Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

I tu właśnie chyba jest problem, w spoczynku jest to ok 38-41 C, a w stresie 58-65C (Orthos, gry, 3dMark06), oczywiście znany gotowacz procesorów INTEL BURN TEST zrobił raz nawet 81 na jednym rdzeniu.....

Pomiar CORE TEMP 0,99.5.

Jeśli chodzi o chipset to w stresie dochodzi do 49C, ale to mierzone termometrem i przy radiatorze, czyli w środku pewnie jest cieplej.

Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLL jest za wysokie. Więcej niż 1.60 bym nie ustawiał. Ja do 4ghz zostawiłem na default czyli 1.50. GTL też nie podnosiłem tylko dałem ręcznie stockowe ustawienia, które wyświetla mi w biosie. Widocznie vcore 1.3v to dla niego za mało na fsb 440 :]

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Asusa P5Q Pro Turbo oraz procka 8400@3.6 GHz rev C0. Wiem, że to nic, gdy patrzę na Wasze osiągnięcia. Ale mam spore problemy ze stabilnością. W końcu sam procek w Orthosie chodzi bez błędów, podobnie pamiątki w MemTeście. Również w grach nie mam restartów kompa, a przed niżej wymienionymi ustawieniami zdarzały się. Ale już blend test (CPU+RAM) potrafi po kilkunastu minutach spowodować restart (a czasem kilka godzin i nic!). Prawie pewność restartu mam gdy odmontowuję wolumin w aplikacji TrueCrypt. Chociaż to i tak duża stabilność w porównaniu z tym, co miałem na początku- poza tym wszystko inne chodzi jak trzeba. Podobnie w IntelBurnTest. Problemy występują jak używam Windows XP- najdziwniejsze, że Windows 7 chodzi jak skała i zero problemów (TrueCrypt odmontowuje woluminy szybciorem i bez kłopotów; zero trudności pod Orthosem). WTF?!

 

Raczej wykluczam problemy ze sprzętem, zasiłka markowa i na mierniku ładnie trzyma, tempy procka do max 60 stopni pod obciążeniem. Przypuszczam, że w niżej pokazanych ustawieniach coś nie halo mam (próbowałem na kilkudziesięciu stronach tu znaleźć podpowiedź, ale ciągle za mało się znam na kręceniu C2D).

 

Proszę o podpowiedź, co tu zmienić (spisałem ustawienia z programu TurboV, oczywiście wcześniej to poustawiałem w BIOSie):

 

Cpu Freq- 400 MHz

Cpu Volt: 1.2625

DRAM Volt: 2.00 (pamiątki mam na 800 MHz),

FSB Term. Volt: 1.30

CPU PLL 1.54

SB PCIE 1.5

SB Volt 1.3

NB Volt 1.22

GTL=0.63 (to pamiętam z BIOSu, w programiku tego nie ma).

Edytowane przez Tecumseh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli nie masz nic przeciwko to podepnę się do twojego tematu. Mam dokładnie ta sama płytę P5QL i ten sam problem. Sierze na instalacja win xp już 4 godziny i wywala mi niebieski ekran podczas ładowania się sterowników instalatora. Jeżeli znalazłeś rozwiązanie to proszę podziel się nim.

 

Moja konfiguracja :

Asus P5QL

Core 2 Duo E6300

2x 512 OCZ PC6400

Radeon X1900xtx

Zasilacz Taurus X 380W

Barracuda 320GB SATA 2

 

Pozdrawiam Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w robocie zrealizowałem przekładkę p5b, który zaczął się po 3 latach niepewnie zachowywać (bsody - różnych sterowników) na p5q deluxa.

Stoi na tym tygodniowy WinXPsp3, który bezproblemowo przeżył przekładkę z jednym drobnym wyjątkiem. Nijak nie mogę uruchomić do końca soundmaxa. Teoretycznie sterowniki instalują się poprawnie, sprzęt wykrywa poprawnie podłączone do gniazda głośniki ale panel sterowania audio nie widzi urządzeń audio. Po rozwinięciu zaawansowanych właściwości sterownika audio widać 4 jego komponenty w stanie "sterownik działa ale nie jest uruchomiony".

Ściągałem sterowniki i kombinowałem z UUA - sytuacja nadal bez zmian. Reinstalka całego systemu i softu z tej maszyny to dwa dni roboty więc wolałbym jej uniknąć.

Może ktoś zna sposób na tą przypadłość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cpu Freq- 400 MHz

Cpu Volt: 1.2625

DRAM Volt: 2.00 (pamiątki mam na 800 MHz),

FSB Term. Volt: 1.30

CPU PLL 1.54

SB PCIE 1.5

SB Volt 1.3

NB Volt 1.22

GTL=0.63 (to pamiętam z BIOSu, w programiku tego nie ma).

Po pierwsze napisz jaki masz sprzet.

 

Pobaw sie timingami pamieci, ustaw je recznie jesli nie masz, ustaw PL na 8-10, V mozesz dac 2.1. CPU PLL daj na 1.5, SB na 1.1 (nie pamietam dokladnie tych wartosci, w kazdym badz razie ustaw je na default/minimum, ja tak mam i dziala bez zarzutu caly czas). FSB na 1.24, NB 1.3 i kombinuj. Ogolnie ustaw minimalnie wyzsze napiecia i jesli bedzie stabilnie to obniz jedno, testuj, obniz inne testuj... zabawa na wiele godzin, ale potem stabilny sprzet to wynagradza :)

 

Mozesz tez poszukac w tym temacie, lub w temacie o E8xxx pod koniec roku 2008 bylo podawanych wiele stabilnych ustawien napiec w biosie (w tym moje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyte wymienilem na nowa. I zalamka, objawy te same. Naprawde nie wiem co w tej sytuacji robic.

 

 

 

Witam , kilka dni temu miałem identyczny problem z taką płytą. U mnie pomogła wymiana napędu CD na SATA. Pozdrawiam

Edytowane przez meggerja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobaw sie timingami pamieci, ustaw je recznie jesli nie masz, ustaw PL na 8-10, V mozesz dac 2.1. CPU PLL daj na 1.5, SB na 1.1 (nie pamietam dokladnie tych wartosci, w kazdym badz razie ustaw je na default/minimum, ja tak mam i dziala bez zarzutu caly czas). FSB na 1.24, NB 1.3 i kombinuj. Ogolnie ustaw minimalnie wyzsze napiecia i jesli bedzie stabilnie to obniz jedno, testuj, obniz inne testuj... zabawa na wiele godzin, ale potem stabilny sprzet to wynagradza :)

 

Mozesz tez poszukac w tym temacie, lub w temacie o E8xxx pod koniec roku 2008 bylo podawanych wiele stabilnych ustawien napiec w biosie (w tym moje).

Wielkie dzięki kolego!. Poustawiałem, jak poradziłeś. NB nawet mam sporo mniej, bo 1.24 zamiast 1.3. Wszystko chodzi stable. Co wiecej, do błędnych wniosków doprowadził mnie konflikt perfectdiska oraz truecrypta na moim XP. Odkąd wywaliłem perfectdiska oraz poszedłem (w większosci za Twoimi) radami, nie ma najmniejszych problemów. Kto wie, czy nie spróbuję mojego procka puścić na 4.0, co jest moim marzeniem.

 

 

Mam jeszcze jeden problem- z moim Asusem P5Q Pro Turbo. Jakbym nie ustawił regulacji CPU Fan w BIOS-ie, i tak wiatrak chodzi mi na 100% prędkości. Teoretycznie powinien regilować prędkość do temperatury, ale tego nie robi. Na poprzedniej płycie (Gigabyte EX38 DS4) ten sam cooler ładnie się dostosowywał do ciepła procka. Czy ktoś wie, o co chodzi z tą niedziałająca funkcją na mojej P5Q Pro Turbo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki mam taki mały problem.

Mam E5200 podkręconego do 3,5Ghz. Rano, jak w pokoju jest chłodno włączam komputer i się nic nie pojawia na monitorze... głośniczek systemowy nie krzyczy ani nic. Muszę wyłączyć go z guzika i spowrotem włączyć żeby się włączył normalnie i potem już hula <_< i czasem też pisze "OC Fail please press F1" to wciskam, wchodzę do biosu i od razu wychodzę i już normalnie się włącza... nie rozumiem co się dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki do obytych w systemie gwarancyjnym.

 

Mam dwie plyty P5Q Dlx. Jedna ma walniete gniazdo pamieci druga dziala bez zarzutu. Na te wadliwa nie mam gwarancji a chcialbym sie jej pozbyc (sprzedac). Jest jakas sznasa na wyslanie wadliwej na gwarancji od dobrej? lub cos w tym rodzaju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

To co dzisiaj zobaczyłem niestety mnie troszkę rozeźliło.

 

Otóż postanowiłem wmontować swoją płytę do obudowy.

 

Na początku podłączyłem na pająka wszystko (E2180, 2x1GB Goodram 667Mhz, Galaxy 9600GT, Feel 2 350W :E, WD 640GB).

Wszystko pięknie. Uruchomiło się. Windows się załadował. Odłączyłem.

 

Powkręcałem wszystko do obudowy (dodam, że proca i ramu w ogóle nie wyciągałem). Z tym, że zamianie uległ zasilacz na Topower P3 550W U12 EZ (odpinane kable). Wszystko podpięte pięknie. Odpalam. Chwile się wentylatorki pokręciły (jakieś 2-3 sekundy) i nagle zobaczyłem dym :E

Od razu myślałem że to RAM. Bo tak wyglądało jakby z niego się tliło. Wyciągam RAMy czyste nie śmierdzą. Przyglądam się płycie i oto widzę to:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Widzę, że spaliła się jedna ścieżka. Czy ktoś może mi powiedzieć od czego to jest? I od czego mogło to paść? Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Wszystko było na bank dobrze podłączone. Czego to mogła być wina? Przepięcia? Zasilacz normalnie teraz zasila to co w sygnaturce :E)

Z tego miejsca się tylko dymek tlił:

 

Dołączona grafika

 

 

Płyta teraz po podłączeniu zasilacza i wszystkiego uruchamia się na 2 sekundy i gaśnie (wentyle się wszystkie kręcą). W ogóle ta ścieżka spalona idzie od PWR_FAN a tam nic podłączone nie było :E

 

 

I ostatnie pytanko. Płyta jest jeszcze na długiej gwarancji. Czy jest w ogóle sens to słać? (Gwarancja jest u imrch - mam papier z pieczątką i pełnymi danymi osobnika - konkretnie ACSYSTEM - Arkadiusz Cieślak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety paragonu ani faktury nie mam ale mam kartę gwarancyjną. Niby niektórym udało się coś tam z nim załatwić. Nie mam nic do stracenia. Jutro będę dzwonił i w najgorszym wypadku stracę płytę :E

 

BTW. Wiesz od czego to jest ścieżka może?

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widac na foto na sciezka prowadzi z sekcji zasilania modułów RAM wiec problem z zasilaniem wystąpił :)

 

i czy na cewce YAGEO to jest rysa czy pekniecie czy co ?? (widoczne na foto)

Edytowane przez yacub10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cewce jest rysa :) Kurcze będę musiał potestować moje goodramki czy im się coś nie stało.

BTW czy to serwis obejmuje? Problem wyniknął z winy płyty czy zasilacza?

 

Najlepsze, że na Modecom Fell 2 350W wszystko OK...a tu takie kwiatki na Topower P3 550W U12 EZ...

Jeśli z imrch nie wypali to zastanawaim się nad takim czymś: http://allegro.pl/item863016587_profesjona...t_glownych.html

Miał ktoś już z tym styczność? Niby dużo pozytywów. Jakby dało radę za te 60-70zł ją naprawić byłoby miło.

 

 

A nie wiem czy to ważne, ale wentyle się kręcą...tylko nie ten od proca. W ogóle nie rusza...

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno temu ustawiłem kompa na 500x8@1,31V chyba napiecia nie jestem pewny , ddr @1000 . Wpadły mi w łapki pamieci 2x4gb dołozyłem for fun no i teraz klops. Nie mogę ustabilizować kompa jak wcześniej. Nawet jak ustawie w windzie jest stabilny, w orhhosie tez a jak zrobię restart nie wstaje. Cały czas byłem na biosie 0803 ( jaki teraz najnowszy jest najlepszy)?

Dla ustawień 500x8 dowoltowanie mostka na 1,3V wystarczy? , proszę równiez o inne parametry,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam bardzo denerwujący problem... :damage_wall:

Mianowicie, aktualnie posiadam Windows 7 Ultimate 64-bit PL, wcześniej posiadałem Windows Vista Ultimate 64-bit PL i wszystko ładnie chodziło (win 7 i vista nawet na 32-bitowej wersji też dobrze chodziło),

pewnego dnia postanowiłem zainstalować na swoim kompie Windows XP 32-bit PL (orginał), ponieważ windows 7 mi się znudził :razz: Więc po eleganckim zainstalowaniu systemu XP zainstalowałem sterowniki do płyty głównej (typu Sterownik internetu i sterownik do dźwięku VIA HDeck).

Zresetowałem kompa i gdy chciałem otworzyć np. Mój komputer, komputer dostawał zwisu (kursor też), po chwili (10 sekundach) się odwiesił i gdy chciałem wykonać jakąś inną operację, znowu komp miał zwisa i po 10 sek. się odwieszał. Nie mam pojęcia dlaczego tak mam... Sterowniki mam z płyty do płyty glównej, ściągnąłem również najnowsze sterowniki ze strony ASUS Support, ale cały czas to samo się działo :sad:

Próbowałem również z innymi wersjami Windows XP, typu Windows XP 64-bit edition (z internetu {torrent}) ściągałem parę wersji, 2x win XP 32-bit i 3x win XP 64-bit, ale nic to nie dawało :unsure:

PROSZĘ O POMOC!!!

 

Jeżeli to pomoże, podaję konfigurację sprzętową mojego komputera:

 

ASUS P5QL/EPU

Intel Core 2 Quad Q8400 2.66Ghz

Zasilacz 650W

ATI Radeon HD 4870 1GB GDDR 5

8GB RAM DDr2

500GB SATA II

Napęd TSST 22x DVD-RW

 

Pozdrawiam! I z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic w komputerze nie było podkręcane, w biosie ustawienia są standardowe.

 

MEM Voltage Min= 1.85000V Max= 2.24375V Standard= 1.85000V Increment= 0.00625V

NB Voltage Min= 1.10V Max= 1.25V Standard= 1.10V Increment= 0.05V

 

Dopowiem, że nawet gdy miałem 2GB Ram lub 4 GB Ram podłączone, to XP też się wieszał.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez vagos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam płyte główną Asus P5q-E i zauważyłem że jest ona wygięta. Płyta jest w pełni sprawna wszystko jest ok ale czy to powinno tak byc czy to nie nadaje sie czasem do reklamacji? Wkońcu płacimy pieniądze a w zamian otrzymujemy fuszerke......

linki:

(przepraszam za słabą jakość)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6db8ab4a263dbb3e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ad4170328232cc0b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/22a7e10a9578a454.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3e2fea3bfb39bc0f.html

Thx za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba założyć wątek "Skąd się biorą prawdziwki na PPC" i wklejać podobne tematy za przykład bo ostatnio mimo zimy to strasznie dużo tego rośnie codziennie.

 

Płyta jest naprężona przez zamocowane BOX chłodzenie. Ani płyta ani chłodzenie nie podlegają gwarancji z tego tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba założyć wątek "Skąd się biorą prawdziwki na PPC" i wklejać podobne tematy za przykład bo ostatnio mimo zimy to strasznie dużo tego rośnie codziennie.

 

Płyta jest naprężona przez zamocowane BOX chłodzenie. Ani płyta ani chłodzenie nie podlegają gwarancji z tego tytułu.

tylko ze płyta jest wygięta tak od nowości przed założeniem jakiego kolwiek coolera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...