Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

Więc te sterowniki do XP w ogóle nie chciały się zainstalować, więc zainstalowałem do Visty te które miałem na płycie dołączonej do płyty...

Wersja 6.10.1.6480 z 2008-03-20. I jest o wiele lepiej.. 7-pasmowy korektor z możliwością dowolnej konfiguracji pasma (to mi się podoba), można ręcznie wklepać częstotliwość pasma i dla konkretnej częstotliwości regulować jej zakres...Po za tym te efekty (głęboki bas, jasność dynamika itd). Filtr górnoprzepustowy (odcięcie od 20 do 300hz), zarządzanie niskimi częstotliwościami (rozgraniczenie niskich częstotliwości) itd. Generalnie o wiele większe możliwości ...Chyba zostanę przy tym oprogramowania ew. ściągnę jeszcze nowsza wersję do visty....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Asus P5Q PRO. Czy wysoka temperatura chipsetu NB bez odpowiednego nawiewu może doprowadzić do niestabilności podczas kręcenia powyżej 400 mhz przy 1.25~1.3v nb? Tak pytam z ciekawości, ponieważ zastanawiam czy kupić takie lepsze chłodzenie Thermalright HR-05-SLI HR05 SLI żeby poto uzyskać pełnej stabilności przy 4ghz na Q9550. Czasem mnie zastanawiam co może być przyczyną sypnięcia błędami rdzenia Q9550  na OCCT, na różnych ustawieniach nawet poniżej 450mhz też sypnęło :/ Dałem też radiatory na górne mosfety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te 70C to dla mnie stanowczo za dużo. Może co jakiś czas padnie chipset z powodu wysokiej temperatury, jak wiadomo im gorący element tym bardziej skraca żywotność. Może spróbuje włożyć Zalmana ZM NB47J od radeona 9550 :P . 

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ma moze ktos może najnowsze BIOS'y do serii płyt P5Q autorstwa Keta, link podany pare stron wczesniej oraz na glownym watku Keta nie działa.

 

 

Jak nie działa jak działa? [ ;

 

Masz alternatywny link, bo z tym Megaupload to rzeczywiście różnie bywa, choć mnie teraz udało się normalnie ściągnąć - P5Q Series mBIOS collection.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem - P5Q Pro rozpoznaje tylko 1 rdzeń procesora. Płyte zakupiłem używaną od gościa.

 

Myślałem, że to kwestia CPU, bo objawiało się na E2180, ale zmieniłem na nowego E3400 i jest to samo - tylko 1 rdzeń widoczny w windzie.

 

Zmieniłem BIOS na najnowszy, wczytywałem setup defaults i ręcznieteż szukałem takich funkcji ale nie ma takich w BIOSie.

 

Co to może być? Mobo czy system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zobacz czy czy czasem w ustawieniach systemu nie ograniczylo go do 1 rdzenia:

 

start -> w pole uruchom wpisz: msconfig -> enter -> zakldka rozruch -> opcje zaawansowane -> liczba procesorow -> 2x OK i restart. {wydaje mi sie ze to moze byc to, ale reki nie dam sobie obciac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quave, to ustawienie wymusza ilość procesorów/rdzeni użytych podczas rozruchu systemu [ ;

 

Tak, ale jak w tym ustawieniu ustawisz mniej rdzeni niz masz fizycznie, to tylko ta ustawiona wartosc bedzie uzywana i widoczna w systemie.

 

majk3l - odpal jakiegos linuxa LiveCD i zobacz ile on bedzie rdzeni widzial. Wtedy bedziesz mial odpowiedz czy to system, czy z plyta cos nie tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quave, to ustawienie wymusza ilość procesorów/rdzeni użytych podczas rozruchu systemu [ ;

 

Nie bylem pewny tego i dlatego napisalem na koncu, ze wydaje mi sie, ze moze to byc to. Jesli to nie to troche dziwna sprawa. Zresetuj moze ustewienia MB (w biosie i/lub bateryjka), wgraj inny bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze chodzi o paczke z tego posta: XtremeSystems Forums - View Single Post - Modded ASUS P5Q/Pro/Deluxe/Premium BIOS

 

A z innej beczki: przenosil ktos RAID1 miedzy plytami? Nie spodziewam sie problemow, co prawda, ale wole zapytac... plyta "zrodlowa" to MSI z podpisu (P45+ICH10R).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: sterowniki do dzwiekowki z P5Q Pro (rzekomo ALC1200) brac ze strony Asusa czy sa jakies nowsze? Patrzylem na stronie Realteka ale na haslo "ALC1200" wyrzuca ona "produktu nie znaleziono"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z podkreceniem pamieci na tej plycie, moze rzucicie okiem i podpowiecie mi co moge jeszcze przestawic?

Moje ustawienia w biosie :

 

Ai overclock: manual

CPU ratio setting: 9

FSB frequency: 400

PCIE freq: 100

FSB strap to NB: 333

DRAM freq: 801

DRAM timing, Manual 4-4-4-18 (podnosilem do 5-5-5-20)

All the rest Auto

DRAM static : Disabled

DRAM read training: Auto

MEM OC charger: Auto

Ai Clock Twister: Moderate

Ai Transaction booster: Manual

Common Performance level: 10

Pull ins all set: disabled

 

CPU Voltage: 1.37

CPU GTL Voltage Reference (0/2): 0.63

CPU GTL (1/3): 0.63

CPU PLL: 1.52

FSB Termination: 1.30

DRAM: 2.10

NB Voltage: 1.28

NB GTL Reference: Auto

SB Voltage: 1.10

PCIE Sata voltage: Auto

 

Load line Calibration: Enabled

CPU spread: disabled

PCIE spread: disabled

CPU clock Skew: Auto

NB clock skew: Auto

CPU Margin Enhancement: Performance mode

 

CPU Configuration

CPU Ratio Setting: 9

C1E Support: Disabled

Max CPUID Value Limit: Enabled

Intel Virtualization: Disabled

CPU TM: Enabled

Execute Disable bit: Enabled

Intel Speed Step: Enabled

 

Nawet malenkie podniesienie FSB powyzej 400 powoduje wywalanie bluescreenow, i resety przy ladowaniu windy. Ustawienie wyzszego mnoznika tez nie dziala, max to 801 Mhz, probowalem na pojedynczej kosci jak i na calym zestawie. Zwiekszalem napiecie do 1.45 na cpu i 2.2v na ramach, moze cos jeszcze trzeba zmienic?

Moj sprzet to

Intel q6600

P5q deluxe bios 2301

8Gb (4x2GB) ocz reaper 6400 800Mhz 4-4-4@2.1v

Asus Gtx275

Chieftec 560W

Chlodzenie Wc

post-185370-0-36984300-1293697016_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ai Clock Twister: Moderate

poluzuj.

Dała Ci coś zmiana CPU GTL'i? Jeżeli nie to ustaw standardowe(u mnie to nic nie dało, wręcz przeciwnie, gorsze rezultaty). Pobaw się NB GTL, u mnie lekko podwyższony dał ~200mhz na procku. Ewentualnie ustaw mnożnik x6 i wtedy kręć jak nadal będzie stał to może być fsb wall.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poluzuj.

Dała Ci coś zmiana CPU GTL'i? Jeżeli nie to ustaw standardowe(u mnie to nic nie dało, wręcz przeciwnie, gorsze rezultaty). Pobaw się NB GTL, u mnie lekko podwyższony dał ~200mhz na procku. Ewentualnie ustaw mnożnik x6 i wtedy kręć jak nadal będzie stał to może być fsb wall.

 

Nie podskocze FSB wyzej niz 400 bo automatycznie podkreca mi pamieci powyzej 800mhz i jest lipa. Probuje teraz wycisnac cos wiecej z pamieci, bo wyglada na to, ze one mi blokuja OC.

Poluzowalem na 6-6-6-20, cpu gtl na auto, nb gtl dojechalem do 0.670, i dalej freezy i memory dumpy po zmianie mnoznika pamieci na 840 mhz, albo podniesieniu fsb do 402

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podskocze FSB wyzej niz 400 bo automatycznie podkreca mi pamieci powyzej 800mhz i jest lipa. Probuje teraz wycisnac cos wiecej z pamieci, bo wyglada na to, ze one mi blokuja OC.

Poluzowalem na 6-6-6-20, cpu gtl na auto, nb gtl dojechalem do 0.670, i dalej freezy i memory dumpy po zmianie mnoznika pamieci na 840 mhz, albo podniesieniu fsb do 402

 

Refresh cycle time spróbuj dać na większą wartość, Performance level na 11 lub 12, CPU Margin Enhancement: na Optimized.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Refresh cycle time spróbuj dać na większą wartość, Performance level na 11 lub 12, CPU Margin Enhancement: na Optimized.

 

To tez nic nie daje, odpuszcze sobie i sprobuje zalatwic od kogos jakiesz szybsze pamieci, to bede mogl stwierdzic czy to one blokuja mi OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś mógłby mi opisać poszczególne zworki na płycie P5Q ? Nie mam instrukcji, a muszę być pewny, że wszystkie są w prawidłowych pozycjach. Komputer jest bardzo niestabilny - nawet w momencie wyświetlania informacji z biosu często się w kółko restartuje....

Pomyślałem, że ktoś tu grzebać i poprzestawiać zworki. Po tym został by mi tylko zasilacz do sprawdzenia. Jak nie to, to pewnie płyta wadliwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, znalazłem. Tyle że nie bardzo rozumiem o co w tym chodzi, tzn w jakim przypadku je się przestawia, i co to daje...

Problem, który mam z tą płytą opisywałem wcześniej:

komputer się restartuje - czasem po dłuższej pracy, czasem po krótkiej chwili a czasem non stop za nim zdąży pojawić się ekran z logo płyty. Obstawiam, że jest to wina jakiś napięć, które płyta źle ustawia defaultowo. Cały zestaw składa się z procesora C2D E8400, pamięci OCZ 800Mhz 4.4.4.15, zasilacza 450W Chieftec i innych mniej istotnych elementów.

Sprawdziłem temperatury - wszystko ok. Sprawdziłem na innych pamięciach lub pojedynczo i nic lepiej. Zauważyłem że defaultowo płyta zaniża napięcie na pamięciach (1.80 zamiast 2.10), więc ustawiłem to ręcznie i wydawało się że jest ok, ale po jakimś czasie znów restart. Może trzeba coś pozmieniać w napięciach mostków lub czegoś innego. Bardzo bym prosił o jakieś wskazówki dotyczące ustawień istotnych rzeczy w biosie bez O/C - napięcia mostków itp.

Zmieniłem wczoraj bios na najnowszy i też nic to nie dało. Raz jest dobrze nawet dwie godziny a raz nawet nie zdąży pokazać wszystkich informacji z biosu jak zacznie się restartować non stop w kółko...

post-135381-0-98336600-1295102780_thumb.jpg

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, znalazłem. Tyle że nie bardzo rozumiem o co w tym chodzi, tzn w jakim przypadku je się przestawia, i co to daje...

Problem, który mam z tą płytą opisywałem wcześniej:

 

 

Zmieniłem wczoraj bios na najnowszy i też nic to nie dało. Raz jest dobrze nawet dwie godziny a raz nawet nie zdąży pokazać wszystkich informacji z biosu jak zacznie się restartować non stop w kółko...

 

 

Mialem to samo 2 tygodnie temu, u mnie zawinil zasilacz. Restartowal kompa przy starcie, albo przy wiekszym obciazeniu. Sprawdz wszystkie napiecia w biosie i pod obciazeniem np. programem OCCT. Jak masz jak to podlacz inny zasilacz.

Te zworki sluza do wysokiego OC ;odblokowuja mozliwosc ustawienia wysokiego napiecia na CPU i NB w Biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Czyli mnie te zworki nie interesują. Jutro sprawdzę zasilacz - może faktycznie jest jakiś felerny - chociaż jak wcześniej testowałem kompa orthosem, to nie było żadnych błędów czy restartów. Ale być może to nie znaczy że zasilacz jest załkowicie sprawny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Czyli mnie te zworki nie interesują. Jutro sprawdzę zasilacz - może faktycznie jest jakiś felerny - chociaż jak wcześniej testowałem kompa orthosem, to nie było żadnych błędów czy restartów. Ale być może to nie znaczy że zasilacz jest załkowicie sprawny...

 

Na dole w OCCT masz podane napiecia, pusc test na 10 min. i poobserwuj czy sa prawidlowe dla kazdej linii, i czy nie ma za duzych spadkow napiec. Poza tym wiek zasilacz tez ma znaczenie, po kilku latach kondensatory sie zuzywaja i wydajnosc troche spada. A najlepiej to sprawdzic na innym zasilaczu, bo moze byc sekcja zasilania na plycie uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...