Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Tez wgralem najnowszy bios Ket'a. Co prawda nie przez DOS, ale EZ-flash - mialem problem z odpaleniem DOSu z USB :/.

Bios wgral sie chyba poprawnie, bo nie bylo bledow. Jednak duzej roznicy w OC nie ma, a nawet bym powiedzial ze jego mozliwosci spadly. Co prawda dokladnych testow nie robilem ale to takie moje osobiste odczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez wgralem najnowszy bios Ket'a. Co prawda nie przez DOS, ale EZ-flash - mialem problem z odpaleniem DOSu z USB :/.

Bios wgral sie chyba poprawnie, bo nie bylo bledow. Jednak duzej roznicy w OC nie ma, a nawet bym powiedzial ze jego mozliwosci spadly. Co prawda dokladnych testow nie robilem ale to takie moje osobiste odczucie.

 

Tzn. nie możesz uzyskać stabilnie tej częstotliwości, która była poprzednio?

 

Mi w BIOS'ie od Ket'a najbardziej zależało na nowych ROM'ach do kontrolerów Intel i Marvell. Wgrały się bez problemu. Podkręcać będę jak przeniosę kompa do nowej budy, z lepszym chłodzeniem - czyli w przyszłym tygodniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim, jak to pisalem odczuciu (ktore nie jest potwierdzone tabelkami, wykresami, etc), ram zaczyna sypac bledami juz przy nizszej czestotliwosci. Ogolnie to wymienilbym ram na cos 2x2gb 1066+mhz i dobrze dzialajacym z P5Q Deluxe... ale nie mam rozeznania w tym. Po za tym narazie staram sie skompletowac WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem kompa:

 

- Q6600

- P5Q

- 2x2GB G.SKILL (pamięć znajduje się w liście pamięci w instrukcji płyty)

- 500GB WD

- GF8600GT SONIC+

- MODECOM MC-400

 

I jest bardzo dziwna sprawa, otóz:

 

1. Po wpięciu wtyczki 20pin + 4pin od zasilacza komputer się włącza lecz nie ma obrazu na monitorze.

 

2. Po wpięciu wtyczki 20pin + 4pin od zasilacza + 4pin w EATX12V komputer włącza się ale po 3 sekundach restartuje się i tak w kółko, także brak obrazu na monitorze.

 

Nie mam pojęcia o co chodzi, proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na zasilacz. ModeCom MC-400 to dosyć stara konstrukcja zgodna ze standardem ATX 2.0. Na chwilę obecną płyta którą posiadasz powinna być podłączona do zasilacza zgodnego ze standardem ATX 2.2 lub 2.3, gdzie linie 12V, na których to głównie pracują nowoczesne komputery są odpowiednio mocniejsze. Więc spróbuj podłączyć to wszystko pod nowy zasilacz, używając do płyty głównej wtyczki 24pin oraz 8pin (ESP).

 

A do tego standardowo - jeżeli jest to płyta używka to oczywiście "Clear CMOS", jeżeli masz jakiś słabszy procek, który wejdzie w tą płytę to spróbuj go założyć i wgrać najnowszy bios - może Q6600 nie jest obsługiwany z aktualnym biosem.

 

Daj znać jak poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dwóch dni mam P5Q SE PLUS i zauwazyłem dziwna przypadłoś. Otóż przy pierwszym uruchomieniu po wciśnięciu Powera zapalają się kontrolki na wieży, po czym wszystkie gasną na około 3 sekundy i dopiero komputer rusza. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dwóch dni mam P5Q SE PLUS i zauwazyłem dziwna przypadłoś. Otóż przy pierwszym uruchomieniu po wciśnięciu Powera zapalają się kontrolki na wieży, po czym wszystkie gasną na około 3 sekundy i dopiero komputer rusza. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

 

Tak się dzieje zwykle po zmianie domyślnych ustawień, np. jak jest jakieś OC. Ogólnie czasami pomaga wykonanie "clear CMOS" (wyczyszczenie ustawień BIOS'u) i ustawienie wszystkiego od początku. Ale w sumie jest to normalny objaw - wiele płyt różnych producentów tak się zachowuje gdy są wprowadzone jakieś niestandardowe ustawienia. Moja płyta też tak robi po pierwszym włączeniu - potem jest już ok. I nic złego się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie macie temperatury na chipsecie? Nie mogę sobie dac z tym rady, obecnie po około 3h instalowania systemu i aktualizacji czujnik pokazuje 46 stopni. Już dwa razy przesmarowywałem chipset: najpierw pastą arctic silver 5, później pastą ceramczną thermalright którą dostałem wraz z chłodzeniem chipsetu. Zresztą nie wiem dlaczego, ale radiator jest prawie zimny mimo, że dolega dobrze do chipsetu.

 

na nForce 650i miałem 45 stopni po kilku godzinach grania, radiator był tak gorący że cięzko było go dotknąć a przesmarowany był ceramikiem thermalrighta, choć fakt faktem, że wtedy nakitowałem tam tego tyle że cały chipset był zalany. :)

Edytowane przez hmf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff, to dobrze b już wystrazyłem się że nie pokręcę sobie, a radiator chipsetu mam raczej wysokiej jakości bo to Thermalright HR-05 który jest ze 3 razy większy i wydajnejszy niż stockowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam problem z pamięciami na mojej płycie. Mam OCZ 2x1GB 800MHz Platinum Rev.2, chciałem zamontować drugi komplet ale w Memtest 3,5 po 2% mam reset komputera. Timingi ustawione na 4-4-4-15-2T i 2.1V. Czy trzeba cos jeszcze ustawić żeby poszły pamięci w czterech slotach bez utraty stabilności systemu? Ustawiałem napięcie mostka północnego na 1.2V ale nic to nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.2v? Mało. Do tego możesz ustawić ręcznie Performance Level na 10 i...cholera zapomniałem opcji ale wybór Stronger, Strong etc. ustawić na Light.

 

W takim razie na jakim napięciu powinien pracować ten chipset? Czy jest w ogóle szansa że pamięci w czterech slotach pójdą? Słyszałem, że płyty Asusa są wybredne na pamięci umieszczane w czterech slotach, natomiast QVL podaje że powinny działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały dylemat posiadam obecnie kompa o parametrach

P5Q-E

E8500 3,16GHz

OCZ Reaper 2x2GB 1066MHz

EVGA GTX 280 SSC

Tagan 800W modularny

 

stoję przed zmianą procka i pojawiła mi się oferta zmiany na qx9770 czy warto koleś chce mi tez sprzedać płytę P5Q3 Deluxe oraz 8GB ramu DDR3 OCZ Reaper 1600MHz

W różnych testach różnie piszą o tym procku ramie i płycie doradźcie mi coś a może wziąć tylko procka do tej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały dylemat posiadam obecnie kompa o parametrach

P5Q-E

E8500 3,16GHz

OCZ Reaper 2x2GB 1066MHz

EVGA GTX 280 SSC

Tagan 800W modularny

 

stoję przed zmianą procka i pojawiła mi się oferta zmiany na qx9770 czy warto koleś chce mi tez sprzedać płytę P5Q3 Deluxe oraz 8GB ramu DDR3 OCZ Reaper 1600MHz

W różnych testach różnie piszą o tym procku ramie i płycie doradźcie mi coś a może wziąć tylko procka do tej konfiguracji.

 

Zależy ile za to chce. Ale nie wiem, czy cena nie będzie na poziomie nowego i7 - bo wtedy na pewno nie warto. Jeżeli miałbyś brać wszystko, to chyba już lepiej złożyć wydajniejszą platformę na i5 lub i7, niż pakować się znowu w LGA775.

 

Sam procek jeżeli dobrze się kręci to na pewno wpłynie na wzrost wydajności, szczególnie w grach i aplikacjach, które potrafią wykorzystać więcej niż 2 rdzenie. Ale myślę, że płyta i pamięci ci nie potrzebne - szkoda wywalać na to kasę, jeżeli wzrost wydajności z powodu wymiany płyty i pamięci będzie znikomy. Jeżeli nie bawisz się mega pamięciożernymi aplikacjami to 8GB nie wykorzystasz. Do grania i normalnych użytkowych programików wystarczy 4GB.

 

Więc jeżeli cena za proca będzie ok, to możesz go brać. Płyty i ramu bym nie zmieniał - nie warto pakować się w drogie LGA775, jak za tą samą cenę można kupić coś pod LGA1156 lub LGA1366. A jak chcesz żeby jeszcze za rok lub dwa mieć możliwość wrzucenia nowego proca, to AMD pod AM3, do tego Phenom II X6, OC do 4GHz i jazda :) W grach spisuje się podobnie do i5-i7, a socket ma pasować nawet pod 8-rdzeniowe Bulldozery, które mają wyjść na początku przyszłego roku. Natomiast Intel niedługo zmienia znowu socket, więc LGA1156 oraz LGA1366 niedługo będą martwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec nie opłaca się nawet procka

a co sądzicie o qx9650 za 800

Intel Core 2 Extreme QX9650 12M 3.00GHz 1333MHz (1087313642) - Aukcje internetowe Allegro

 

Jeżeli bardzo chcesz wsadzić w tą płytę Quada, to ok. Ale moim zdaniem jeżeli miałbyś kasę na komplet od tamtego gościa, to pomyśl lepiej o zmianie na i7. Nowsza platforma, lepiej się podkręca, wydajniejsza przy tym samym zegarze, HT pomocne przy wielordzeniowych aplikacjach itp.

 

EDIT: Wątpię, żeby cena aukcji zakończyła się w granicach 800zł.

Edytowane przez Cor3y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie mam zalman cnps 9700

 

Na nim chyba Quada za dużo nie wykręcisz. Ja muszę zobaczyć, ile mój procek na Mugenie 2 wyciągnie, bo już od roku zabieram się do OC :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj e8500 w stresie nie przekracza 29 stopni

 

Więc albo masz walnięty czujnik, albo trzymasz kompa gdzieś w piwnicy, gdzie temperatura otoczenia to 5-10C :) Bo nie wierzę, żeby w taki ciepły dzień procesor w stresie miał 5-6 st powyżej temperatury otoczenia.

 

Z jakiego programu podajesz temperatury i czym obciążasz proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...