 1.26 GTLe Auto i NB GTL Auto , Perfromacne Level 10.

Bawiłem się gtlami- i nic,a w ciemno strasznie trudno znaleźć rozwiązanie.

Zmieniłem Performance Level na 11 i Orthos poszedl 9 godzin 50 minut i sypnął się, potem dałem aż 12 i znowu sypnął po okolo 7h50m.

Jakies porady?

Niestety system po dłuższyczm czasie grania np w Dragon Age potrafi walnąc resa (około 10 godzin) bo ostatnio miałem czas i grałem sobie.

WIęc nie tylko orthos wywala.

 

Ustaw PL 13 - takie jakie plyta automatycznie ustawia. Moj hula 550 fsb na tym wlasnie PL - nie probowalem narazie mniejszego.

 

post-154996-1259019375_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ASUS P5Q-E i E5200 podkręconego do 3.5GHz (1.2v) jakie ustawienia zostawić na sztywno a co zmienić bo nie chcę trzymać nic na auto a do podkręcenia do 3.5 wystarczy mi 1.2v

 

Niebawem będę mieć Q9550 E0 czy ta płyta poradzi sobie z OC na poziomie 4GHz?

Edytowane przez Areh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...