Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ustawiłem tryb Turbo na 30%, ale w OCCT, nawet w największym "stresie" widzę co najwyżej 2% zwiększenia taktowania procesora. Liczyłem, że tryb Auto pozwoli na przechodzenie od underclockingu do o/c (+30%/-50%), kiedy naprawdę tego będzie trzeba. Niby, kiedy CPU się "nudzi" Max Power Saving Mode obniża zegar, ale nie do ustawionych -50%, ale do -33% i czy faktycznie steruje tym EPU, czy też sam procesor ? Minimalne wskazania OCCT to 2000GHz.

Czy EPU nie działa prawidłowo, czy może jest to zwykłe naciąganie i nie jest możliwe osiągnąć dzięki takich wyników ?

Edytowane przez Boruteczko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie założyć temat otej płycie, bo takowego jeszcze nie ma.

Miałem wcześniej płytę Gigabyte DS3L i tam kręciłem swojego Q9550 stabilnie w granicach 3.7 Ghz.

Zmieniłem płytę na tą asusową P5QD Turbo (bo ma niby lepsze zasilanie) i tu mam problem.

Pamięci OCZ Blade 1150 nie chcą iść wyżej jak 800 Mhz i to przy timingach 5551824, wcześniej na Gigabyte DS3L chodziły 980 Mhz na 4441520. Co jest nie tak? Czyżby to stara przypadłość nielubienia się Asusa z OCZ? zmieniałem już napięcia, dzielniki i nic nie pomaga.... maxymalnie mogę na tej płycie wyciągnąć 8,5 x 400 (3,4Ghz) i to jeszcze czasami niebieski ekran wyskoczy po kilku godzinnej grze.

Jeśli to ewidentnie wina gryzienia się pamęci z płytą to jaki pamiątki powinny dobrze współpracować z tą płytą? A może płyta uwalona? proszę o pomoc....

Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia ? Jak dla mnie za słaby zasilacz. Dla quada i gtx'a 22A (mniej niż 300W) na 12V to za mało.

Własnie też o tym myślałem, czyli spóbować podmienić zasilacz?

Qrcze na P35 DS3L było w porządku, czyli Asus P5QD Turbo bierze wiecej prądu? przecież p45 jest wykonane w mniejszej technologi, czyli w teorii powinno brać mniej prądu niż P35....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do całego zestawu ten zasilacz jest za słaby.

 

Jakie masz napięcia w biosie, gdy coś podkręcasz.

Zmierzyłem napięcie 12V miernikiem we wtyczce do napędu i w zalezności od stresu wacha się od 11.54V do 12.02V

pozostałe w biosie raczej bez wahań...

Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem 11,54 jak pokazuje miernik to trochę za mało - nie powinno schodzić poniżej 11,90 na mierniku i nie powinno skakać tak jak podałeś ;)

Też mi się tak wydaje, wkurzyłem się i kupiłem Corsair vx550w (myślę że wystarczy), jak założę i otestuję to dam znać czy pomogło, tagan pójdzie do żyda... hehe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego dobrze ?? lepiej więcej linii jak ma wiecej urządzeń które pobierają z tej lini prąd :)

 

ale powinien sobie poradzić :) w końcu to Corsair

 

sorry za Ofa

Edytowane przez yacub10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego dobrze ?? lepiej więcej linii jak ma wiecej urządzeń które pobierają z tej lini prąd :)

 

ale powinien sobie poradzić :) w końcu to Corsair

 

sorry za Ofa

 

No to weekend spędziłem na testach i jestem rozczarowany, nie zasilaczem, a płytą. Zasilacz fajny cichutki, trzyma napięcia.

Problem z pamięciami się powtórzył, czyli maxymalnie Q9550 C1 poszedł na 3,4 (8x400), jak dam 405 to za jakiś czas blue screny, nawet bez OC kilka razy pojawił mi się Blue screen, czyli albo chyba płyta ASUS P5QD TURBO jest walnięta, albo nie lubi bardzo OCZ Blade 1150. Dzisiaj idę ją wymienić, bo mają jeszcze drugi egzemplarz w sklepie, ale jak będzie to samo to koniec mojego małżeństwa z ASUSEM. Przypominam że na moim wysłużonym Gigabyte DS3L te pamiątki poszły na 1200 Mhz i to na napięciu 2V, czyli pewnie jeszcze był zapas....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie wiem co to jest za twór, bo nawet na stronie Asusa go nie ma. Chłodzenie ma słabsze. Nie ma przycisków power/reset na pcb. Tylko jedno złącze PCI-E x16, jedna sieciówka (wiem, to nie wpływa na osiągi, ale odpowiada na Twoje pytanie w czym jest biedniejsza). Może nie dać rady quadowi powyżej fsb 400 Jest praktycznie taka sama jak P5Q Turbo, która wyszła później niż te napisane powyżej. Ta z "D" możliwe, że jest po prostu okrojona. W ogóle jest jakoś mało kondziorów (przy sekcji zasilania procka) w porównaniu np. do mojej P5Q-E. Możliwy też konflikt OCZ z Asusem. Generalnie P45 do wysokich osiągów pamięci nie bardzo się nadaje. Bardziej X38/X48

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie, ;) Tak na szybko sprawdziłem ten drugi egzemlarz i z marszu na auto pamięci mi poszły na 1333 (2V) timingi 55518, a procek na 3,6 8 x 450. Czyli miałem poprostu wadliwy egzemplarz płyty. ASUS i to takie rzeczy mu się przytrafiły??? coś chyba szczedł na psy... walczę dalej, zobaczę co uciągnę... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu przytrafiają się błędy, nawet najlepszym. Nawet w płytach za 1600 zł. były problemy :]

Zdaj relację jak Ci idzie, bo temat coś zamarł od rzeczowych postów.

 

//edit

Oczywiście w temacie o Quadach.

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawałem mu na początek taki i niższy mnożnik, aby pamięci wyciągniąć wyżej bo chciałem sprawdzić na ile pójdą na tej płycie, bo na tamtej uszkodzonej nie chciały przekroczyć 805, a na tym egzemplarzu już zobaczyłem 1333 Mhz... :)

Jak na razie to OC wygląda tak: post-20356-1260297834_thumb.jpg

Niestety na 8,5 x 450 to nie przechodzi ORTHOS i INtel Burn Test, muszę chyba pobawic sie napięciami...post-20356-1260298951_thumb.jpg

yacub10 niestety jednak regulacji napięć GTL chyba nie ma, bo nie widzę tego w biosie, jest regulacja jakiegoś mnożnika GTL....

Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...